Tahtsin kirjutada hoopis muust, aga mulle jäi eile õhtul TV3-st kõrvu lohutav reklaamilause –

 

“KOLMAS LAPS EI LÄHE NII KALLIKS MAKSMA!”

 

Mida pidu meie tänavas? Ongi täitsa okei kasutada sellist lauset? Nipp on siiski selles, et mitte kolmas  laps ei saa 500, vaid kolm last kokku saavad 500. Kolmas saab 300. Aga et esimene laps ikka vaevalise 50 peal tiksub, sellest riik ei rõkka. Milline mõnus ajupesu riigilt enne emadepäeva, palju õnne! 

Säästureklaam e. saastareklaam. Parem on tõesti telekat mitte avadagi, kui sellist totrust tuleb. Sattusin ükspäev pilte näppides kõrvalt kuulma uudiste ülevaadet, see oli tõeliselt koom. Kuidas neil endil naer peale ei tule, ma aru ei saa, antakse ju eetrisse mingi totaalne suvaline soga. Enamus laused on rittapandud x-väljendid, mis tegelt ongi lihtsalt mula, koondnimega uudised. Mul on tunne, et mingi meeskond töötab selle nimel, et justnimelt “teha” selliseid absurdseid sõnavalingu-uudiseid. Vastavalt sellele, kuidas veel kõrgem kamp otsustab vaatajaskonna ajudega manipuleerida. Ja mitte et ma nüüd oleks tohutu Aigar Säde fänn, aga ma ei imestaks üldse, kui need uudised mingeid koode sisaldavad. (Kuigi – reklaam, mis algab kiire sõnavalanguga “Tähelepanu, tegemist on ravimiga “- ON KOOD , sest ta juba “töötleb” tervet inimest). Ja vaadake – järjest rohkem leitakse uudiste teemasid facebookist ja youtubest. Ikka tsirkust ja leiba! Seega … mitte miski pole nii nagu paistab.

 

Vaadake näiteks seda mula siin – http://uudised.tv3.ee/eesti/uudis/2017/03/16/ossinovski-vananev-elanikkkond-paneb-tervishoiususteemi-topelt-surve-alla

 

Või siis veel üks pealkiri uudistest – Eesti merendus on põhjas, aga võimalik on tagasi pinnale tõusta. Filmi esimene lause kõlab kui Prostokvašino multikas: “Meremessil tõdeti, et meri on Eestis väga aktiivselt kasutuses ja seda nii reisimise kui kaubavedude osas.” Hetk hiljem tõdetakse üle tõe, et ühtegi laeva pole enam kaotada teistele riikidele…  😀 Whaaaat…?

Või kas pole kriipi lause – “Eesti Energia teatas täna, et müüs enamusosaluse Jordaania põlevkiviprojektis ja teenis seeläbi umbes 20 miljonit dollarit kasumit.” No kuulge, viige minema Jordaaniasse mu aiast see hall putka, mis saadab mingeid x-numbreid kuhugi, millest mul endal aimugi ei ole, rääkimata õigustest seda kasti avada.

 

 

Nüüd ma saan aru, miks uudistelugejad seisavad, see on miski standupcomedyvärk?

Vbl nad loevad uudise ära ja siis kükitavad laua taha, et naerda?

Ma küll naeraks. Või nutaks? Ei tea! Ega tahagi teada, 

sest ei anna sellele teemale enam täna ega edaspidi ega tagurpidi mitte mingit energiat.

 

 

Kas sa vaatad iga päev uudiseid? Tubli! Kas sa vaatad kohe kahelt kanalilt? Sina oled ju topelttubli! Midaaaa? Keegi vaatab lausa kolmelt kanalilt pluss vene kanalid? Wow, sinule me peaksime küll puhtusepreemiat “Aju Puhtax!” maksma… või siis juba unerohtu kirjutama. Tegelt ka  – parem maga, on ohutum. Aju ei tee vahet, kas sa vaatad tõde või valet. Aju jaoks sa koged seda saasta kehaliselt. Niiet vaata aga uudiste kõrvale ka igasuguseid haigeid kukkumise-saateid ja joodik-venelasi ka. Ära unusta vägivallafilme ja õudukaid. Pluss veel pokemonid ja tahvlid. 

…Ja siis imestame, kust haigused tulevad… 

Mäletate seda filmi “Roheline ilus”, kus kõik telekad, ekraanid ja mikrouunid olid kodudest tänavale visatud… Küllap nad mõistsid, kuidas peast terve olla. 

Aga see on ainult minu pühapäevane, pesupesemisekõrvane arvamus, eks 🙂  Ma lähen nüüd õue! 

 

Ja siia lõppu üks väike soovituslik filmijupp, et oma prillid natukenegi selgemaks saada  🙂 –