Siin ma nüüd olen. Jooksudressides ja kiire. Kui söön, siis teadlikult. Üle ei pinguta, äärmustesse ei vaju ja mis kõige lahedam – naudin sajaga. 

Aga et kõik ausalt ära rääkida, pean ma alustama sellest, et mind kutsuti pilti tegema. Mul on väga raske pildikutsetele vastata eitavalt, seegi kord suutsin enne hõigata jaaaa!, kui järele mõelda jõudsin. Järgmisel päeval tuli kass peale, et kas ma suudan, oskan, jaksan ja mis tingimused ja mis valgus on jne. Kutsusin end kiirelt korrale. Mida hala, no tõesti, nagu lapsega räägi…
 
Ühesõnaga, panin oma varanduse kokku ja vurasin aprillikuu eelviimasel päeval pealinna poole. Bussijaamas oli vastas armas naine, kelle elu mõneks päevaks jäädvustamist vajas. Nimelt oli tal ees üks põnev võistlus. Eestis toimusid karikavõistlused kultursimis ja fitnessis. Minu jaoks on see hiina keel. Kaunis, aga totaalselt võõras. Selgus, et see müstika jaotub veel kulturismiks, klassikaliseks kulturismiks, on veel fitness, bodyfitness, naiste kulturism, rannafitness, bikiinifitness, lastefitness jne. Meil seisisid ees trennid ja uued võistlusbikiinid, palju harjutamist, poseerimist ja järgmisel päeval võistlused. 
 
Kuulasin seda imekaunist modellivälimusega naist ja mõtlesin, et ma olen küll kui elevant portselanipoes – nii palju uusi võõraid väljendeid! Päevad tõotasid tulla ülipõnevad. Paraku ei osanud ma tol hetkel aimatagi, et ma olen kaaslaseks võitjale ja sõna “ülipõnev” oli täiesti mannetu võrreldes sellega, mis tegelikkuses lahti läks!
 
Saage palun tuttavaks minu järjekordse modelliga. Trummipõrin… Evelin Ainomäe, Babor Beauty Spa Tallinn Radisson juhataja! 
 
 
DSC01942_pp
 
 
 
Evelini treeneri, Margus Silbaumiga kohtusime Mustamäe haiglas, kus meid ootas selline kaval kabinet-
 
 
 
DSC01643
 
 
 
Evelin läks protseduurile, jäime Margusega koridori ootama ja ajasime juttu. Saage tuttavaks – Margus Silbaum – osalenud 26 maailma ja Euroopa meistrivõistlusel, üle 20 medali. Mees teab, mis teeb, otsib ja on leidnud. Ning see, mis ma kuulsin, oli tõesti kui mesi mu kõrvadele. Lõpuks ometi ajuga inimesed, kes treenivad ainult antud inimese individuaalsust silmas pidades. Olen alati mõelnud, et iga inimene koosneb oma isiklikust ainulaadsest nö Mendelejevi tabelist, mis ei kattu ühegi teise omaga. Kuidas saab sel juhul üldse arvata, et kõik inimesed peaksid treenima ühtmoodi, toituma ühtmoodi jne? Lõpuks ometi näen-  terves kehas terve vaim. Milline seltskond! Viimasel ajal ma avastan üha enam minu inimesi. Super. Olime põnevil tulemusi oodates… ja sealt nad tulid – supervinged tulemused. Margus oli rahul, Evelin veel rohkem ja mina tegin pilte. 
 
 
DSC01654
 
 
 
Mustamäelt Spartasse trenni. Evelin kannab Nike, see sobib talle ja ma olen temaga nõus – Nike teeb naistele tõesti naiselikke ja kauneid riideid! Läksime saali. Higi, rassimine, lihased. Märkasin, et nii nagu Evelin liikus, nii pöördusid meeste ja naiste pead. Ta on nagu kevadtuul. Aga tugev! Haaras hantlid ja kukkus andma. Siis lint, siis kõhulihas. Mul oli erakordselt vinge võimalus näha, milline liigutus liigutab milliseid lihaseid ja kuidas teevad trenni tõelised oma ala meistrid. 
 
 
 
DSC01666
 
 
 
 DSC01722   
 
 
 
DSC01688
 
 
 
DSC01740
 
 
 
DSC01780
 
 
 
DSC017778
 
 
 
Järgmine peatus: Taavi Koovit – 2011 a maailmameister klassikalises kulturismis. Siin viimistles Evelin poseerimiskunsti. Ma poleks elus arvanud, et seismine võtab niimoodi higi voolama. Muidugi ei mõelnud ma ju sellele, et pead selle seismise juurde veel pingutama lihast jne. Kuna Evelini menüüsse kahel päeval vesi ei kuulunud, küll aga kohvi (ja sedagi minu mõistes vaid piisakene), siis loomulikult me läksime kohvikusse kohvile. Vett võis ta endale lubada küll, aga paraku vaid jääkuubikuna. Meile toodi kohvid ja ta arvas, et kastab vaid keelt vette. See ei õnnestunud, küll aga ajas naerma. 
 
 
DSC01798
 
 
 
DSC01884
 
 
 
 
DSC018199
 
 
 
DSC01833
 
 
 
DSC01917
 
 
 
 
ooo
 
 
 
Fitness1
 
 
 
 
Järgmine peatus: Treeneriks seekord Egle Eller-Nabi ja uued türkiis-sinised säravad võistlusbikiinid. Jälle seismine, otsimine, leidmine, kõrgetel kontsadel käimine. Tasakaal. Naeratus. Enesekindlus. Kell on pool kaheksa. Lähme Eveliniga lahku, lepime kokku homse kohtumise. Siiamaale ei tundnud ma nälga, aga nüüd äkki tunnen, et olen väsinud ja sööksin ära kõik, mis ette satub. Uinun, pöial peos…
 
 
  DSC02083
 
 
 
DSC02028
 
 
 
DSC02067
 
 
 
DSC02133
 
 
 
DSC02120_pp
 
 
 
naised - Copy
 
 
 
***
 
 
 
Laupäev, 30 aprill 2016
 
Laupäev algab Evelini laia naeratuse ja kohviga ning kiire tõusuga Radisson Blu Sky Hotell Tallinn 18ndale korrusele, kus meie päralt on uhke luksussviit. Tasapisi koguneb ka Evelini fantastiline tiim, kuhu kuuluvad koordinaatori ja pr abina Jana Jegorova, make up: Jana Luzanova, juuksur Sülle Sulsenberg. Väga tore kamp ettevõtlikke noori naisi! Juuksur asus kohe tegutsema, ülejäänud nautisid imelist vaadet Tallinnale, pildistasin palju. Nt Glanz & Glamuur kauneid ehteid, mis ikka hullult hästi sellise sviidi ja lusksusliku vaatega kokku sulandusid. Vahepeal juhtus muidugi igasuguseid asju. Toodi tibukollase Australian Gold Estonia Porsche  võtmed, Evelin sõi natuke, võis endale isegi lonksu kohvi lubada, meikar Jana maalis meiki. Kaua ja ülipõhjalikult. Tulemus oli super.
 
 
DSC02196 
 
 
 
DSC02193
 
 
 
DSC02167
 
 
 
DSC02212
 
 
 
DSC02185
 
 
 
DSC02238
 
 
 
DSC02248
 
 
 
DSC02264
 
 
Siis läks väga kiireks. Õnneks oli meil liikumiseks ju kiire auto ka – ikkagi Porsche! Halloooo… paigaltvõtt sekundiga… – kuhu on sellise pilliga üldse võimalik hilineda… daaaa…? 🙂 
Salmesse kohale jõudes avaldas kõik mulle muljet. Esimene üllatus oli koridorid. Kõik seinad olid kiletatud, maas papp.  Mõtlesin, et misvärk sellega siis nüüd on, et tehakse remonti või mis. Siis nägin Margust. Üllatus nr kaks – Margusel oli käes värvirull. Hm, poole kohaga Salme remondimees või mis? Paraku ei jõudnud ma õnneks mitte midagi küsida, polnud vajagi, sest vastused andis ümbrus ja elu ise, kui olime jõudnud lava taha. Ma seisin seal tõesti nagu laps, lõug rinnal ja vahtisin ringi. Mind ümbristesid sätendavates bikiinides lihaselised naised ja muskleid punnitavad mehed. Kõik olid pruunid. Väga pruunid. No ikka kohe tumepruunid. Treeneritel käes väikesed värvirullid ja värvialused. Siis sellepärast see remondikile… Et inimesed ei määriks seinu. 
 
Ja siis läks lahti! Ma panen siia ainult pilte. Sest seda ei ole võimalik sõnades edasi anda. Selleks tuleb kohal olla.  Ja kogeda. Ning lisan siia ka Evelini treeneri Marguse tulemuste sõnumi tema FB seinalt, sest see oli nii armas – 
Tubli, Evelin Ainomäe! 100 päeva toitumist ja raskeid treeninguid said täna tasutud: 
Bikini fitness master 1.koht
Bikini fitness -169cm 4.koht 
Bikini fitness absoluut 4.koht
Parim master!
 
 
DSC02298
 
 
 
DSC02402
 
 
 
DSC02412
 
 
 
DSC02437
 
 
 
DSC02433
 
 
 
DSC02512
 
 
 
DSC02580
 
 
 
DSC02593
 
 
 
DSC02594
 
 
 
DSC02608
 
 
 
DSC02757
 
 
 
Ja nüüd tasakaalustame veidi nasienergiaid meesenergiatega…ja naudime Ott Kiivikase võitu. 
 
 
Otile
 
 
***
 
Kallid naised.
Kas te teate, et Evelin on selle alaga tegelenud vaid paar kuud? Järelikult olid tal selleks alaks eeldused? Kindlasti. Ta on teadlikult elanud. Toitunud teadlikult, hoolitsenud teadlikult oma keha eest. Kogu aeg. Ta teeb lihtsalt õiget asja. Sest kui inimene teeb õiget asja ja on tugevalt oma elu rajal, siis kõik mis ta ette võtab – õnnestub. See nädalavahetus ja kohtumised nende toredate inimestega muutsid mu elu. Ma tean, kes ma olen. Ma TEAN, mida ma tahan! Ja veel paremini tean ma nüüd, mida ma ei taha. Ei mingit mutistumist, naised! Ma ei taha lõtvu lihaseid ja längus õlgu, ma ei taha elutüdimust, ma ei taha rasvast lötakat kõhtu üle teksade ega minnalaskmist. Ma soovin Evelini abil trenni teha, et kolme kuu pärast näha oma lihaseid. Kui te olete näinud Evelini kõhulihaseid, kui te olete teinud temaga trenni, kui te olete temaga kohtunud, siis on teil oma kehale ja vaimule hoopis kõrgemad nõudmised. Ja kuna ma soovin seda teha siiski teadlikumalt- oma keha individuaalsust silmas pidades, siis siit tuleb Pärnu naistele üllatusuudis – Evelin ja Margus on nõus meiega kohtuma. Kes huvitatud, saadavad kirja mulle postkasti –tiina.liimandi@gmail.com
 
Kui tema, Evelin Ainomäe, saavutas võidu 100 päevaga, siis miks mina seda ei võiks? Ma ei soovi võita järgmisi fitness võistlusi, aga ma soovin, et mu keha võiks võita tervise, ilusad lihased, kauni figuuri. Ma valin võita ilu ja tervise.
 
 
Mida sina valid?
 
 
 
DSC02626
 
 
***
 
 ja valmis sai ka film  –