Eessõna.

James Twyman kohtus Surnumere ääres inimesega, kellest hoovas temasse piiritut rahu ja armastust ja kes nimetas end Jeshua’ks. Jeshua andis Twymanile tõuke kirjutada kursus ja levitada seda maailmas, öeldes: “Ära kõhkle, sest sulle antakse kõik vajalik teadmine, siis kui on aeg”.

Kogu järgneva kursuse eesmärgiks on puudutada, tunnetada ja aktsepteerida Kristus-teadvust, laiendada samm-sammult kogemus teadmiseks , teadmine mõistmiseks ja mõistmine kindlaks tundmiseks sellest kes ma tegelikult olen ning mida teen.

Kursuse tuumaks on Kristus-Teadvuse avaldused meie olevikus – praegu, meie jaoks. Selles informatsiooniga luuakse ja laiendatakse arengupotentsiaale teadmises, taipamises ja tundmises.

James Twyman esitab kursuse peatükid Kristus-Teadvuse pöördumisena minavormis lugeja poole.

Esimene õppetund

Oled sa valmis?

Mida muud peaksin ma sinult küsima? Mida sa vastad nüüd, kui see küsimus on juba esitatud? Kas sa astud sammu ette või tagasi? Sellel hetkel ei olegi teisi valikuid. Oled püüdnud püsida vaikselt, aga ooteaeg hakkab mööda saama. Kas sa oled valmis oma missiooni teadvustamiseks ja ka selle aktsepteerimiseks, mille nimel sa otsustasid kord sündida? Oled sa valmis kinkima rahu kõigile olenditele OLLES ISE see rahu? Ütle JAH! Ütle seda piisavalt valjusti, et võiksid seda ise kuulda. Mitte keegi teine ei pea seda teadma. Ainult sina. Ainult sinu hing.

Sa oled kutsutud rahukandjaks siia unelusmaailma, ja selleks on ka põhjus. Sa tahad üles ärgata sellest maailmast, ja see on ainus viis. Kas see on mõistetav? Ainuke tee ärkamiseks on äratada teisi. Ja ikkagi, mitte kedagi pole vaja äratada peale sinu enese. Mõtle korraks selle üle: Mitte kedagi pole vaja äratada peale sinu enese. Miks ma siis ütlen: “Sa pead seda andma, et saada seda” ? Nii lihtne! Sest sa annad ainult iseendale. Pole olemas kedagi teist peale sinu enese, kellele anda või kellelt saada.

Oled sa valmis seda nägema, seda teadma, seda armastama? Kui nii, siis oled sa valmis tervendama kogu maailma OLLES Vaimne Rahukandja.

Kogu antud kursuse võib kirjeldada ühe lausega:” Anna kõik, nagu oleks see ainus asi, millel on tähendust, kuna sa tead, et Jumala tahe on täielik, lõplik ja täiuslik iga hetk ”. Mediteeri selle lausega veidi. Anna kõik! See on juba täielik. Pole tarvis muud kui sinu valmiolekut anda kõigele kõik. … ja ikkagi mitte miski, mida sa iganes teedki ei saa muuta Jumala tahet, mis teostub igas olukorras, ükskõik, kuidas see siis avaldub. Kas see tundub sulle võimatuna? Miks lastaks sinul teha tööd millegi nimel, kui sinu töö tulemusel pole tähtsust? See on küsimus, millega tuleb sul maadelda järgneva 54 nädala jooksul. Ja kui see on lõppenud, sa mõistad, aga mitte oma mõistusega, vaid hinges.

Las ma selgitan, kuhu ma sind juhin. Selles kursuses on kokku 33 õppetükki, mis kolmepäevaste tsüklitena igal nädalal voolavad läbi sinu Teadvuse. Kas sa oskad arvata, miks need numbrid on nii tähtsad? Kolmkümmend kolm ei ole tavaline arv. See number esitab sinu Kristus-Teadvust. See on sinu ärkamisnumber. Ja miks esitatakse neid õppetükke kolmepäevaste tsüklitena? Mina lamasin tundetuna hauakambris kolm päeva, et elu saaks võtta mind endasse. Ma surin, et võiksin elada igavesti ja sinule pakun ma sama võimalust. Ainus viis, kuidas sa võid olla vaimne rahukandja, on saada rahu teostuseks, ehk teisiti öeldes, kui sinust endast saab Kristus.

Ära karda, sest mina olen käinud sinu ees, et kindlustada sinu teed. Aga ära eksi, nüüd pead sa kõndima seda teed ise. Keegi ei saa seda teha sinu eest. Vaid sina ise saad elu vastu võtta, ja kord tehtud on see vastu võetud kõigi jaoks. See on hetk, mille sa valid, ja see on täitunud.

Ma räägin sinuga enamatel tasanditel kui sa tead, sest sa eksisteerid enamal olemise tasandil, kui sa iial suudad endale oma mõistusega teadvustada. Selle pärast on need pühad numbrid nii tähtsad ja märgid, mida ma kasutan äratavad informatsiooni viisidel, mida sõnad ei suuda kunagi. Sa loed sõnu ja sinu mõistus taipab käsitletavat. Rahu, mida sina annad, teeb head sinu enda elule ja puudutab lugematu hulga teiste elusid. Aga selles sisaldub nii tohutult enam, mida mõistus ei suuda haarata, ja mis on just see tähtis koht kuhu ma sind juhin. Seal asuvad saladused, mis muudavad sinu olemasolu, täpselt nii, nagu nad muutsid mind. Jah, ka mina kogesin seda muutumist ja nüüd olen ma teenäitaja. Ka sina avad selle tõe olemuse nendele, keda Armastatu sulle annab, täpselt nii, nagu sina oled antud minule. Ei ole teist põhjust, milleks sa oled sündinud. Mitte miski muu ei oma tähendust sinu jaoks. Ja ikkagi ei mõista sa seda enne, kui hakkad seda tegema.

Seega, alustame nüüd oma teed, mis meie ees on lahti laotumas. Käi koos minuga neil päevil ja olgu su meel avatud.

Kaks tuhat aastat tagasi jagasin ma oma sõpradega saladusi, mida nad pidasid väga pühadeks. Saladusi jagati teistega ainult siis, kui nende südamed ja hinged olid ettevalmistatud kokkupuuteks tõega. Mitmed neist saladustest olid kodeeritud geomeetrilisse sümbolisse, mis oli saadetud alla kogukonnalt kogukonnale, kuid vaid vähesed inimestest, kellele avaldati see sümbol, olid võimelised avama sellesse kätketud saladusi. Nende hinged teadsid ja mõistsid, kuid nende mõistus ei olnud veel valmis sisenema pühasse kambrisse.

Aga nüüd on väga tähtis, et teie kõik pääseksite ligi sellele informatsioonile. Jumalariigi saladused peegelduvad selles, sest need on nüüd teie sees.

Järgneva 99 tsükli jooksul avan ma iga luku ja paljastan sulle elu ja surma saladused.

Siis sa mõistad selle otsirännaku surematut olemust ja et sa oled üks selle eesmärgiga, mida otsid.

Niisiis, küsin ma sinult veel kord: “Oled sa valmis astuma sellele rajale?” Seal tuleb hetki, mil kõik näib väga pime ja teisi, mil Valgus peaaegu pimestab sind. Tea, et iga sammu juhin mina, sest ma olen käinud sinu ees ja ma tunnen igat ohtlikku kohta. Ja sa pead teadma, et kogu sinu senine elu on olnud suunatud sellesse hetkesse jõudmisele. Siis see langeb sinu üle nagu vihm, mis värskendab sind hinge põhjani.

Vend.

Teine õppetund

Armastatud. Ma kutsun sind nimepidi, sest ainult siis saad sa teada tõde Iseenese kohta. Ainult siis võtad sa omaks Püha Nägemise, millega mina sind ja kõiki olendeid näen. Siis teed sa nagu mina – laiendad seda nägemist. Maailm on juba tervenenud, Armastatud. Seda oledki sa mõistma ja õppima tulnud. Unelusmaailm on nüüd möödumas ja järele jääb ainult Rahu Valgus. Tere tulemast, Armastatud, oma koju.

Selles varajases staadiumis on tähtis teadlikuks saada sellest, miks sa siin oled. Kõigepealt, miks oled sa siin sellel Maakeral? Kas see oli saatuse eksitus, mis tõi su siia, asjaolude kokkusattumine kõrgemal sinu otsustusest? Või oled sa jõudnud piisavalt kaugele teadvustamaks, et pole olemas midagi kõrgemal sinu otsustusest. Mitte midagi! Sinu sünd sellel ajal oli ette määratud. See oli ette määratud sinu poolt! Sa oled siin, sest sa tegid selle valiku enne aja algust. Sa tegid selle otsuse vaid silmapilk tagasi, ja nüüd oled sa siin. Mida hakkad sa selle teadmisega peale?

Ma ütlen sulle. Sa kasutad aega targalt, et parandada oma lõhestatud meelt ja siis näha maailma tervenenuna. Seejärel saab see nii olema, sest sinus on Jumala vägi. See on hetk, millal sa oled otsustanud näha oma Kristus-Meelt peegeldumas kõikjal, kaasa arvatud seal, kus sõda näib möllavat. Juba sinu otsus üksi heidab valgust kõigile neile hämaratele kohtadele, sest Valgus mis sinust tuleb on Püha Valgus. See on valgus, mis tuleb minu meelest, ja sina sisaldud selles. Sa hakkad TEADMA seda ja tervenema selle teadmise kaudu. Õnnistatud on selle otsuse tegemise hetk. Ja õnnistatud on ka maailm, mida sa nüüd hakkad tervendama.

Kogu 33. õppetükist koosneva kursuse jooksul teen ma ettepanekuid kiirendamaks seda protsessi edasi. Sind vajatakse praegu. Mitte sellepärast, et praegu oleks millegi poolest pimedam või et sinu valgus oleks rohkem vajalik kui mistahes teisel ajal. Vaid lihtsalt sellepärast, et pole olemas mingit teist aega kui see. Sina oled see, kes valis selle aja. Ja sa teostad kõik, millele sa oma südames häälestud . Sellepärast oli sinu jaoks tähtis avada oma süda enne, kui alustada tegevust selle tasandiga. Selle jaoks läbisid sa õppetunde, mis eelnesid käesolevale kursusele. Aga nüüd oled sa valmis. Sa tood kõik eelnenu enesega kaasa ja näed seetõttu selgemalt, kui kunagi varem. Sind vajatakse nüüd, Armastatud, ja me läheme edasi suure kiirusega.

Ei ole tähtis, et sa mõistaksid või isegi heaks kiidaks seda meelt, mis jagab antud teavet sinuga. See on sama hästi sinu meel. Kuid suhe võib olla erinev, just nagu sinu vaade on erinev, sõltuvalt sellest, kus sa antud hetkel seisad. Minu suhe on terviklik, samas kui sinu oma on ikka veel natuke killustatud. See on muutumas. See muutub, kui sa hakkad omaks võtma vaadet, mida ma sulle pakun. Me hakkame mõistma, mida meil on tarvis mõista, aga seejärel lükkame me mõistuse kõrvale, kuna see ei vii meid sinna, kuhu meil on vaja jõuda. Aga sinu süda, jah, see on koht, kuhu me koondame kogu oma tähelepanu. Sinu süda on juba seal.

Ma tahan, et sa keskenduksid korraks nimele, mis minule sündimisel anti. Jeshua. Kui sa saad aru, mida see nimi tähendab ja, et see on niisama palju sinu, kui minu oma, siis sa saad aru, kuhu me koos oleme liikumas. Sind on õpetatud laulvalt ütlema sõna JAH, et avada oma hinge kanaleid ja valmistada ette oma südant Suure Töö jaoks, mis meid ees ootab. Pole tähtis, millist keelt sa kasutad. See on tunne, mida sa genereerid ja see tunne tekitab avanemise. Heebrea keeles on üks heli, mis sisuliselt tähendab “see on nii”. See on sõna JAH jõulisem tõlgendus. See kõlab nagu [je:š]. Ütle seda mõned korrad valjusti. Häälda seda pikaldaselt ja lase tal kõlada vähemalt mõned sekundid. “ J – e: – š ”. Heli loob jõulise vastukaja sinu südames. Pane tähele, kas sa tajud seda tunnet. Inimesena, kes on äratanud oma südame ja meele Kristus-Teadvuse kogemisele, võin ma öelda, et sinu pühendumine sellele ühele sõnale juhib sind sinna, kus mina praegu olen. “See on nii”. Sinu Kristus-Meel on nii, just praegusel hetkel. See on juhtumas PRAEGU, mitte tulevikus, mitte minevikus. Sel ajal, kui sa laulad seda sõna veel ja veel, las su süda ärkab sellele teadmisele. “ J – e: – š “. See on nii sinu sees nüüd. Sinu ärganud meel on kohal, ootamas, et sa ta jõu omaks võtaksid.

Nüüd liida lõpuheli “u-a”. “ J – e: – š – u – a “. Mina ei ole see, kelle sa laulad. Oled sa sellest teadlik? Mina ei vaja sellist äratundmist. AGA SINA VAJAD. Minu meel on sinu meel, ja minu nimi on sinu oma. Nüüd on aeg sinul öelda kes sa oled. Laula seda veel ja veel, nii sageli kui sa saad. Pöördu Kristuse poole endas ja see ärkab.

Kas sa usud mind, kui ma ütlen, et ülejäänu sünnib iseenesest?

Mida sa soovid maailmas näha? Rahu? Tasakaalu? Võta omaks vaade, mis oli antud enne aja algust ja need asjad ilmuvad sinu ette. Miks neid pole sinu ees praegu? Sest sa vajasid, et maailm peegeldaks sinule seda, mida sa uskusid tõeks. Nii lihtne see ongi. Aga nüüd oled sa valmis, et lubada uuel Tõel koita oma meeles, sellel, mis on igavene ja ülalpool igasugust muutust. See tõde on alati olemas olnud, kuid sinu silmad on olnud suletud tema särale. Ava Nüüd! See on Vaimseks Rahukandjaks olemise sisu. See on kunst. See on sinu tee vabadusele. Vali rahu nüüd. Sina oled valmis.

Vend

Kolmas õppetund

Täna räägin ma sinule sinu kirest ja ihast.

Mis on sinule armas selles maailmas? Kas sa oled valmis pakkuma kõike, mida armastad Ühele, kellest kogu Armastus voolab, teades, et tagasi sinule tuleb ainult Armastus. Või usud sa, et pead ohverdama selle, mida armastad, et omada kõike, mida ihkad? Ole aus enesega. Mis on sinule armas selles maailmas?

Võib-olla sa ütled, et sinu lapsed, või sinu eriline suhe kellegagi. Mis nendega juhtub, kui sa täielikult võtad vastu oma Armastuse Saadiku rolli, jätad seljataha kõik, mis ei teeni seda väljundit. Kas sa oled endiselt võimeline kandma hoolt nende vajaduste eest. Kas sinu suhe lõpeb, suutmata võistelda suure energiavooga, mis tulvab sinu suunas isegi praegu?

Kas sa oled sellest teadlik või mitte, aga need on mõned küsimused, mis keerlevad sinu peas praegu. Sa usud, et sinult nõutakse ohverdust ja et Jumal palub sul loovutada kõik ajalised asjad eesmärgiga hõlmata igavikulist eneses. See on ego loomulik seisund, mille külge sa siiani klammerdud. Siiski, meie eesmärgiks ei ole antud tingimuste kaotamine, kuna see vaid võimendaks neid. Me soovime ainult keskenduda sellele, mis on tõde ja lasta sellel tõel kasvada meie südametes ja meeltes kuni kõik hirmu sümbolid on asendatud.

Sa kardad armastust! Hinga üks sügav sõõm selle peale. Sa ei suuda seda haava tervendada kuni sa ei hõlma seda. Sa ei ole võimeline liikuma oma Mina järgmisele tasandile, kui sa kõigepealt ei tunnista oma hirmu armastuse ees. Alles siis sinu kirg vabaneb, iseenesest, ilma ühegi sinupoolse pingutuseta. Siis avaned sa, nagu lill ja sinu Püha Ülesanne haarab sind endasse. Sinu hirm armastuse ees paiskab su lõplikult ellu, mida sa võid praegu üksnes kujutleda, kuna siis tekib sul kaastunne enda ja kogu maailma suhtes. Seda peab Armastuse Saadik ehk vabastaja õppima. Selleks oled sa siin just praegu, lugemas neid sõnu ja vastu võtmas neid Õnnistatud Mõtteid. Oled sa valmis nüüd liikuma edasi?

Kirg, mis on pikki aegu sinus uinunud, tuleb nüüd üles äratada. See juhtub samal hetkel, kui sa ihaldad ühte asja. Sinule on olnud väljakutseks ihaldada rohkem, kui ühte asja. Seetõttu pole sa olnud võimeline nägema, et kõik, mida ihaldad on üks ja sama. Kui sa valid pimeduses, siis pimeduse varjud mähivad endasse kõik mida sa tajud. Aga kui sa valid Valguses, siis nad säravad nii nagu sina särad ja on õnnistatud sinu Püha Ihaldusega. Kirg ja ihaldus seisavad kõrvuti sinu meeles. Neid ei ole võimalik teineteisest lahutada. Me avaneme nüüd Ühele Ihaldusele, mis juhib sind eesmärgile, mida sa otsid – see on Jumala Rahu. Mitte miski muu selles ilmas ei rahulda sind praegu. Sa oled tulnud liiga kaugele. Kui ma ütleksin, et sa pead ihaldama üksnes armastust, ajaks see sind ainult segadusse. (Ehkki, tegelikult, just see on tee, mida me lõpuks koos käime.) Sulle on antud nii palju erinevaid käsitlusi sellest, mis armastus on ja mis mitte, et see on ainult tuhmistanud sinu mõtted. Sellepärast idee, mida me otsime, on Rahu – idee, mida meel ei hõlma, Valgus, mis levib väljaspool kõiki mõtteid ajast ja ruumist.

Sinu kirg ja ihkamine on võtmed, mis avavad selle ukse luku. Sa pead ihaldama seda üle kõige. Rohkem, kui kõike muud! Sa pead olema valmis loobuma kõigest, mida märkad selles maailmas selleks, et osa saada Valgusest, mis levib üle selle maailma. SA PEAD TAHTMA SEDA ÜLE KÕIGE! Ainult siis saab see sinu omaks.

Pööra tähelepanu hetkeks oma tunnetele, mida tunned just praegu. Kas mõtted millegi puudumisest, mistahes tasandil, tulevad sulle pähe? “Mis ma kaotan?” “Kelle ma minetan?” Ego põhidilemma on selles, et ta on sidunud ühte kasu ja kahju arvates, et aktsepteerimaks kõike tuleb ohverdada midagi. Pane tähele!

KUI SA AKTSEPTEERID KÕIK, MIDAGI EI OLE KAOTATUD!

Kord ma ütlesin, et kui sa otsid üksnes Jumala Riiki, siis kõik muu antakse sulle automaatselt. Kui sa otsid üksnes armastust, siis Armastus tuleb tagasi – selles peitub sinu kõige tõelisem ihaldus. Armastus tulvab sinu poole igast suunast, mitte ainult neilt, kellelt sa eeldad. Elu leiab sinu – sina ei pea seda tegema. Sellepärast, vabanegu sinu kirg ja ihalda ainult ande, mida Jumal pakub. Siis sinu nälg rahuldatakse ja sinu janu kustutatakse igaveseks.

Siis sina astud Elurattale. Siis sina tead ennast olevat Armastuse Saadik.

Sa ei ole siin selleks, et tuua ilmalikku rahu, vaid Jumala Rahu. Sa ei mõista veel seda. Sinu mõistus ei ole kunagi võimeline sellest aru saama. Kuid mida laiemalt avad sa oma südame, seda lihtsamaks see muutub, kuni lõpuks on see nagu laste mäng. Siis sa võid naerda seal, kus enne nutsid. Siis sa tead, et armastust ei saa asendada millegagi, mida see maailm kalliks peab, sest ainult armastus eksisteerib tõeliselt, nüüd ja igavesti.

Sinu ihaldus on minu ja minu oma on sinu. Kas sa oled valmis ühendama oma meele ja oma kire minuga? See ei ole isiksus, millega sa ühined, vaid vägi, mis on isiksuse taga. See hingestab sinu ja minu Vaimu: Elu, millest süttib kogu Elu. See on aeg, mille sa oled valinud, et kogeda muutumist. See aeg võib olla sinu liitlane või vaenlane. Kasuta seda targalt ja ta ilmutab sinule ande, mis eksisteerivad väljaspool sinu ajakäsitust. Sul ei jää nüüd enam muud üle, kui hõlmata oma rahukirge. Sinu ihaldus on tee, mis juhib sind valitud eesmärgile.

Vend

Neljas õppetükk

Oli aeg, kui sa nägid ennast minust väga kaugel olevat. See aeg on nüüd möödas, sest mina olen teid kutsunud oma sõpradeks, mitte õpilasteks. Me võime istuda üheskoos lõkke ääres ja mina võin teile rääkida kõikidest asjadest, mis nüüd on minu jaoks nii selged. Ja siis saavad need olema samasugused teie jaoks, mitte varjutatud ja ebaselged nagu kunagi enne. Nüüd on tulnud aeg meil lõdvestuda ja olla nagu perekond, sest ainult siis sa näed, et me oleme üks ja seesama. Minu meel on sinu oma ja minu ärkamise hetk oli sinu oma samuti. Teades seda, tahaksin ma rääkida sulle ühe loo. Imbugu selle üksikasjad sinu meelde ja õpetus sinu südamesse, et sa võiksid mõista, kuhu see tee meid viib.

Kujutle maja, mis on täis Valgust. See maja on täiesti tühi, väljaarvatud pisike, kujuteldamatult särav kristall täpselt keskel, mis peegeldab ja suurendab igast aknast sisse voogavat Valgust. See ruum ei vaja midagi, seega, seal ei ole midagi. Valguse vibreerimine on kirjeldamatu oma seninägematus olemuses ja sa oled valmis elama seal Täiuslikus Rõõmus. Aga ühel päeval tärkab uus mõte. See ei lähe, et maja on nii tühi. Selles on nii rahulik ja mugav olla , et seal peaks olema “SINULE” koht, kus istuda. Tuuakse kohale palju toole ja diivaneid, mis täidavad kõik toad. Siis tärkab mõte, et seal peaks olema koht “SINULE”, kus lõunastada, kuna ei sobi ju süüa mugavates toolides. Ja nii sa ostad lauad ning paigutad nad sobivatesse kohtadesse ja veel rohkem toole, et asetada nad laudade ümber. Seejärel vaatad sa ringi ja näed, et seal ei ole voodit “SINULE”, kus magada. Ja nii lähed sa välja, et osta enesele voodi, mis on pehme ja luksuslik, ning teisi voodeid külaliste jaoks. Päev päeva järel täidad sa maja kõiksuguse sisustusega, mida sa ihaldad, kuni saabub hetk, mil sa näed, et on küllalt.

Kuid midagi muud on muutunud samuti. Sa vaatad majas ringi ja märkad, et Valgus, mis kord kiirgas igast nurgast, on nüüd hämardunud. Sa tood lampe, et lisada valgust, aga kui tahes palju lampe sa juurde ka ostad, ei saavuta sa seda sära, mis kord oli olnud. Sa lähed ja istud oma lemmiktooli, sellesse, mis on täpselt maja keskel. Sel hetkel, kui sa istud, meenub sulle kristall. See oli peaaegu ununenud kiirustamises, et täita maja kõigega, mida “SINA” vajasid, et tunda end mugavalt. Vaadates kristalli näed sa valgust, mis kord täitis sinu päevi vaid kahvatult hõõgumas. Siis tuleb sulle pähe uus mõte. Sa vaatad ringi, et leida seda “SIND”, kes oli nii tähtis, kellele sa ostsid nii palju mööblit ja igasuguseid ehteid. Kus on see tabamatu olevus, kes vajas nii palju? Ükskõik, kui hoolega sa otsid, ei suuda sa leida seda “SIND”, kes alles äsja oli sinule nii tähtis. Võib-olla on mööblit liiga palju, et leida “SIND”? Üks teise järel koristad sa kõik toolid, seejärel diivanid ja koguni lauad. Sa lähed ülakorrusele ja koristad teelt voodid, lambid ning kõik muu, mida sa kokku oled ostnud. Lõpuks vaatad sa ringi ja märkad midagi imepärast. Valgus on tagasi tulnud…

Sa oled jälle alguses, seal, kust sa olid alustanud. Kogu sisustus, mis tõkestas kristallist kiirgava valguse, on kadunud ja kogu maja vibreerib täis Elu. Niisamuti vibreerid sina, sest sa tead, et sina oled see kristall, see Valgus, see maja ja see “SINA”.

Aeg, mida me koos veedame, kõik need õppetunnid, on mõeldud selleks, et aidata Valgusel tagasi pöörduda sinu meelde. Me ei saavuta seda lisades midagi juurde, vaid hoopis kõrvaldades kõik selle, mis on blokeerinud valguse sinu teadlikust kogemusest.

Kristallist ehk sinu ärganud Hingest on küll. Mitte midagi muud ei ole tarvis. Kus on see “SINA”, mida sa otsid? Kas seda üldse on olemas või oli see üksnes idee, mille abil hämmeldada sinu rikkumata teadlikkust? Kes see on , kes otsib? Sinu mõtted on loonud selle olevuse ja sinu mõtted saavad selle niisama hästi muuta olematuks, paljastades TÕE, et sina ei saa ei luua ega muuta olematuks. See on tõde, mida me täna otsime. Lihtsalt öeldes, see “Sina”, mida on otsitud, ei ole olemas. Rõõmusta, sest selle fakti teadvustamises peitub sinu teekonna algus ja ka lõpp.

Kes sa siis oled? Sina oled Valgust peegeldav kristall. Kristalli sees on Valgus täielik, kõike sisaldav ja täielikult teostatud. Sina ei saa muutuda. Ja mistahes seal sinu sees näib muutuvat, ei ole tegemist sellega, kes sina oled. Mängi sellega, kui sa tahad, aga ära klammerdu selle külge. Klammerdu ainult igavese olemuse külge, mis on väljaspool sinu mõjuvõimu ja siis sa näed, et ei ole olemas midagi, mis oleks väljaspool sinu mõjuvõimu. Kas sa mõistad seda imepeent erinevust?

Vaimse Rahusobitamise Kunst on sinu Valguse eest tõkete kõrvaldamise kunst. Siis Valgus särab ise. Sul ei ole vaja “teha” mitte midagi. Sul on vaja ainult “OLLA” see, kes sa oled.Sa oled Igavese Armu Valgus. Sina oled Jumala Olevuse Puhas Olemus. Lõpeta katsed aru saada sellest oma mõistusega. See on kõige kindlam viis mitte kunagi TEADA saada. Saa lihtsalt aru, et see on tõsi, nüüd, just käesoleval hetkel, täielikult ilmutatud. OLED SA SELLEST TEADLIK VÕI MITTE!

Vaimse Rahusobitamise Kunst ei ole kuidagi seotud kellegi muutmisega, kaasaarvatud sinu enese muutmisega. Sügav sisu seisneb selles, et pole kedagi muuta, kaasaarvatud sina ise. Siis avaldub sinu igavene Olemus ja kõik paigutub oma loomulikule kohale. Kui sa otsustad siseneda sellesse portaali praegu, sa saad.

Sa oled valmis!

Vend

Viies õppetükk

Ma olen kutsutud sulle meelde tuletama põhjust, miks otsustasid sündida. Sa otsustasid vastata sellele kutsele, sest laul, mis oli istutatud sinu hinge, on helisemas praegu sinu kõrvus. See on aeg, mille SINA oled valinud ärkamiseks ja Olemiseks. Unelemisaeg on praeguseks möödas, sest vajatakse sinu abi, et pidulikult vastu võtta maailma, mis pole kunagi olnud ohustatud, väljaarvatud sinu kujutlustes. Lase nüüd vabaks need kujutlused, sest maailma Rahu on paistmas. See on ainus asi, mida sa praegu ihaldad ja selliselt on sinu vabaks laskmine kindlustatud.

Ma ei kutsu sind SAAMA mitte millekski, vaid OLEMA kõik. Kuidas saan ma paluda sinul TULLA enda juurde, kui ma üldse ei näe mitte mingit vahemaad meie vahel? Ma palun sinul OLLA mina. Kas sa hakkad aru saama? Sinul ei ole kuhugi minna. Sul on vaja ainult avada oma silmad ja vaadata kus sa oled alati olnud. Kas sa vastad minu kutsele ja võtad endale oma õiguspärase koha minu kõrval. Kas see aitab, kui ütelda, et ma vajan sind siin, sest minu meeles on KÕIK teadmatu, kui mitte pole see teada kõiges? Seisa nüüd ja näita ennast ühes perekonnaga, kellega koos sind on valitud äratada. Ole äratatud. Tea, et see aeg on NÜÜD! Ei ole sinu jaoks teist teed käimiseks, kui Rahu tee. Seal on kõigele vastatud.

Ma hakkan sinule rääkima nüüd tarkuse ja elu rattast. Sa oled nimetanud seda ka Saadiku Rattaks, sest see on olnud pühitsetud fookuseks mitmete iidsete kogukondade ja rühmade jaoks tuhandete aastat jooksul. See sisaldab informatsiooni, sügavat informatsiooni, mida meie hakkame nüüd teadlikult kasutama seda informatsiooni, et me võiksime mõista, kuidas kõige sobivamal kombel vastu võtta Vaimse Rahukandja rolli selles maailmas. Need iidsed rühmad valvasid teraselt seda teavet, kuid nüüd ei ole enam aega raisata. Ratas räägib ise sinu südame ja meelega, kuid ainult siis, kui sinu valduses on aluspõhi, mis lubab sellel teadmisel juurduda sinu hinges.

Vaata ratast mõni hetk ja lase tal kõneleda sinuga. Ära muretse mingile ühele konkreetsele punktile keskendumise pärast. Lase oma silmadel liikuda kuhu nad tahavad ja usalda nende juhtimine energiale, mis kiirgab sellest pühast geomeetriast. Rahu ja elu enese mõistatused on kodeeritud siia ja sinu käes on võti, mis avab ukse kõigi vastuste juurde, mida sa ihaldad. Lase oma hingel haarata seda koodi teades, et selle sisu avaldub õigel ajal. Seda vaadates võid sa tunda endas tugevat pulseerimist. Ära avalda sellele mingit vastupanu, vaid luba enesel vabalt siseneda ja kulgeda läbi selle portaali. Sellest saab sinu õpetaja ja sa hakkad taipama selle saladusi. Kõik, mida sa siiani pead teadma, on see, et lõpp on kindel. Sellest peaks piisama, et innustada sinu jätkuvat liikumist selle Keskme suunas, mis on liikumatu.

Pööra nüüd oma tähelepanu kaheteistkümnele punktile, mis puudutavad ratta välisringi. Siit me alustame oma õppetükke, sest siin puutud sa kokku sellega, kus sa oled ja kes sa oled nii sellel, kui igal teisel hetkel. Iga punkt kaheteistkümnest esitab teatud energia omadust, mis seondub Vaimse Rahukandjaga. Järgmise mõne kuu jooksul edasi liikudes pead sa võimendama neid omadusi selle õpetuse abil. Võib-olla tahad sa eraldi koopiat sellest rattast, kuhu saaks kirjutada igale punktile vastav omadus. Alusta alati punktist, mis asub kella 12. kohal ja liigu edasi mööda ratast päripäeva. Kaksteist omadust on järgmised:

Julgus, Kannatlikkus, Tarkus, Kindlus, Kaastunne, Rõõm, Selgus, Mõistmine, Sügavus, Ohtrus, Heldus, isetu Armastus.

Kuna need omadused ise moodustavad energeetiliselt rühmi, siis järgneva nelja õppetüki jooksul me käsitleme neid kolme kaupa grupeerituna. Esimene kolmik, millega alustame on Julgus, Kannatlikkus ja Tarkus. Ma palun sul ühineda minuga katsetes, mis heidavad valgust nendele omadustele ja aitavad neil sulanduda sinu hinge. Kord, kui sa oled tervikuks ühendanud iga omaduse kaheteistkümnest, siis me alustame sissepoole liikumist mööda kodaraid sügavamate õpetuste poole, mida ratas võib meile anda. Praegu piisab teadmisest, et kõigile sinu küsimustele antakse siin vastused, aga mitte sõnadega, vaid kõiki sõnu ületava Valgusega. Seda valgust me oleme üheskoos otsimas.

Järgneval nädalal mediteeri Saadiku rattaga nii palju kui saad. Tegeledes selle praktikaga võid sa tunda endas aset leidvat võimsaid vabastamisprotsesse. Kui nii juhtub, hinga sügavalt ja lase neil kulgeda mistahes suunas vaja. Isegi siis, kui sinu kogemus on sügav ja tormiline, tea, et energia ise puhastab sinule teed kulgemiseks oma Mina poole. Kõik on hästi. Ei ole midagi, mis võiks sinuga siin juhtuda. Sul on vaja ainult leppida armu vooluga, mis tulvab läbi selle sümboli ja mõista, et see vool on sinu oma elu.

Nüüd ma olen jõudnud viimase ja kõige tähtsama asja juurde antud hetkel. See ratas, see sümbol on see kes sina oled. See ei ole midagi enamat, ega midagi vähemat, kui sinu Kõrgema Mina geomeetriline esitus. See on Täiuslik Tasakaal, mida sa võid tunda ja nautida sel hetkel. Ära arva, et need mõistatused viivad kuhugi mujale kui tagasi sinna, kus sa oled nüüd ja alati. Mitte kuhugi mujale ei ole sul minna. Ratas on mõeldud äratama seda osa sinust, mis veel magab, suuremat osa sinust, mis on varjatud sinu Jumalikkuse eest. Enam pole mingit põhjust selle varjamiseks. Sa oled tulnud liiga kaugele, et tagasi pöörata. On jäänud vaid üks suund – edasi. Keskendu nüüd rattale ja seda tehes oma Minale. See on hetk, mida sa oled oodanud.

Vend

Kuues õppetükk.

Täna me siseneme pühasse rattasse, mis on sinu valgustunud meele sümboliks. Tea, et sind on kutsutud nägema ennast sellisena, nagu sa oled ja nagu oled alati olnud. Las ma püüan väljendada seda mõtet selgemalt. Sa oled siin ühel ja ainsal põhjusel – et teada, et sa oled valgustunud, NÜÜD. Pole muud eesmärki, mida saavutada. Sa võid siseneda sellesse kogemusse kohe praegu, kui sa nii otsustad. Kas sisened? Las ma räägin, mida tuleb teha kõigepealt, kui sa võtad vastu ja hõlmad seda Püha Vaimulaadi:

Lase minna igal mõttel, mida sa eales oled mõelnud sellest, mis tähendab olla valgustunud.

Ma mõtlen seda sõnasõnalt. Ära hoia kinni kõige lihtsamastki arusaamast, mis sinu arvates tähendab olla maa peal valgustunud olendina. Miks? Sest ainus asi, mida ma võin garanteerida antud hetkel on see, et iga mõte, mis sul selle kohta võib olla on vale. Kuidas ma seda tean? Sellepärast, et eesmärgil, mida me oleme seadnud ei ole midagi ühist nende käsituste ja mõtetega valgustatusest, mis sinul on. Kõik need arusaamad vaid blokeerivad sinu Püha teadlikkust, ükskõik kui pühitsetud nad ka ei näi. Kui sa tahad TEADA, kes sa oled, siis TEA, kes sa oled. Ükski mõte ei suuda sind viia selleni, ainult selle äratundmine, mis on alti olnud tõde ja mis ei saa kunagi muutuda.

Täna me siseneme sellesse pühitsetud rattasse, mis on olnud ärkamise sümboliks tuhandeid aastaid. Sul palutakse hõlmata igaühte kaheteistkümnest Valguse saadiku omadusest, mis on portaalid ehk sisenemistee kogemusse, mida me otsime. Lugedes seda informatsiooni vaata kindlasti samas ratast ennast. Lase silmadel rännata läbi geomeetriliste mustrite mis on mõeldud äratama sinu hinge üli-teadvuslikul tasandil. Sa ei pea mõistma seda intellektuaalselt. Tegelikult sa ei saa mõista seda intellektuaalselt. Püüa endasse haarata omadused, mida ma pakun sinu meelele ja lase hingel leida oma tee läbi ratta kodarate.

Järgnevate päevade jooksul me õpime tundma neid omadusi kolme kaupa rühmitatuna. Kui võimalik, loe üks omadus päevas, või siis kõik korraga, pöördudes iga päev ka kõigi nende juurde tagasi. Hinga neid sisse oma ellu ja nemad hingavad sind välja Uude Ellu.

Julgus:

Me ei otsi mitte selle maailma julgust, vaid Tõelise Maailma, millest sa tulid ja kuhu oled alati kuulunud. Sa oled selle Püha Kodu unustanud, kuid siiski pole sa iialgi sealt tegelikult lahkunud. Julgus on esimeseks teerajaks, mis viib sind Mäletamise juurde.

Kõik siin vormide maailmas surub sind nõrkusesse. Eraldatus ise on juba nõrkus ja seega pead sa loobuma ta mõjust enne kui sa tõelist julgust omaks saad võtta. Sa ei ole üksi. Tegelikult seda „sina“, kelleks sa ennast pead, ei eksisteerigi. On vaid see „Sina“, keda Jumal tajub ja siit me oma julguse saamegi. Mitte miski ei saa seda ähvardada. Selline asi on võimatu.

Surm ei saa puudutada „Sind“, keda Jumal tajub ja seega ei ole siin maailmas midagi, mida karta. Ego jaoks on surm võit, kuna see tõestab tema maailmaversiooni. Kuid surm, mida ego tajub on illusioon. See ei ole tõeline lõpp. Miks valid sa siis seda võimatut lõppu karta? Ole julge ja tea, et sa oled igavene olend. Keha lagunemine ei ole sinu lagunemine, kuna sina ei ole sinu keha.Kas sa kardad seda, et riided, mida sa kannad ühel heal päeval hävinevad? Miks peaksid sa siis kartma keha loomulikku lõppu? Vabasta see hirm ja kõik muu asetub oma loomulikule kohale ning sa ei karda enam midagi. Valguse Saadik olla tähendab keskenduda sellele, mis on, mitte mis ei ole ja sellest leiad sa oma julguse. Lase lahti surma mõistest ning sa avastad endas ohtralt jõudu, mida sa ei teadnudki , et sinus leidub.

Täna palun ma sul ette kujutada, et sa oled see valgustunud olend, kellena mina sind tajun, täis julgust. Kujutle, kuidas sa selles maailmas kõnniksid, kui selline julgus sinu oleks. Mediteeri veidi aega kujutledes seda uut elu täna.

Kannatlikkus:

Ei tule aega, mil sinu üle kohut mõistetakse. On vaid PRAEGU ja sa oled juba omaks võtnud oma hinge TÕE lõplikkuse. Kui sa seda mõistad, on Jumalik Kannatlikkus sinu. Ajal ei ole siis sinu jaoks mingit tähendust, sest sa tead, mis on sinu elu lõpptulemuseks: oma Tõelise Mina täielik teadmine. Kuidas saaksidki sa olla midagi muud kui kannatlik teades seda teed, mida sa käid? Isegi kui sa ei näe kauguses olevat lossi oled sa ikkagi kindel, et sa lõpuks pärale jõuad. Ja mida kindlam sa selles oled, seda rutem sa seda reaalsust tajud. Ainult Jumalik Kannatlikkus annab koheseid tulemusi. Puudub rutt, kuna lõpp on kindlalt teada. Naudi seda teed, mida käid ja imetle maastiku kaunidust. Veel üks tänavanurk ja sa oledki päral.

Täna palun ma sul ette kujutada, et sa oled see valgustunud olend, kellena mina sind tajun, täis kannatlikkust. Kujutle, kuidas sa teiste suhtes käituksid, kui selline kannatlikkus sinu oleks. Kujutle seda uut elu ja võta see nüüd omaks.

Tarkus:

Kas see on maailma tarkus, või Jumala tarkus, mida sa otsid? Kumma sa valid, sest ma ütlen sulle, et nad ei ole üks ja sama. Maailma tarkus räägib arusaamist suurest hulgast erinevustest, samal ajal kui Jumala tarkus räägib, et ei ole olemas erinevust. Ei ole olemas tegelikku vahet sinu ja kellegi teise vahel ja ei ole olemas sellist aega, mille vältel oleks pühadus, mida sa jagad olnud ohtu seatud. Kuidas võiks see viia millegi muu, kui Täiusliku Rõõmu juurde. Kujutle, et sa oled tarkust tulvil valgustunud olend. Sa oled seda. Mina näen seda nii selgelt. Aga sina?

Vend

Seitsmes õppetükk.

Oleme koos Pühale Teekonnale asunud. Sellel teekonnal puudub vahemaa – ta viib sind sinna, kus SINA oled alati olnud. Meel on kõrvale heidetud nagu kehagi, mille sa oma meelega lõid. Sinu mõtted on sind siia punkti toonud, kuid nad ei saa sind viia sinna, kuhu sa tõeliselt kuulud. Me rändame siit koos edasi üksteisesse mähkunult – üks süda ja üks meel tõusmas Kõrgematesse Kuningriikidesse. Sa oled püüdnud üksinda tulla, kuid näinud, et selline teekond on võimatu. Kõik, mille sa lõid tuleb nüüd sinuga Koju, kust sa kunagi lahkunud pole.

Sa võid kahelda selle geomeetrilise kuju (Saadiku Ratta) väärtuses, mida me oleme otsustanud sellel teekonnal kasutada. On tõsi, et ükski sümbol ei saa ületada seda tõket, kuid siiski saab ta sind aidata sinu teekonnal selle Püha Kogemuse värava juurde. Lõppude lõpuks ainus sümbol, millest sul palutakse loobuda on sinu enese „kontseptsioon enesest“. Sa oled unustanud, kes sa oled ja omaks võtnud kujutelma, mille külge sa klammerdud kuni oma keha surmani ja siis jätkad sa uue kujutelmaga, mis näib muutuvat. Kuid siiski see, kes sa tegelikult oled ei muutu, kuna see eksisteerib väljaspool mööduva reaalsuse maailma. Seda oledki sa siin avastamas ja Ratta sümbol on vahendiks, mis algatab seda ärkamist. Siis me loobume sellest just nagu me loobume kõigist sümbolitest ja puhkame koos Kuningriigis, millest sa ei oska unistadagi.

Saadiku Ratta kaksteist kodarat kujutasid sinu ego unistuse kahtteistkümmet aspekti. Nende punktid asetsevad ratta välisserval ja seetõttu näivad nad ka kõige rohkem eraldi olevat. Kuid nüüd oleme neile uue tähenduse andnud ja tarvitusele võtnud need muutuste töövahendid, mis juhatavad sind sinu Elu seesmiste dimensioonide juurde. Need on need kogemused, mida me praegu vaatame ja jätkates mööda seda rada käimist me leiame end ratta keskpunktile lähemale liikuvat. Seejärel me eksisteerime liikumatus kohas – kohas, kus sinu eraldatuse unelmatel tähendus puudub. See on selle kursuse eesmärgiks ja sedasi hakkad sa teadma, et sa oled Vaimne Rahukandja ja Valgusesaadik.

Täna avame oma südamed järgmisele kolmele kodarale ja kogemustele, mida nad endaga kaasa toovad. Sa leiad, et nad on kolme kaupa kokku rühmitatud, mille tulemusel tekib neli kolmnurka või kaksteist kodarat. Iga kogemus viib järgmiseni eesmärgiga süvendada sinu arusaama seesmisest Tõest. Praegu tegeleme siiski veel mõistetega, kuna me ei suuda Reaalsust ennast kirjeldada. Ava oma süda neile ja vaata ratast ning õpetused, mida ma sõnades kirjeldada ei suuda avalduvad iseenesest.

Neljas kodar:

Kindlus.

Sul ei paluta midagi uskuda, vaid TEADA. Kunagi ma rääkisin sinu uskumise olulisusest, kuid siis olid sa alles laps. Nüüd oled sa täisikka jõudnud ja ma kohtlen sind uut moodi. Heida kõrvale oma uskumine ja TEA, et sa oled Üks minu ja kogu Reaalsusega. Sinu uskumine on sind viinud Ärkamise ukseni, kuid ainult sinu Kindlus (Kindel Teadmine) laseb sul siseneda. Muidu sa lihtsalt seisad seal, aga ei mõista kunagi. Ma juhin sind edasi, kuna mina Tean Kindlalt kes sa oled. Kuid aeg on tulnud sinulgi Kindel olla. Ainult siis oled sa võimeline Nägema Kaunidust, mida mina sinus tajun. Sa ei saa seda Näha kusagil, kuni sa ei TEA, et see on sinu. Nüüd on vajalik sinu Kindlus.

Viies kodar:

Kaastunne.

Täielik Kindlus viib Täieliku Kaastundeni. Kui sa Kindlalt Tead kes sa oled, siis sa Tead, et see laieneb kaugemale pealiskaudsetest määratlustest, mida sa kord enda ja maailma kohta omasid. Kuidas saad sa kogeda Kaastunnet selle suhtes, mis on väljaspool sind? Kuid see, mis asub sinus, jah, selle suhtes saab sul olla Täielik Kaastunne – ning kõik asub seespool. Ma ütlen seda veel üks kord, et ei oleks mingit segadust: Kõik asub seespool. Kui sa tead kes sa oled, siis sinu Tarkus on Täiuslik ja ka sinu Kaastunne on täiuslik, kuna sa mõistad, et iga kingituse, mille sa annad, annad sa endale. Ava oma süda Armastuses ja tea, et armastus tuleb sulle tagasi. Kuhu mujale saakski see viia kui allika juurde, kust sa pole kunagi lahkunud?

Kuues kodar:

Rõõm.

Täiuslik Kaastunne viib Täiusliku Rõõmuni. Kas sa hakkad märkama, kuidas igaüks nendest Pühadest Kogemustest viib samasse kohta ja ei saa eksisteerida ilma teisteta? Sinu Rõõm ei ole kunagi täielik olnud, kuna sinu teadlikkus oli killustunud. Sa oled otsustanud vaadata seda, mis ei ole tõeline ning eitada seda, mis on. On olnud hetki, kui sa oled naernud ja hetki, kui sa oled tundnud ootamatut südameliigutust. Kuid Rõõm, mida me nüüd otsime ei sõltu selle maailma liigutustest, vaid Tõelise Maailma (mis ei saa muutuda) liigutustest. Siis elad sa seal, kus sa otsustad elada ja teed, mida otsustad teha, lahkumata oma Täiusliku Rõõmu Pühast Paigast. Sinu süda keskendub siis sellele, mis sinu sees Tõeline on, mitte sellele, mida pole kunagi olemaski olnud. Lihtsamalt väljendades, sa oled lõpuks võimeline aru saama, mis vahe seal on. Kas sa mõistad kui väärtuslik see oleks? Sa kõnnid siis Maa peal nagu mina seda tegin – ebatõelisuse muutlikest voogudest puutumatuna, õnnistades kõike, mida sa puudutad, kuna sa näed tõde, mis eksisteerib SINU sees. Sa oled siis Päästja ja üksnes oma eeskujuga võid sa valgustada igat pimenduses meelt, kes sinu juurde tuleb.

Sind on üles kutsutud maailma päästma Nähes, nagu Jumal Näeb ja Teades, mida Jumal Teab. Kas sa võtad selle ülesande vastu? Kas sa valid lõpuks Rahu?

Vend

Kaheksas õppetükk.

Sa oled valinud olla rahu instrumendiks ehk Vaimseks Rahukandjaks. Mina ei ole sind valinud, sa oled ise ennast valinud. Ma tahan, et sa mõistaksid seda õrna, kuid tähtsat vahet. Ma ei saa paluda sinul teha midagi mida sa ise pole valinud teha. Isegi kui ma saaksin ma ei üritakski seda, kuna sedasi asetaksin ma sind endast madalamale ja selline positsioon ei ole sobilik. Me seisame kõrvuti ja ma pean teid oma sõpradeks. Töö mille me ette võtsime peame me kõik lõpule viima, kuna see on meie kõigi „jaoks“. Kas sa hakkad aru saama kui oluline sinu roll on?

Nüüd tahan ma rääkida nendest omadustest, mida sa õpid kehastama, mis lasevad sul täielikult asuda täitma oma osa Vaimse Rahukandjana.

Nüüd taipad sa kuidas igaüks neist omadustest, ja kõiki neid peab üks Valguse Saadik endas täielikult sisaldama ning kõiki neid sa sisaldadki täielikult praegusel hetkel, edasi arenedes süveneb. Igaüks valmistab järgmisele teed, kuni kogu ratta iga kodar on üheks kiirgavaks vormiks kokku kogutud, mis sümboliseerib seda kiirgavat SIND, kes on nähtavale tulemas kohast, kuhu sa peitunud olid. Nagu ma ütlesin sisaldad sa neist igatühte just praegusel hetkel oled sa sellest teadlik või mitte. Pole tähtis kas sa oled sellest teadlik praegusel hetkel ja see moment, kui sa taipad, et selle teadlik äratundmine pole oluline on ka see moment, mil nad läbi murravad. Käesolevas faasis on oluline vaid, et sa tunnistad, et igaüks neist omadustest on sinu PRAEGU – mitte et need tulevikus saavad sinu omadeks, ega kogune vähehaaval, vaid on täielikult olemasolevad just praegusel hetkel. Siis antakse sulle imeline kingitus Tõe Vaimu poolt, mis sind nüüd ootab. Sa hakkad seda kõikjal nägema ja siis seisad sa minu kõrval kui imetegija, Vaimne Rahukandja ja Valguse Saadik.

Kas sinu arvates on mulle oluline, mida sa endast arvad? Ei ole. Kas sa arvad, et mulle on kunagi pähe tulnud sinu enesekontseptsiooni tungida ja seda mingilgi viisil kinnitada? Ei ole. Minu rõõm on näha sind sellisena nagu sa tegelikult oled, mitte nagu sa kujutad ennast olevat. Mulle ei tule mõttessegi küsida sinult, kas ka sina seda näed, kuna selline mõte annaks tõelisust sellele, mis ei ole tõeline. Mina vaatan sinus olevat Valgust, hoolimata sellest, mida sina märkad. Nüüd oled sa valmis taipama, et ka sinul palutakse seda teha, kuna see on kõrgeim üleskutse. Ja see on aeg, millal sa oled valinud seda teha, kuna sinu õed ja vennad vajavad sind nüüd. Vaata neid leebe pilguga ja ära kinnita eraldatuse kujutelmi, mida nad tajuvad. Tunnista ainult Tõde, Armu, mis neist igal hetkel läbi voolab. Sedasi kinnitad sa sama nägemuse enda suhtes, kuna sa ei saa seda kingitust anda ilma seda ise vastu võtmata.

Seitsmes kodar:

Selgus.

Sa oled maailma fookusest väljas olnud pilguga vaadanud ja kõik oma otsused teinud tuginedes selle Universumi, mida sa arvasid end nägevat vaevutajutavatele vääritimõistmistele. Kuid ikkagi ei ole sa oma vääriti tajumisest teadlik ja usud, et sa näed selgelt. Nüüd tuleb sinu juurde üks sõber, Vend, ja osutab õrnalt asjadele, mida sa arvasid, et sa näed ning aitab sul mõista, et need ei ole deemonid ja koletised, kelleks sa neid pidasid. See on nagu paneks esmakordselt prillid ette. Minu Selgus saab sinu omaks ja lõpuks ometi oled sa võimeline Nägema. Kuidas seda teha? Kõigepealt omaks võttes, et sa ei ole praeguse hetkeni selgelt näinud. Ilma Süütundeta. Siis sa usud, et ma mõistan, mida sa segi oled ajanud. Ja lõpuks sinu tänulikkus oma tühise eksituse suhtes toob Selguse, mis sul siiani puudus ja kõik muutub jälle arusaadavaks.

Kaheksas kodar:

Mõistmine.

Siiamaani on sinu eesmärgiks olnud teiste poolt mõistetud olla ja seega puudus sul see mõistmine, mida sa tegelikult ihaldasid. Sa ei saa mingit asja mõista kuni sa seda selgelt ei Näe, aru saades, mis see tegelikult on. Ning sa ei saa teada, kes sina ise oled, kuni sa ei taha anda seda sama kingitust teisele. Püüa mõista kelle iganes Pühadust kes sinu ees parasjagu seisab, mitte oma mõistusega, sest nii ebaõnnestub see sul igal juhul. Püüa tunnetada Armu ja siis TEA, et see on sinu. Ma palun ainult, et sa mõistaksid, kes sina oled. Kuni sa seda ei tee ei suuda sa omaks võtta oma väe rolli. Sa mõistad seda andes, kuna mõistmine on kingitus, mida antakse ja saadakse samal hetkel. Kas sa igatsed Näha, kes sina oled ja siis mõista, et see on seesama MINA, mida Jumal tajub? Siis NÄE nagu Jumal NÄEB ning Mõista, mis on tõeline. Sinu Nägemine on kõige võti.

Üheksas kodar:

Sügavus.

See ei ole selle maailma sügavus, mida me koos otsime, vaid maailma, mis on väljaspool sinu ettekujutust. Ja samas kui sa lõpuks hakkad tajuma seda Tõelist Maailma sellisena nagu ta tõesti on, siis mõjutab ta seda maailma, mille sa oma meelega lõid. Tegelikult on nad üks ja seesama, kuigi üks on vaid killuke sellest ilust, mida sa võiksid kogeda kui sa vaid oma südame avaksid. See on valik mille sa pead tegema ja praegu on see hetk, millal sa otsustad. Võib-olla on parem öelda, et praegu on see hetk, millal sa „otsustasid“, kuna valik oli juba tehtud. See on mõte, mis innustab sinu sügavust, mõistmine, et sinu otsus on juba tehtud ja samuti ka selle otsuse tulemus. Ja mis on see tulemus? Lihtsalt selle täielik tunnistamine, kes sina tegelikult oled. Mida muud ongi otsida vaja?

Vend

Üheksas õppetükk

Täna me alustame mõttega, mis on aluseks sinu tööle Rahukandjana. See on kogemus, mida sa otsid ja tasu, mida sa saad nautida. Kui see saab täielikuks sinu sees, kui sa saad öelda seda mõtet täie veendumusega, siis sa tead, et oled saabunud kohta, kus sinu andeid võib esitada Tõe Vaimule. Vaim hakkab siis kasutama sind, nagu sina, ja siis sa Tead, milleks sa saabusid sellele planeedile.

“Minu karikas ajab üle”

Ütle seda fraasi veel ja veel, ja püüa tunda energiat, mis haarab endasse sinu hinge. Mida see tähendab sinu jaoks, kuidas sa saad muutuda karikaks, millest tulvab jumalikku armu? Kas pole see mitte see, mida sa tegelikult taotled? Kuidas saad sa anda midagi teisele, kui sa ei ole seda ise täielikult teadvustanud? Ära arva, et oma inimlikkuses oled sa võimeline endast puhastama oma tungi eneseupitamisele. Võib-olla see ei peegelda sinu TÕDE, aga ego on olnud alati teretulnud külaline sinu kodus. Peagi sa unustad, et ta oli kutsutud jääma, ometi ei pea sa pikendama tema viibimist. Sa ei saa seda endast välja rookida, kuid Armu läbi saab teda sinust kõrvaldada. See juhtub ainult siis, kui sa täielikult tunnustad teda ja pakud talle ava, mida ta ihkab: integreerumist väljasuremise asemel. Siis ta lahkub ise ja sina oled võimeline Nägema, kes sa tegelikult oled – Ise, mille sa oled säilitanud, isegi kui sa oled unistanud võimatutest maailmadest.

“Minu karikas ajab üle”

Ole täidetud Rahuga, mida sa ihkad jagada. Ära palu midagi, sest sellega sa möönad, et see ei ole juba sinu oma. Kuidas saad sa ihaldada midagi, mida sa ei tea, ja lõpuks, ei omagi. Vaja on selle laiendamist, mis tähendab omada/vallata midagi. Sinu ülesanne on lihtsalt teadvustada, et universumis ei ole midagi, mis ei oleks täiesti sinu sees. Ei ole midagi, mille kohta sa võid mõelda, et see ei ole juba sinu oma. See teadvustus ja siis kogemus on see, mis tähendab “Puistata Jumala Armu Kõikjale”. Sa oled elav anum, püha elamu, ja ikkagi, Jumal ei saa kasutada sind, kuni sa ei astu sammu oma Mina suunas, selle “Sinu” poole kes ei saa olla ohustatud sinu illusioonidest. Kuni praeguseni oled sa eemaldunud enda loodud unelusse ja sel viisil oled sa mõistnud, mis tähendab olla nõrk ja üksik. Kuid iga uni peab lõppema ja nii pead sinagi astuma välja reaalsuse poole, mida me jagame. TEA seda ja seejärel anna see kogu maailmale. Ainult siis ajab sinu karikas üle jätkuvalt. Ainult siis naudid sa rikkusi, mis on alati olnud sinu omad.

“Minu karikas ajab üle.”

See on sinu palve järgnevateks päevadeks. Mediteeri sellega, ja veelgi enam “tunne” seda palvet oma südames. See on tõde, aga sa koged seda tõde otseselt ainult siis, kui pakud seda teistele. See toob meid Eluratta viimase kolme kodara juurde.

Kümnes Kodar:

Heldus

Miks peaksid sa hoidma tagasi, kui sa teadvustad, et sellega ainult eitad/salgad iseennast? See on ainuke tõke, mis vajab kõrvaldamist, sest ikka veel on olemas koht sinus, mis usub, et kui annad midagi teisele, siis kaotad selle enda jaoks. Kaotus saab juhtuda ainult sinu meeles, aga seejärel tõlgendub ta sinu füüsilises elus. Kui kõrvaldada see arusaam täiesti, siis sa ei mõtlegi vaadata asjade välist avaldumist selleks, et kindlaks teha midagi. Sa tunned küllust/ohtrust seetõttu, et pakud seda igaühele. Sinu karikas ajab üle ja seda täidetakse jätkuvalt. Universum ise on sepitsenud selle sinu jaoks, aga sa oled sellele vastu hakanud ja loonud seepärast kogemuse, mis näib seadvat sind vastuollu reaalsusega. Lõpeta püüd määratleda, mis on sinu oma ja mis kuulub teisele. Ei ole olemas teist! Oled olemas ainult sina, ärkamas eraldiolemise unest. Sind on üleskutsutud olema Vaimseks Rahusobitajaks ja maailm ei pruugi mõista, mida see tähendab. See johtub sellest, et kõik sinu loodud maailmas peegeldab maailma seadusi, mis ei eksisteeri mujal, kui sinu kujutluses. Anna kõigele kõik! Kui sa hoiad tagasi oma andi, siis sina oled see, kes kannatab, aga kannatamine ei ole enam vajalik.

Üheteistkümnes kodar:

Küllus

Kas sa tahad, et vormi maailm peegeldaks sinu sisemist TEADMIST? Sa juba oled teadlik, et iga kodar selles rattas juhib järgmise juurde ja seega, sinu heldus juhib sind automaatselt sinu külluse juurde. On peaaegu üleliigne rääkida sellest, sest kui sa oled jälginud selle Jumaliku Mõtte suunda, siis tead sa seda juba. Sa oled siin, et saada kõike, mida ihkad. Sa ei pea midagi ohverdama, kuigi ma kinnitan, et sinu eelistused muutuvad, kui sa aktsepteerid selle uue rolli. Sa võid hakata määratlema küllust uuel moel, kui sa ei eelda, et väline maailm peegeldab sinu sisemist reaalsust. Teie hulgas on neid, kellel maailma standardite kohaselt pole mitte midagi, ja ikkagi on nad kõige külluslikumad. On ka selliseid, kellel on olemas kõik, ja ikkagi on nad teist kõige vaesemad. Tehke oma valik, mida te ihkate täielikult saada. Veel üks kord: ANNA KÕIGELE KÕIK ja sa hakkad mäletama kes sa oled ja miks oled sa siin!

Kaheteistkümnes kodar:

Agaap ehk isetu Armastus

Sa oled siin, et omaks võtta Jumala nägemust, mis automaatselt viib Jumala Armastuse juurde. Me nimetame seda agaap’iks ehk isetuks Armastuseks, sest see viitab kogemusele, mis on täiesti erinev teie armastuse käsitustest. Jumala armastus ei sõltu mitte millestki ja nii on see tingimusteta. Teid on kutsutud Armastama nagu Jumal Armastab. Tegelikult, see on ainuke asi, mis saab anda sulle kõik, mida sa ihkad. Kas sa oled nüüd valmis jätma kõik muu altarile?

Vend

Kümnes õppetükk

Kolm valgustumist

Nüüd, kui me oleme lõpetanud Vaimse Rahusobitaja kaheteistkümne omaduse uurimise, oleme me valmis vaatlema Eluratta tõelist otstarvet. Mõne jaoks on see lihtne geomeetriline sümbol, mis vahendab informatsiooni psüühilisel ja vaimsel tasandil. Ma olen öelnud ka, et see on väline sümbol peegeldamaks sisemist rännakut ehk teisisõnu, sinu isikliku muutumise teed. Nüüd avame me oma meeled ja südamed tema tõelisele funktsioonile, mis on olla energiaportaal, võimeline nihutama sinu inimliku kogemuse kavatsuse Jumalikku konteksti. Kui sa saad teadlikuks ja koged seda Jumalikku Konteksti, siis sa oled võimeline täitma oma rolli sellel planeedil.

Sai võid olla juba märganud teatud jõulisemaid või õrnemaid nihkeid, mis ilmnevad sinus isegi ainult siis, kui sa keskendunult Eluratast vaatad. Me räägime sellest edaspidi kursuse jooksul palju pikemalt, kuid praegu on oluline, et sa oleksid teadlik, et see, mida sa tunned on väga reaalne. Teatud geomeetrilistel kujunditel on võime esile kutsuda füüsilist ja vaimset taju selles, kes nendele keskendub. Enamik teist on juba seda teadvustanud ning omab isiklikku kogemust, mis aitab teil aru saada. Konkreetne vorm, mille meie oleme kasutusele võtnud, pärineb muistsest Egiptusest ja on hiljem tarvitusele võetud teatud esoteerilistes Kristlikes traditsioonides, nagu näiteks “Armastatud Õpilaste Kogukonnas”, mis oli asutatud mehe poolt, keda teatakse püha Johannesena ja keda mina nimetan oma sõbraks.

Ta oli võimeline kristalliseerima ning ratta kaudu aktiveerima tõed ja õpetused, mida minule on antud. Seda on sestpeale kasutatud selle algkogukonna “käepikenduste” poolt, et suunata võimsat energiat või keskendunud kogukondlikku palvet hoidmaks inimkonda edasiliikumises tema vaimse arengu teel. Valguse Saadikud olid kõige hilisemaks kasutajarühmaks, kes puutusid kokku võimsa meditatsiooniga kasutades seda ratast, kuid nad ei olnud kaugeltki esimesed. Nüüd on see kukkunud sinu kätte, sest ainuüksi see fakt, et sa loed seda siin, praegu, tähendab, et sind on kutsutud. Viis kuidas sina otsustad seda levitada, sõltub sinust enesest. Sellel pole ka mingit tähtsust. Aga muutus, mille ratas põhjustab, on tähtis küll, ja see on põhjus, miks suur osa sellest kursusest on keskendunud sellele.

Järgnevad kolm nädalat me koondame oma tähelepanu selle muutuse viljadele, mida me kutsume “kolmeks Valgustuseks”. Need on:

Valgustunud Meel

Ärganud Süda

Teadlikuks saanud Hing

Kaksteist omadust, mida me oleme uurinud mitme viimase õppetüki jooksul, moodustavad esimese Valgustuse, teine leidub sisemises kolmnurgas ja ring ratta keskel kujutab kolmandat.

Lõpuks, see, mida sa oled õppimas kõige selle kaudu, on järgmine: ”Jumala armastus on oma iseloomult täpselt samasugune nagu sinu Jumalaarmastus” . See, mida me oleme saavutamas, on selle äratundmine.

Sinu esimeseks sooviks on püüda mõista seda väidet mõistusega. Loodetavasti mõistad sa selle võimatust üsna kiiresti. Meel ei suuda mõista seda ,millesse tal puudub suhe. Ja ikkagi on olemas kogemus väljaspool meelt, mis võimaldab tõlkida need ideed reaalseteks tõdedeks. Meel on tühi ja kirgas, ja sa ikkagi mõistad. Jätame selle hetkeks kõrvale, et jõuda sügavamasse vette, mis kannatab kõrgemaid laineid mõtete tormisel merel. Kui sa oled kord sellega kokku puutunud, siis miski muu ei rahulda sind enam. Ja siis, Jumala Rahu, mis ületab kõik sinu mõtted, on sinu, ja sina seisad minu kõrval, et päästa maailm.

Täna me hakkame arutama Jumala armastuse omaduste üle, mida sa pead mõistma vähemalt baastasandil, et siis võrrelda seda sinu Jumalaarmastusega. Siin peitub mõistatus, aga kui sa suudad näha nende kahe vahelist seost ja siis kogeda seda oma südames, siis sinu edasiliikumine on kiire. Me alustame meeles, aga nagu alati, püüa tunnetada sügavamat impulssi, mille kaudu kõik tõelised õppimised toimuvad.

Üks neist ulatub ja levib Jumalast, samas kui teine pöördub tagasi. Meel arvab, et need on kaks tegevust. Sa oled tulnud juba piisavalt kaugele, et teada – see on tegelikult üks. Mis levib Jumalast, püsib Jumalas. Mis levib sinust, püsib sinus. Kui selles võrduses on teid tõesti kaks, sina ja Jumal, siis see tähendab, et üldse mitte mingit liikumist ei toimu. Jumal ei ole liikunud sinu poole ja sina ei ole liikunud Jumala poole. Seetõttu üks kahest ideest on vale: emb kumb, kas eeldus ise või idee “kahest”. Sa võid enda jaoks ise otsustada.

See, mis levib Jumalast, on Jumala poolt täpselt ka vastu võetud. Jumal annab eranditult endale ja sina ei seisa eraldi sellest andmisest. SINA OLED SEE ANDMINE. See sina oled, siiski püüad maha salata, kes sa tegelikult oled. Võib tänulik olla, et see katse on sul armetult ebaõnnestunud, ja mitte miski ei ole muutunud. Sina näid olevat muutunud pärast Lahknemise tunde tajumist, aga selle vahel, kui miski “näib” juhtuvat ja tegelikult juhtub, on õige suur erinevus. Sinu ebaõnnestumine on tegelikult sinu pääsemine. See tuleks pigem omaks võtta, kui hukka mõista. Siis võid sa ennast uuesti vaadata ja näha, et sina oled Jumala Kingitus ja Jumala Andmine samaaegselt. Teine, lihtsam viis väljendada öeldut, ja sa tead seda juba, on see, et sa oled Üks Jumalaga. Nüüd me oleme käinud terve ringi ja tulnud tagasi sinna, kust me alustasime. Ma oleks võinud öelda seda alguses ja sa oleks võinud seda mõista, aga sellisel keerleval liikumisteel on oma otstarve, ehkki esialgu veel ei ole sa võimeline seda tajuma. Aga see aeg on kiire tulema.

Niisiis, mis on see kogemus, mis eksisteerib väljaspool meelt, mis võib öeldu reaalseteks tõdedeks muuta? Sinu Tingimusteta Allaandmine! Haara sellest praegu.

Vend

Üheteistkümnes õppetükk

Me oleme ärkamise teel. Tegelikkuses on see tee, mis viib tagasi sinna, kus sa oled alati olnud. Ühtki vahemaad ei ole ületatud, sest sa ei ole kunagi tõeliselt lahkunud Kodust. Jumala Mõte ei ole kunagi jätnud oma allikat ja see mõte on määratletav kui Sina. Ja nüüd koidab sinu avatud meele üle uus Valgus, sest sina oled hakanud haarama seda iidset kogemust, mis viib sind täieliku Valgustumiseni. Sinu valgustumine on käeulatuses ja sinu sünnipärane Arm täidab äkitselt sinu hinge.

Teadlikuks saamine oma valgustumisest toimub kolmeastmeliselt. Seda me nimetamegi “kolmeks valgustumiseks”.

1.Valgustunud Meel

Ärganud Süda

Teadlikuks saanud Hing

Pane tähele, et ma viitasin sellele kui “ teadlik olemisele oma valgustumisest”. See on oluline eeldus, mis peab olema täidetud ja omaks võetud enne, kui mistahes tegelik muutus aset leiab. SA OLED JUBA VALGUSTUNUD ! Tegelikult, kogu universumis ei ole midagi muud, kui see näiliselt tabamatu seisund, mis iga hetk täiuslikult avaldub kui Sina. Sa ei saa valida on see tõsi või vale, aga sa saad valida kas sa oled sellest teadlik. Kuni käesoleva hetkeni oled sa valinud elu tihedalt ümbritsetuna ego piirangutest, vääralt samastudes täielikult tema versiooniga sellest kes sa oled ja milleks maailm on mõeldud. Aga nüüd on sinu meeles Valgus avatud ja sa oled võimeline vähemalt kaaluma võimalust, et sa oled nii armastatud Jumala poolt, ja et Arm mähkis end sinu ümber hetkel, kui Lõpmatus sinu eostas, ja hõlmab sind siiani. Siis, kui sa annad järele sellele Armastusele, tunned sa ennast ärkamas kujutlusele Tõelisest Maailmast, kohast, kus aega pole olemas ja sinu Pühadus särab igavesti. Algul avaneb sinu meel, seejärel sinu süda, ja lõpuks, terve sinu hing. Mitme järgneva õppetunni jooksul me uurime neid astmeid ja seda, kuidas sa saad kasutada Ratast selle protsessi kiirendamiseks.

Esimene valgustumine:

Valgustunud Meel

See on Valgus, mis purustab kõik, mida sa mõtlesid olevat tegelik ja hindasid selles maailmas. Selle mõju on suurem, kui mistahes, mida sa võid käsitleda oma meelega. Kujutle, et sa oled istunud pimedas kabinetis mitmeid aastaid, kui äkki läheb lahti uks ja sinule avaneb pilvitu taevas. Päike on täpselt sinu kohal ja sa oled pimestatud sellest. Nüüd korruta seda sajaga ja siis tuhandega ja sa oled üsna lähedal sellele võimsale avanemisele, mida sa koged, kui esimene valgustumine koidab. Sa näed maailma uute silmadega ja usud, et lõpuks oled sa jõudnud oma teekonna lõppu.

Aga sa ei ole mitte. See on kõigest sinu ärkamise esimene aste ning on oluline, et sa ei aktsepteeriks seda. Kontrastist üksi piisab, et veenda sind selles, et sa oled saavutanud täieliku valgustumise, aga ego klammerdub ikkagi sinu meele poolt ehitatud müüride külge kartes edasi liikuda. (Me vaatleme ego’t, kui osa, SINUST, mis usub, et on lahus, kõigest, mis on olemas. See ei ole tõeline, nii nagu SINA s.t. arusaam SINA’st ei ole tõeline. See on sinu pääsemine.) Sa vaatad nüüd välja, maailma, mille sa oled loonud ja oled teadlik, et sa oled selle loonud. Kas mõistad? Sa ei ole enam tagajärg, vaid põhjus, ja seega, kas sa oled teadlik oma jõust? Kuid jõud ilma ärganud südameta ei ole midagi, ja nii liigume edasi järgmisele astmele.

Teine Valgustumine:

Ärganud Süda

Sa tunned ära teise astme saavutanud meistri tema valmisoleku järgi anda kõigele kõik. Kuidas saad sa hoida tagasi, kui terve universum on andmas sinule iga minut? Su süda plahvatab muutudes värskendavaks jõeks kõikidele olenditele. Nad tulevad sinu juurde nõrkemas janust ja saavad joonud sinu sügavusest voolavast Armust. Kui sa neid vaatad, näed sa, et on olemas ainult Armastatu ja sinu kiitus on võrratu. Sõnadega ei saa väljendada seda seisundit, sest need pole muud, kui käsitlused maailmast, mida sinu jaoks pole enam olemas. Ja ometi, on olemas uus keel, mille sa oled ära õppinud, südame keel, Armastuse enese keel. Sina oled see Armastus NÜÜD. Samal hetkel, kui Teine Valgustatus toimub, ütled sa enesele: ”Kuidas sain ma mitte näha seda varem? See on kõige ilmsem asi Universumis” . Ja nii on see sinu ning kõigi olenditega, sest Ärganud Süda paljastab selle, mis ei saa muutuda sinus. Aga veel ei ole sa lõpetanud. Ees on veel üks, viimane avanemine – kolmas aste.

Kolmas Valgustumine:

Teadlikuks saanud Hing

Sellest me ei saa rääkida. Samal hetkel, kui sa püüad luua käsitust sellest seisundist oma meeles, kukud sa tagasi vormi maailma, maailma ,mida Teadlikuks saanud Hing näeb, aga ainult läbi pooleldi avatud silmade. Ei ole õige öelda, et nad ei ole maailmas üldse, just samuti, nagu sa ei ole maailmas ka praegu. Aga tõeline meister näeb neid mõlemaid maailmu neis ja selliselt muutub ta sillaks, mis viib teisi tohutusse Teadlikuks saamise Valgusesse. Seisa nende kõrvale ning sa oled sellest vaid sammu kaugusel. Sisene ise ja sa taipad, et ei olegi sammu, mida astuda. See kõik on olnud ainult sinu meeles, siis sinu südames ja nüüd on see vaid mälestus, mis hääbub, kui pimenenud taevas hakkab koitma. Varjud, mis nii väga hirmutasid sind, osutuvad ohututeks sõpradeks ja sa leiad end olevat mähitud sügavasse arusaamatusse rahusse. Sa oled kodus, kodus, mida sa pole kunagi maha jätnud, väljaarvatud oma kujutluses. Nüüd pole sul enam kuhugi minna, sest Valgus on tulnud lõpuks sinu juurde.

Ja ikkagi, läbi nende kolme sinu valgustumise astme, ei ole muutunud mitte midagi. Sa oled sama, mis sa oled alati olnud.

Vend