Mul on suur rõõm tutvustada teile inimest, kelle maagilised elujuured ulatuvad Ukrainasse ning kelle vana-vanaemagi juba kaarte pani. Kui Gris esimest korda Karussellis töötoa tegi, siis avanes mul veidi enne koolitust ka ise saada kogemust kaartidega ennustamisel. Kõige lahedam oli minu jaoks käejoonte lugemine. Müstika, mis meil kõik kätel kirjas on. Aga vaid tunniga sain paljudele oma küsimustele vastuseid ja mulle väga meeldis tema paindlikkus kaartide tõlgendamisel. Millegipärast ma arvasin, et see kaardiladumine on reeglipärane ja kindel, aga kui õppisin kuulama hoopis enda intuitsiooni, sain ka kaartidest korraga paremini aru. Ja loomulikult lõppes see oma Kipperi kaartide ostmisega ja kasutan neid koos oma kaartidega. Aga mis ma ikka jutustan! Saage palun tuttavaks – vaimne nõustaja Gris Moonika. 
 
 14686547_10202492339827145_1626186539_n
 
 
 
Ajasime juttu tema mõnusas koduses pesas Tallinnas ja mul oli vahva võimalus sukelduda Grisi põnevasse maailma.
 
 

 Kaua sa oled kaartidega tegelenud?
Kaardid on mind  meelitanud lapsest saati, sest juba vana-vanaema pani kaarte. Inimesi võtan vastu umbes 4-5 aastat. 90ndate alguses panin tavalisi mängukaarte, siis tulid juba esimesed Taro kaardid ja alles mõned aastad tagasi võtsin kasutusele ka Lenormand kaardid.  Siis käisin Intuitiivteaduste Koolis, kus Tiit Teras õpetas Taro kaarte. Lõpetasin Albert Stepanjani ekstrasensoorika kursuse. Seal oli maagiat, hüpnoosi, manuaalteraapiat, energiate tunnetamist kätega. Ma ei ole intensiivselt kätega ravitsemist praktiseerinud, aga jõud on olemas. 
Olen täiendanud oma teadmisi ka Venemaa Selgeltnägijate koolitusel. 
 
Algul ladusin oma inimestele kaarte, tuttavatele, aga mingi aeg teadsin, et saan ja võin ka võõraid inimesi vastu võtta. Inimesed pöörduvad kõige tihedamini suhte, äri ja terviseprobleemidega või siis lihtsalt uudishimust.
Tunnetan inimesi väga hästi. Tunnetan neid iseendas. Armunud inimesed on väga erilised. Ka tunnen ma kohe ära, kui inimene on sõltlane, kas siis alkoholiga seoses või narkarid või mängurid. Neil on silmis teine helk, selline tuhm. 
Kui näen, et inimene on paigast ära, siis kasutan vahel ka kristalle, panen need inimesele peale, et tasakaalustada energiat.  Olen korraldanud ka väikestele huvigruppidele praktilisi koolitusi. Ka individuaalsed koolitused on toredad, inimene saab kohe oma isikliku kaardipakiga hakata suhtlema.
 
 
 
kaart4111
 
 
 
Ma nägin, kuidas sa oma kaartidega suhtled ja kõigepealt rituaali sooritad. Mida see tähendab, milleks see?
Inimene üksi ei ennusta. Alati on jõud kõrval. Ma palun alati oma teejuhte kõrvale. Rituaalil on kaardiladumises oluline osa. Iseend peab kindlasti kaitsma. Kui avanevad erinevad kanalid, kust info tuleb, siis sealt võib kaasa tulla igasugu tegelasi ja see kõik võib mõjutada saatust. Ka kaardilugemist. Rituaal on vajalik, et ei haakuks keegi ja ei tuleks valeinformatsiooni. On olemas ka naljahambaid tegelasi, kes hea meelega valet infot annavad. 
 
Palun räägi ruunidest, nende ümber on selline salapärane hõng.
Ruunidega peab olema ettevaatlik. Neil on väga võimas jõud taga. Mõnele need sobivad, mõnele mitte. Neisse tuleb suhtuda väga aupaklikult ja teada täpselt, mida sa tahad ja mida teed. Näiteks võivad ruunid tahta, et sa kasutaksid ainult neid ega taha enda kõrvale kaarte. Pole soovitav võtta korraga kasutusele nii ruune kui kaarte. Mina panin ruunid kõrvale, sest kaardid sobisid mulle rohkem, ma olin ka kaartidega lapsest saati harjunud. Ruunid ei ole kasutada igale inimesele, seal taga on väga tugev jõud. 
 
Kas endale ka saab kaarte panna?
Raske, siis pead ennast panema enda ette istuma, justkui suhtled kellegi teisega. Oma mõtteid ei tohi lasta vahele.
 
Kas kaart räägib ka ilma küsimusteta? Kui tuleb inimene, aga tal polegi konkreetset küsimust, mis siis?
Mul on mitmed oma loodud ladumistehnikad, paneme kaarte, vaatame näiteks mingit perioodi, ütleme aasta – tööd, elu, tervist, suhteid, takistusi teel, edu, võimalikke elumuutusi jne. 
 
 
 
kaart1111
 
 
On olemas nii palju kaarte. Tavalised mängukaardid, millega saab ka ennustada, siis Taro, Lenormand, Mystical Kipper. Milleks neid nii palju vaja on?
Võtan ja kasutan tunde järgi. Mõnedele küsimustele vastavad ühed kaardid, mõnedele hoopis teised. Mystical Kipperil on teine energia, neid ma vaatan eraldi. Vahel segan neid erinevatel ladumistel, siis on ühed toetamas teisi. 
Tavaliselt laon välja kogu kaardipaki ja võin vastata kõikidele küsimustele. Kui selgeltnägija näeb pilti, siis mina loen sellesama pildi välja kaartide pealt. On võimalik näha kõike, inimese mõtteid, olemust, tegevusi jne.
Unenägudele pööran tähelepanu, need täituvad. Alles nägin unes kurge, kes lendas koos väikese kurega ja paari päeva pärast sain teada, et üks lähedane inimene ootab last. Kui unenägude kohta midagi küsitakse, siis selgitan. Näen ja tajun vastuseid. 
 
 
 
kaart3111
 
 
 
Ma tean, et sinu juurest on paljud inimesed abi saanud. 
Jah, nii on. See on tore ja väga huvitav töö. Mulle on isegi ühe ärimehe poolt saadetud nimekiri inimestest, keda tööle võtta. Saatsin talle oma visiooni. Või kui naistel on näiteks raseduse suhtes hirm või siis hirm tuleviku suhtes, siis olen andnud nõu laps säilitada, sest olen näinud, et tulevikus on tal kõik hästi. 
Või inimene, kes on suhtesõltuvuses või vales suhtes, olen andnud jõudu edasi minna. Neil on hirm tulevikus üksi jääda, aga kaardid näitavad , et õnn tuleb ellu teise inimese näol. 
Raskete terviseprobleemide puhul saadan inimese edasi, teen koostööd väga heade tervendajatega. Muidugi puhastan ja tasakaalustan energiakanalite abil inimese energiat, tshakraid, aurat. Lisaks veel loen käejoonte pealt ning , kui on vaja näha inimese olemust või pilti, võtan abiks kristallkuuli. 
 
Sa siis loedki nii kaarte kui inimesi. Mis tundega inimesed su vastuvõtult lahkuvad?
Tavaliselt nad lahkuvad rahulolevana, ütlevad, et  mõjun rahustavalt ja mõni on öelnud, et sai oma jõu tagasi.
Üks tagasiside ka kirja teel – “Gris on nii soe ja mulle meeldib, et ta on otsekohene. Räägib asjadest nii nagu need on, ei nännuta. Kuna ma kaartidega ise olen kokku puutunud, siis minu jaoks oli väga huvitav käejoonte lugemist kogeda. Ta ütles midagi, mida vaid mina tean. Mulle meeldib, et ta seletas asjad lahti kuidagi lihtsas keeles. Asi on kõik palju lihtsam ja loogilisem, see pole mingi abrakadabra. Õppisin rituaali olulisust, ei olnud aimugi ohtudest või jamast, mis võib kaasneda kui kaartidega lihtsalt mängida ennustamist jne. Väga huvitav kohtumine ja põnev kogemus!”
 
 
 
moonikateine-oige
 
 
 
Kallid sõbrad! Gris on õige pea tulemas taas Pärnusse (kuupäev täpsustamisel) ja kui otsid originaalset jõulukinki, siis miks mitte kinkida üks põhjalik kaardiladumine uueks algavaks aastaks?  
Grisile võib  helistada mob:  53644808  või kirjutada:  grisaitab@gmail.com