Kahekümne kolmas õppetükk

Kolmas omadus, mille sa pead teadlikult integreerima valides minuga, kui Vaimse Rahuvahendajaga, ühinemise, on Tarkus. See on esimese kahe – Julguse ja Kannatlikkuse – tulemus. Tarkus, mida sa otsid, avab sulle uue maailma, või ühe väga vana maailma. See on see maailm, mis on sinu jaoks valmis seatud aegade algusest. See on sinu õiguspärane kodu, koht, kus sa magad isegi praegu. Ma olen seal, hoidmas su kätt, ja ma ei lahku su kõrvalt enne, kui su silmad pole avanenud ja sa pole uuesti täiesti üles ärganud. Tarkus, mida sulle praegu pakutakse, on võtmeks tänasele hetkele. Kas sa võtad ta minu käest, ja ka kõigi nende käest, kes on hoidnud seda kaitstuna sinu jaoks?

Ma juhin sind meeleldi läbi uurimisprotsessi, mis aitab sul liita seda üheks tervikuks ka edaspidi. Ma teen seda, sest ma olen heaks kiitnud õpetaja ja tervendaja rolli, sama rolli, mida sina oled valimas aktsepteerimaks praegusel hetkel. Järgne mulle, ja vaata kuhu see protsess viib. Lõppkokkuvõttes ei vii see sind üldse mitte kuhugi, aga sa ei saa sellest aru seni, kuni sa pole kõndinud minuga koos, kasvõi ainult hetke. Sel pühalikul hetkel saad sa teada, mis on tõde, et ei ole teekonda, ei ole vahemaad ega ole sihtpunkti. Sa kõnnid Sinu juurde, mitte kuhugi mujale, ja nüüd oled sa valmis sellest teadlikuks saama.

Mida muud on “Tarkus”, kui meele, südame ja hinge ühendatud ja täielik Teadmine? Kas see pole mitte see jalgrada, mida mööda me oleme üheskoos käinud? Seega, mida sa otsid? Mida sa tahad Teada? Sa otsid Tõde, ainult Tõde. Ja mis on see Tõde, mida sa otsid? See on lihtsalt teadmine, et sa oled kaitstud ja haavamatu. Kuid kuidas saab see olla tõene, kui sa eksisteerid maailmas kus sa oled kõike muud, kui kaitstud, kus sa koged võimalikku ohtu iga hetk? Pea meeles, et üks kahest, kas maailma positsioon või Jumala oma, on tõene, aga mitte mõlemad koos. Sa oled kas haavatav või sa oled kaitstud. Kui sa oled otsustanud kuulata Vaimu eneses, et teada oma meeles, südames ja hinges seda, et sa oled kaitstud, siis kas maailma versioon reaalsusest saab olla muud, kui vale. Kas sa näed seda praegu? Mida muud see peaks tähendama, kui, et maailm, mida me tajume ei ole tõeline. Aga peab ju olema teine maailm, milleni sa võid jõuda ja mida sa võid nautida praegusel hetkel. See on Taevas sinu sisemuses, ja nüüd on ta sinuga. Sa ei pea tegema midagi, ainult aktsepteerima selle ekstaasi, siis sa saad seda kogeda. See on nüüd ja praegu, ja see on sinu.

See on Tarkuse olemus, mida see omadus kirjeldab.

Esimene Valgustumine, Valgustunud Meel:

Meel ei mõista Tarkust , mis on ta juurde tulnud, sellepärast, et Tarkus ei ole seotud selle maailma seadustega, ja isegi sinu Valgustunud Meel ei ole täielikult lahti saanud nendest seadustest. Ta seisab ühe jalaga vormimaailmas, teise jalaga sellest väljas. Siin on põhjus, miks ma ütlesin, et selle tasandi lõpuleviimine, pole tegelikult midagi. See on ainult üks samm õiges suunas, siiski, suur samm. Seni, kuni Tarkus jõuab südamesse, ei ole ta täielik, aga seda, sa ju tegelikult otsid.

Allaandmise Meditatsioon:

Ma annan alla Tarkusele, mida ma Tean enda sees olevat. Kus veel võiks ta olla, kui ta on ilmutatud minu meeles, mis nüüd avaneb? Ja ikkagi, ma ei kõhkle. Ma liigun edasi Valgusesse, mis toob esile selle kogemuse täieliku ekstaasi. Ma astun edasi, Pühasse Olemasolusse, mida Armastatu ilmutab nüüd minus. Mina olen see Tarkus nüüd, täielikult Valgustunud.

Teine Valgustumine, Ärganud Süda:

Tarkus, mis tuleb südamesse, on mõistetav, kuid mitte minu varasemate arusaamade või uskumuste põhjal. Need on ainult varjutanud seda, mida minu süda on püüdnud ilmutada, ja ma lasen neil minna nüüd, nagu udul, mis hajub päevahakul. Mu süda tõuseb üles selle Tarkusega, sest ta teab seda hästi. See Tarkus on maganud südame sügavaimas kambris oodates seda hetke, ja nüüd, ta juubeldab, sest see hetk on käes. Tarkus on ilmutatud, ja ma tervitan teda täielikult.

Usalduse Meditatsioon:

Kui ma tervitan seda Valgust, siis ma usaldan seda, mida ta ilmutab. Varjud, mis kunagi hirmutasid mind, on läbi nähtud ja eemale peletatud, sest nad polnud midagi muud, kui minu loodud kujundid ja hoidsid mind armastusest lahus. Nüüd ma lasen neil minna, ja ma tervitan seda, mida Tarkus ilmutab. Ma olen nüüd see Tarkus, täielikult Ärganud.

Kolmas Valgustumine, Teadlikuks saanud Hing:

Tarkus ei ole muud, kui selle teadvustamine minu meeles ja südames, mida minu Hing on alati teadnud. Minu Hing on püha pelgupaik, kus minu sees olev tõde on hoitud kaitstuna. Tõde on: kes mina olen, ja seega, ma olen olnud See, keda seal on kaitstud. Ma avanen, et näha ja Teada seda, ja ma nõuan oma valgustumist. Mida muud võiks valgustumine olla, kui see Püha Teadmine, mis on tervikuks ühendatud läbi minu ja kui mina? Ma olen avatud, et saada, ja minu avatus on ainus kingitus, mida mul on vaja kinkida Armastatule. Ma olen siin, ja siin on ka Jumal.

Tänulikkuse Meditatsioon:

Ma avanen nüüd tänulikkuses, sest tõde on saabunud, ja ma tervitan seda tõde. Mu süda lõhkeb armastusest, mis on seal kogu aeg olnud, ja täidab taeva sellise Valgusega, et mu endine mina lihtsalt langeb ära, ilmutades minu Püha Mina, kuhu ma rajan oma kodu. Ma kukun Teadvustunud Hinge värskendavatesse veevoogudesse, ja kõik, mida ma eales olen otsinud on leitud ja iga küsimus, mille olen eales esitanud, on saanud vastuse. Ma nõuan seda, sest see on minu, kui Jumala Püha Lapse õigus. Ma hoian seda oma käes samasuguse õrnusega, nagu Armastatu kord hoidis mind, sel ajal, kui ma olin unes. Mina olen nüüd see Tarkus, täielikult Teadlikuks saanud.

Vend

Kahekümne neljas õppetund

Sa oled minemas Ratta keskme suunas ja liikudes läbi kodarate eemale välisservast, hakkad sa tundma midagi lahkuvat endast. Sind on maha jätmas mõtted enesest, mis pole kunagi teeninud seda Jumalikku Eesmärki, mille jaoks sind loodi. Lase neil õnnelikult minna, sest sa ei vaja neid enam.

Sul on vaja ainult meenutada iidset kokkulepet, mille sa sõlmisid enne oma sündi, isegi enne, kui mõte siia maailma sündimisest näis võimalik olevat. See hetk ei olegi nii kaugel, kui sa võid arvata. Tegelikult on see toimumas just praegu. Seetõttu on lõpptulemus kindel – sa ärkad ja täidad seda Püha Kokkulepet. Sel põhjusel olen ma nii kindel Valguses, mis tõmbab sind edasi, kuna mina seisan muutunud SINU ees praegu. Kui soovid, võid sa mind tajuda seal, hoidmas sind ja armastamas tõde sinus, mida sinu mõttetud unelmad pole kunagi muutnud. Me vaatame üksteist olles tänulikud Ühele, kes muutis võimatuks meie kujutelmad eraldatusest ega lubanud meil kunagi langeda liiga sügavale püünistesse, mida maailm, mis pole kunagi eksisteerinudki, meile üles seadis.

Sinu teekond Rahusaadiku Ratta keskmesse on lihtsalt sinu valmisolek Teada Saada ja Teadlik Olla sellest, mida Jumal näeb sinus, ja Teadlik Olemises sellest, seisneb lepingu täitmine. Sest siis levitad sina seda õnnistust, mis on sama loomulik, kui su hingamine. Teistele tuleb meelde, ja nad Saavad Teada, sinu kaudu. Selleks oled sa vastanud kutsele olla Vaimne Rahuvahendaja. Miski muu ei rahulda sind praegu. Kõik teised lõbud näivad selle kõrval tühistena. Ja nõndaviisi see peakski olema, sest Valgus on tulnud sinu Südamesse.

Me räägime nüüd Kindluse kingitusest, millest sa oled praegu teadlikuks saamas. Ma olen öelnud, et tee valgustumisele on lihtsalt liikumine läbi Kindluse eemale Usust ning jõudmine lõpuks Teadlik Olemisse. Valgustunud Meele Usk on mõistusega arusaamine, et ainult armastus on tõeline. Arusaamist ei ole seni, kuni sinu Ärganud Südamest hakkab hoovama kindlus, et sinu muutumine on tagatud, ja siis lõpuks, Oled Teadlik sellest ka oma Hinges. Kas sa näed, kui lihtsalt see üleminek toimub? Algul sa usud, siis tunned, seejärel tead. Ja ikkagi, ei oleks õige järeldada, et valgustumine ei toimu enne, kui Arusaamise viimane aste on kogetud, sest see tähendaks, et sinu kujutlus iseendast saaks muuta Jumala kujutlust sinust. See ei ole võimalik, ja just see asjaolu tagab lõplikult sinu vabastamise põrgust. Põrgu on sinu meeles ning ei saa lahkuda kodust, mille sa oled selle jaoks loonud.

Kui sinu meel on Valgustunud ja sinu Süda on Ärganud, siis ei ole põrgul mingit kohta sinu Teadlikuks saanud Hinges.

Kui sa hakkad saavutama Kindlust, mida ma olen sulle praegu kirjeldamas, pead sa olema valmis küsima eneselt üht lihtsat küsimust. See küsimus, õigesti vastatuna, on kõik, mis tarvis, et avada Neljas Omadus selleks, et sukelduda veelgi lähemale Ratta keskmele, kus kõik vastused on avalikuks tehtud.

“Kui sa võiksid olla kindel ainult ühes asjas selles maailmas, ainult ühes, mis see võiks siis olla?” Ma olen veendunud, et esimene vastus, mis sulle meelde tuleb on Armastus. “Ainult Jumala Armastus on tõeline.” Kui see on tõsi ja kui tegelikkus ei saa olla ohustatud illusioonidest, siis oleme me leidnud end Jumalikus Sõlmpunktis. Mis on tõeline, ei saa olla ohustatud, ja ainult Jumala armastus on tõeline. Mida see tähendab? See tähendab, et sa võid jätta maha kõik, mis ei teeni seda lõpptulemust ja siseneda pühitsetud kambrisse, kus Armastus praegu elab. See ootab sind, täpselt nii, nagu sina oled oodanud seda. Sisene nüüd ja NÄE ise.

Esimene valgustumine, Valgustunud Meel:

Ei ole kohta, kus Kindluse kogemus ja sinu meel kohtuvad. Ma olen korduvalt öelnud sulle, et see esimene illusioon on kõigest esimene samm sinu valgustumisel. Sa ei saa olla rahul Valgusega, mida see kaasa toob, sellegipoolest võib see algul tunduda üsna säravana. Tunnusta tänulikult seda ja liigu edasi, sest tulemas on nii palju enam. Meel saab ainult uskuda, aga ta ei saa TEADA. Kindlus on sama, kui Teadmine.

Loovutamise meditatsioon:

Ma jään sinna, kus ma olen olnud ja ma Loovutan kõik need mõtted sinule, Armastatu. Ma elan Jumalikus “mitte-teadmises” isegi, kui minu meel on valgustunud Valgusest, mis levib üle selle maailma. Mina olen see Kindlus nüüd, täielikult valgustunud.

Teine Valgustumine, Ärganud Süda:

Siin leiab Kindlus oma kodu, kuna see, mida süda tunneb, sellest saab ta olla teadlik. See on Kingitus, mida sa oled otsinud, sest tunne, mida Armastus innustab, peseb ära unustatud uneluste plekid. Uni on nüüd lõppemas ja sa oled valmis astuma viimast sammu.

Usalduse meditatsioon:

Mida on mul öelda praegu, Armastatu? Ma usaldan seda suunda, kuhu sa mind juhid, sest ma tunnen seda, mis tehakse peagi avalikuks. Ma tean, et me oleme tulnud liiga kaugele, et taganeda, sest minevik on taandumas ning maha jäämas. Ainult Armastus jääb ja ma olen kindel, et sa oled siin. Mina olen see Kindlus, täielikult Ärganud.

Kolmas valgustumine, Teadlikuks saanud Hing:

Sellest me ei saa rääkida. Mitte ükski kontseptsioon, kuitahes püha see võib ka tunduda, ei saa ületada seda piiri, sest meel ja isegi süda on asendatud millegagi, mis on kaugelt olulisem. Hinga vaid, ja Tea, et sa oled edukalt Koju jõudnud.

Tänulikkuse meditatsioon:

Tänulikkuse kaudu on minu Kindlus ilmutatud. Ütle seda veel ja veel. Tunne selle Jumaliku Valguse vilja nüüd. See on ainuke kingitus, mida sa vajad. Mina olen see Kindlus nüüd, täielikult teadlikuks saanud.

Vend

Kahekümne viies õppetükk

Kaastunne

Kõik olendid püüavad orjusest vabaks saada. See on kõige loomulikum tung hinges, isegi siis, kui ta on varjutatud ja pimendatud isekate ihadega, mis näivad tõkestavat tema tagasipöördumist armu seisundisse. Kõrgema Mina teadmine on omane madalama mina meelele, mis pinguldub / sirutub / venitub selle jaoks, mida ta ei suuda täielikult endasse haarata /mõista. Iga keha iga rakk omab “Teadlikuks saanud Meistri” kava, ning selle pärast ei rahulda iialgi suuremat osa sinust mitte miski sellest maailmast. Sinu madalam mina järgib iga teed, mis näib pakkuvat rahuldust või vabastust, siiski selle motoks on “otsida, kuid mitte kunagi leida”. Ent sa oled avastanud uue raja, sellise, mis viib sind eemale selle maailma tühjadest lubadustest, ja kus sulle ei keelata kingitusi, mida sa otsid. Kaastunne on toonud sind siia, ja kaastunne annab sulle kõik, mida sa vajad, et täita oma südame soovi.

“Jumaliku Kaastunde” kingitus on Kindluse tagajärg, mille sa oled juba saavutanud. Ma ütlen, et sa oled juba saavutanud selle, kuna just seda ma näen sinus. Ma keeldun tunnustamast seda osa sinust, mis ikka veel usub, et tal on midagi jäänud teha, või saavutada enne, kui see kogemus saab sinu omaks. Ma vaatan seda, mis on sinus tervik, mitte seda, mis tundub olevat puudu, ja kui sina õpid tegema seda sama, kaob puudus iseenesest. Mingit pingutust pole vaja, et hajutada illusiooni, aga selleks, et eitada või ümber lükata seda, mis on alati olnud ja on tõde, on tarvis tõesti suurt pingutust. Sinu süda on seetõttu nii väsinud, et sa oled kasutanud loomise jõudu selle sama jõu ümberlükkamiseks. Kas sa näed seda, Armastatu? Kui sa vabastad selle rumala vajaduse ja lased tal minna, siis ei pea sa enam tundma ka seda pingutamist. Siis valitseb Kaastunne sinu hinges, sest Sinu Kindlus on levimas maailma ja väljapoole seda.

Kaastunne seisneb oma Kindluse laiendamises teistele. Nii lihtne see ongi. Kui sinu vaimsed silmad on kord avanenud ja sa suudad Näha seda, mis on alati olnud otse sinu ees, siis saad sa TEADA kes sa oled. Kuid see ei ole tardunud teadmine. See teadmine peab jätkuvalt voolama, just nagu Jumala Armastus voolab selleks, et sinu silmad püsiksid avatud. Sel hetkel, kui sa lõpetad selle andmise, mida sa oled vabalt saanud, sinu silmad sulguvad uuesti ning sa pöördud tagasi eraldavate kujutelmade maailma. Aga kui sa oled võimeline andma seda, mida sa tead enda olevat, siis püsid sa ärkvel ning oled õnnistuseks kogu maailmale.

See on sinu lihtne osa Vaimse Rahuvahendajana, anda seda, mida sa tead enda Olevat . See ei tähenda, et sa oled siin muutmaks maailma, või muutmaks keda tahes selles maailmas. Sa oled siin selleks, et lasta see kõik vabaks. Vabadus on see, mida vajatakse, kuna kõik olendid tunnevad maailma orjastavat haaret ning ootavad vabastamist sellest. Sina oled vabastuspunkt iseenese jaoks, ent kõik teised punktid lõikuvad sinu omaga. Vaimse Rahusobitamise kunst on seetõttu sama, kui Kaastunde kunst.

Kaastunne on kõige loomulikum kogemus nende jaoks, kes on ärkvel, kuna nad ei teeks mitte kunagi valikut iseenese ründamiseks. Nad teavad, et iga tegu või sõna on juhitud nende kogemuse allika poolt ning nad teavad ennast olevat see allikas. Miks peaks nad siis valima tegevuse, mis piirab, kui nad selle asemel saaks anda, mis vabastab? See valik on alati sinu ees, ja just selle pärast me ütleme, et Taeva Kuningriik on sinu ees samuti. Ta on siin, praegu, sinu järgmises valikus, mille sa langetad või sinu järgmises sõnas, mille sa ütled. Kas sul on tõesti nii raske uskuda, et Taevas võiks olla nii lähedal? See on, aga üksnes siis, kui sa Otsustad seda Näha, ja sa Näed seda, kui sa Annad selle Kogu maailmale.

Esimene valgustumine. Valgustunud meel.

Kaastunne on meele jaoks õiglane, kuna on kerge näha, kuhu see viib. Kaastunne saab viia üksnes harmooniasse, kuna see püüab pigem ühendada kui eraldada. Seetõttu, ei võistle kaastunne reaalsusega, vaid asetab selle sinna, kuhu see kuulub.

Allaandmise meditatsioon:

Ma loobun oma vajadusest mõista, mida ma pean tegema, mida ma pean ütlema või kuhu ma pean minema ja tunnustan Kaastunnet oma ainukese teejuhina. Kaastunne ei juhi mind eksiteele, seega alistun ma kõigele, mida ta minule ilmutab. Ma olen kui laps ja ei eelda, et ma tean vastust. Selliselt toimides, las uus vastus koidab minu meeles. Mina olen nüüd see alistumine, täielikult valgustunud.

Teine valgustumine. Ärganud süda:

Ärganud Süda on täielikult häälestunud Kaastundele, sest tema rahutoomise roll ei tekita temas segadust. Ta saab tulla ainult ühenduse kaudu, ja nii on nad üks ja sama.

Usalduse meditatsioon:

Ma olen valmis usaldama kõike, mida Kaastunne mulle näitab, sest selle nägemus rahust on nii palju selgem minu omast. Ma tean, et mida rohkem ma usaldan, seda rohkem ma näen ning see on minu ainuke eesmärk praegu – näha seda, mis on tõeline. Mina olen see Kaastunne, täielikult ärganud.

Kolmas valgustumine. Teadlikuks saanud Hing.

Kaastunne on nüüd minetanud oma otstarbe, sest lõpus on see ainult sild Täiusliku Teadmise seisundisse. Nüüd, kus ma seisan selle jõe teisel kaldal, pole sild mulle enam vajalik. Tänulikkuse ja rõõmuga jätan ma selle maha.

Tänulikkuse meditatsioon:

Kuidas saan ma väljendada oma tänulikkust uue elu kingituse eest? Ma olen siirdunud maailma, kus ainult armastus on tõeline ning siiski, ma ei ole üldse liikunud. Ma seisatan siin hetkeks ja laiendan seda tänulikkust Ühele, kes on toonud mind Koju, millest ma pole kunagi lahkunud, väljaarvatud oma kujutluses. Mina olen nüüd see Tänulikkus, täielikult teadlikuks saanud.

Vend

Kahekümne kuues õppetükk

Paljud on pretendeerinud Jumala Hääle kuulmisele ja vastuvõetud sõnumite üleskirjutamisele. Oli aeg, mil paljud minu sõnad kirjutati üles, ja neid väideti tulnud olevat Jumalast. Tea, et see on tõsi, et iga sõna, mis tuli minu suust, pärines Jumalast. Aga selles pole vahet sinu jaoks, kui sa lubad ennast Jumaliku Viisil Vaimul kasutada. See, nagu sa tead, on sinu eesmärk.

Kord on tsiteeritud minu ütlust: ”Ma olen tulnud andma sinule elu, nii et sinu rõõm saab täielikuks.” Oleks täpsem, kui öelda järgmiselt: “Ma olen tulnud andma sind tagasi Elule, nii et sinu rõõm võib olla täiuslik.” Seda me õpime tundma täna, Armastatu, sest lõpuks oled sa valmis heitma kõrvale kõik viisid, kuidas sa oled oma rõõmu piiranud ja veennud ennast, et see sind rahuldas. Võib-olla uskusid sa seda oma meeles, aga mitte oma südames või hinges. Just selle pärast olen ma rõhutanud, et Teine ja Kolmas Valgustumine on tähtsamad Esimesest. Isegi siis, kui sa taipad oma meelega, et sinu rõõm pole kunagi olnud täielik, ja sa tead, et väärid seda kingitust, ei ole selles piisavalt jõudu paiskamaks sind Täiuslikku Rõõmu. Selle pärast olen ma tulnud, ja sinna sa lähed, nii et teised, kes sinule järgnevad, tunnevad ära kingituse, mida nemad samuti väärivad. Kas pole mitte see Vaimse Rahusobitaja tõeline missioon, näidata, et Täiuslik Rõõm on meie tee alguseks ja samas ka lõpuks, Jumala ja Valgustumise otsimisel? Kas pole mitte see põhjuseks, et sa tulid just siia õppima, kuidas heita kõrvale kõik asjad sellest maailmast, mis on röövinud sinult kingituse, mille sulle andsid sinu Taevalikud Vanemad? Aga nüüd oled sa tulnud piisavalt kaugele, et seda mõista ja selle järgi tegutseda, ja nagu ikka, sa omandad selle andes seda teistele.

Sa ole võimaldanud endal saada ühes asjas täiesti Kindlaks, selles, et sa oled Jumala poolt armastatud. Selle armastuse kaudu on tulnud anne pakkuda läbi Kaastunde, kunst jagada seda, mis on Jumala poolt sinule antud. Nüüd me siseneme selle triaadi kolmandasse omadusse. See on Rõõm. Nüüd, mil sa oled teadlik armastusest ja oled armastust jaganud kõigile, on Täiuslik Rõõm lahtipäästetud. Kui loomulik on rõõmu avaldamine, kui sinu süda ja hing on avatud! See on tunne, armastatu, mida ei saa kirjeldada ühegi määratlusega, mida maailm valdab.

Lõpuks, Täiuslik Rõõm, on teadlikuks saamine, oma haavamatusest, või sellest, et vormi maailm ei ole tõeline, ega saa rünnata või kahjustada sind. Kas sa näed, kuidas me jätkame tagasitulemist siia kohta? Kui hakkab valitsema Täiuslik Rõõm, siis sa pead leppima selle tõsiasjaga. Maailm, mida sa näed oma silmadega ei ole sama maailm, mida sa koged oma hingega. See on üksnes peegeldus otsustest, mida sa oled langetanud enese kohta, kõikidest nendest viisidest, kuidas sa oled püüdnud peituda tõe eest endas. Aga sa ei saa enam peituda. Sa oled tulnud koopast liiga kaugele ja oled näinud seda, mida ego pole kunagi kavatsenud sul näha lasta. Nüüd on vaid aja küsimus, millal kogu Illusiooni Maatriks kukub kokku iseenesest., sest sina oled näinud kaardina taha ja tead, mis tegelikult toimub. See on meisterlikkuse algus, sest ei saa olla millegi meister, kui sa ei saa seda juhtida. Ja sa ei saa juhtida maailma, kui sa mitte ei teinud seda. Käesolevas sisaldub rahu kingitus, ja Täiuslik Rõõm on kindlalt järgnemas.

Esimene valgustumine, Valgustunud meel:

Sind on kutsutud Nägema maailma, nagu Jumal Näeb seda, nagu oma uskumuste peegeldust. Nüüd, mil sa oled sellest teadlik, võid sa valida uutviisi nägemise. “Armuviis” juhib sind ja sa koged Rõõmu, mis on sinu eest põgenenud kuni käesoleva hetkeni.

Loobumise meditatsioon:

Korda neid sõnu nii valjusti ja nii sageli, kui sa tunned selle vajaliku olevat: “Aktsepteerides “mõtet”, et maailm ei ole minu reaalsuse alus, on minu Valgustunud Meeles Täiuslik Rõõm maksma pandud.”

Mina olen nüüd see Loobumine, täielikult Valgustunud.

Teine valgustumine, ärganud Süda:

Sind on palutud Armastada maailma nii, nagu Jumal Armastab maailma, nagu sinu otsuste peegeldust iseenda kohta. Ja alates sellest, kui nüüd armastuse sügav olemus täidab sind, on see otsus täpselt sama, kui otsus, mille sa teed armastuse kohta.

Usalduse meditatsioon:

Korda neid sõnu nii valjusti ja nii sageli, kui sa tunned selle vajaliku olevat: “Aktsepteerides “tunnet”, et maailm ei ole minu reaalsuse alus, on minu Ärganud Südames Täiuslik Rõõm maksma pandud.”

Mina olen nüüd see Usaldus, Täielikult Ärganud.

Kolmas valgustumine, Teadlikuks saanud Hing:

Sul on palutud Teada, mida Jumal Teab. Kuidas saan ma kirjeldada sulle, mis see on või kuidas sa Tead, millal sa oled seal? Kõigepealt, ei ole võimalust, et sa pole võimeline ära tundma seda seisundit, kuna see on nii erinev kõigest muust, mida sa oled eales kogenud. Me võime nimetada seda “Jumala Rahuks”, ja see ei pääse sinu tähelepanu eest. Mul on lihtne öelda, et sa Tead seda, kui sa ei koge üldse enam mingit eraldatust, aga sellist arusaama on sinu Meelel ikka veel liiga raske mõista. On parem, kui ütelda, et sa koged sama reaalsust iga vormi taga, reaalsust, mida kutsutakse “Armastatu”. Kui sa koged kõikjal, kuhu sa ka ei vaataks, ainult Armastatut, siis sa “Tead, nagu Jumal Teab”.

Tänulikkuse meditatsioon:

Korda neid sõnu nii valjusti ja nii sageli, kui sa tunned selle vajaliku olevat: “Aktsepteerides “Tõde”, et maailm ei ole minu reaalsuse alus, on minu Teadlikuks saanud Hinges Täiuslik Rõõm maksma pandud.”

Mina olen nüüd see Tänulikkus, täielikult Teadlikuks saanud.

Vend

Kahekümne seitsmes õppetükk

Selgus

Kes räägib, praegu, sinuga? Me oleme küsinud sama küsimust ka varem, ja võib-olla oled sa jõudnud juba otsuseni. Me tuleme selle juurde tagasi, kuna antud õppimise astmel on sinu vastus väga tähtis. Otsus, mille sa antud küsimuses langetad, on otsus sinu enese üle, ning see, kõige lõpuks, on ainsana tähtis.

Kes on Jeshua? Millist rolli mina mängin sinu õpingutes olla Rahu tööriist. Kas mina olen mees, kelle isiksus eksisteeris sellel maakeral kaks tuhat aastat tagasi, aga praegu mitte? Kus olen mina praegu, ja kas minul, või ükskõik kellel teisel, põhimõtteliselt, on võimalik jagada minu tarkust ja energiat nendega, kes siiani pretendeerivad kehadele ja vormile? Kas on võimalik, et mina olen olnud jagamas neid õppetunde möödunud nädalate jooksul sinuga, ja et sinu valmisolek aktsepteerida seda, on tekitanud avanemise sinu jaoks samamoodi “olla” seesama? Või oled sa aktsepteerinud selle mõtte rohkem kui loo või idee, kuna õppetükkidel on teatud väärtus sinu elus?

Miks on need küsimused nii tähtsad praegusel ajal? Selle pärast, et sa pead hakkama aktsepteerima iseennast niisamuti, nagu ma olen palunud sul aktsepteerida mind. Ma olen öelnud korduvalt, et sul ei ole võimalik saada mingit kingitust, mida sa ei ole valmis samamoodi andma. Seepärast ma palun sind anda minule oma täiuslikkuse õnnistuse, nii et me võime seda koos jagada. Ma palun sind vaadata mind kui sinu õpetajat, nii et me võiksime õpetada iseennast. Isiksustel ei ole üldse tähtsust, eriti nüüd, niisiis minu palve ei ole seotud lõpuks sellega, kes mina olin sinu arvates. See on seotud ainult sellega, kes sinu teada Mina Olen, kuna siis, tead sa ennast olevat seesama. Me ei ole omaette või jaotatud mingil viisil. Me oleme üks, ja nii on sinu otsus minu kohta. See, mida sa otsustad minu kohta, otsustad sa enese kohta. Selle pärast olen mina tulnud, ja selle pärast sina lähed teiste jaoks. Mina ei ole tulnud elu andma, vaid avaldama seda.

On palju neid, kes väidavad rääkivat minu häälega või jagavat minu sõnumeid. Kuidas sa tead vahet, millal on see tõeline ja millal illusioon? Kes iganes räägib “Teadmise” Häälega, räägib minu häälega. Ei ole muud, sest hääl, mis räägib “mitte-teadmise” positsioonilt, ei ole kuulda üldse. “Mitte-teadmise” hääl on ego hääl, mis arvab teadvat kõike, kuid mis ei oma mingit mõtet, välja arvatud teiste egode jaoks. Ma ütlen, et seda pole üldse kuulda, sest sellel ei ole tegelikku mõju. Miks peaksid sa tahtma rääkida häälega, millel ei ole mõju? Selleks on sind kutsutud olema Vaimne Rahuvahendaja, et omada mõju maailmas. Loobu sõnadest ja mõtetest, mis ei tähenda mitte midagi, ja räägi ainult minu häälega, “Ärganu Häälega,” .

Millal iganes sa räägid, räägi läbi minu, ja nagu mina. Ära kõhkle selles. Tea, et see on minu hääl, mida nad kuulevad, sest ainult siis on sinu sõnum tõene. Kui sa TEAD Tõde ja räägid lähtudes sellest Teadmisest, siis sa ei taju mingit erinevust meie vahel. Siis on sinu sõnum selge, sest selgus on meie järgmine samm.

Esimene Valgustumine, Valgustunud Meel:

Valgustumine ei ole miski, mida sa teed, vaid miski, mida sa NÄED. Kui sa NÄED seda kõikjal, siis on see tõeliselt sinu. Mida sa NÄED, sa oled. Sa lubad Tõe Valgusel läbistada end kolmel tasandil, mida me kutsume Kolmeks Valgustumiseks. Esimeseks sammuks on sinu vaate selgeks tegemine, sest ainult siis sa mõistad, miks sa siin oled. Vaat siis enda ümber ja NÄE kes sina oled läbi nende teiste. Seejärel, las seesama Püha Vaade langeb sinu enese peale.

Loobumise meditatsioon:

Korda neid sõnu nii tihti, kui sa tunned vajaliku olevat: “Minu meel loobub kontrollist, et ma võin NÄHA, mis on tõeline.” Ma ei tea, mida miski tähendab, ja seetõttu võib minule näidata mis oli kord nii varjatud. Mina olen nüüd see Selgus, täielikult Valgustunud.

Teine valgustumine, Ärganud Süda:

Kord, kui sa oled võimeline NÄGEMA, mis on tõeline, siis saad sa ka TUNDA sedasama. Sinu süda on aktsepteerinud Valgustumise, seega, oled sa ärganud. Kui sa nõudled seda, siis sa tead, et see on tõde. Ära lase ühtegi sekundit mööduda ilma nõudlemata seda, kes sa oled. Miks peaks sa tahtma jääda mitteteadvaks, kui teadmine on tulnud? Miks peaks sa seisma pimedas toas, kui sa tunned, et Valgus on sinule nii lähedal? Ei ole ühtegi põhjust jääda sellesse maailma, kui kogu uus reaalsus on sind ootamas. TUNNE seda reaalsust ja see on sinu. Ma olen tundnud seda sinu eest, nüüd aga pead sa tundma seda ise.

Usalduse meditatsioon:

Korda neid sõnu nii tihti, kui sa tunned vajaliku olevat: “Ma olen valmis usaldama Valgust ja Tundma, nagu Jumal Tunneb.” Mina olen nüüd see Selgus, täielikult Ärganud.

Kolmas Valgustumine, Teadlikuks saanud Hing:

Nüüd tead sa, mida Jumal Teab. Jumal teab ainult üht asja, Armastust. Seepärast oled sa selles Armastuses, selles Üksolemises, sest see on sinu tõeline kodu. Nüüd ehk sa võid näha, et ma ei ole palunud sul jätta midagi maha, vaid lihtsalt olla seal, kuhu sa kuulud. See ei ole midagi, mida sa teed oma kehaga. See ei ole midagi, mis muudab sinu isiksust. See on lihtsalt midagi, millest sa saad teadlikuks oma Hinges. Avane siis ja Tea, et sa oled Jumal.

Tänulikkuse meditatsioon:

Korda neid sõnu nii tihti, kui sa tunned vajaliku olevat: “Ma olen Tänulik selle eest, mida ma Tean.” Mina olen nüüd see Selgus, täielikult Teadlikuks saanud.

Vend

Kahekümne kaheksas õppetükk

Mõistmine

Viimases õppetükis me jagasime mõtet:” Igaüks, kes räägib ‘Teadmise’ seisukohalt, räägib minu häälega, samas kui ‘mitte-teadmise’ seisukohta ei ole olemas üldse.” Siin sisaldub sügavaim tõde, mida ma võin pakkuda. Kui sa sisened oma “Mina” kambrisse, siis seal ei ole erinevust meie vahel, sest meie hääl on “Hääleks Jumalale”. Kui sa räägid ise ehk “mina” seisukohalt, mis on olemas ainult sinu kujutluses, siis Jumala ees oled sa tumm. Sinu pühadus on loomulikult kaitstud, sest see ei saa muutuda, aga sinu hääl ja kingitus, mida sa võid anda, on ununenud, oodates, millal sina astud tagasi, annad alla ja pöördud tagasi kohta, kus Jumala hääl on jälle sinu.

Kas sind üllatab, kui ma ütlen ,et sinu hääl on Hääleks Jumalale? Just see üllatus hoiab sind lahus sinu tõelisest funktsioonist. Tea, et see on tõde ja see on. Tea, et sinu hääl kõneleb Jumala eest, ja nagu Jumal, ja nii see sünnib. See ei ole tühi väide, nagu su ego ehk saab sind uskuma. On tühine väita hoopis, et Jumala tahe sinu kohta saab olla taandatud sinu mõttetute unistuste poolt. Lase neil minna ja nad on läinud, sest neid ei toeta miski, mis on tõeline. Lase neil mööduda ja nad pöörduvad tagasi varjude maale, kust nad on loodud, et uinuda taas selle maailma viljatus pinnases, kus sa peitud oma Mina eest. Las su tõeline hääl heliseb vastu nii, et kogu maailm võiks kuulda Tõde. Ainult siis saavad teiste valgustunute hääled tõusta koorina sinu ette. Ainult siis saad sa teada ,et sa pole üksi, et siiski, sees on kõik Üks.

Sa oled jõudmas kohta, kus oma meeles ja südames sa saad täielikult aru sellest, ja seda siis ,kui sa “Tead, mida Jumal Teab”. Sinu Valgustunud Meel ja Ärganud Süda on juhtinud sind nõnda kaugele, aga nad ei saa läbi minna sellest väljast, mis ületab kõik mõisted, kohast, mida ma ei saa sinule kirjeldada, ehkki sa oled seal, koos minuga, isegi praegu. Nagu ma ütlesin varem, Tea, et sa oled seal, ja sa oled. Siis võid sa tunda minu kätt, kui see on puudutamas sinu oma, ja sa tunned suudlust, mille ma panen sinu pühale põsele. Sa oled tõmbunud mulle lähemale, kui sa seda oled teadvustanud nende viimaste kuude jooksul, sellest ajast, kui me alustasime ühist teekonda. Ja mina jätkan sinu juhendamist seni, kuni sa oled teadlik valgusest, mis haarab meid, tehes meid kui üheks olendiks Jumala Trooni ees. Sinu iha olla Vaimne Rahuvahendaja on kõik, mida sa vajad, kuna iha üksi on piisav, et murda maha allesjäänud tõkked. Mina annan selle sinule ja nii pead sina jätkama andmist teistele, kuna sa ei saa tulla minu juurde iseseisvalt. Kõik sinu õed ja vennad peavad tulema koos sinuga, sinu meeles ja sinu südames, kuna mitte midagi ei saa jätta maha. Mina ei hülga sind ja niisamuti sina ei pea hülgama neid. Armu valing, mis valgub nüüd üle meie võietud peade, on kui värskendav vihmasadu. Joo ja tea, et sa oled peaaegu kodus.

Ma ütlesin, et sa varsti “Tead, mida Jumal Teab”. Kuidas me määratleme seda Jumalikku Teadmist, seda, mida sa peagi nõudlema hakkad? Siin see on, nii lihtne, et pole võimalik, et sa ei märkaks seda. Sa oled mõõtmatult püha ja Jumal Armastab Sind. Käesolevas peitub sinu rahu, ja samuti kõigi olendite rahu.

Esimene Valgustumine ja meditatsioon, Valgustunud Meel:

Ma usun oma Meeles, et minu mõttetud unelmad ei saa Jumala Püha Tahet muuta. Ma olen oma meelele liiga palju võimu andnud arvates, et unelm, mille ta lõi on tugevam kui reaalsus, mille Jumal talle lõi. Ava oma silmad ja mõista, millest sa siiani ilma oled olnud. Sa ei saa maailma mõista kui su silmad kinni on. Kuid siiski on just see olnud sinu ego sooviks. Ego eelistab rumalust tarkusele. Ta pigem eelistaks, et sa jääksid abituks, kui et sa taipaks, et kogu Universumi jõud on sinu. Kumma sa siis valid – nõrkuse või Jumala tugevuse? Vali hoolsalt, sest sinu vennad ja õed peavad sinu eeskuju järgima. Sa oled Vaimne Rahusobitaja praegusel hetkel.

Teine Valgustumine ja meditatsioon, Ärganud Süda:

Ma tunnen oma Südames, et minu mõttetud unelmad ei suuda Jumala Püha Tahet muuta. Ainult armastus toob mind Koju, kuhu ma kuulun. Minu süda on nüüd ärganud ja seega olen ma suuteline tundma, mis on tõeline. Ma alustan sellest, et ma „Näen nagu Jumal Näeb“ ning siis lähen ma edasi järgmise astme juurde ehk ma „Tunnen nagu Jumal Tunneb.“ Jumal tunneb ainult armastust ja seega annan ma seda kingitust, et ta minu oma saaks olla.

Kolmas Valgustumine ja meditatsioon, Teadlikuks Saanud Hing:

Ma tean oma Hinges, et minu mõttetud unelmad ei saa Jumala Püha Tahet muuta. Sellises Teadmises muutun ma selleks Pühaks Tahteks Endaks, sest miski pole minu loomisest saadik muutunud. Ma olen Täiuslik nagu Jumal on Täiuslik ja ma olen Terviklik nagu Jumal on Terviklik. Nüüd kuulutan ma, et „Mina Olen See“ ja kuna minu teadmine sellest Armust on minu oma ainult siis kui ma seda teistele jagan, vastab mu hing: „Mina Olen.“ Ma kordan ikka ja jälle: „Mina Olen See, Mina Olen.“ Ma hüüan ja Universum vastab. Universum hüüab ja mina vastan. See on üks ja seesama. See on sama nüüd ja alati. „Mina Olen See, Mina Olen.“ Mida muud olekski vaja? Kuhu mujale loodaksingi ma tõusta kui troonile, kus nende sõnade kaja on ainus asi mida ma kuulen. „Mina Olen See, Mina Olen.“ Nüüd ma puhkan, teades, et minu teekond on lõpule viidud. Ma ei ole Jumala Püha Tahet muutnud. Ma olen Kodus. Ma olen Kodus. Ma olen Kodus.

Vend.

Kahekümne üheksas õppetükk.

Sügavus.

Me ei otsi koos siinse maailma sügavust, vaid selle maailma, mis on väljaspool sinu ettekujutus võimet. Vaimne sügavus tuleb ühele küsimusele õigesti vastamisest: „Kes mina olen?“ Mina olen Kristus, kes tuli maailma mõttetutest unelmatest päästma, kus haigused ja surm näivad valitsevat. Ma olen Jumala Meele ja Tahte püha laiendus, täitmas vanaaja prohvetite ettenägemusi. Mina olen kõike seda, nagu oled sinagi. Tegelikult ei saa ma teada, et ma kõike seda olen, seni kuni ma kõigepealt ei tea, et sina kõike seda oled. Sina oled Jumala armastuse ja kauniduse laiendus. Ma olen seda sinus näinud ja ma Tean, et mina olen samasugune.

Sa oled teistele seda kingitust andnud, kuid ei ole lubanud endal seda vastu saada. Kuulake, te Armastatud, kuna see õppetükk on kõigi teiste tundide nurgakiviks. Kui sa mõistad seda, mida ma sulle nüüd ütlen, siis Tead sa ennast nii nagu mina sind tean. Soovin väga teiega järgnevat jagada:

„Sinu nägemine on juba täiuslik, kuigi hetkel, võibolla, veel soomustega kaetud. Palun võta vastu kingitus – minu Täiuslik Nägemine sinust. Siis näed sa seda, mis minu jaoks nii selge on. Mul on vaja, et sa minu kõrval täielikus teadlikkuses seisaksid. Universumil on vaja, et sa kõnniksid tõe teel vaikses vabaduses. Sa vajad oma Mina, ent sa ei saa seda vajadust täita, kuni sa ei ole nõus vastu võtma seda, mida ma sulle pakun. Palun avane nüüd ja võta vastu, mida mu käsi sulle ulatab. See on sinu elu. See on sinu armastus. Käes on hetk, mil sa pead otsustama. Sa oled NÜÜD valmis!“

Ma olen mitmel korral selle kursuse vältel palunud sul mõista, et maailm, mille sa loonud oled, eraldatuse ja vormimaailm, ei ole tõeline. Oleks kasulik selle üle veel arutleda, et see meie tähelepanuta ei jääks. Ma ütlesin, et iga hääl, mis räägib „mitte teadmise“ seisukohalt ei oma tõelist mõju ja seega ei ole tõeline. Mida iganes sa ka ei tee, mis tõmbab sind eemale sinu tõelisest eesmärgist siin, olla Valgusesaadik, see ei tekita tõelist mõju maailmas, kuna see ei ole igavene. Sina oled igavene, nii et kuidas saaks miski, mis nii olulisel viisil ei ole sinu sarnane, sind üldse kahjustada? Ei saagi. Sa oled unustanud, et sa elust pakatad ja seega oled pannud ennast uskuma, et sa oled haavatav ja üksi. See on illusioon, mille sa enesele loonud oled ja see on maailm, mida sa valisid näha, et õigustada seda illusiooni. Aga igavikus ei oma see tõelist mõju ja sina oled igavene. Mina ei taju seda kui ohtu ning nüüd palun ma sinul seda sama teha. Maailm, mille sa oma kujutluses lõid ei ole maailm, mida sa tegelikult tahad. See on kingitus, mille sa võid täna saada, kui sa vaid lõpuks ometi seda valiksid.

Sa oled Universumile hüüdnud ja ta on vastanud. Sa hüüad, nagu minagi seda kunagi tegin: „Mina Olen See,“ aga Universum ei vasta sõnadega: „Sina Oled.“ Ta vastab sõnadega: „Mina Olen.“ Mida see sulle ütleb? Kui Universum sulle vastab, vastab ta kui sina. On äärmiselt tähtis, et sa seda nüüd mõistaksid. Ma ütlen seda veel kord, et sa seda kindlasti märkaksid: Universum vastab KUI sina.

Kui sa oma ego lõid, vaatasid sa välja ja ütlesid: „Mina Olen See.“ Siis vaatasid sa ringi, otsides midagi, millega ennast samastada. Ta valis keha ja isiksuse ja seetõttu ei kuulnud Universumi Püha Vastust, kuna sa oled palju enamat kui sa usud ennast olevat. Sa olid ta vastusele kurt ning seega ei suutnud sa tsüklit lõpule viia. Kuid nüüd sa suudad. Kuuluta välja kes sa oled ja ela lähtudes sellest. See on kõik, mis ma sinult palun ja siis kuula kui Universum vastab selle ainsa kingiga, mis sind vabastab. „Mina Olen.“ Ja nii on kõik asjad seotud Jumala Püha Nägemusega. Sina oled nüüd seotud, kuna sinu tahe seda omaks võtta on olnud piisav selleks, et jätta kõrvale kõik ajaga seotu.

Valgustunud Meel ja Ärganud Süda:

Täna on meie valik selline, et me ei erista neid kahte valgustumist, vaid näeme neid kui ühte ja sama. Me oleme neid siiani eristanud ainult sellepärast, et sa neid mõistaksid. Kuid nüüd on vajalik täielik vabastamine, kõikide kontseptsioonide vabastamine, mida me oleme omanud, eriti eraldatusest. Ja seega vaatame me neljas järgnevas õppetükis sellele uue pilguga ja me avaneme uuel moel.

Juhised on väga lihtsad. Kolme järgneva päeva jooksul vaata välja maailma peale, mille sa loonud oled, sellisena nagu ta tegelikult on. Vaata kõike, mis sind ümbritseb, mida sa ilusana näed ning mida sa koledana tajud, mida sa heaks pead ja seda mida sa ütled, et on halb. Kõiki neid asju vaadates ütle sosinal või valjusti: „Mina Olen See.“ Tea, et sa oled see asi, see isik või see olukord. See ei ole metafoor. See on tõde, mida sa oled nüüd valmis omaks võtma. Ja siis kuula püha vastust, mis tuleb sealt, kuhu iganes sa vaatad. „Mina Olen!“ See on kingitus sinule, kuna sa oled kõik see, mida sa enda ümber näed, isegi see, mida sa kurjuseks oled nimetanud. Võta see kõik nüüd omaks. Sinu soov seda harjutust täielikult kaasa teha on sinu edasiliikumise mõõdupuuks.

Teadlikuks Saanud Hing:

Kas sa oled valmis sisenema sinu kui Vaimse Rahulooja ärkamise viimasesse etappi? Kui sa seda teed, siis koged sa Tõde, mida sa oled otsinud sellest hetkest peale kui sind loodi. See on minu lubadus ja ma pean sellest kinni.

Vend

Kolmekümnes õppetükk

Heldus

Ma hoian sinu kätt kindlalt oma käes. Ma tean, et sa tunned seda. Sa oled alla andnud, ja ma olen tulnud sinu juurde, mitte õpetajana, vaid juhendajana. Ma olen käinud teed, mida sa käid praegu. Keda teist võiksid sa soovida selle Püha Ülesande jaoks, kui seda, kes teab teed? Pime ei saa juhtida pimedat ja seni, kui sinu silmad püsivad suletud vajad sa kedagi, kes on eemaldanud rasked soomused, mis takistavad Armu paistmast nii lähedalt. Sa oled valmis avama ja mina olen sinuga, kui sa teed seda. Olgu see teadmine sulle praegu lohutuseks, et sind ei jäeta kunagi maha.

Me oleme lähenemas sinu teekonna lõpule. Me oleme käinud üheskoos seda käänulist rada Kodu poole, millest sa pole üldsegi lahkunud, kui sinu ebatõelised unelused välja arvata. Jumal on andnud sinule palju kingitusi, kuid väljamõeldise tõeks muutmine ei ole üks nendest. Sellegipoolest, saad sa mittetõelise panna näima tõelisena, ja seda sa oledki teinud. Sul ei ole mujale minna, kui ainult edasi, sest teekond mitteteadmisse on hajunud sinu selja taga. Nüüd me oleme koos: Üks Püha Meel suhtlemas teise Püha Meelega. Veel üks samm ja sa Tunned, mida mina Tunnen ning Näed, mida mina Näen. Siis sa mõistad, miks ma olen kandnud sellist hoolt toomaks sind sellesse Pühasse Hetke. Siis sa mõistad, miks ma sind nii armastan.

Tõe kuulutus, millega me oleme töötanud: ”Mina Olen See, Mina Olen” , on kõik, mida sa praegu vajad. Ma olen palunud sul päeva jooksul ringi vaadata ja samastada kõike, mida sa näed sellega, “kes sina oled”. Mina Olen See puu. Mina Olen See mägi. Selliselt talitades heidad sa minevikku ego piiravad uskumused ja saad teadlikuks sellest, et sind ei saa ära tunda kui midagi konkreetset, vaid kui KÕIKE. Tänane õppetund viib meid sammu võrra edasi ja kui sa oled võimeline mõistma, mida ma püüan ilmutada, siis leiad sa end seal, kus mina olen, Taevas, mida sa pole kunagi maha jätnud. Järgmine samm on nii väga lihtne, ja ikkagi, see samm muudab kõik, kui sa ta valid.

Meie eesmärk täna on avada oma silmad veidi laiemalt, et näha ego poolt kujundatud vaatepiiri muutumas teiseks reaalsuseks, mille suhtes sa oled siiani pime olnud. Me püüame esimest korda hõlmata KÕIKE, öeldes “Mina Olen See” ja rakendades seda kõigele, mida sa tajud, aga mitte ainult ühele konkreetsele isikule või asjale. Uskuda end olevat mõned asjad ei erine mõtlemisest, et sina oled oma keha, või isiksus, mis näib sind määratlevat. Meie eesmärk on lasta sul avada oma Jumaliku Tajumise tiivad nii, et sa võid teada ennast olevana KÕIK.

Ma peatun hetkeks, et sa saaksid hinge tõmmata. Vaatamata kõikidele mäeharjadele, millele me oleme juba koos roninud, võib see, mida ma palun, tunduda ikkagi kauge unistusena. Ma palun vaid ühte, et sa usaldaksid mind. Katkesta hetkeks oma kõhklemine või uskumatus ja kaalu võimalust, et mina tean paremini, milleks sa oled võimeline, kui sina. Mina näen tõde sinus selgelt, samas kui sinu jaoks on see veel ikka udune. Udu hakkab hajuma, tõesti, aga me oleme alles sinu ärkamise koidikul. Päike hajutab kindlasti selle udu, aga mina suudan näha sellest läbi isegi praegu. Niisiis, kingi endale teadmine, et sa oled selleks sammuks valmis. Seejärel liigud sa edasi usalduses ja armus.

Leia endale koht, kus sul on mugav seista ja kus sa võid olla üksi. Sule silmad ja hinga mõned korrad sügavalt. Hingates sügavalt keskenda oma Valgustunud Meel ja Ärganud Süda järgnevale mõttele:

“Mina olen kõik see.”

Käed koos. Alusta nende sirutamist otse ette. Nüüd ava oma silmad. Lausudes neid sõnu uuesti ja uuesti, hakka oma käsi viima aeglaselt lahku ja tea, et samal ajal avaneb ka sinu Teadlikus saanud Hing. Mistahes mõtted tulevad sinule meelde, mida tahes sa näed, tea, et sina oled see. Kestahes isik tuleb sinule meelde, tea, et sina oled see. Ava ennast täielikult kõigele, mis ilmub sinu ette, ära tõuka seda ära. Emba seda kõike, teades, et need on selle, kes sina oled, erinevad aspektid/vaated. Seda harjutust tehes ei kaota sa sidet selle “tajulise olevusega”, kelle sa oled kujundanud, seega, lase minna igal hirmul, mis võib üles tõusta. Sa ei kaota sidet millegagi, mis on tõeline, aga sa võid maha raputada kõik ebatõelised uskumused, millest oled siiani kinni pidanud. See on sinu eesmärk, ja kui sa otsustad, võid selle saavutada juba täna.

Valgustunud Meel ja Ärganud Süda:

Me vaatleme neid kui ühte, sest nii nad on. Sa oled peaaegu ärkvel, seetõttu ei kohtle ma sind kuidagi teisiti, kui ma ise sooviksin olla koheldud. See, mida ma olen pakkunud sinule täna, on selle tuum, mida ma kutsun “Helduseks”, sest seda ma mõtlen öeldes: “Anna kõik, et omada kõike”. Ma palun sul täielikult avada oma meele ja südame, et sinu õnnistused saaksid sirutuda üle kõige, mis on tõeline. Sinul ei ole jäänud enam midagi teha. See on ainus asi, mida sa üldse kunagi oled pidanud tegema. Nüüd palun ma sinul seista minu juures ja teha nagu mina, sest ainult niiviisi kutsutakse sind “Vaimseks Rahusobitajaks”. Usalda mind, kui ma ütlen, et sa oled selleks valmis.

Teadlikuks saanud Hing:

Mul ei ole enam midagi sulle anda. Sul on vaja ainult järgida minu juhatust ja sa näed ise. Ava oma silmad ja Tea, et me oleme Üks.

Vend

Kolmekümne esimene õppetükk.

Küllus.

Täna on sinu eesmärgiks otsida seda, mida sa tõeliselt tahad, kuna ainult sedasi sa selle ka saad. Võib tunduda, et sul nagu ei olekski vaja selles kahelda, ja et sa püüad justkui alati tõmmata enda poole seda, mis sind ja sinu ülesannet teenib ning kasulik on. Aga nagu sa oma elu jooksul märganud oled, ei vasta see alati tõele. Igaühes meist on osake, mis otsib kingitusi, mis ei ole meie omad ja sedasi leiame me end eksinuna teedel, kuhu me ei kuulu. Kuid isegi seda saab see Üks, kes on sinuga praegu, ära kasutada, juhatades sind pimedusest Valguse kätte, ent ainult sellisel juhul, kui sul on piisavalt julgust paljastada põhjused, miks sa need valikud üleüldse tegid. Siit me oma otsingut alustamegi ja see ongi see, mis viib sind vaimsesse küllusesse, mida sa tahad.

Me oleme nende teemadega varemgi tegelenud, kuid nüüd kus me oleme selle Vaimse Rahuloomise kursuse lõpusirgel, uurime me neid veel kord, et ei oleks mingisugust segadust. Selleks et jõuda täielikule selgusele sellest, kes sa oled, pead sa samuti selgusele jõudma sellest, kes sa ei ole. Seda poleks vaja, kui sa minevikus neid kahte asja segamini poleks ajanud, kuid paraku on siin sellised sinu elu tingimused. Ego rolliks on otsida, kuid mitte kunagi leida. Ning sina imestad, miks jätab maailm sulle rahuldamatuse tunde. Sinu Teadlikuks Saanud Hing ei otsi üldse, sest ta TEAB, et see sisaldab kõike. Pole vaja midagi teha, kuna miski ei puudu. See ongi ju külluse põhiolemuseks, samas kui soov midagi otsida on selle eitamine.

Kordan veel, et sinu Vaim ei otsi üldsegi, kuna ta mõistab, et ta juba on täielik. Kui sa seda mõistad on su teekond lõppenud. Sa oled endast väljastpoolt otsinud seda, mida ei ole olemas ja oled siis imestanud, kui sa ei suutnud oma eesmärki saavutada. Sa oled seda ikka ja jälle uuesti teinud ja kõike tänu sellele, et sa kuulasid valet häält endas – häält, mis paneb sind unustama, selle asemel, et kuulata häält, mis sind mäletama paneks. Kuid nagu ikka, ei sule Tõe Vaim kunagi sulle oma tiibu ning sulle antakse alati võimalus „Uuesti Valida.“ Kas nüüd on see hetk, kui sa otsustad loobuda kõigist asjadest, mis sinu elu teeninud ei ole ja on teeninud vaid sinu surma? Kui sa seda teed, siis sa mõistad miks sa siia ilma sündisid – et tervendada ja toetada. Sellepärast oled sa minuga sellele teekonnale asunud, kuid mina olen sind vaid nii kaugele viinud kui ma sain. Järgmine samm kuulub sinule. Kas sa teed valiku avada oma silmad ja vaadata seda armastust, mille ma olen paljastanud või tõmbud sa jälle tagasi varjude hulka, mis pole sulle midagi peale kaotuste õpetanud? Valik on sinu ja sa pead nüüd valima. See on ju lõppude lõpuks ainus hetk üldse, mil sa midagi valida saad.

Tea, et ma esitan sulle väljakutse, kuna ma tahan, et sa saaksid kõik, mida sa väärid, kõik mis on tõeline. Ma olen sind kaljuservale juhatanud ja sulle võib näida nagu sa kaotaksid midagi, kui sa selle viimase sammu astud. Ma võin sulle öelda, et sa oled kaitstud ja sulle meelde tuletada, et ka mina olen selle läbi elanud ning teinud sammu, mille sina nüüd astuma pead. Kuid sinu usaldus minu suhtes peab tugev olema ja ma tean, et nii see on. Kas sa oled valmis riskeerima mitte midagi, et saada kõik? Loe seda viimast lauset uuesti. Kas sa oled valmis riskeerima mitte midagi, et saada kõik? Kuigi see võib ebaharilik näida, on see just see valik, mille sa pead tegema. Kahjuks pole sa kuni praeguse hetkeni seda niimoodi näinud, muidu oleks sinu valikuks olnud elu. Kuid sellepärast oledki sa siin ning sellepärast olen ka mina sinuga. Kõik õppetükid, mida me jaganud oleme, on viinud selle hetkeni. Kui sa suudad teha selle viimase sammu, toetavad sind inglitiivad ja nad juhatavad sind koju, kuhu su hing ihkab tagasi minna. Sa juba näed seda kauguses. Ma olen selles kindel, kuna ma näen seda sinu silmis peegeldumas, kui ma sinuga räägin, Armastatud. Aga sa pead TEADMA, et mu sõnad tähendavad elu, vastasel juhul tõlgendad sa neid läbi surma mõtete, mida sa siiani oled omanud. Ava oma tiivad ja lenda koos minuga. Me oleme seal enne kui sa taipad, et üldse midagi toimunud on. Ma ei lase sul kukkuda, kuna selline asi on nüüd juba võimatu.

Valgustunud Meel ja Ärganud Süda:

(Korda neid sõnu veendumusega.)

„Ma olen oma meeles omaks võtnud, et ma pean kõik andma, selleks et saada kõik ja mu süda on tundnud selle tohutu kingi lähenemist. Ja nüüd tegutsen ma selle ajel, mida ma õppinud olen, kuna omaksvõtmisest ei piisa. Ma pean lõpule viima andmise ja vastuvõtmise tsükli, teadmaks, et ma olen nüüd külluslik. Ma ei mõõda seda maailma mõõdupuu järgi, vaid Jumala mõõdupuu järgi. Jumala vääringuks on armastus ja seega annan ma seda kõigile, et see saaks minu oma olla. Miski muu mind enam ei rahulda. Ma annan vaid seda, mida ma saada tahan ning seda tehes näen ma sama kingitust minule tagasi tulemas.“

Teadlikuks Saanud Hing:

„Ma seisan kaljuserval ja mu juhendaja on minu kõrval mu kätt hoidmas. Ma ei kõhkle astuda sammu, mis viib mind elu juurde, mida ma otsisin. Ma näen kauguses oma Leebet Kodu ja ma ei oota enam hetkegi. Ma astun välja enesekindlalt ja tõusen lendu.“

Vend

Kolmekümne teine õppetükk.

Armastus – agape.

Armastada nagu Jumal armastab.

Sulle on öeldud, et Jumala Armastust on võimatu mõista ja aduda. Mina ütlen sulle nüüd, et see peaks olema sinu ainus eesmärk. See on eesmärgiks igaühele, kes püüab saada Vaimseks Rahuloojaks, sest mida muud saakski see Armastus olla, kui rahu laiendus, mis ületab eraldatuse ja vormimaailma? On küll tõsi, et nii kaua kuni sa klammerdud mistahes konflikti külge, on võimatu Jumala Armastust aduda, kuid siiski on see maailma aluseks, mille sa oma kujutluses lõid. See on sõdimise koht ja kogemus, mida sina otsid, ei ole siin. Seega saab Jumala Rahu leida vaid maailmast kus sa tegelikult elad – Kodust, kust sa kunagi lahkunud pole. Ma olen öelnud, et ma olen sinuga seal praegu ning ma ootan, et sa avaksid oma vaimsed silmad ja taipaksid seda. Ma sooviksin seda veel kord rõhutada, sest sedasi on seda viimast sammu, mis on ainus tõeline samm, mille sa pead tegema, kerge ära teha. Hinga sügavalt sisse, sest sa oled väga lähedal meie ühise teekonna lõpule. Sinu vabastatus meeleheitest on ühe mõtte kaugusel. Ava oma silmad ning sa näed mind ja sa tead, et Jumala Armastus on juba sinu.

Kas sind paneb imestama kui ma ütlen, et Jumala Armastuse, Agape, mõistmine on algusest peale sinu ainsaks eesmärgiks olnud? See on nii sellepärast, et suurem Mina, keda ma praegu vaatan ja keda sina varsti näed, pole kunagi ohustatud olnud selle võimatu uneluse poolt, mida sa reaalsuse asemel luua püüdsid. Küsimus seisneb siis selles miks sa siin üldse oled? Kui sinu ja Püha Vaimu plaanid on alati täiuslikult joondus olnud, siis miks oled sa nii kaua siin püsinud? Vastus, mille ma sulle kohe annan ei ole sinu meele jaoks mõistetav, aga kui sa lased endal sukelduda sügavamale ookeani, kuhu ma sind juhtinud olen, siis mõistad sa seda täielikult. Siis sa taipad oma südames seda, mida isegi sinu Valgustunud Meel ei saa mõista.

Miks oled sa siin nii kaua püsinud?

„Sa ei olegi.“

Sedasi tajun mina seda praegu, kuigi ma pean ütlema, et see ei ole alati nii olnud. Ma olen tõhus teejuht, kuna ma mäletan seda amneesiat, mis teid siiani oma haardes hoiab, kuigi ma näen ka, et teie meeles on hakanud vilgatama mälestus armastusest. Mina suutsin NÄHA seda, mis ei ole kunagi muutunud. Ma nägin seda teistes ja sedasi sain ma ise seda saada. Ma nägin omaenese valgustunud meelt kõikjal, kõigis ja nii oligi see minu. Illusioonid, mis kord minu südant varjutasid olid hetkega pühitud ja kõik asjad said selgeks. Sellel hetkel ma taipasingi, et Jumala Armastus oli minu ainsaks eesmärgiks isegi siis kui ma magasin. Ning sellepärast ütlengi ma seda teile, Armastatud, kuna me oleme nüüd piisavalt edasi liikunud, et see õrn mälestus kergelt oma koha teie meeles leiaks. Iga rada on juhatanud Püha Altari juurde, kuhu te nüüd kohe tagasi jõudmas olete. Teadke, et mu sõnad on tõesed ja käige seda rada, mida ma teie jaoks valgustanud olen. Siis tajute te oma sügavaima unistuse täitumist.

Valgustunud Meel ja Ärganud Süda.

Kuigi maailm, mille sa oma kujutluses lõid ei ole tõeline, ei „MUUTU“ sina Tõeliseks Maailmaks seni, kuni sa ennast siin täielikult ei aktsepteeri. Maailm, mida sa vaatad ei ole tõeline, aga SINA OLED. Jällegi, võta need sõnad oma Ärganud Südamesse, et sa mõistaksid, mida ma öelda tahan. Kuigi sa oled uneluses, OLED SINA SEAL TÕELINE. Kas sa mõistad? Kui sa vaatad ringi selles maailmas, mille sa lõid ja ütled: „Mina olen See,“ siis sa taipad, et uni ja selle looja on üks ja sama. Niivõrd imeline ongi omaenese pühaduse nägemine kõiges, mida sa tajud. Sa nagu astuksid omaenese südamele lähemale ja su hing järgneb ilmtingimata.

Vaata maailma veel viimast korda, vaata kõike, mis sulle ilmneb kui elav või elutu ja ütle armastavalt: „Mina Olen See.“ Jumala armastus voogab läbi sinu ja kõige, mida sa tajud. Teisi sõnu, Jumal armastab sind sama palju siis kui sa magad ja kui sa ärkvel oled. Kui sa seda järele tegema õpid, andes sama kingitust teistele, kõigepealt oma Valgustunud Meeles ja siis oma Ärganud Südames, siis oled sa saavutanud viimase omaduse. Siis sa äkitselt „Armastad nagu Jumal Armastab“ ja Armastus/Agape, voogab läbi kõige, mida sa teed.

Teadlikuks Saanud Hing.

Kui sa lõpuks suudad armastada nii nagu ma kirjeldasin, siis mõistad sa suurimat mõistatust ning saad ennast lõppude lõpuks Vaimseks Rahuloojaks nimetada. Pole üldse mingit vahet sinu loodud maailma ja Jumala loodud maailma vahel, kui avaldub Agape. Sina oled tõeline mõlemas maailmas ja samuti on sinu armastus. See ongi sild, mis viib ühest maailmast teise ja mida müstikud kujutasid, kui nad ütlesid: „Olge maailmas, aga mitte maailmast.“ Ma ei taha, et sa kuhugi läheksid, sest maailmast lahkumine ei ole kunagi meie eesmärgiks olnud. Ma tahan, et sa siin oleksid täielikult teadlikuna. Seisa sillal ja vaata, mida sa loonud oled, siis vaata maailma, mille Jumal sulle valmistas. Kui sa armastad nagu Jumal, on nad üks ja seesama, sest kõikjal, kuhu sa vaatad peegeldub armastus. Mis muu võikski Taevas olla kui see? Ja kust mujalt võiksidki sa seda leida kui siit, kus sa praegu oled?

Järgnevatel päevadel mediteeri nii tihti kui võimalik Saadiku Rattaga. Viimane õppetükk on sinu koolituse lõpp.

Vend

Kolmekümne kolmas õppetükk

Ära mõtle, et sa oled lõpuks saavutanud minu usalduse, kuna selline asi on võimatu. Sa ei saa saavutada midagi, mida sa pole kunagi kaotanud. Usu, pigem, et sa oled saavutanud iseenese usalduse. See on olnud selle kursuse ainuke tõeline eesmärk, ainus asi, mille puudumine on takistanud sind olemast Vaimne Rahusobitaja nagu mina seda mõistan. Sa ei olnud võimeline nägema seda ilu ja lõpetatust, mida mina näen sinus, ja sellega oled sa piiranud oma võimet vastu võtta ja seejärel sedasama anda. Tundub, nagu me oleksime nüüd kogu maailma läbi käinud. Sa ei ole enam sama isik, kes alustas seda kursust 33 nädala eest, ja ikkagi, mitte midagi ei ole muutunud. Jumala armastus on sama, nagu see alati olnud on, sõltumata millestki, mida sa näisid tegevat selle vähendamiseks. Sa oled ikka selline, nagu Jumal sind lõi ja sa oled lõpuks valmis aktsepteerima ennast sellisena, nagu mina olen sind alati aktsepteerinud.

Ja võib-olla oled sa ka valmis mind aktsepteerima, ning usaldama minu usaldust sinu suhtes. Piirates ennast, oled sa piiranud ka mind, sest meil on võimatu olla eraldatud. Ma olen sinule öelnud, et sa oled Püha, ja ikkagi olid sa võimetu mind usaldama. Aga nüüd sa oled, ja kõik on muutunud. Minu usaldus sinusse on täielik ja nüüd me oleme võimelised jätma maailma seljataha ning sisenema täielikult Taevasse, mis loodi meie jaoks enne aja algust. Ma olen oodanud sind ja nüüd oled sa siin, täielikus teadlikkuses ja täielikus teadvuses. Ava oma silmad ja vaata mille eest sa oled siiani peitunud. Armastus on kõikjal sinu ümber.

Esimeses õppetükis ma ütlesin, et sa oled selleks muutuseks valmis. Nüüd ma ütlen, et see muutus on täielik. Ma ei ole nõus aktsepteerima ühtegi küsimust selle kohta. Ei ole enam mingit võimalust kõikumiseks, kuna sa oled tulnud liiga kaugele, selleks, et keelduda sellest, mis sa oled saavutanud. Nüüd pead sa keelduma keeldumisest, mis on sind siiamaani vaevanud. Sa oled olnud valmis kinkima mulle oma usalduse, mis on vajalik meie eesmärgiga ühinemiseks kui üks, ja nüüd on see tehtud. Ma näen sind nii, nagu ma näen iseennast – täielikult valgustununa. Nüüd pead sina tegema niisamuti. Näe seda minus antud hetkel ja tea, et see on sinu enda nägu, mida sa vaatad. Mitte miski muu ei ole nüüd enam võimalik. Võta vastu see, mis on tõeline ja tea, et sa oled saabunud oma Koju.

Vaata veelkord Saadiku Ratast ja lase oma silmadel liikuda ühelt kodaralt teisele. Sinu nägemine teab, kuhu minna. Kuidas teisiti oleksid sa olnud võimeline leidma mind ja avastama oma Mina? Liigu tipust tippu ja meenuta kõiki omadusi, mida sa oled hõlmanud. Sa oled saanud igaüheks neist. See ei tähenda, et sa ei vaja enam kunagi meeldetuletust, samuti nagu sinu endine võimetus teadvustada oma valgustumust ei ole muutnud midagi, mis on tõeline. Kogu puu sisaldub seemnes, ja niisamuti oled sina täielik antud hetkel. Ma ei luba sul edaspidi liikuda sellest olekust mitte kuhugi, kuna see on minu kui Jumala õpetaja roll. Ja sina ei luba enam mingit kõikumist eneses, kuna sa oled valmis seisma minu kõrval. Kas sa näed, kui kergelt sa jõuad tagasi Taevasse? See on alati olnud sinu, sellepärast on kerge tagasi tulla. Õnnista seda päeva, Armastatu, sest sinu kojutulek on tunda kogu Universumis.

Ja nüüd kui sa jätkad ratta süvenenud vaatamist, las sinu silmad keskenduvad ringile ratta keskel. See on koht sinus, mis ei liigu – Jumala Püha Laps, keda igavik ei ole kunagi maha jätnud. See on koht, kuhu meie koosveedetud aeg on sind juhtinud, see kindel alus, kust sinu valgustatus valgustab kõikide teiste meeli. Kordan veel, ma ei luba enam mingit arutelu selle ümber, sest ma kinnitan sulle, et minul on õigus. Praegu, kus sa oled saavutanud selle taseme, oodatakse sinult enam, sest nüüd oled sa valmis tervendama nii, nagu valgustunud olend tervendab. Sinu Valgustunud Meel ja Ärganud Süda sirutuvad välja õnnistusena kõigile olenditele ja sa teenid, nagu sa olid sündinud teenima. Millist teist kingitust saad sa praegu pakkuda, kui seda, mida oled saanud? Mina olen andnud sinule ja nüüd annad sina sedasama. Rahu, mis voolab sinust, tõendab, et aeg ei oma lahendust enda jaoks. Ainult igavik saab vastata küsimusele, mis on igavene. Nii oled sa praegu ja saad alati olema.

Kursuse Lõpetamine

See on hetk, milleks sa oled valmistunud. On hetki, mil sinu süda tahab kuulda ja teada, kui kaugele sa oled tulnud. Ma olen öelnud seda mitu korda varem ja kordan veel ühe korra: Sa ei ole läinud üldse mitte kuhugi, aga sinu teadvuses ei ole meil mingit võimalust sinu arengu mõõtmiseks. Sa seisad Pühal Sillal, kus olles sa tõlgitsed kingitused, mis sa oled saanud, kingitusteks, mida sa annad. Nad ei tule sõnades, vaid Olemasolus, mis ületab sõnad. Aga esmalt pead sa kuulma sõnu minult, mis lõplikult kõik selle käivitavad. Minu suurim rõõm on neid sinule praegu anda.

SINA OLED TÄIELIKULT TEADLIK VALGUSTUNUD OLEND.

Kas sa usud seda, et mina olen andnud iga sõna, mida sa oled lugenud selle kursuse jooksul? Kui nii, siis sa pead samuti uskuma, et ülesanne, mille ma olen andnud, on tõeline. Sina oled Valgustunud Olend, kes on saadetud õnnistama kõiki olendeid. Sa ei ole enam valmis. Sa oled seal. Armastus on sinus täielik ja sinu süda ei lahkne enam sinu Pühast Meelest. See on sündinud! See on sündinud! See on sündinud!

Ikka veel on mul nii palju sulle öelda, mis muudab selle reaalsuse sinus ehtsaks. Jätka teed minuga.

Vend

***

Lõpetuseks:

James Twyman kirjutas need 33 õppetükki ja avaldas laiale auditooriumile 99 päeva kestva internetikursusena pealkirja all “The Art of Spiritual Peacemaking”.

Esimesel kursusel, mis algas 03.03.2003, osales üle 20 000 inimese. Meie alustasime õppetükkide tõlkimist ja samas ka oma kursust mais 2003. Nii Tallinnas, kui Tartus kogunes üks rühm huvilisi, kes asusid “Tingimusteta armastuse tee” veel käimata radade tundmaõppimisele.

Möödunud üheksa kuu jooksul on nende rühmadega kokku puutunud lühemat või pikemat aega mitmeid inimesi (läbi nimekirjade on käinud üle 60 huvilise).

Loodan, et igaüks, kes selle tee on algusest lõpuni ise läbi käinud, võib tagasi vaadates tõdeda, et see Mina, kellena ta teadis ennast kursust alustamas, erineb päris palju sellest, kes 9 kuud hiljem koju jõudis. Arvan, et rühmatöös osalenutel oli võimalus kogeda intensiivsemalt eneseteadvuse ja maailmapildi muutusi, kui nendel, kes kõndisid omaette … Nii või teisiti, aga siit kohast läheme edasi omapead, olles veidi rohkem teadlikumad iseenesest ja kindlasti ka maailmast.

Jaan

***

Kallid kohalolijad, Tingimusteta armastuse tee lubas Jaan meie lehele kopida oma lehelt:

www.vaimnekeskus-eesti.ee