“Mu vanemad peksid mind, kui laps olin ja see ei tekitanud mulle mingit traumat,” ütles mees, kelle endine elukaaslane on tema kohta kaebuse esitanud füüsilise vägivalla tarvitamise pärast.

“Kui ma laps olin, jäeti mind üksi nutma, kuni ma magama jäin ja see oli nii halb, et ma ei käinud isegi väljas,” ütles mees, kes veedab pikki tunde sotsiaalmeedias rikkudes oma und.

“Kui ma laps olin, sain karistada, aga minuga on kõik korras,” ütles mees, kes iga kord, kui mõne vea teeb, ütleb enesele karistavas vormis hukkamõistvaid sõnu.

“Kui ma laps olin, kasvatati mind rangekäeliselt ja põen traumat, mida kutsutakse “haridus”, ütles naine, kes ikka ei saa aru, kuidas kõik tema partnerid sattuvad olema agressiiivse loomuga.

“Kui ma lapsena kapriisseks muutusin, lukustas mu isa mind üksi oma tuppa, et ma selle üle järel mõtleksin ja täna olen ma talle selle eest tänulik,” ütles naine, kes kannatab paanikahäire all ja ei suuda mõista, miks ta kardab olla suletud väiksesse ruumi.

“Mu vanemad ütlesid, et jätavad mind üksi või annavad mu mõnele võõrale inimesele, kui mul jonnihoog peale tuli ja mulle ei ole sellest traumat tekkinud,” ütles naine, kes on palvetanud ja palunud armastust ja andestanud korduvaid truudusemurdmisi selle nimel, et ennast mitte hüljatuna tunda.

“Minu vanemad kontrollisid mind vaid pilgu abil ja vaadake, kui hästi ma “välja ollen kukkunud”,” ütles naine, kes ei suuda hirmu tundmata autoriteetsete inimestega silmsidet hoida.

“Lapsena sain isegi raudkaabliga ja tänaseks on minust hea ja isegi professionaalne mees saanud,” ütles mees, kelle naabrid on politseisse helistanud, kui ta oma naise peale purjuspeaga karjus ja teda asjadega loopis.

“Mu vanemad sundisid mind õppima ja valima karjääri, mis oleks rahaliselt tasuv ja näete, kui hästi ma elan,” ütles mees, kes iga jumala päev unistab reedest, sest teeb meeleheitel iga päev seda, mida ta tegelikult pole õieti kunagi tahtnud teha.

“Kui ma väike olin, ei lubatud mul enne tõusta, kui kogu söök oli söödud ja isegi sunniti mind sööma, mitte nii nagu mõned kõikelubavad vanemad teevad,” kinnitas üks naine, kes ei suuda mõista, miks tal puudub tervislik suhe toiduga ja miks tal täiskasvanuikka jõudes söömishäired tekkisid.

“Mu ema õpetas mind austama iga temalt asja eest saadud laksu,” ütles naine, kes suitsetab viis sigaretti päevas, et oma ärevust kontrollida.

“Ma tänan oma ema ja isa iga löögi ja karistuse eest, sest kui seda poleks olnud, kes teab, mis minust saanud oleks,” ütles mees, kes pole suutnud kunagi tervislikke suhteid luua ja kelle poeg pidevalt valetab talle, kuna kardab teda.

Ja nii me liigume läbi elu ja kuulame, kuidas inimesed räägivad, kui head nad on ja et neil pole ühtegi traumat. Paradoksaalselt elame aga ühiskonnas, mis on täis vägivalda ja haavatud inimesi.

Ehk oleks aeg nendest põlvkondade trauma tsüklitest välja murda.

 
 
***
 
originaal:https://www.facebook.com/dave.bradbury.52
Loo tõlkis Maiu Avaste