Ho’oponopono on vähetuntud, lihtne ja väga efektiivne probleemide lahendamise ja tervenemise tehnika  Havailt. Morna Simeona kohandas selle õpetuse ka tänapäevasemaks, mis tähendab seda, et tervenemiseks voi olukordade lahendamiseks ei ole vaja kellegi teise kohalolekut. Pildil Morna Simeona.

 

 

Mornah (19.mai 1913 – 11.veebruar 1992) oli Havai tervendaja ja ta õpetas oma uuendatud versiooni Ho’oponoponost Ameerikas, Aasias ja Euroopas. 

Pärast Morna surma jätkas tema tööd dr Hew Len ning tutvustab seda imelist tehnikat praegu kogu maailmas. 


Meetodi aluseks on filosoofia, et kõik, millega inimene oma elus kokku puutub, on tema enda looming. Iga asi, sündmus, teine inimene jne, mis inimese ellu ja kogemusse tuleb, saab sinna tulla ainult siis, kui inimesel endal on sisemuses miski, mis selle konkreetse elukogemuse tema peale tõmbab. Inimene võtab seega kõige eest, mis tema ellu tuleb, täieliku ja sajaprotsendilise vastutuse.  

Protsess on väga lihtne ja koosneb 4 fraasist-

 

1. Mul on kahju.

2. Anna mullle andeks

3. Ma tänan sind

4  Ma armastan sind

 

Fraasiga MUL ON KAHJU võtame me vastutuse. anname mõsta et see , millest tuli see kogemus, ei olnud hea ning see sai tekkida teadmatusest.

Teine palve – ANNA MULLE ANDEKS- taotleb eelnenu kustutamist. 

Kolmanda – TÄNUGA- tunnistatakse kindlat usku, et abi on juba olemas ja tänus vastu võetud. 

Neljanda palvega ARMASTAN SIND sisenetakse juba korrastatud energiaringlusse.

 

Morna õpilane, dr Hew Len oli inimene, kes dokumenteeris kõik tervenemised, mis sündisid tänu Ho’oponopono tehnikale. 

Ta töötas 1984-87 Havai ühes vaimuhaiglas, kus hoiti kinni ja raviti eriti ohtlikke vaimuhaigeid, kellest enamik oli sooritanud ka raskeid kuritegusid. Need inimesed olid nii ohtlikud, et selles haiglas töötav personal liikus ruumides selg vastu seina, vältimaks patsientide poolt sooritatud ootamatuid rünnakuid. Enamik ei pidanud raskete tingimuste tõttu üle kuu aja sellises kohas töötamist vastugi. 

 

Kolm aastat hiljem valitses haiglas rahu, lõpuks osakond suleti, sest selle järgi ei olnud vajadust, patsiendid tervenesid ja vabastati või suunati teise osakonda.  Kuidas see juhtus?

Dr Hew Len ei korraldanud mingeid teraapiaseansse, ta ei kohtunud patsientidega, aga ta prakstiseeris igapäevaselt Ho’oponponot, mis hõlmas 100% vastutust selle eest, mida ta koges.  Ta võttis seega aluseks, et kuna miski on teda tõmmanud vaimuhaigetega töötama ja need inimesed on sisenenud tema reaalsusesse, siis on järelikult temal oma osa selles, et nad seal on ning et nad sellised on. 

Dr vastus imelisele tulemusele haiglas oli:” Ma ei tervendanud neid. Ma tervendasin seda osa endast, mis lõi nemad”.

See ongi Ho’oponopono – sa oled vastutav absoluutselt kõige eest.  Eesmärgiks ei ole süütunde tekitamine. Eesmärgiks on sulle meelde tuletada, et sina ise oled loov jõud, ja paluda sul tagasi pöörduda oma tõelise olemuse juurde.  Aalateadvus tuleb puhastada rämpsust ja programmidest, mis juhib su elu. Ho’oponopono aitab kustutada alateadvusest mõtted, mis takistavad neie teed õnnele ja edule. 

Ho’oponoponoga leiad oma eesmärgi ja selguse. Õpid olema avatud ja vastuvõtlik lahendustele inspiratsiooni kaudu. Õpid kustutama negatiivseid programme, mis takitsavad sinu plaanide, eesmärkide ja otsuste täitumist. 

Hoponopono aitab sul vabaneda sellest, mis sa ei ole, vabaneda sellest, mis ei ole kooskõlas sinu tõelise olemusega, ja sa saad teadlikumaks sellest, kes oled sina ise, sinu tõeline olemus.  Sa saad ennast tõeliselt armastada ja austada. Kui sa armastad ja austad ennast, saad sa ka teisi armastada ja austada. KUi leiad iseenda, leiad ka oma kired.  Kui leiad oma kires, leiad ka oma eesmärgi.  Kui leiad oma eesmärgi ja teed seda, mida armastad teha, tuleb sinu ellu ka küllus ja raha. Kui tegutsed kirega, oled sa õnnelik. Sa oled alati õigel ajal õges kohas ja kõik su ümber teevad sama. 

Sajaprotesendiline vastutus kõige eest  sinu elus on kergem tee rahule, õnnele, armastusele, heaolule ja edule. 

 

Võid neid 4 fraasi ka niisama korrata, suunamata neid kellelegi. Puhastamine ja tervenemine toimub niikuinii. Seda kasutatakse väga laialt, nii sassiläinud suhete, tervise kui ka tühja pangaarve korral.

Alusta küsimusest – mis minus puhastamist vajab, et ma seda praegu kogen? 

 

Kuidas puhastuslauset öelda? Kas mediteerides, lauldes vms? Dr Hew Len vastab:”Tehke nii nagu teile parim on – nii ongi õige.  Inimesed teevad seda erinevalt. Leidke oma viis, mis iganes just teie jaoks toimib! Mängige! Eksperimenteerige! Nautige!”