Küsija: Ma olen rahutu ja õnnetu. Mis ma peaksin tegema?

Osho: Kui sa oled rahutu, ole rahutu ja kui sa oled õnnetu, ole õnnetu! Tuleb õppida elama ka koos oma olemise negatiivsete külgedega, vaid siis saadakse terviklikuks.
Kõik me tahame elada ainult koos positiivse osaga. Kui te olete õnnelik, võtate end omaks; kui te olete õnnetu, hülgate end. Teie aga olete mõlemad. Kui kõik asjad sujuvad, tunnete end suurepäraselt; kui kõik on seiskunud, tunnete põrgupiinu. Vastu tuleb aga võtta mõlemad. Niisugune on elu, ta koosneb taevast ja põrgust üheskoos. Jagamine, kus taevas ja põrgu on eraldi, on vale jagamine. Taevas ei ole üleval ja põrgu ei ole all, nad mõlemad on siin. Ühel hetkel te olete taevas, järgmisel hetkel te olete põrgus.
Tuleb tundma õppida ka oma negatiivset külge ja lõdvestuda koos sellega. Siis olete ühel päeval üllatunud sellest, kuidas negatiivne osa lisandub teie elu maitsele. Ta ei ole tarbetu, ta annab elule vürtsi. Vastasel korral muutub elu igavaks, üksluiseks. Mõelge vaid – aina õnnelik, õnnelik, õnnelik – mis te siis tegema hakkate? Õnnetud hetked toovad jälle särtsakust, otsingut, seiklust. Te saate jälle tagasi isu.
Olla koos minaga, tähendab, et sa pead olema koos oma olemuse täielikkusega. Kõik hea ja halva tahud tuleb vastu võtta. Pole võimalik millestki lahti saada. Mitte keegi mitte kunagi ei saa millestki lahti, küll aga õpitakse kõike tasapisi vastu võtma. Siis tekib pimeduse ja valguse vahel harmoonia ja see on kaunis. Kontrasti tõttu muutub elu harmooniliseks.
Niisiis, proovi läbi elada ka neid hetki. Ära tee neist endale probleemi. Ära hakka mõtlema: mida teha, et ma poleks enam rahutu? Kui oled rahutu, ole rahutu. See on mu sõnum. Kui oled õnnetu, ole õnnetu. Ära selle pärast liialt muretse – ole lihtsalt õnnetu, mida muud sa saad teha.
See on just nagu ilmastik: on suvi ja on palav, mis saad sa sinna parata. Kui on palav, ole kuum ja higista, kui on külm, siis lõdise ja naudi seda. Tasahilju hakkad nägema vastaspooluste omavahelisi suhteid, ja päev, mil taipad, et see polaarsus oled sina ise, on suure mõistmise ja ilmutuse päev.