Laupäeval, 9. detsembril, oli taas suur Methodraie praktiline Meistrikursus.
 
Kuigi salvestan video, kirjutan tavaliselt kursuse loengutes üles jooksvalt selle, mis hetkel resoneerub, hinge puudutab. Ma kuulan koolis väga erksa ja avatud meelega, võttes Õpetaja sõnad peegeldama, toetama kogemusi. Tänasesse postitusse tuleb väga väike killuke kursuselt. Võta siit endale midagi, mis kaasa heliseb ja võib-olla vajadusel veidi toetust pakub.
 
* Vaata et väline tehniline teadmine ei vii sind valesse kohta, ära upu/takerdu tehniliste detailide sisse, tööta tunnetuse abil, et terviku nägemise fookus ei kaoks.
 
* Väljenda tõeselt ja puhtalt oma vajadusi, väljendu tundetasandil.
 
* Me peame olema nii teadlikud, et isegi kui kogemus on väljakutsega – sellest ei jää sisse traumat.
 
* Nurka surutud tunne – sellest tuleb kiirelt esimesel võimalusel väljuda, sest peale seda tunnet tuleb tavaliselt eluohtlik kogemus.
 
* Ego väljendub reaktsioonides. Ta reageerib tavaliselt emotsiooniga, läbi hindava meele. Siis märkate – ego reageeris.
 
* Kus ma ka ei rända, ma mitte kunagi ei koge, et siin on mõttetu. See on omapärane mäng siin, teistel planeetidel on teised mängud. Tulen siia tagasi, kogen end siin… Jah, teemad tunduvad tühised, aga mitte mõttetud! Igal väikesel kogemusel on suur efekt. See, mis Maa peal toimub, on kosmiliselt oluline.
 
* Inimesetasandi filter. See on põhiliselt hingetasand ja mõistus. Närvisüsteem. Kuidas nad reageerivad? Hing suhestub automaatselt, reageerides seisundiga. Mõistusetasand – kuidas kellelgi, mõni latrab, mõni vannub. Närvisüsteem – inimene kõigub, käed värisevad, nutt jne. See on inimesetasandi filter.
 
* Otsige alati kohe lahendusi. Neutraalselt, kergelt. Ärge kunagi pitseerige midagi “õnnetuseks”. Õnnetust ei ole olemas, olemas on praegune olukord.
 
* Palun ole:
SUPERTASAKAALUS, HARMOONIAS.
OLE SISEMISELT SUUR SELLE OLUKORRA EES.
OLE KOGEMUSEST ÜLE,
VAATA ALLA KOGEMUSELE – SEE ON PRAEGUNE OLUKORD.
MIDA MA SAAN TEHA?
Vaata nagu 1 aastase beebi äpardust, kes korraks pepuli kukub.
 
* Kui Loomine on tundega seotud, siis see on Vaimu tahe. Püha tahe tahab OTSUST. Proovige minimaalselt kasutada jõudu, minge üle tahtega loomisele. Nt: Ma olen kogu oma olemusega, kogu oma sisemise tahtega otsustanud, et ma võtan selle kogemuse vastu.
 
* Inimene on läbi rolli ühisväljas teiste inimestega. Kui õpid rollist välja tulema, mõistad, kui hea on olla puurist väljas. Vaimu jaoks on roll piirav.
 
* Roll enda ette. (Nt ema roll, naise roll, mehe roll, lapse roll jne) Rollist energia välja, ühendu lahti. Sa ei suhestu enam teiste inimestega läbi selle rolli. Sa tunnetad olukorda läbi teise inimese vaatenurga, oled objektiivsem, puhtam. Roll on nagu filter. Roll segab ka kõrgemalt poolt info vastuvõtmist. Rollid annavad prisma, mis ei näita tõde. Roll on koormus kehale.
 
* Laps peab õppima – IGAL ASJAL ON LAHENDUS.
Olge lapsevanemana krooniline lahenduste leidja!
 
* Toetage ennast, toetage teisi, lapsi. Olge teadlikud – aidake inimestel leida, millele nad saavad toetuda. Inimene peaks saama toetuda tegevustele – otsige, millele saaks inimesetasand toetuda. Pisiasjad on olulised.
 
* Inimesetasand ei ole nii ära puhastunud, et ta üldse ei resoneeruks madalama energiaga. Puhasta igasugune suhestumine enda sees madalama energiaga – Absoluutselt ei reageeri. Ei lase endal reageerida ei ühegi tüli, hirmu, süü või vihaga jne. Otsige toetuspinda ja resoneeruge kõrgema energiaga.
 
* MA EI VASTANDU.
SUHESTUN NEUTRAALSELT.
MA OLEN TUGEV ISESEISEV VABA LOOJA.
MA JAATAN, MA OLEN 100% SALLIV.
EI ÜHENDU EGA VALI OHVRI ROLLI.
MA EI VALI TRAUMAATILIST KOGEMUST, EI SUHESTU SELLEGA.
MA EI PANE ENNAST TEMAGA ÜHTE KOGEMUSE RUUMI.
MA EI VALI ÜHIST KOGEMUST.
*