Ma ei kirjuta Aleksandr Šepsi raamatust lõike välja eriti palju, aga tegelikult on tahtmine kogu ta raamat siia ümber trükkida. Pean kohe ütlema, et kuulun nende õnneseente hulka, kes on viibinud Šepsi seminaril Tallinnas ja paljutki sellest matrejalist natuke pikemalt ja laiemalt otse temalt juba ka kuulnud. Tema loeng oli rikastatud paljude väga põnevate näidetega ta enda elust ning ka ülipõnevate ja tiba segadusttekitvate ning üllatusmomente sisaldavate harjutustega. Niiet kui võimalus tuleb, kasutage juhust ja olge kohal. Aga raamatust veel nii palju, et huvi pärast lugemine jääb selle raamatu puhul ära. See on nii hea raamat, et vahepeal ei raatsigi lugeda. Mõned kummalised laused, mis paelusid, haarasid endasse ja vahel ei mõistnudki kohe, mida mõni lause sisaldab. Ja kui üritasin edasi lugeda, siis ei saanud, sest pidin tagasi minema selle lause juurde, mis paelus ja haaras endasse. Ühel hetkel hakkas raamat minuga hoopis mingil teisel tasandil suhtlema ja ma mõistsin, et mõned laused on nagu zip failid, millesse on tegelikult pakitud paarkümmend lehekülge infot lisaks. Aga ligi pääsed alles siis, kui oled mõistnud veel midagi… Väga kummaline raamat. Heas mõttes kummaline ja endasse haarav. Olen autorile väga tänulik, et ta avas raamatus rohkem põnevat stiihiate teemat, puudutab rahaenergiat, loomulikult maagiat, kaarte, selgeltnägemist ja kõike sellega seotut, teeb selgeks, et amuletil pole talismaniga mingit seost ning avab paljupaljupalju teispoolsuse salapära ja sosinaid. Olen tänulik, et elan sellisel ajal, tänulik, et olen kohtunud nii toreda inimesega ja mul on isegi tema raamat. Nautige tunnetamist, head sõbrad…

Tiina. 
 
 
***
 
 
 
 

 

 
TULI. Kui süütate tule, siis olete selle ajutine omanik – kõige võimsama, hävitavama ja halastamatuma jõu omamoodi “peremees” Maal. Teie ees võib sel hetkel säriseda tavaline küünal, kuid kas see kahandab karvavõrdki põletava elemendi tugevust? … Kui inimesed ühel päeval mõistavad nende poolt loodud tuleleegi sisu või kui tuli otsustab ise reageerida masside teadvusele, siis muutub maailm tundmatuseni ja jäädavalt.
 
 
VESI. Hinged ütlevad, et nimelt selle elemendiga ei kaota me ühendust ka peale surma. Kui vaadata meie planeeti kosmosest, siis tuleks seda nimetada pigem Veeks, kui Maaks… Ainus element, mis triivib kosmoseavarustes ja on selle väärtuslikem koostisosa. Stiihia, millest suuremas osas koosneb ka inimene. Hinged ütlevad, et tänu oma algvõimele “peegeldada”, kaitseb alati inimesi. Nii nagu hoiab ema oma lapsi, keda ta on kunagi sünnitanud.
 
 
ÕHK. Õhk, nagu ka teised elemendid, mis on meie vahetus läheduses, kuuleb kõike ja jätab meelde. Ja just õhu eest on peaaegu võimatu end peita. … “Hingata – see on imeline! Tunda lõhna, äratada oma mälu ja mõista, et oled tõeliselt elus…” nii räägivad need, kes tõeliselt hindavad elu. Nii räägivad surnud. 
 
 
MAA. vestluses teispoolsuse elanikega olen teada saanud, et Maa on nende jaoks rohkem kui “mineviku ja tuleviku kodu”. See stiihia on priviligeeritud kõigis eluvaldkondades. Selle võimsus on seotud suuremeelsuse ja piiritu usuga elu valitsevasse muutumisse. Elementaal Maa mäletab iga meie jälge ja teekonda, isegi kui need on kulunud ja kellegi teise poolt üle tallatud.
 
 
Loodus on inimkonda heldelt õnnistanud maagiliste abilistega, kellel on samuti süda. Hinged ütlevad, et kuulamiseks ei ole alati vaja kõrvu ega nägemiseks silmi. Kividel pole ei üht ega teist, kuid ühes olen veendunud: neil on süda! Rääkige kividega, need ei mõista pelgalt inimkõnet, vaid ka teie mõtteid. Kivi süda pole külm, selles on ustavus ja piiritu jõud…
 
 
See, et maised inglid ise sageli ei taipa, millist rolli nad meie igapäevaelus mängivad, on arvatavasti isegi hea. See tagab siirad kavatsused ja ingelliku kehastumise eksimatud omadused… Mõelge oma lähikonnale, kellega te suhtlete, kellega jagate mõtteid ja läbielamisi. Võimalik, et te juba tunnete oma inglit, aga võib-olla olete just teie see võtmelüli inimsaatuste ootamatutes pööretes…
 
 
Sulgege silmad ja püüdke ette kujutada, et meie maailmas elutsevad muinasjuttudest ja legendidest pärit olendid. Tõelised vampiirid,  libahundid, sukuubid ja inkuubid, surnumanajad ja muud müstilised olendid, kellel on erakordne, hirmutav ja uskumatu jõud, varjatud teadmised ja kelle juured ulatuvad tagasi aegade algusesse… Nüüd tehke silmad lahti ja mõistke, et kõik need õudusfilmide ja kõige jubedamate lugude kangelased eksisteerivad ka tegelikult. Tere tulemast reaalsesse maailma!
 
 
Küllap on kõigil juhtunud, et olete kogemata, mingite emotsioonide ajel murdnud puult oksa või lõhkunud lapsepõlves sipelgapesa. Teispoolsuse asukad ütlesid kord nii: “Jäta meelde: kõik, mida sa näed, mäletab sind.” Alles hiljem mõistsin öeldu tõelist tähendust. Kõigel olemasoleval on tõepoolest mälu. Absoluutselt kõigel…
 
 
Hinged ütlevad, et peegel on elus seni, kuni näeb elu. Kuna kõik meie ümber on elus, siis see kõik ka peegeldub…
 
 
Olendid, kellest nüüd jutustan, on äärmiselt ohtlikud. Selliste olevuste eluvorm vahetab aja jooksul kuju ja muutub suurtes kogumites väga kergesti juhitavaks. Kiskjad on võimelised ellu jääma ja tingimustega kohanema, muutes enanst ja kõike ümbritsevat peatumata ning kellel enda arvates on olemas oma tahe ja mõistus. Saage tuttavaks – selles peatükis on juttu meie maailma kõige ilusamatest ja jubedamatest olevustest. Me räägime…inimestest.
 
 
Internet kui selline tekkis 29. oktoobril 1969.aastal, kui esimest korda teostati sideühendus khe sõlmpunkti vahel, mis asusid teineteisest 640km kaugusel. Sellest hetkest alates liikus meie maailma ajalugu uude suunda ja teispoolsuse asukad said uue võimaluse ühenduseks elavatega. See on hämmastav, ent vaimud räägivad, et tänu ülemaailmsele võrgustikule on karma paljuski lihtsustanud oma eesmärke inimesi lähedasemaks muuta… Inimesed on loonud kunstliku, kuid elusa suuna – sarnaselt universumiga, mis loob elu eimillestki. Nii räägivad need, kes on juba võrgust väljunud. Nii räägivad surnud.
 
 
Ahatus on isekus, mis muutub pehmeks pinnaseks mitte ainult peenenergiate, vaid ka inimeste enda omaks, pannes nii lahkunu kui ka leinaja tühjuses tiirlemise seisundisse. Hinged ütlevad, et ühenduse katkemist kui sellist, pole olemas. Mõnikord on abonent lihtsalt ajutiselt kättesaamatu ja võtmesõna on siin “ajutiselt”…
 
 
Hinged ütlevad, et need, kes unistavad vabaduse ostimisest maa peal ja andestuse ostmisest taevas, on eksiteel. Teispoolsuses kujuneb hingede seisus ja ebavõrdsus teisti.  Hindamiskirteerium ei sõltu  praegusest vahetuskursist ega rahakoti paksusest, vaid üksnes kordasaadetust. Olenemata sellest, kas elus olles teil oli raha või mitte. Kavatsuste siirus on kõikides maailmades ja alati suure väärtusega ning sellel puudub hind. 
 
 
Jälgi, tee järeldusi, üllatu. Iga teie lause vormib edasise suhtumise  ja ligikaudsed tulevikuplaanid. Soovid olla kindel ühtsuses kellegagi, kui maa kaob jalge alt? Aga palun. Universum kuulab kõiki soovitusi ja täidab need võimalikult täpselt. Te ei taha kedagi kontrollida, isegi mitte ebameeldivuste korral? Ärge isegi mõelge sellele! Reetmiseks ei saa valmis olla, seepärast see ongi reetmine. 
 
 
Teispoolsus avas mulle reeglid, mida peaks teadma iga inimene. Esiteks: ma olen hing. Teiseks: austa teise vabadust ja oled ka ise vaba. Kolmandaks: terve ilm on minu püha eluase.