Kes on Kali?

Natuke netist. Täiuslik. Jumaliku energia naisaspekti üks kehastus. Tema nimi tähendab ka “mõistetamatu”.  Tal on nii rahuarmastav kui raevukas aspekt, milles väljendub vastavalt universumi sünnitav ja hävitav tung. Teda kutsutakse ka teiste nimedega: Parvati, Durga, Ambika. Ta on naissoost sõjajumalanna, kes loodi võitluseks deemonite vastu. Kali on ettearvamatu nagu loodus.

 

Kui sul endal on paanikaosakond ja märatsed täiega, siis on väga super, kui su kõrval on inimene, kes sulle selleks loa ja ruumi annab ning võtab sind nii nagu sa oled.

 

Kali ei luba oma kehasse saasta, ta peabki võitlema, sest ta keha on püha ja puhas. Sinna ei mahu ussitav viha ja sinna ei saa midagi kokku suruda ega taandada. See tuleb endast välja lasta. Deemon ongi see, mis kuhjub, mida hakatakse korjama endasse ja mis hakkab inimest seestpoolt sööma, paneb märatsema, mis ei lase enam mitte midagi näha nii nagu see tegelikult on.

 

Sul on hullult vedanud, kui sul juhtub olevat selline sõbranna või sõber, kes märkab, et sa pole enam sina. Su sõnad on muutunud, su tõekspidamised on pea peale keeratud, su jutt on võõras ja tõlkimatus keeles. Ja sul veab kahekordselt, kui see sõber julgeb sulle öelda  – SEE EI OLE SINA. See on nagu parool, roheline tuli Kalile, mis ütleb – tee on vaba, astu välja. Siis tuleks hoolega endasse vaadata, mis sees toimub ja Kali endast vabaks lasta. Misiganes moel. Tantsides, karjudes, seletades…nuttes, naerdes…

 

Kalit endast vabastamast hoiab tagasi üks asi – ME KARDAME OLLA NAGU OLEME, ME TAHAME KÕIGEST HINGEST OLLA HEAD. Aga see on kõige hullem, mis inimene teha võib – olla HEA teisele kehale, see on ohtlik su enda kehale. Ollakse hea inimene, kardetakse haiget teha ja jamasid. Allasurumine – see on nagu laviin, täna üks sõna, homme teine, ülehomme … Johhaidii, õppige siis niimoodi rääkima, et haiget ei tee, aga ärge suruge asju oma kehasse, kasvatamaks haigust.

 

Ma ei räägi siin sellest, et inimene peaks olema ebaviisakas, käitume inetult ja ülbelt, teisi lööma. Ei, kui inimene on teadlik, siis ta on võimeline absoluutselt kõigest rääkima ilma teisele haiget tegemata.  Rääkima sellest, mida ta TÕELISELT ENDA SEES TUNNEB.

 

Mida siis teha, kui sul on selline plahvatusohtlik sõbranna/sõber? Kuidas teda toetada?

OLE KOHAL

LOO TURVARUUM

OLE KUULAJA

VAIKI

OLE JÄLGIJA

 

Ole tõeliselt kohal. Ole kogu keha ja vaimuga Kali jaoks PRAEGUSES HETKES. Vaim kehas, kellel puudub suu. Anna ruum – tekita usalduslik olemine, anna mõista, et kõik on okei, mis tulemas on. Ta võib karjuda, nutta, isegi sind raputada – kõik on turvaline. See ei hävita teie sõprust, vastupidi, see tugevdab seda, see on võimas vundament. See on nagu sünd, sa ei tea mis tulemas on. Ka Kali ei tea, mis tema seest võib välja tulla ja kuhu iga järgmine sõna viib. Seepärast ongi hea enne kokku leppida  – Mis iganes sinust välja voolab, see ei muuda mu armastust su vastu, see ei muuda meie sõprust.

 

Märatseva Kali suust võib tulla valusaid sõnu, mis sind ärritavad, sindki puudutavad ja sinu Kalile kõrvakiilu annavad. Võitlus ja kisa on siin mõtetud. Tuleks leppida kokku mitte rääkida emotsioonidest, vaid tunnetest. Ja siis ainult enda omadest. Nt ok võib olla lause Kui sa nii ütlesid, ma tundsin et…(siis räägi, mida su keha tundis) Vale on öelda – sa ei tohi mulle öelda nii või sul pole mingit õigust… Kamoon, ta on ju Kali, TAL ON ALATI ÕIGUS!  Ta on Kali, kui see on otsapidi lahti lastud, ja sa oled hetkel temaga samas ruumis, siis vaielda ei ole hetkel üldse tark tegu. See mõjub Kalile kui punane rätt härjale ja ruumis on kaks Kalit. Ja kui ruumis on kaks Kalit, on see lihtsalt üks lõugamine või teineteise solvamine. Sellepärast ma pakungi – kuula. Ainult kuula ja jälgi. Ja kui ta hakkab oma jutuga sind süüdistama, siis küsi, mida ta tunneb. See aitab ta rajale tagasi. Lase tal olla turvaliselt just nii nagu ta on. Pane tähele kehakeelt. Jälgi silmi. Kuula hääletooni. Kui vaja midagi üles kirjutada ja sa saad seda teha, tee seda. Paari päeva pärast on hea seda koos jagada, juba rahunenuna ja tasakaalukana.

 

Vahel on Kali ka lihtsalt pime raev. Ta märatseb, lõugab, trambib jalgu, ropendab jne. Ole kohal, hoia eemale ja luba tal olla. Ta võib sind raputada. Kui sa vastu ei võitle ja lubad tal olla, ei tee ta midagi hullu ja karta pole mõtet. Muidugi ma ei ole kohtunud ühegi julge mehega, kes niimoodi käituks, seepärast ma olengi julge ja ütlen – las raputab. Seega pean siiski Kalina silmas naist, mitte meest.

Kui Kali nutab, luba tal olla. Ära kommenteeri, pole vaja sekkuda, pole vaja panna kätt käele ja öelda – ära nuta. Kontakti puhul võib Kali reaktsioon olla ettearvamatu või pöörata su enda peale. Mitte et ta nagu metsaline su peale tormaks, aga see on nagu tema mõttelõnga katki rebimine. Seepärast ongi hea lasta tal olla, lubada tal sinu tekitatud turvaruumis turvaliselt avaneda tema enda tempos.
Kallistada ja füüsiliselt toetada saad hiljem. Kui ta on rahunenud ja lõpetanud. See võib näida vahel lõputu. Nagu sinusoid, kerkida üles ja alla. Ta võib pealtnäha rahuneda, naerda ja samas asja uuesti käima tõmmata. Las ta teeb seda, tal on selleks õigus, anna talle luba olla täielikult tema ise.

Kui ta lõpetab, võta tal ümbert kinni ja ütle kolm sõna.”Kõik on hästi…” Anna talle aega. Ja jumala pärast – ärge hakake seda mis toimus nüüd analüüsima! Visake see minema, põletage ära või tehke aken lahti ja laske lendu.

Naised, te ei oska aimatagi, kui puhastav ja tervistav see on – lubada oma Kalil ilmneda! Ja kui see kõik läbi saab, on seljast visatud kõik koormused. Andke oma sõbrannadele see võimalus – end metsiku Kalina välja elada.

 

Olen viimasel ajal kohtunud paari Kaliga telefonitsi. Päris lahe kogemus. Algul ehmatab lausa ära, aga siis annad talle ruumi ja loa olla just selline nagu ta on. Annan au neile helistajatele, te olete supertublid! Inimesed teevad vähemalt midagigi, nad ei suru alla, nad ei püüa kenad olla, nad lihtsalt karjuvad:”Kõik on perses, saad aru…” Saan.

 

Oskate sellist elu ette kujutada, kus pole absoluutselt vaja karta, mida teine sinust arvab?  Ta ei mõista sind mitte iialgi hukka, ta lihtsalt mõitsab sind. Kõigega, mis sa oled ja kõigega, mida sa pole. Ta väestab sind, toetab sind, on su ehe-olemise eest uhke ja südamest tänulik. Sa võid olla kui ettearvamatu tahes – sind ei mõisteta iialgi hukka vaid toetatakse. 24/7. Mis tunne on? Ei ole vaja midagi varjata, ei ole vaja teha nägusid.  Ei pea olema Hea ja Kena inimene, vaid lihtsalt see, kes sa oled. Muidugi kui sa oled endas paigas, siis kõik ongi nii nagu on.

 

Sa oled see kes sa oled ja lased teistel olla need kes nad on. Sa lubad teistel arvata sinust mida iganes. Sest sa tead, et sa ei ole kellegi arvamus. Sa oled see kes sa oled.