Minult küsitakse peaaegu iga päev ühte sama küsimust – kuidas astuda välja vanadest mustritest.
 
1. Ära tee asja keeruliseks. Loe : ära tähtsusta. Ära tähtsusta mitte midagi. Pole olemas lõplikkust. Kõik on muutumises. Ja mitte miski pole nii nagu paistab. Seega – ära tähtsusta asju üle.
 
2. Teadvusta hetke ja ära vali vana reageeringut. Nii lihtne see ongi. Veel parem – jäta täiesti reageerimata!
 
3. Julge reageerida õlakehitusega: “Mis siis?!” Õpi kogema olukordi nii, et show käib küll laval, sa oled peaosas, aga ise jälgid etendust saalist. Kui sa oled kõrvaltvaataja, saad asjadest palju parema ülevaate. Pealegi võid sa iga kell püsti tõusta ja hõigata:”Stop!” ning valida uue stsenaariumi. See on vaid mäng, võta rahulikumalt. Ära sütti, sest alati on oht, et keegi tuleb eesriide vahelt bensiiniga…
 
4. Ja ära mõtle edasi. Ära sae. Kui pauk on käinud, pole tundide kaupa mõtet karjuda “Põmm!” ja muudkui saagida, jäta see stoori maha, mine välja, loodus on imeline tasakaalustaja. Mulle väga meeldis, kuidas vene selgeltnägijate saates Tatjana Larina pani käe purskkaevu vette ja palus et vesi eemaldaks kõik, mida ta ei vaja. Teen seda nüüd ise pidevalt. Purskaevu pole vaja, saan käed-jalad puhastusse anda nii jõkke kui merre. Vahel võib kõigele käega lüüa. Vahel peabki. Et ise ennast aidata, kuulata, armastada. Et edasi liikuda. Mitte mustrisse kinni jääda. Vaba ja puhas olla.
 
5. Jäta kõik teised asjaosalised rahule ja tegele ainult endaga. Ära reageeri, ei lase enda üle valitsema ei vihal, valul, pettumusel, solvumisel. Lase olla tühjus ja vaikus, las toimub eimidagi. Hinga sügavalt välja – saada see kõik oma väljast välja… Sisse hingates tõmba oma puhas eluenergia tagasi ja anna järgmise hingamise jõud oma taotlusele – mitte sellele, milline tõbras teine on – vaid sellele, mis sind just praegu toetab. Loo taotlus. Mida sa tahad? Tugev ja selge taotlus. Ütle seda.  Naudi seda. Ole selles. Näe, hinga ja maitse seda. See kõik võtab aega vaid sekundeid. Palju õnne, oled muutnud mustreid. Ehk teiste sõnadega – muutnud oma reageeringut.
 
Ei maksa nüüd arvata, et nii jääbki. Kaugel sellest. Universum hakkab nüüd sinu eest eriliselt hoolt kandma, saates su teele uusi eksamipileteid, et su järgmist reaktsiooni näha… Kas pole vahva?!
 
 
grandma-screaming-at-laptop-624x416
 
 
Hakka tegema uusi asju, reageerima täiesti teismoodi – üllata ennast ise! Kui oled teadlik ja hetkes, siis saad sekundiga kõike muuta. Muuda kõike, ära lase mustril tekkida, mida rohkem muudad, seda suuremaks läheb valikute ja võimaluste ring, elu tõestab sulle  – kallis inimene, mitte miski pole nii nagu paistab ja lõplikkust ei eksisteeri…  Sul on võimalus avarduda piiritult!
Ole kohal. Püsi ärkvel.
 
 
 
Muide, kõik mis saab harjumuseks, on muster… kriipi???  Jeah..
 
 
giphy