Maailmas on olemas head ja väga head bussijuhid. Mul õnnestus 12 veebruaril sõita Pärnust Tallinna superjuhiga, kes kasutab mõistuse hääle kõrval julgelt ka südame häält ning mis eriti lahe – see hääl on mõnusalt huumorimeelne. Ma kirjutan selle loo siia lihtsalt spikerdamiseks (ka headele tõsistele automaatbussijuhtidele) – kuidas naeratuse ja huumori abil luua endale ise mõnus töökeskkond. 
Tavaliselt ma ei kuula, mida bussijuht räägib, sõidan nii tihti ja ei pane enam eriti tähelegi, et jah, kuskil on internet, vesi ja kõrvaklapid ning turvavöö. 12.veebruaril suutis aga bussijuht panna ennast kuulama terve bussitäie! 

Mul pole sõna-sõnalt meeles, aga panen nii nagu meenub- 
“Tere kallid reisijad, täna olete te sihtpunktiks valinud Tallinna. Ma viin teid sinna kenasti turvaliselt kohale ja et te teaksite – Tallinn polegi nii kaugel. … Kui sõidu ajal mingi probleem tekib, siis teadke – ma olen täna tööl ja asun rooli taga! … Nagu te näete, meil on täna vabu kohti piisavalt ja saate üksinda pingis istuda. Nii et kes soovib eraldatust, palun väga! Aga kes soovib seltskonda ja lähedust, see liigub julgelt ühe istme võrra edasi! … Nautige reisi!”
Vaatasin sel hetkel inimesi bussis – kõik naeratasid. 
Aga sellega asi ei piirdunud. 
Jõudsime Tallinna, päike säras. Bussijuht lausus muu info lõpetuseks: “Aitäh, et sõitsite LuxExpressiga Olge siis täna päikese käes ja ikka soojas, sest viludas on miinus 3 .. Ja nautige oma päeva!”

Inimesi naeratasid. Astusin bussist välja, võtsin kotist oma kaasahaaratud šokolaadi ja kinkisin bussijuhile nii armsa loomise ja eheda huumorimeele eest. Ta oli häppi, aga sellega tema headus ei lõppenud. Ta arvas, et kuna sõbrapäev on tulemas, siis tal kahjuks pole mulle midagi targemat kinkida kui….ja sobrades kotis, võttis välja kaks banaani, rebis need lahti, ja ilusat lähenevat sõbrapäeva soovides, ulatas mulle laia naeratuse saatel ühe banaani. 

Bussijuhi nimi on ALAR. Ja just temasuguste inimeste pärast säilib minus usk – INIMESED ON ILUSAD JA HEAD. 

Palve LuxExpressi Bossile – Ole’nd õiglane, palun tõsta Alari palka, ta ON seda väärt! (P.S.- ära koonerda!) 

 
 
 
💗Ma soovin kõikidele bussijuhtidele 365 sõbrapäeva aastas!💗
 
 
 

hdr