Veevalaja ajastu

 

Maailma energiatase on muutunud. Meie ees on valik, kas teha tohtu hüpe ning tõsta oma vibratsiooni, et siis oma soovid ja unelmad täita, või klammerduda mineviku halvimatesse arusaamadesse nagu seda on inimeste jagamine võitjateks ja kaotajateks, üleoleku- ja alaväärsustunnetesse.

Inimkond on siirdumas Kalade ajastust Veevalaja ajastusse, üleminekuperiood kestab 1991-2012 aastani. See on põhjustatud Maa telje aeglasest ja püsivast võnkumisest, mida nimetatakse pretsessiooniks. Selline võnkumine tekitab meie planeedi kujuteldava telje otsa liikumise, kusjuures üks ring kestab 25 920 aastat.

Maalt vaadatuna tingib see tähtkujude, mille taustal Päike kevadisel võrdpäevsusel idast tõuseb, näivliikumise. Päikese tõusu ajal tõusukohas nähtav tähtkuju vaheldub umbes iga 2100 aasta järel. Kui eelneva 2100 aasta kestel tõusis Päike Kalade tähtkujus, siis nüüd on tõusupunkt nihkumas Veevalaja tähtkujusse, 2100 aasta möödudes siirdub Kaljukitse tähtkujusse jne.

Pretsessiooni tundsid ning tõlgendasid astroloogiliselt juba vanad babüloonlased ja egiptlased. Päikese tõusupunktile ning vastavale tähtkujule on orienteeritud mitmete vanade kõrgkultuuride monumentaalsed ehitised, väidetavalt ka Suur Sfinks ja Egiptuse püramiidid.

Kalade ajastut tuntakse kristlikus kultuuris kui Kristuse ajastut. Sündis ju Kristus umbes 2000 aastat tagasi. Seepärast on Kristuse üks tähtsaim sümbol kala.

Puht energeetiliselt tähendas see inimkonna siirdumist Jäära ehk sõjaka Marsi energia mõjuväljast Kalade energia ehk uuriva kogemuse hankimise mõjuvälja. See on astroloogiline tõlgendus, miks viimase 2100 aasta algul antiikaja suured, sõjalisele jõule üles ehitatud impeeriumid aegamisi lagunesid; toimus rahvasteränne ning hiljem algas rahvusriikide kujunemine. Hoogsalt hakkasid edenema kõikvõimalikud uurimisvaldkonnad, aset leidsid geograafilised avastused, toimus teaduste ja meditsiini kiire areng, lõppeks kosmoselennud, tuumafüüsika ja geenitehnoloogia.

 

Joogi Bhajani sõnum Veevalaja ajastu koidikul

Veevalaja ajastu algas 11. novembril 1991 ja üleminek kestab 1012 aastani. Me oleme Kalade ja Veevalaja üleminekuperioodis. Maailm muutub. Uus maailm tekib üle meie ootuste, kujutlusvõime ja seisundi. Selle aastaga me mitte ainult ei ütle head aega numbrile 1991, vaid jätame hüvasti ka Kalade ajastuga: „Ma tahan teada, palun aita mind,“ muutub Veevalaja ajastul: „Ma tean, las ma aitan sind selleni juhatada.“ See saab olema kogemuste, asjatundlikkuse ja laienemise aasta. Võtmesõnaks saab õitseng ning selle sõnum on: Õitseng, õitseng, õitseng on lakkamatu inimsestel, kes eelistavad olla läbitungivad, ettevalmistunud ja sihikindlad. Kuid õitseng tuleb vaid neile, kes on usaldusväärsed, toimekad, rahulolevad ning järjepidevad. Üldiselt põhineb kõik pühendumusel. Kui sa teed midagi hingega, saad sa ühildud kogu maailmaga. See saab sinu omaks. Sa võid külluse oma pühendumusega läikima lüüa. Hoia, pühendu ja ole järjepidev. Me soovime sulle parimat 1992. aastaks, Veevalaja ajastu alguseks.

JOOGI BHAJAN, 20. detsember 1991

On aeg, kus me valmistame ennast ette jätma seljataha kalade ajastut, mis on hierarhia, korruptsiooni, võimu, seksuaalse eksplutatsiooni, masinate ja aatompommide ajastu. Siin on vähe ruumi hinge ja südame spirituaalsusele

Ajastute vahetusega kaasneb meeletu kiirus meie igapäeva elus, millega omakorda kaasneb paaniline ajanappus. Depressioon, stress ja uute haiguste lained on igapäevased nähtused. Tuntakse hirmu ja ebaturvalisust tuleviku ees. Sellises olukorras kerkib teravalt esile vajadus armastuse, läheduse ja ühtekuuluvus tunde järele.

Käes on aeg, kus me peame õppima kasutama oma mõistust varasemast täiesti erinevalt. Meil on vaja laiendada oma südame ja teadlikkuse tunnetust, olla tasakaalus ja rohkem kontaktis oma hingega. Me ei vaja rohkem informatsiooni – me vajame mõistust, et kasutada seda informatsiooni.

Mööduval ajastul oli keskne ning isegi püha eesmärk koguda ja leida ligipääs informatisoonile. Olid spetsiaalsed ning kauged kohad õppimiseks, näiteks Tiibetis, kuskil sügaval tšunglis või keset mahajäätud kõrbe, ligipääsetavad vaid vähestele, kes olid kvalifitseeritud või välja valitud.Ajastu moto oli: „olla või mitte olla.“ Õpi, kasva ja saa millekski. Inimpotensiaali suur tarkus oli valve ja saladuskatte all. Kalade ajastul oli keskne ning püha koguda ja leida juurdepääs infole.

Veevalaja ajastul ei ole saladusi! Info on kõigile kättesaadav. Selle leidmine ei ole enam keskne ülesanne. Selle ajastu moto on: „ole, et olla.“ Sa oled loodud looja hiilgusest. Aktsepteeri oma terviklikkust ja seotust suure loova eksistentsiga ning väljenda seda iga oma pühendunud teoga. Näita tarkust läbi oma tegude. Ei ole oluline õppida iseendale, teada tõde vaid iseendas. Tõeline väärtus tuleneb tõest, mis on pandud praktilistesse tegudesse, sisemisse kaliibrisse ning sinu meele ja südame kvaliteedist. See on tervikliku inimese profiil.

 

Tundmatu saab tuntuks

Möödunud ajastul pääsesid inimesed puhtalt palju enamate käitumismustritega – näiteks omastada ja maha visata saasteaineid. Nad said neid peita. Nüüd on see kiiresti muutunud võimatuks. Minevikus said sa kehtestada persoona – maski, mida näitasid maailmale ja mille järgi sind tunti. Nüüd on kõikide isiksus auditi all. Näilikkusest hoolimata on igale teole võimalik jälile jõuda. Isegi rahavahetus, ükskõik mis teadaanne ja käitumine jätavad jälje. Inimesed saavad tuntuks oma tegude järgi. Tegu on teadlikuks saanud inimese keel. Veevalaja ajastu koitmisega ei toimi enam vanad kaitsemehhanismid ja manipulatsioonid, mis baseeruvad info varjamisel või sellele ligipääsu kontrollimisel. Me vajame võimet ligi pääseda oma tegudele ja nende tagajärgedele enne, kui me neid sooritame. Tuleb lähtuda sellest, et iga meie tegu saab tuntuks ning paljastab meid. Ainult siis saame me mõista, et meie sõna, mis on täidetud tegudega, on meie ülim kingitus ja vägi.

 

Ees on laiaulatuslikud muutused

Selle ajastu radikaalsel muutusel on mitu dimensiooni. Inimesed räägivad sellest kõikjal, teevad ennustusi ning loovad seda. Osad tunnetavad muutust kataklüsmina või maailma lõpuna, teised uue algusena, kuid mõned ka ebakindluse ja teadmatusega, mis meid ees ootab. Kõigile on aga selge aja kiirenemise tunnetus ning ulatuslikud muutused ühiskonnas, teadvuses, meie maailmatajus ning selles, kuidas tajume üksteist. Me oleme alati kogenud muutusi, kuid harva sellise intensiivsuse ja kiirusega ning mitte kunagi varem niivõrd jõuliselt ega ulatuslikult. Ning sellel on igaühele isiklik mõju. Muutused hõlmavad kõiki elu valdkondi ühekorraga. See ei ole osadeks jaotatud ja korrapärane ega samm-sammult ettearvatav.

Vaatamata sellele, kuidas me tajume seda muutust, püüab iga inimene ühiskonna rohujuuretasandini välja midagi selle suhtes ette võtta. Iga inimene peab tunnistama seda vastutust kõrgendada ja toime tulla iseenda teadlikkuse seisundiga ning laialt levinud ja konstantse stressiga, et jõuda tegudeni ning teha otsuseid ulatuslikus ja muutuvas probleemidekeerises. Kuigi inimesed tajuvad muutust erinevatel viisidel, on mitmeid põhijooni, millega me kõik tunneme, et peab silmitsi seisma ning süviti minema.

 

Veevalaja ajastu iseloom

 

Muutused ja õppimine ei lõppe kunagi, need kestavad kogu elu. Me peame säilitama vaimse, emotsionaalse ja füüsilise paindlikkuse

Intellektuaalsusest üksi ei piisa. Me on vaja uut sidet oma intuitsiooni, emotsioonide ja instinktidega.

Informatsioonist üksi ei piisa, ega ka teadmistest. Me vajame tarkust.

Õppimisest üksi ei piisa. Me peame õppima õppima.

Keerukus kasvab sinu vajadusega sellega toime tulla.

Meie isikliku identiteedi tunnetus ja selle alus on muutumas.

See on paradokside ajastu – globaalsem ja individuaalsem, vähem piire ja rohkem nõudmisi poliitilisele separatsioonile. Kõik on kiirem ja meil on vähem aega. Me vajame palju rohkem armastust ja ühisust, sest meil on rohkem hirme ning tohutu ebakindlus.

Jätkusuutlikkus ja pidevad eneseületamised on iseloomulikud pidepunktid. Ülendamaks kogu inimkonda ja nende tööd, on vaja minna süviti ja taasluua.

Me nõuame vaimse elupoole tunnustamist ja integreerumist tehnoloogilise ja materiaalse poolega – hea vaimne vorm tunnetamaks õigeid tähendusi ja väärtuseid.

Isolatsiooni ei ole. Iga meie tegu peab olema ökoloogiliselt ja globaalselt kaalutletud, sest iga inimene tõepoolest mõjutab, otseselt või kaudselt, laiaulatuslikku inimeste võrgustikku, kõiki teisi elusolendeid ja kohti.

 

Meditatiivse meele kasutamine

Me peame õppima kasutama oma meelt teistmoodi. Tuleviku Veevalaja ajastu inimese meel muudab järgmistel aastakümnetel nii oma tundlikkust kui kvaliteeti. Mõne põlvkonna pärast tunduvad meie mentaalsed võitlused nii kauged ja mõistatuslikud, nagu iidsete eelajalooliste impeeriumite probleemid ja mõtted meile praegu. See vaimse kvaliteedi muutus ilmneb automaatselt ning on mõnedel inimestel juba alanud. Info revolutsiooniga kaasnenud välise maailma haridus peab ühilduma sisemise haritusega, tarkusega, enesekontrolliga, intuitsiooniga ja neutraalse meele kasutamisega. Me vajame jätkusuutlikkust stressist hoolimata, väärtustamise ja otsuste selgust ning uut alust isiksuse kujunemisele. Me vajame oskust saata oma ajule käske, teadlikult kontrollida oma meelt ja teadvuse olekuid läbi intuitsiooni, tarkuse, positiivse, negatiivse ning neutraalse meele filtri.

 

Veevalaja ajastule iseloomulikud väljakutsed

Me peame valmistuma ning leidma vastumürgid uute haiguste lainele. Igal ajastul on oma iseäralikud muutused kehale, vaimule ja hingele. Näiteks on pidalitõbi, tuberkuloos, malaaria ja rõuged. Haigused, mida mitmed põlvkonnad eelmisel ajastul kogema pidid. Läbi uute meditsiinitehnoloogiate ja pühendunud pingutuste on mõned vanad vaenlased, näiteks rõuged, kadunud. Teised on säilinud kontrolli all. Nüüd aga, kui me siseneme Veevalaja ajastusse, tulevad päevavalgele seni tundmatud väljakutsed, näiteks viirusepideemiad, psühholoogilised ning hingelised faktorid ja see ei ole veel kõik. Depressiooni ja väsimusega seotud vaimsed haigused on epideemilistes proportsioonides ning kasvavad kiirenevas tempos. „Sisemise meditsiini annaalid“, prestiižne Ühendriikide meditsiiniajakiri teatas hiljuti, et väsimus ja stress on kaks peamist põhjust miks inimesed lähevad arsti juurde. Üle 25 protsendi patsientidest kaebab pikaajalise väsimuse üle, mis kestab mitmeid nädalaid. Teised sümptomid, mis väsimusega kaasnevad, on unetus, keskendumise ja otsusevõimetus, kontrollitunnetuse puudumine ning võõrandumine normaalsetest sotsiaalsetest ja seksuaalsuhetest.

Uudisteteated dokumenteerivad kasvavalt, et ka kõige kompetentsemad, tegusamad ja intelligentsemad inimesed on kaotanud oma tasakaalutunnetuse vältimatule info ülekülluse survele, ajapuudusele ja kasvavatele sotsiaalsetele ning personaalsetele vajadustele. Depressiooni ja väsimusega seotud vaimsed haigused on epideemilistes proportsioonides ning kasvavad kiirenevas tempos. Algul püüavad inimesed selle lõhega toime tulla läbi tehnikaseadmete arengu, proovivad kasutada keerukamaid masinaid ja tarkvara, et sorteerida neid üleküllanud infot. Iidsed inimese närvisüsteemi kaitsereaktsioonid kiirenevad.

Me võitleme, lükkame edasi ja fantaseerime rohkem. Mõned meist proovivad info ülekülluse mõju mujale suunata ohtlike lisandite, näiteks narkootikumide või vägivallaga. Elektrooniliste masinate tehnoloogia toob meile vaid rohkem informatsiooni, rohkem valikuid, rohkem kontakte ning keerukust. See tõukab meid välja kõigist vanadest isiksuse lähtekohtadest – kodust, ümbruskonnast, riigist, väärtustest ja looduse loomulikust elurütmist. Meie vanad isiksust määratlevad nurgakivid lagunevad ning meid ootab ees tohutu identiteedikriis.

 

Tehnika sisemiseks energiaks

Energia on „võimekus tegudeks ja saavutusteks; keha ja vaimu tunnetuse areng aitab meil liikuda praegusest olekust ihaldatud olekusse.“ Meenutagem Einsteini kuulsat energia jäävuse seadust E=mc2. See muundab objekti massi energiahulgaks, mida see on võimeline looma. Vaimses maailmas saame me võtta sama võrrandi: E (sisemine energia) = m (mind – ingl k meel) c2 (consciously concious – ingl k teadlikult teadlik). Need näited rõhutavad vajadust tugeva ja praktilise tehnika järgi, et luua selle surve all vastu pidamiseks ja ellu jäämiseks vajalikku sisemist energiat. Meil tuleb teadlikult suunata oma meele teadlikkust. Sellega vabastame me energia, mida vajame enda tasakaalustamiseks ja ülendamiseks läbi sisemise tehnika, mis muudab meelesagedust ning aju olekut. Me ei vaja uusi valikuid. Me oleme valikutest üleujutatud. Meil on vaja kõrgendatud võimet teha valikuid. Me ei vaja rohkem infot. Me vajame tarkust kasutada kogu informatsiooni. Me ei vaja uut religiooni. Meil on vaja dharma kogemust, mis loob hingelise võime käituda, uskudes oma tõekspidamisi.

Enesetunnetussüsteem ja üleminek Kalade ajastust Veevalaja ajastusse

 

 

MEISTRI ÕPETUSED JOOGI BHAJANI LOENG

 

 

August 2000

Ei ole oluline kes keegi on täna või kellele keegi kuulub, inimeste meel tühjeneb. Kalade ajastul oli loomupoolseks pärandiks peamiselt teadmistejanu. Seetõttu oli Kalade ajastul seks tabu; see oli järelevalve all, laagerdunud ja ülistatud. Seksi ja sensuaalsust peeti peamisteks ligitõmbeallikateks. Ilu oli füüsiline ning inimesed jälitasid üksteist. Seksuaalvahekord oli suhte alus ja see jõudis ebameeldiva duaalsuse punkti. Perverssus sai väga silmapaistvaks.

 

Duaalsus ei toimi enam

Kuid aeg muutub ja inimesed ootavad, et nad täituksid puhtuse ning vagadusega, individuaalsuse ja reaalsusega. Nad ei taha enam kogeda duaalsust; seepärast näed sa väheseid pulmi. Seks ei ole enam ligitõmbav. Tunnetussüsteem areneb, tekib uus süsteem, kus indiviid leiab oma terviklikkuse. Suhtlus saab olema tohutult lai. Kõigil saab olema juurdepääs kogu teamistele. Nupuvajutusega leiad sa ükskõik mis infot sa tahad. Kogu maailm on sinu käsutuses. Seksi kinnisideel ei ole enam kohta. Enam ei otsita rahuldust läbi füüsilise vahekorra. Muutub automaatseks leida rahuldus läbi enesetunnetussüsteemi, mille inimene arendab järgmise 50 aasta jooksul. Vundament on nüüd rajatud, sest üleminekuperiood Kalade ajastu ärasaatmiseks ning Veevalaja ajastu vastuvõtmiseks on aastast 1991 aastani 2012. Me oleme juba läbinud nendest 21 aastast üheksa. Mis asi see enesetunnetussüsteem on? Ei ole vajadust kosmeetiliseks make-up’iks. Inimesed on avatud, otsekohesed, lihtsad ja nende ilu saab olema sisemine, mitte väline.

Mehed ja naised hakkavad silma paistma sellise väärikuse, pühendumuse, ülendatuse ja eneseaustusega, et inimese iseloom saab olema lummav. Mitte ainult see, kes on valmis, ei naudi ja taipa, vaid taipamine saab olema nii sügav, et ükskõik mis hävitav ahvatlus teise inimese poolt ei toimi.

 

Mille me jätame seljataha

Kalade ajastu oli inetuim ajastu. See oli aeg, mil naised olid oma juurtega maast välja kistud ja meeste poolt äärmusteni ärakasutatud. Mehe-naise suhtes ei olnud mingit jõudu, sellel ei olnud iseloomu. Sellel ei olnud maitset. Möödunud sajandi naised sünnitasid kõige kartlikumaid, ebakindlaid, jõuetuid või seksuaalselt ebastabiilseid mehi, seksuaalhäired olid viimase 3000 aasta halvimad.

Inimkonnas olid mehed seksuaalselt madalamal; neil ei olnud vastupidamisvõimet. Ning nad ei suutnud kanda naise armastust ja polaarsust. Teiste sõnadega, mees ja naine ei suutnud saada üheks. Nende seksuaalharjumused olid niivõrd pealiskaudsed, et Akaši kroonikad (isiklik ajalugu – toim) isegi ei salvestanud neid. Mehed olid väärtusetuse ja kasutuse produktid; nende seksuaalintiimsusel ei olnud sügavust. Möödunud sajandi mehed, keda me nimetame „suurkujudeks“, tahtsid vaid mõnuleda hävitamise jõus. Seepärast lõime me aatompommi, vesinikupommi ning muud kavalad pommid; me pidasime kaks sõda ning me tapsime rohkem inimesi religiooni tõttu, kui kunagi varem. Religioon ei saanud mitte reaalsuseks, vaid koledaks usuhulluseks.

 

Toimiv jumal

Kõige koledam asi, mis möödunud sajandil aset leidis, oli see, et inimene hakkas Jumalat otsima endast väljaspool. Inimkond unustas, et Jumal on töötav Jumal, Karta Purkh, mille kohta Nanak ütles, toimib ning hingab meis endis, on osa meist; mitte eraldiseisev. Me olime pimedad Jumala kohalolu suhtes kõiges. Ainuke võimalus tänapäeval ellu jääda on läbi ego hullumeelsuse. Mitte ego – egol on ratsionaalne seos – kuid ego hullumeelsus. Inimese ego on nagu uss, mis eritab sinu sisse mürki just nagu purskkaev. See ei tähenda mitte midagi. See lihtsalt hirmutab sind ja see on kõik. Inimesed on muutunud piiratuks, väikseks, pigistatud vaid füüsilise eksistentsi seisundisse. Täna oleme me kuus miljardit inetut inimrassi pardipoega, kes elavad ühel planeedil ja meil ei ole mingit väärtust, kvantiteeti, iseloomu ega pühendumust. Vaata meie iseloomu; see on mässitud valede ja järjekindlusetusesse. Me ütleme tõsiselt asju, mis ei ole tõde. Me ütleme dramaatiliselt asju, mis ei ole tõde.

Ja me teeme sellele planeedile kõige inetumat asja: me ehitame jõu, mis ümbritseb isiksust. Kui palju maju, kui palju poiss-sõpru, kui palju raha meil on? Lõpuks me kuhjame mustust – suure kuhja prügi. Meie iseloom on muutunud väga pealiskaudseks. Kui suured on meie televiisorid ning kui palju meil neid on? Kui palju autosid meil on? Sa ei kuule kunagi inimest rääkimas kui rahul nad eluga on, kui vaoshoitud, enesekindlad, omapärased ja teokad nad on. Sa ei kuule seda praegusel ajal. „Kes kellega seksis? Kes keda tahab? Kes keda nillib? Kes on alasti? Kes on veel rohkem alasti?“ Kas sa mõistad? Käimas on võistlus. Vaadake kõiki ajakirju – see on inimlik nali. Ning kui inimrass hakkab üksteist avalikult ja ebameeldivalt pilama, ei ole miski püha. Niisiis on see afääride aeg ning see peab kestma veel 12 aastat üleminekuperioodi. Ning see saab olema meile halb.

 

Uueks ajastuks vundamendi rajamine

Minu idee teile seda esitada seisneb selles, et paljud teist püüavad inimesteni jõuda oma abipakkumisega või aidata iseennast ja siin on, mida mõista. Seda nimetatakse „Uueks ajastuks vundamendi rajamiseks.“ Veevalaja ajastu saab olema kogemuste ajastu, mil vaid kogenud inimesed saavad tunnustatud, austatud, teenitud ning mõistetud. See ei loe, kui vana või noor, valge või mustanahaline sa oled. Senini teadaolev religioon, kui selline, on muutunud vanamoeliseks. Sest viimasel 50-l aastal on usk õpetanud sind oma hinge lunastama. Hing on juba lunastatud. Mida sa peaksid lunastama, on iseenda odavus, madalus, väärtusetus, kasutus, ebaausus oma sõnade suhtes, ebapüsivus oma pühendumises ja ebaausus oma iseloomu suhtes. Hoopis neid peaksid sa lunastama.

Maailma enamus pole midagi muud, kui meelelahutusäri. Sind on näitusele üles pandud. Ning vaimsus pole midagi muud, kui show. Ükski inimene ei usu, et ta on elu tegelikkus, olemasolu vahendaja; et me oleme päris; et me oleme sündinud jumalanäoliseks. Kõige võrratum Allah, kõige lõputum Jumal Jehoova, kõige puhtam ja targem isand Buddha, ükskõik, kuidas sa oma Jumalat kutsud, on loonud sind enda järgi ja see ongi kõik. Niiet uue ajastu Jumal on He-She-It (ingl k tema-temake-see – toim). Tema, temake ja see, ükskõik kes. Ning kui sa ei mõista seda Jumala terviklikkust, oled sa s___(riim väljendist He-She-It). Sa võid sellele hõbedase või kuldse lehe peale panna, kuid see on ikkagi see, mis sa oled. Niisiis oled sa mässitud kulda, oled jõukas ning arvad, et oled kaitstud; kuid sa eksid. Sa oled kaetud hõbedaga ning sa arvad, et sa läigid ja särad ning suudad lollitada teisi? Sa eksid rängalt. Fakt on see, et ei ole midagi ilusamat, väärikamat või teadlikkumat, kui lihtsalt sina ise.

 

Ole, et olla

Eneseväärtuse aeg on käes. Ning küsimus ei ole mitte „Olla või mitte olla;“ vaid juhtlause on „Olla, et olla.“ „Ma olen, ma olen.“ On tulnud aeg, et mitte otsida Jumalat, vaid olla Jumal. Ei ole mitte aeg teenida Jumalat, vaid usaldada ning eluneda toimivas Jumalas. Kui see tuleb läbi minu, see puhastab mind. Kui sa ei kuula, vaid ainult kuuled, siis see ei jõua sinuni. Sa pead saama teadlikuks sellest, kui halvaks ja ebaõnnestunuks me selle maailma oleme loonud ning kui ilusaks tegelikult Jumal selle lõi. Me oleme puhtalt Jumala vaenlased, sest Jumal meis endis on valudes ning ei ole Jumalat meist väljaspool. Igaüks on Jumala ilming, manifestatsioon, seega ei ole võimalik teha kivi enda Jumalaks.

Ka iga liivatera on Jumal. Ja meie peame omama peenkeha, meie keerukamat poolt, et seda näha. Sa pead saama teadlikuks sellest, kui halvaks ja ebaõnnestunuks me selle maailma oleme loonud ning kui ilusaks tegelikult Jumal selle lõi. Reaalsuses oled sa hunnik molekule, kes elavad oma praanakehas. Sa ei ole midagi rohkemat ega vähemat. Kuni ei teki sinus vaimsust, võrdset tasakaalu, ei ole sul teadlikkust. Inimeksistents on praanakeha ja vaimse eneriga kombinatsioon, mis ongi universum, Praktiri, looming osadena. Kui sa omad seda meeleseisundit, oled sa selge ja puhas. Sa ei otsi enam; sa hakkad seda tegudesse panema. Sinu veidrus saavutab tasakaalu ning sinu voolavus muutub laiaulatuslikuks nagu universumgi – ja vahest isegi universumist väljaspoole. Sa omad autentset ühendust iseendaga. Ma ei taha mitte kedagi, sest ma tahan kõiki. See kontseptsioon on väga keeruline

Ma ei taha olla „mina“; ma ei taha olla „meie.“ Ma tahan olla „lihtsalt nii, nagu on.“ Ja minu rada kulgeb universumi voolus, ükskõik kuhu see mind viib, liigutab ja soovib mind. Inimkond ei lõhu enam barjääre ning jõuab tõelise eksistentsini. Ja enam ei ole palju jäänud.

Igaüks, kes arvab, et ta on võimas, ei pruugi olla miski, sest infoajastu on niivõrd jõuline, täis teadmisi ja äratundmisi, et miski ei saa toimida. Me ei suuda üksteist petta, kuid me saame aidata üksteisel kohelda end võrdsetena. Ei ole ilusat ega koledat. Elu olemasolu armastus ja meie hingetõmbed muutuvad vajalikuks oma vaimu voolavuse säilitamiseks, seetõttu saame me olla tõeline ühendus endast iseendas. Ja tunnetussüsteem, mis areneb meil välja automaatselt, saab meie peaingliks, mis kaitseb ja ülistab meid.

 

Enesetunnetussüsteemi järgi elamine

Need, kes tõuklevad, jagelevad, liiguvad ja nõuavad, surevad piineldes. Nad ei saavuta midagi. On tulnud aeg, mil sa omad meditatiivset meelt, et oodata ning näha, mis sinuni jõuab. Sinu meel suunab sind töötamaks õigete eesmärkide poole. Sa kohtad õigeid inimesi. Meie tulevik on praeguses hetkes ning meie kohalolus on meie ehedus. Me ei pea end puhastama – me oleme puhtad. Me lihtsalt ei tohi end jälle ära määrida, lasta end sellest kõrvale juhtida, läbi sepitsemise, lugude välja mõtlemise ja mõttetu romantika või fantaasiaga ning lihtsalt välja mõeldes asju, millel ei ole tegelikkuses mitte mingit tähtsust.

Me saame iseenda meistriks läbi teenistuse, läbi oma iseloomu, pühendumuse ning kõige võimasama asja, mis inimestel on – meie hiilguse. Meie isiklik sära on tänapäeval kõige vajalikum. Ning meie projektsioon, mis toob meile rahulduse, teostumise ja innustuse, on meie suursugusus. Me tegutseme üllalt, armuliselt, lahkelt ja kaastundlikult. Need on meie põhiväärtused. Meie tulevikust saab meie tunnetussüsteem. Ning läbi tunnetussüsteemi oleme me energiast üleküllatud, puudutades inimeste südameid ja tundes nende tundeid ning täites nende tühjust. Me teeme suuri tegusid ning meie voolavus täidab tänulikkusetunde teiste südames. See saab olema uut laadi suhe. Me loome uue inimkonna, millel on uus tunnetussüsteem ning sellega kehtestame ka Veevalaja ajastu. See ongi põhiiseloomustus, mida sa pead teadma südamest.

 

Väljavõte Joogi Bhajani ja Gurucharan Singh Khalsa raamatust „Shabd Guru.“ Viis suutrat Veevalaja ajastuks –

 

1. Tunne ära, et teine inimene oled sina.

2. On olemas tee läbi kõikide takistuste.

3. Kui aeg sunnib takka, alusta ja pinge langeb.

4. Mõista läbi kaastunde, muidu sa ei mõista neid aegu.

5. Vibreeri koos kosmosega, kosmos loob sinule tee.

 

JOOGI BHAJAN

 

Kasutatud kirjandus:

The Aquarian teacher KRI International Kundalini Yoga Teacher Traning Textbook

by Yogi Bhajan

Tänud tublidele eesti keelde tõlkijatele! 🙂

 

Artikli allikas: http://kehakeel.ee/2013/10/veevalaja-ajastu/