Vaimselt tugevatel inimestel on rida eluterveid harjumusi. Nad suudavad oma emotsioone, mõtteid ja käitumist juhtida selliselt, et see toob neile elus edu. Loe, mida vaimselt terved inimesed ei tee, et ka sina võiksid vaimselt kasvada ja tugevamaks muutuda.

 

1. Nad ei raiska aega enesehaletsusele.

Vaimselt tugevad inimesed ei kaeble elu ja kõikvõimalike ebasoodsate asjaolude üle või selle üle, kuidas teised inimesed neid kohtlevad. Nad võtavad vastutuse enda elu üle ja suhtuvad sellesse mõistvalt, et elu ei pruugi alati kerge või õiglane tunduda.

 

2. Nad ei anna oma väge või jõudu ära.

Nad ei lase teistel inimestel või nende emotsioonidel endid kontrollida ja nii ei saa keegi nende üle kontrolli omada. Nad ei püüa väita midagi sellist nagu “Mu boss paneb mind ennast halvasti tundma”, sest nad teavad, et ainult nemad ise saavad oma emotsioone kontrollida ja neil on alati endal võimalus valida ja otsustada, kuidas reageerida.

 

3. Nad ei pelga muutusi.

Vaimselt tugevad inimesed ei karda muutusi. Selle asemel tervitavad nad rõõmuga postitiivseid muutusi ja püüavad olla paindlikud, Nad mõistavad, et muutused on vältimatud ja usuvad enda võimesse uute oludega kohanduda.

 

4. Nad ei kuluta oma energiat asjadele, mida nad kontrollida või mõjutada ei suuda.

Sa ei kuule kunagi vaimselt tugevat inimest kadunud reiskohvri või liiklusummikute pärast kurtmas. Selle asemel keskenduvad nad sellele, mida nad oma elus ise mõjutada saavad. Ja teavad ka seda, et vahel on siin elus ainus asi, mida mõjutada saame, meie suhtumine.

 

5. Nad ei püüa kellelegi meele järgi olla.

Vaimselt tugevad inimesed ei tunne vajadust kellelegi meeldimiseks. Nad ei karda öelda “Ei!” või vajadusel oma arvamust avaldada. Nad püüavad olla küll lahked ja õiglased, aga suudavad rahulikuks jääda, kui teised negatiivselt reageerivad.

 

6. Nad ei karda riskida.

Nad ei võta küll kunagi rumalaid või hoolimatuid riske, aga kalkuleerivad erinevaid võimalusi. Vaimselt tugevad inimesed kaaluvad ohtusid ja kasutegureid enne suurte otsuste tegemist ja nad on alati teadlikud sellest, mis võib viltu minna enne, kui tegutsevad.

 

7. Nad ei takerdu minevikku.

Vaimselt tugevad inimesed ei leierda kunagi lõputult mineviku üle, soovides, et asjad oleks teisiti läinud. Nad võtavad juhtunu teadmiseks ja õpivad sellest. Nad ei ela pidevalt oma halbu kogemusi ikka ja jälle läbivõi kirjelda pidevalt kunagisi hiilgeaegu. Selle asemel elavad nad olevikus ja teevad plaane tulevikuks.

 

8. Nad ei korda oma vigu.

Vaimselt tugevad inimesed suudavad võtta vastutust ja õppida oma vigadest ja nii ei korda nad elus pidevalt ühtesid ja samu vigu. Selle asemel liiguvad nad edasi ja teevad paremaid otsuseid tulevikus.

 

9. Nad ei kadesta teisi inimesi.

Vaimselt tugevad inimesed on siiralt õnnelikud ja rõõmsad teiste inimeste edu ja õnne üle. Nad ei kadetse ega tunne end petetuna või reedetuna, kui kellelgi teisel paremini läheb. Nad teavad, et edu tuleb alati raske tööga ja vaeva nähes ning nad on valmis sama palju ka enda edu nimel pingutama.

 

10. Nad ei anna liiga kergesti alla.

Vaimselt tugevad inimesed ei näe nurjumises põhjust alla anda. Selle asemel võtavad nad tagasilööke kui võimalust õppida ja areneda. Samuti üritavad ja katsetavad nad aina uuesti, kuni nad oma eesmärgile jõuavad.

 

11. Nad ei karda üksindust.

Vaimselt tugevad inimesed armastavad üksi olla ja ei karda vaikust. Nad ei karda oma mõtetega üksi olla ja nad suudavad ka nn seisakuaega produktiivselt ära kasutada. Nad naudivad endaga olemist ja ei sõltu teistest inimestest – nad suudavad ka üksi õnnelikud olla.

 

12. Nad ei arva, et maailm neile midagi võlgneb.

Vaimselt tugevad inimesed ei tunne, et neil on õigus mingitele asjadele siin elus. Neil puudub selline mentaliteet, et teised peaks nende heaks midagi tegema või et maailm peaks neile midagi andma. Selle asemel otsivad nad võimalusi, mis põhinevad nende endi teenetel.

 

13. Nad ei looda kiiretele ja kohestele tulemustele.

Ükskõik, kas nad siis tegelevad oma tervise parandamisega või uue äri alustamisega, vaimselt tugevad inimesed ei looda kiiretele tulemustele. Selle asemel keskenduvad nad oma oskuste ja aja parimal viisil kasutamisele ja teavad, et tõelised muutused võtavad aega.

 

pilt

 

 Allikas:

http://www.lifehack.org/articles/communication/13-things-mentally-strong-people-dont.html

 Tõlkis Maiu Avaste