TUVA ŠAMAANI NÕUANDEID ELUKS

1. Kui astute mööda teed ja näete maas sulge, siis võtke see ülesse ja tooge koju. Võite panna ta vaasi, üles riputada või lihtsalt… riiulile asetada. See on võimas kaitsja. Pange selliseid hingede märke tähele.

2. Korjake jõest kive. Neis on suur jõud ja energia.

3. Et päikese energiast toituda, on vaja, et päikese asukoht moodustaks horisondiga 45 kraadise nurga. Kahe käe nimetissõrmed ja pöidlad tuleb asetada nii, et tekiks kolmnurk ja vaadata päikest läbi selle. Siis suubub päikese energia teie kehasse maksimaalselt.

4. Üritage teisi aidata kogu jõuga. Kui te ka ei suuda tuua rõõmu, siis vähemalt ei kahjusta.

5. Hoidke oma elu, ei ole vaja riskida elu ja surma piiril. Surm võib nalja teha, aga tema naljad ei ole head ega ilusad.

6. Minge edasi ja ärge pöörake tagasi. Jätke see, mis oli, kõigel on oma õppetund. Selle, mida oli kunagi vaja, võib nüüd lahti lasta.

7. Raskused.. need on lihtsalt formaalsus. Tõsised raskused – need on tõsised, kuid vaid formaalselt. Kui ka taevas on vahel pilvede taga, siis tasub vaid pingutada (näiteks istuda lennukisse), kui näete pilvede taga siiski sinist taevast.

8. Et oma unistusele lähemale saada, tuleb teha kasvõi üksainus samm. Ärge kartke raskusi, need on alati olemas ja saavad alati olema.

9. Esmaseks moraaliprintsiibiks peaks olema see, et ei põhjustaks halba mitte kellelegi. Seda otsust tuleks kindlameelselt järgida.

10. Kui saate elavatele olenditele õnne allikaks, siis saate ise kõige õnnelikumaks. Aga kui saate teiste kannatuste allikaks, siis saate ise esimesena õnnetuks.

11. Kasvõi üks tund päevast eraldage vaikusele. Ta on teile sama vajalik kui suhtlemine.

12. Oskus armastada – see on kõige kõrgem oskus, mis Maa peal on. Osake armastada kõiki, isegi vaenlasi.

13. Ärge visake veekogusse prahti. Mitte mingisugust. Vetevaim võib väga pahaseks saada. Et vetevaimu soosingut saada, võib vette visata leiba, piima, münte.

14. Tavaliselt nimetame oma mineviku aega kuldseks ajaks, kuldseteks päevadeks. See on viga. On väga vaja aru saada, et iga saabuv hetk elus on kunagi samamoodi kuldne aeg.

15. Kannatuste põhjusi luua on lihtne, aga luua põhjusi õnne jaoks üldse miitte lihtne. Et maha põletada suur maja, selleks ei ole vaja õppida, selleks on võimelised isegi lapsed. Aga selleks, et ehitada suur ja ilus maja, selleks on vaja teil väga palju teada.

16. Suvine pööripäev, kui päike on taevas kõige kõrgemal, siis annab päike meile kogu oma jõu. Hea on seda päeva alustada mõnusas kohas vee ääres. Jões või järves suplemine on väga puhastav. Võib teha endale veetagavarasid kaevust. Pööripäeva-aegsel vee on ravivõimet.

17. Ei ole täiuslikku ega halvimat religiooni ega usku. Nii et võib palvetada, kelle poole tahate või paluda, keda tahes, aga pidage meeles, et kõige olulisem on elada südametunnistuse järgi ning austada esivanemaid (millised nad ka ei olnud). Armasta.

18. Kui teil on tahtmine maailma muuta ehk parandada, siis kõigepealt muutke ennast. Õppige valdama õnne energiat ja armastuse energiat. Need on inimese üleelamiste peamised momendid. Naeratus, naer ja rõõm omavad suurt jõudu. Kui selle ära õpite, siis avate enda jaoks „armastuse“.

19. Metsikute puude koht ei ole tagaaias ja aiamaal. Nad on head eesaias ning värava juures. Kui on suur krunt (üle 25 aakri), siis võib metsapuid istutada piki tara või siis elushekina. Metsapuud suruvad alla kultuurtaimede kasvu, st kaos võitleb korrapäraga. Näiteks tõmbab kask mullast niiskust 30 meetri raadiuses. Kuusel juuresüsteem on pindmine ja mida kõrgem kuusk, seda suuremalt alalt ta korjab toitaineid. Nii kuusk kui tamm tõmbavad endasse välku.

20. Murdke kaseoksi. Osa neist pange vaasi, kaunistuseks. Loob helge ja hea atmosfääri. Osad toodud oksad peenestage ära. Ärge kasutage kääre ega nuga. Peenestage oksad savi- või klaaskaussi ja valage üle keeva veega. Jätke nii vähemalt 3 tunniks. Kui leidub kodus sidrunit või apelsini, siis lisage seda sinna. Kui vajaliku aja ära seisnud, siis kastke sinna vati- või marlitampoon ning hõõruge ennast sellega pärast õhtust vanni. Efekti tunnete ise.

21. On selline väga hea ütlemine: „Andja käsi ei tühjene“. Võimaluse korral püüdke anda raha vaestele, vajajatele. Summa suurus ei ole oluline. Oluline on protsess ise.

22. Elu – see on kuratlikult lühike ajavahemik. Ärge kulutage seda sõimu ja pisarate, vandumise ja alkoholi peale. Te võite teha palju häid ja meeldivaid asju.

23. Vihm… Vihm võib mõjutada inimese tundeid ja emotsioone, võib meenutada mingeid elu momente või hoopis mälestused minema pesta. Vihm oskab puhastada. Kui on väga halb, siis minna välja ja lihtsalt seista vihma all.

24. Kui teile armas inimene hakkas teiega kurjustama ja te pole süüdi, siis lihtsalt emmake teda ja hoidke kõvasti-kõvasti, ja ta rahuneb.

25. Kui hingel on halb ja tunnete letargiat, siis lihtsalt laulge… Laulge, mida hing tahab. Ta tahab ka vahel välja öelda..

26. Suhtuge igaühesse austusega ja ärge seadke ennast kellestki kõrgemaks, isegi kui aitate kedagi. See oleks väga halb. Kui hakkab enesearmastus, suurusehullustus – on vaja lüüa ennast vastu maad ja taevast alla tulla, sest vastasel juhul ei tule sellest midagi head välja.

27. Enamusel inimestel on probleemide algpõhjuseks juurte kaotamine Maaga ja esivanematega. Mäletage oma surnuid, hoolimata sellest, millised nad ka oma eluajal olid. Nad on targemad teist. Hinged aitavad teid. Küpsetage rituaalseid kooke ja kakukesi ning pange neile. Käige pühakojas.

28. Kui otsustasid midagi teha, ära kahtle endas. Hirm on see, mis sunnib õigelt rajalt taganema. Ärge kaotage lootust, kui ka esimese korraga midagi välja ei tulnud. Ka väike võit viib suurele võidule lähemale.

29. Pidage meeles ühte väga olulist asja elus: igaüks saab selle järgi, mis ta on ära teeninud. Ärge laske probleemi oma hinge ega mõtetesse. Siis probleem ei saa ka teie keha.

30. Omandades Jõu, astub šamaan sellega erilisse suhtesse, mis meenutab jahti. Seetõttu šamaani saatus, see on Jahimehe tee. Vahel on nii, et jahimees ja ohver vahetavad kohad. Et seda ei juhtuks, siis treenige alguses oma jahimehe vaistu, alles pärast küttige.

31. Mitte ükski maagia ei suuda sundida inimest armastama seda, kellesse ta suhtub ükskõikselt. Sidumismaagia üksnes seob ohvri algatajaga kinni, sundides tundma arusaamatut ebamugavust, kui tehakse katse lahkuda või katkestada kuidagigi suhet. See ebamugavustunne viib inimese lõpuks meeleheiteni, viib tervise ja sünnitab vihkamistunde objekti vastu, kellega on kinni seotud. Nii võib sidumismaagia lõhkuda inimese elu ja temaga koos ka enda elu. Õige on ikka päris ja ehe armastus.

32. Elu võib teie poole pöörduda näoga või muu kohaga, aga vähesed mõistavad, et pöörajaks ollakse ise. Kõik rumalad mõtted teiste suunas pöörduvad teie poole. Kõik kadetsemised lõpuks samuti. Aga milleks seda vaja? Elage rahulikut ja mõõdukalt. Kadestada ei tohi. See on mõttetu. Kulla pärast pole hoopiski mõtet kadedust tunda. See on räpane metall. Naeratagem sagedamini ja teile naeratatakse ka. Lähedased ja elu ise.

33. Kui tahad, et sind austataks, siis suhtu austusega ka teistesse. Vasta heale heaga. Aga kurjusele vasta ükskõiksusega. Inimene, kes põhjustas kurja, saab palju rohkem kannatama selle pärast, et sa ei pööranud sellele tähelepanu.

34. Ärge jooge. Üldse ärge jooge. Alkohol hävitab keha, meele ja hinge. Kui olete šamaan või esoteerik või veel keegi, kes tegeleb selliste asjadega, siis teadke, et kui joote, siis teie jõud kõik varsti lõpevad. Hinged karistavad teid. Alkohol tapab tõesti, ärge tehke rumalusi. Lõdvestumiseks ja lõbutsemiseks on teisi võimalusi.

35. Kui teil on paha tuju, siis ärge valage seda teiste peale. Nad pole seda ära teeninud.

36. Südamevalu puhul püüdke mitte pikali heita, vaid istuda mugavasse poosi. Hingake sügavalt ja silitage jõuliselt näpuotsi ja peopesa (keskelt). Tehke massaaži soovitavalt mitte harvem kui 1 kord 2 päeva jooksul 10-15 minutit korraga.

37. Kui otsite enda teist poolt, siis ära kunagi kuulake kedagi.. et pole see nägu ega tegu ega aru. Kuulake vaid enda südant ja mõtelge oma (ülemise) peaga.

38. Puugihooajal, kui on tarvis metsa minna, siis metsa sisenedes jääge seisma ning öelge kuuldavalt: „Mina metsa, puuk metsast välja“, rõhutades sõna „mina“ ja „välja“. Puugid ei tule külge, aga kui tulevadki, siis ei hammusta.

39. Naeratage.. ja sagedamini. Ja kinkige naeratusi möödakäijatele. See annab teile ja teie kaaslasele jõudu, energiat.

40. Hinnake oma isiklikku ruumi ja teiste oma ka. Ärge kunagi lihtsalt niisama lähenege liiga lähedale võõrastele inimestele. Neil võib energeetilisel tasandil olla väga ebamugav.

41. Ärge kunagi midagi kahetsega. See on ülearune. Kõik, mis toimub, ei toimu niisama, vaid toimub parema saavutamise nimel ja mingil põhjusel.

42. Väliselt looma moodi olevaid kive ei tohi võtta ilma riituseta, et mitte õnnetust esile kutsuda. Kui leidsite sellise kivi ja tahate kaasa võtta, siis tuleb pöörduda koha peremees-vaimu poole palvega kivi võtta ja teha talle annetus-kingitus. Seejärel katke kivi maapinnal valge kangaga.

43. Et kaitsta ennast interneti halva mõju eest, siis profiilipilt tuleks teha tule ees või suitsu sees. Sel juhul info saamine pildi kaudu ja mõjutamine samuti on vähetõenäoline.

44. Suitsetamine. Kaks munka istusid templi sissepääsu juures ja suitsetasid. Üks küsib teiselt: „Miks siis nii? Sul lubas meister suitsetada, aga mul mitte..“ Teine vastab: „Aga kuidas sa temalt küsisid?“. Esimene: „Noh.. meister, kas ma võin suitsetada meditatsiooni ajal? Ta ütles „Ei.“. Teine: „Aga mina küsisin, et kas ma võin mediteerida suitsetamise ajal? Ta vastas: „Jah“. Suitsetamisse võib suhtuda erinevalt ja vastavalt sellele saab ka mõju olema. Parem muidugi on mitte suitsetada, aga kui suitsetate ja ei taha maha jätta, siis ärge lugege seda, mis pakil kirjas. Vastasel juhul programmeerite endale haiguste tekke. Ärge suitsetage harjumuse põhjal pakk päevas, vaid ainult siis, kui tahate.. ja palju tahate. Ärge suhtuge sellesse, kui halba harjumusesse, mis teid tapab ja kahju suitsetamisest saab tõesti vähem olema.

45. Kuulates head muusikat puhastate ennast negatiivsest energiast, mis on päeva jooksul kehasse kogunenud. Muusika on omamoodi meditatsioon, mis võib viia teid harmooniani iseendaga.

46. Et parem oleks hingata, et südamel ei oleks raske, osake nutta.

47. Kui tülitsete kellegagi ja ta ütleb teile jälkusi, neab teid ja te hakkate ennast halvasti tundma, siis võib teha peegelduse-tagasisaatmise (saata inimesele tagasi see negatiivne, millega ta teid üle külvas). Kuuldavalt: „Sinu sõnad sulle õlgadele, sinu mõtted sulle, ……(nimi)“

48. Teie jõud on teie mõtetes. Ärge kunagi mõelge armastatud inimesest halvasti, kui olete raevunud. Vastasel juhul kutsute ise õnnetuse tema peale. Mõtted- see on üks teadvuse varjatud energia allikatest. Iga mõtte sünnitab reaalse tegevuse. Kui mitte teie enda oma, siis terve maailma oma.

49. Et inimesi teie poole tõmbaks, minge neile vastu. Olge altruistlikud. See lisab teile jõudu, energiat, mis võib arvesse tulla järgmistes eludes, aga mõjub kindlasti teile hästi. Samas ei tohi segi ajada siirast altruismi omakasupüüdlikuga.

50. Kui tunnete, et situatsioonil pole lahendust, siis tõstke käsi kõrgemale ka laske pärast järsult alla sõnadega: „Ah las minna kus…“ või „Käigu ta Kuu peale!“ vms. Ja siis mõelge uuesti. Kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab.

51. Õppige armastama, õppige ka mitte solvuma, aga kui solvutegi, siis andestage ruttu. Olge õnnelikud ja armastage teineteist.

52. Kui naine ostab söögikraami, siis ostab ta õnnelikke tulevasi päevi oma pere jaoks. Iga värske, ilus, küps ja lõhnav juur- või puuvili – see on õnnelik ja rahulik päev selles peres. Mees omalt poolt peab kindlustama, et naisel oleks piisavalt raha selleks, et ta saaks valida kõige kvaliteetsemaid toiduaineid. Peres, kus hoitakse toiduainete arvelt kokku, loob perele vaesust ja mitteõnnelik olemist, sest toidu pealt koonerdamine, see on kokkuhoid pere õnne arvelt.

53. Toidu ülejäägid. Heal perenaisel toitu üle ei jää. Kui jääb, siis on ta mittemaitsev. See, kes viskab ülejääke minema, viskab minema oma edu. Niipalju kui inimene viskab ära toitu ülekülluse ajal, niipalju tal ka puuduse ajal puudu tuleb. Tuleb süüa nii, et söök ei läheks raisku. Ärge sööge kõike korraga ära, vaid jätke osa pärastiseks. Pange sööki silma järgi ja tehke siis täpselt pooleks. See on just see kogus, mida teie kõhul vaja on. Aga kui ikka ei õnnestunud kõike ära süüa, siis toitke ükskõik millist inimest tänavalt või äärmisel juhul looma.

54. Kui tunnete, et teil ei ole hea ja miski vaevab-häirib, siis hakake kehaga tegema sujuvaid liigutusi, nagu tantsides. Nii saate tagasi oma energia, endisesse voolusängi ja puhastate pea (mõistuse) kannatamisest.

/tõlkinud I. Prass/

originaal: http://top.thepo.st/1063638/Sovetyi-SHamana