INIMESED ON ILUSAD JA HEAD!

Aitäh kõikidele, kes filmi tegemisel osalesid. See imekaunis film kestab vaid 4 minutit. Võta see aeg! Ja siis helista oma vanematele ja küsi, kuidas neil läheb. Või mine ise kohale. See film liigutas. Ja ma ikka väga tahaks kuulda Maimu reisimuljeid…

Tiina

***

FILM SIIN LEHEL – 

http://www.bestmarketing.ee/uudised/2018/06/21/ilusad-asjad-ei-pea-sundima-klassikalisest-briifist

 

Optimisti loovjuht Oliver Lomp:

Selle loo puhul ei saanud me kliendilt klassikalist briifi. Insight sündis meie peades kombineerituna Eesti ajaloost ja Eesti inimestest. Sõitke näiteks maale ja rääkige lihtsate toredate vanemate inimestega. Neil on niikuinii vahvaid lugusid pajatada, ent väga paljude puhul selgub, et nad polegi kodukandist kaugemal käinud.

Ma võin kihla vedada, et igaühel meist, kellel on maakohtades sugulased, on vähemalt üks tuttav inimene, kes pole mitte kunagi kodumaa piiridest välja saanud, võib-olla pole isegi Tallinnas käinud.

Noorem generatsioon ei kujuta ettegi, et veel mitte üldse nii ammu polnud toona valitsenud riigikorra tõttu inimeste jaoks reisimine isegi võimalik, kui ei kuulutud just “valitute” hulka. Üleminekuaeg Eesti Vabariigile oli paljudele raske ja reisimine oli defitsiit ning välismaal käisid inimesed kordades vähem kui praegu. Nüüd aga on paljud vanema generatsiooni inimesed löönud käega. “Mis mina enam…”

Selle minidokumentaali üks eesmärk oli näidata, et unistusi teostada pole kunagi liiga hilja. Ent veel olulisem oli panna meie noorema generatsiooni inimesi mõtlema sellele, kelle pärast me üldse oleme ja kas me neid inimesi selle eest piisavalt tunnustame. Kõigil on omad elud, see on ju täiesti arusaadav, aga aega kasvõi üheks telefonikõneks nädalas võiksime me kõik leida. Ja üldse: miks mitte minna koos reisile? Võtke vanaemad-vanaisad või muud lähedased sugulased kaasa. Seltsis ägedam!

Et leidsime oma mõtete edasiandmiseks Maimu, tuleb teha suur kummardus Downtown Productionsile, kes ideaalselt sobivat peategelast otsis Haapsalust Ruhnuni. Muide, et kõik oleks ehedam, ei teadnud Maimu kuni piletite kättesaamiseni, et ta läheb reisile. Temale antud info oli, et teeme dokumentaalfilmi inimestest, kes pole kunagi reisinud.

Suur tänu ka Nordicale, kes oli nõus selle keerulise ja väga pikka ettevalmistust nõudnud projektiga kaasa tulema. See on hea näide sellest, et ilusad asjad ei pea sündima klassikalisest briifist.