Päris sürr see elu siin Eestimaal.

Lähen poodi, laon kauba letile, lükkan kaardi paika ja neiu leti ütleb vaikselt naeratades: “Kaardil ei ole piisavalt maksevahendeid…” Vauuu, kui peen! Panete tähele? Mitte Sul pole raha, vaene! vaid kaardil puuduvad maksevahendid… Ma olen näinud inimesi ju pea iga päev sellistes olukordades, lihtsalt teadmine, et minuga seda ei juhtu, kukkus kolinaga kokku. Kuradi pangad, susserdavad meie rahadega…ma kandsin raha kaardile tund aega tagasi, ja raha polnud ikka üle tulnud. Loll olukord eks. Raha on, aga osta ei saa! Mingi sisemine veidrik minus lükkas piima ja saia kõrvale…ja siis läks kaart läbi.

Juba mingi pool aastat tiksub mul tugevalt kuklas – raha ei tohi kaardile jätta, peab kasutama sularaha. Ärge küsige, miks. Ma ei tea paljusid asju, aga ma tegutsen nii nagu tunne ütleb. Ok, see selleks. Poes järjekorras olen palju inimesi näinud sellistes olukordades ja mõelnud, et mida nad tunnevad. Sain ise tunda!

Tark on endalt hakata küsima – Kas ma tahan oma elus kogeda selle mõtte tulemust, mida ma praegu mõtlen? (Õige vastus on tihti: ei taha!)

Kui inimesi muud moodi orjastada ei anna, siis toiduga saab seda ülihästi ära klaarida. Ainult tee natuke reklaami ja lammasrahvas tormab. Mõtlemata. Zeland ütleb oma viimases raamatus hästi:”…Kõik on üksteisega seotud. Toitud sünteesainetest – muutud küborgiks. Muutud küborgiks – toitud sünteesainetest. Inimese jaoks tähendab see vaid ühte, et ta muutub maatriksi kärjekannuks. Ja see pole enam üldse mingi fantastika ega ulme…”

Ulmetegelastega kohtusime me ju esmaspäeval! Eesti riik on ulme ruudus.  Kas sa vaatasid, mis nägudega inimesed olid paraadil, kui kaamera lipukestega inimesterivist üle libises? Surnud, emotsioonitud, tuimad näod. Õudus kuubis. Ja me rõõmustame, ja heiskame pisarsilmil härdalt lippe ja oleme rahul sellega mis on? 

Ma olen ikka mõelnud, et mis mõttes seda pingviinide paraadi üldse tv-s üle kantakse? Kui seda üle ei kantaks, mis siis teisiti oleks? Kellele see vajalik on? Kas nad niisama omaette ei või seal inimestel käsi suruda? Selles mõttes niisama, et okei, tuleb see voor sisse ja teisest uksest kohe välja, noh nagu mausoleumis? Kui nii võtta, siis annaks selle värginduse ju jube odavate vahenditega ära korraldada kuskil Olerexi tanklas näiteks. Et presidendipaar seisab ja “eriti tähtsad” sõidavad autoga ette, ei ole vaja isegi autost välja tulla, niisama mõni suruks käppa, mõni lehvitaks. Ja minu meelest võiks ikka presidendipaarile kingitus ka kaasas olla. Järgmisel hommikul oleks neil nagu jõulud, saaksid käppa ravida ja pakke harutada. Asjal oleks jumet. Ja noh siis kui ära tüdivad, siis saaks selja tagant burksi või kabanossi ka nosida.  Seisab muhe hr Ilves, vasakus käes kabanoss ja parema lükkab autoaknast sisse:” Tsau Mäks, ampsu?”  Ja seda ei filmita. Kamoon, rahvas! Mida vaadata, küsin ma. Tahate kleite vaadata, minge vaadake mingit moeshowd või Fashion TV-d. Mida seal vaadata on??? Tõesti – siiras kaastunne…

 

Või te olete täna, sel ühel päeval aastas, äkki nii väga rahul eluga siin riigis? Inimesed, mis teil viga on?

 

Ikka nii tore, et lapsed saavad 19 eurot kuus, eksju? Tänulik riigile, saad sa sisistada oma lapsele poes:” Pane piim tagasi, pane sai tagasi, me ei saa täna saia osta!” Vabandage väga, kas 5 aastane pole oma miinimpensioni siis välja teeninud veel? Mille poolest see kasvav hing siis odavam või viletsam on, kui 75 aastane? Ma julgen öelda, et sel 5aastasel on oma imetlusväärne puhas pagas, mida 75-sel ei ole. Kui meil riigis nii suur “võrdsus” valitseb, siis palun makske pensionäridele ka 19 euri. Vahva, et riik aitab noored peale kooli kohe jalule. Nii turvaline! Ja nii mõnna, et riigis on kõigile tööd…eksju? Hea, et pensionärid on terved ja krapsakad, ning väljateenitult ka majanduslikult rahulikul ja heal järjel. (Arst ütles mu emale:” Aga te olete ju juba vana, teie silmad ei saagi korralikult nägema, mis neist prillidest ikka kasu enam…”) Lausa lust, et vähegi ajuga arstid põgenevad Soome ja kallid pereisad on kõik mööda maailma laiali vaid sellepärast, et raha ei jätku, et riigile makse maksta. (Perekond on riigi algrakuke! Juhhuuu!) Milline põlvkond siit kasvab? Õudne mõeldagi… Ja siis te küpsetate kakku ja vaatate õhtul koos perega pingviinide paraadi ja rõõmustate, et eestlane olla on uhke ja hää? 

Ei ole. Häbi on. Kurb on…

Häbi on vanainimeste ees. Nende ees, kes on eluaeg rabanud. Mu ema läks 5 aastaselt karja… Ta on tööd rabanud 75 aastat! Loll eesti riik, kes sa maksad praegu mu emale sandikopikaid. Mu ema on miljon korda targem naine, kui sina, sest ta oskab nende sentidega niivõrd hästi hakkama saada, et suudab isegi kõrvale panna! (Ja see on ulme astmes miljon!) Tõsta oma enesehinnagut, Eesti,  anna see ukrainale mõeldud raha oma lastele ja vanainimestele, kes on eluaeg rabanud, no las nad nüüd lõpuks viskavad oma väsinud jalad seinale ja sülitavad rahumeeli lakke ja ootavad millal tatt sealt tagasi venib. Noh, võiks ju tõsta pensioni 1000 euroni? Ja lastetoetuse samuti. Töötus 500. Olekski klaara ja kõik rahul! Nii lihtne ju?

 

Ääretu armastus on ainus tõde. Kõik muu on illusioon. (Hinga sügavalt sisse ja sügavalt välja…)

 

Kaks asja siin maailmas jäävad mulle mõistmatuks. Need on poliitika ja sport. Ja andke mulle andeks, ma ei viitsi isegi süüvida niisugustesse lollustesse, et inimene treenib 4 aastat olümpiaks, muide – meie, maksumaksjate raha eest ilmselt – ja siis ta on seal olümpial ja leiab veel oma saamatusele vabandusi?? Kas poleks õigem, et tulemata medalile, maksab ta kogu temale raisatud raha nüüd tagasi? Lõbus, eks? Halloooo, inimesed, kus teie mõistus asub? Litris, kepis, kelgus? Või on treenerid pehmoks keeranud? Kujutage endale ette, et on murdmaa sõit ja treenerid on nagu snaiperid relvadega raja ääres. Viletsalt sõidad, avame tule, äkki see paneks jalakesed käima? Või siuke hull ultimaatum – Kümme viimast Siberisse? Mis sa ronid üldse olümpiale, kui sa oled jõuetu ja nii ajudeta, et unustad padrunid salve panemata..või sa nii magad oma elus, et alles kohapeal haarad südamest- issand, ma olen olümpial, ma olen täiega närvis… johhaidiiii…. Miks me neid toetame üldse? Miks me ei toeta põllumeest, kes meid sügisel vastu toetaks ja meile saaki pakuks? Puhast ja keemiata. Vot see oleks alles olümpia, ah!!? Põlluolümpia.

 

Ainus, mis olümpiamängudest muljet avaldas, olid Mart Sanderi kommentaarid. Vot see oli tase ja kulda väärt!

 

Aga ma sain täna hommikul ühe viite veel meie mõnnariigile. Mõnnamise monoloogi on veidi muudetud. Nt sõna Mõnnarid oli algselt  m….d  🙂  Aga ühte ma ütlen – Lolle ei tohiks võimu ligi lasta. Ma usun et olete nõus? Aga kuda see nii on, et justkui nagu arukas inimene, aga kui saab võimule, läheb lolliks kätte? Ma kahtlustan et toompeal on mingi ajukatk..Vbl nad kasutavad seal kõik ühte kammi ja siis hakkavad pead ussitama…

 Ok, asjast siis siin. Sain kirja ja annan edasi selle kirjasaatja emotsiooni, sest see meeldis mulle. Nii rahulik. On nagu on. Ei võitle. Naine ise on noor, hakkaja, ettevõtlik, tubli ema ja abikaasa. Ma tean, et emotsioon ja hinnang ei ole kumbki head sõbrad, aga lihtsalt lugege. Ja ma soovin, et teie elus selliseid kogemusi ei oleks..ainult et täna ma tean, miks vahel juhtuvad asjad, mis näitavad meile, milleks üht või teist enam meie ellu üldse vaja ei ole, ja ma tean ka et see naine sai sellest täna aru. Loodetavasti lõplikult.

 “…Sain täna hommikul kell 5.00  120 euri trahvi kiiruse ületamise eest. Mulle hakkab järjest rohkem tunduma, et see töö tuleb ära lõpetada. Täna, kui seal pollari autos istusin, siis mõistsin, kui hale riik meil ikka on. Noored poisid olid pollarid, minu tütre vanused, 20-22 aastased. Tegelt ju lapsed alles… Rääkisin nendega nagu inimestega, aga vaata, neil on vist mingi politseivähk ajudes ja neil suva, et ma olen kaine ja varasemaid rikkumisi ei ole ja et ma teen seda tööd kuuel varahommikul nädalas ja et mul on kohustus  kaup kellaajaliselt kohale toimetada ja et mu kiirus 50 alas oli ainult 60 ja see ei ole tegelikult mitte mingi rikkumine, sest ma sõitsin inimtühjal tänaval. Mõnnarid on mõnnarid ja need kuradi mõnnarid hoidsid mind 40 minutit kinni!!! Selline tunne oli, et nad on lisaks ajupuudusele ka kirjaoskamatud, kujuta ette – nad küsisvad kell 5 hommikul mulle trahvi kirjutades minult kuidas mu automarki kirjutatakse… Kamooooon tiblad…!!! Mu tööaeg… Lõpuks ma ütlesin, et palun laske sõrmedel kiiremini käia, sest minu tööaeg jookseb ja teie ju mulle seda kinni ei maksa. Siis muutusid mõnnarid eriti upsakaks ja hakkasid oma võimu rõhutama, et nemad on minuga isegi leebed. Hakkasin naerma ning ütlesin, et ma tänan selle 120 eurise leebuse eest, ja tukkugu siin oma putkas edasi ja kui aega üle jääb sellest tukkumisest, siis tehku päristööd ja püüdku mõni roolijoodik või narkomaan kinni selle asemel, et kell 5 inimtühjal maanteel tavalist töömesilast kiusata ja trahve lennutada.

Kahju, et munder muudab selliseks ja elementaarne inimlikkus kaob. Noh okei, ma püüan neist ka aru saada, nad teevad vaid oma tööd ja kord on kord. Aga kuhu kaovad sellest riigist inimesed? Kuhu kaovad arusaajad mõistvad suured südamega mendid, kes ütleksid mulle kurjal toonil – “Kuule, naine, ära kima!” Ma olen nii väike naine, et mul ehmataks selline karm lause jala pidurile aastateks kinni! Ok, ma sõitsin kiiremini, aga saage aru, lapsed, tädi soovib ka trahvi saades jääda inimeseks, sest vaadake pojakesed, mina ju maksan teile palka tegelikult oma igavese kella poole 4 ärkamisega, oma 200 km ringi tegemisega igal varahommikul ja maksude tasumisega… Jah, see kõik on mu valik, aga Riigikassat tuleb ju täita, muidu kukub see konnatiik täitsa kokku… “

Kallikene, aitäh, et jääd ka sellist seika oma elust jagades iseendaks, ega kaota kunagi olulisemat elus. See on huumorimeel. Aga proovi ka menti mõista –  meil on veebruar, selline lühike kuu ja hakkab teine juba otsa saama. Trahvimäärad vaja täis saada kenasti. Ment küll, aga ikkagi inimene!

Eestlane on lammasrahvas…  Seda et ilmselt lambaaastal sündind riik. Khm…khm…

Kui mind küüditada, siis palun Havaile. Muhv. Nõudmiseni.

 ***

 

VABANDAGE, KAS MA ELAN TUNTUD TEATRIETENDUSES JA MEIE RIIKI JUHIB PANTALONE?

 

Ja kõige lõppu veel meie Lammasriigi tarkade peade värskeim otsus. Vaadake ja kuulake, mis toimub.  Et hiljem ei saaks öelda – ma ju ei teadnud.  Nüüd tead. Ärgake oma mullist üles, võtke klapid silmade eest ja kott peast. Ajal mil ajudega maailm võitleb GMO vastu, kiidab eesti selle heaks. Palju õnne meile. Küsige veel  – kuhu te mesilased lendate? ja mummid vastavad teile – Plastmass ei toida meid, SEE TAPAB, SEE EI TOLMLE.  Aga mis vahva asi selgub – tehistoit toidab tehisinimest. Ja tehisinimene tahabki tehistoitu. Ja mis veel vingem – tehisinimene on nupuvajutusega juhitav.  Ma ei viitsi enam isegi Butakova ja Zelandi raamatutest siia tekste trükkida, mida see GMO teeb ja mida ta juba maailmas teinud on. Lihtalt tahes tahtmata mõtlen, et mis selle otsuse taga TEGELIKULT on ja kes sellest haigest otsusest praegu KASU lõikab? Eestlane olla on uhke ja hää…?  Sittagi, eestlane tõmbas vee peale ainsale ilusale, mis siin riigis veel üldse nauditav on – see on puhas loodus.  RIP, Estonia!

Sorry, lapsed, lapselapsed, lapselapselapsed jne…

http://www.youtube.com/watch?v=M2rlQXw36b8

 

 ÖÖD ON SIIN MUSTAD…