Tere kallis sõber, kirjutan praegu just ja eriti sulle, kes sa soovid tulla Kristiina Raie jaanuaris algavale kursusele, aga oled tutvustuses jõudnud ühe kõige kohutavama sõnani EKSAM ja valmis loobuma…  Soovin veidi selgitusi jagada.

 

exams GIF

 

Mingit eksamit, kus Kristiina sind kurja eksamineerija pilguga põrnitseks ja karmilt küsitleks – ei toimu!  :))  

 

Toimub lõputöö kirjutamine ja meili ärasaatmine.  Asi on tehtud väga mugavaks ja meeldivaks teadlikule õppijale. Osalejale antakse iga mooduli alguses lühikokkuvõte käesolevast moodulist. Need on kenasti a4 trükitud ja sa võid sinna kursuse käigus teha ka omi märkmeid. Siiralt soovitan – ära kriba, ole nii kohal kui suudad. See on kursus, kus teadlik lõdvestumine ja kohal olemine kõikide meeltega on hädavajalik. Sul on kokkuvõte juba olemas.

 

 

 

Ma näen, kuidas Kristiina ja Heli toimetavad enne kursusi ja kui teadlikult koostatakse kokkuvõtet. Ära sina pinguta ise selle koostamisega – see on juba sinu eest ära tehtud. Mõnikord on tõesti vaja kirjutada, ma tean – ka mina kirjutan üles vahel mõne lause, mis mind mingil põhjusel liigutab sel hetkel, aga olen sel kursusel kohal kõigega mis ma olen. Täielikult siin ja praegus, kõikide meeltega. Sest sellel kursusel antakse sulle kogeda ja tunnetada kuhjaga rohkem, kui silmad suudavad näha… 

 

 

 

 

 

Sul on aega terve kuu, et kirjutada üles kõike, mis meenub ja mis nö “üles tuleb” seoses antud kursuse teemaga. Võta eraldi kaustik. Võta paks kaustik, ausalt, sul pole aimugi, mida põnevat sa tegelikult igas teemas sisaldad! :))  Ma soovitan väga – jälgida end ja elu võimalikult aktiivselt. Näiteks kui kursuse teema on ISIKLIK REAALSUS, siis tõesti jälgida oma automaatreaktsioone, reageerimisi  jne. Aga mitte nädal aega, üle mõeldes ja karmilt analüüsides ning siis lüüa väsinult käega! Vaid jälgida end kõrvalt mõnuga, kergelt, huumoriga, avastades sel moel iseend – pane kõik kirja. Usu mind – lõputöö tegemisel sa tänad end nende märkmete tegemise eest ja sul ongi diplomitöö praktiliselt tehtud. Boonusena oled kogenud enda teadlikku kasvamist.

 

 

 

Seega – kui tahad teadlikku arengut ja head lõputööd,

siis ära ole kohal ainult kolmetunnisel kursusel – vaid tee iga järgnev päev enda jaoks kursuseks. 

 

 

Niisiis – mingit akadeemilist eksamit pole vaja karta. See aeg on möödas…. Vaatan, et lasid end lõdvaks ja ohkasid kergendusega?   ———    Kuule, sa ära unusta, et saali ees seisev Õpetaja on siiski selgeltnägija! :)))

 

 

*

 

 

 

error: Content is protected !!