Tere kallis sõber, kirjutan praegu just ja eriti sulle, kes sa soovid tulla Methodraie algavale kursusele, aga oled tutvustuses jõudnud ühe kõige kohutavama sõnani EKSAM ja valmis loobuma…  Soovin veidi selgitusi jagada.

 

exams GIF

 

Mingit eksamit, kus Kristiina sind kurja eksamineerija pilguga põrnitseks ja karmilt küsitleks –

    EI TOIMU!  :))  

 

Toimub lõputöö kirjutamine ehk siis paarile küsimusele vastamine ja meili ärasaatmine. Ja sedagi vaid juhul, kui see on sulle endale oluline. Ma ei ole kursusel nö osaleja rollis, jäädvustan selle videona, aga ma kirjutan iga kursuse lõpus lõputöö, sest see näitab mulle endale, kui palju ma olen selle 9 kuu jooksul kasvanud. Sa pole sunnitud mitte millekski seoses kursusega, isegi lõputööks mitte, siin austatakse täielikult su vaba tahet. Sa võid kursusel istuda, seista või lamada või saalist välja jalutada, võid sulgeda silmad-kõrvad, tajuda vaid tunnetega – Õpetaja aktsepteerib sind niikuinii, ka koolikaaslased, kaasloojad. Asi on tehtud väga mõnusaks ja meeldivaks teadlikule õppijale. Osalejale antakse iga mooduli alguses lühikokkuvõte käesolevast moodulist. Need on kenasti a4 trükitud ja sa võid sinna kursuse käigus teha ka omi märkmeid. Siiralt soovitan – ära eriti palju kriba, ole nii kohal kui suudad. See on kursus, kus teadlik lõdvestumine ja kohal olemine kõikide meeltega on väga hädavajalik. Pealegi – sul on kokkuvõte juba olemas.

 

 

 

Ma näen, kuidas Kristiina ja Heli toimetavad enne kursusi ja kui teadlikult koostatakse kokkuvõtet. Ära sina pinguta kursusel selle loomisega – see on juba sinu eest ära tehtud. Mõnikord on tõesti vaja kirjutada, ma tean – ka mina kirjutan üles vahel mõne lause, mis mind mingil põhjusel liigutab sel hetkel, aga olen kursusel kohal kõigega mis ma olen. Täielikult siin ja praegus, kõikide meeltega. Sest sellel kursusel antakse sulle kogeda ja tunnetada kuhjaga rohkem, kui su silmad suudavad näha… 

 

 

 

 

Sul on aega terve kuu, et kirjutada üles kõike, mis meenub ja mis nö “üles tuleb” seoses antud kursuse teemaga. Võta eraldi kaustik. Võta paks kaustik, ausalt, sul pole aimugi, mida põnevat sa tegelikult igas teemas sisaldad! :))  Ma soovitan väga – jälgida end ja elu võimalikult aktiivselt ja neutraalselt. Näiteks kui kursuse teema on ISIKLIK REAALSUS, siis tõesti jälgida oma automaatreaktsioone, vanu mõttemustreid  jne.  Või kui teemaks on JAATAMINE, siis kogeda PÄRISELT, kui palju ma suudan KÕIKE maailmas jaatada… Aga mitte vaid nädal aega, üle mõeldes ja karmilt pisarais end analüüsides ning siis lüüa väsinult käega! Vaid jälgida end kõrvalt mõnuga, kergelt, huumoriga, avastades sel moel iseend – pane kõik kirja. Usu mind – lõputöö tegemisel sa tänad end nende märkmete tegemise eest ja sul ongi diplomitöö praktiliselt tehtud. Boonusena oled kogenud enda teadlikku kasvamist.

 

 

Kui soovid teadlikku arengut ja head lõputööd,

siis ära ole kohal ainult kolmetunnisel kursusel – vaid tee kõik järgnevad 30 päeva enda jaoks kursuseks. 

 

 

Kirjuta näiteks oma märkmiku iga nädala peale märksõnu käesoleva mooduli teemadest ja pane kirja kõik oma tunded seoses sellega. See on lõbus ja kerge areng, see on loov õppimine, enda kasvamise kogemine.  Nt üks neiu saatis mulle foto oma märkmikust – Kusjuures, pange tähele sõnu – “JAATAN NAIIVSUST ENDAS”. …. Raske muutus fun´iks…. Tase, onju? :))

 

 

 

Seega, 

akadeemilist eksamit pole vaja karta. See aeg on möödas.

Vaatan, et lasid end lõdvaks ja ohkasid kergendusega?

 

Hmm… 

 

Hallooo, ega sa ei unustanud, et saali ees seisev Õpetaja on siiski selgeltnägija…!  

 

 

*

Haaa-haaa-haaaa…

 

(sound: hauatagune…)

 

🙂