Kokkuvõte erinevatest uuringutest Austraalias, Canadas, Ameerikas jt riikides. Igapäevaselt süües tõstab mee ja kaneeli segu immuunsüsteemi tugevust ehk keha kaitsevõimet. Abi saab kõhuprobleemidele sh gaasid ja maohaavandid.

 

Südamehaigused – segu kahest komponendist aitab südame rütmihäirete puhul jne. Süüa mee ja kaneelisegu näiteks leivamäärdena.

Artriit – hommikul ja õhtul juua tass kuuma vett, kõrvale segu 2 tl mett + 1 tl kaneeli (väidetavalt 1nädala – 1 kuuga saab ka krooniline artriidihaige terveks)

Põiepõletik jm põletikud – 1 klaas leiget vett, 2 tl kaneeli ja 1 tl mett (tapab pisikud).

Külmetus, krooniline köha ja nohu – 1 tl mett + ¼ tl kaneelipulbrit leige veega segada ja juua 3 päeva.

Kõrge kolesterooli tase – 2 tl mett, 3 tl kaneeli segada 2 klaasi sooja veega ja juua. Kui see ära juua, siis väheneb kolesterooli tase 2 tunni jooksul kuni 10% ja kui juua 3 korda päevas, saavad kõik kroonilised kolesterooliprobleemid korda.

Toidu seedimine ja happelisuse vähendamine – enne sööki võtta 2 tl mett, natuke peale raputada kaneeli.

Pikaealisus – tee, mis on tehtud meest ja kaneelipulbrist – 4 tl mett ja 1 tl kaneelipulbrit ja 3 tassi vett, keeta. Juua veerand tassi 3-4 korda päevas. Hoiab naha ilusa, tõstab töövõimet ja eluiga.

Vinnid, punnid, vistrikud jt nahaprobleemid, psoriaas – 3 tk mett, 1 tk kaneelipulbrit segada. Panna segu punnidele enne magama minekut. Pese ära sooja veega järgmisel hommikul. Iga päev kaks nädalat.

Kehakaalu vähendamine – iga päev 0,5-1 tund enne hommikusööki tühja kõhuga ning enne magama minekut. 2 tl mett ja 1 tl kaneeli keeda ühes klaasis vees. Ei lase rasvadel ladestuda ja aitab kõhneneda.

Luu- ja maovähk – 1 tl mett ja 1 tl kaneeli võtta iga päev 3x päevas 1 kuu.

Keha paindlikkus/ vitaalsus – 0,5 tl mett segada klaasis leiges vees ja peale raputada kaneeli. Iga päevaselt juua.

Halb hingeõhk – 1 tl mett ja 1 tl kaneelipulbrit segada kuumas vees ja kuristada hommikul peale hambapesu selle veega kurku.

Ainult mesi – kähe või kuiv kurk – vaikselt neelata lusikatäis mett iga kolme tunni tagant, kuni kurk korras. Mesi alandab ka palavikku.

Kuulmisvõime langus – igal hommikul ja õhtul sama kogus mett ja kaneeli segada ja süüa (näiteks 0,5 tl mett ja 0,5 tl kaneeli).

Kui arvestada tõsiasja, et mesi kaotab ravivõime 40 kraadi juures, siis ei tohiks vesi, millega segate mett, olla üle 40 kraadi. Samas on soovitused ka mett keeta. Küllap siis on arvestatud muude koosmõjudega.

 

Lugu netist, Hingemaailmast.