“Gripilaadsed haigused murravad igal nädalal Eestis paartuhat inimest. Selle vastu on kõige kindlam viis vaktsineerida. Noored jah, peavad vastu, aga meil on ühiskonnas tited ja vanurid, rasedad. Neil on surmaoht. Esikohal on rasedate vaktsineerimine!” Nii öeldi praegu raadios. /14.11.2013/

Huvitav. Kui öeldakse, et igal aastal on gripil mingid uued vigurid küljes, siis on ju siililegi selge, et kõigepealt luuakse vaktsiin (millega inimkonda allutada ja kontrollida) ja siis luuakse ka haigus. Sest pane tähele – enam ei öelda GRIPP, vaid öeldakse gripilaadne haigus.

Usun, mida usun, aga söön küüslauku, mett, ingverit, joon palju puhast aluselist vett, pesen käsi, jalutan, käin ujumas, tantsin iga päev, veedan aega lõbusate inimestega – nendega, kes mu teekonda toetavad, loon enda ümber positiivse õhkkonna, oskan superhästi lõdvestuda.

 

Pärnus Riiamarii poes saadaval kookosmahl!

 

Lõpuks ometi, ütlen ma! Kookosmahla peetakse eluveeks terves maailmas. Ta on 100% naturaalne energiaallikas, vitamiinide ja mineraalide rikas, soodustab ainevahetust ning aitab langetada kaalu, tugevdab immuunsüsteemi ja väljutab mürke. Kookosmahl hüdreerib organismi kiiremini kui vesi. Jah, ta on kallis, aga mu keha on mulle veel kallim ja ma ei kavatse teda mingi keemiajuraga tappa. Kuula oma südant, küll tema teab.  /Tallinnas kookosmahl Ökosahvris/

 

Maxxximas on väga tõhus ja hea hinnaga Leedus toodetud taimetee – GRIPUS.  Soovitan väga. Kui tundsin, et kuidagi kahtlaselt jahe, olgugi, et tuba soe, tegin suuure tassitäie GRIPUS teed, lisasin mett, ingverit ja sidrunit ning paari tunni pärast oli olemine väga okei.  Muidugi, kellel endal ravimtaimed korjatud, sel veab. Aga vaatasin, mida gripus sisaldab – kibuvitsamarjad, melissi lehed, pärnaõied, kummeli õied. Tee hind oli alla 2 euri ja 20 pakki. Samast sarjast ka palju teisi häid teesorte,  uuri siit ise – http://www.acorus.lt/en/zoleliu-arbata

 

Ja veel on mul üks imeline igapäevane kaaslane. Tal on väga ilus nimi ja tema olemus toetab mind väga. Kui klassikat kasutada, siis – “…Me sobime ülihästi…!”

 

Saage tuttavaks  minu igapäevase sõbrannaga –  Shatavari.

 

Shatavari on peamine noorendav eliksiir naistele, taim, mis annab jõudu suguelunditele ja aitab normaliseerida immuunsüsteemi ja hormonaalsüsteemi talitlust. Toimed: leevendav, menstruatsiooni kiirendav, diureetiline, noorendav, toniseeriv, rahustav, krambivastane, antibakteriaalne. Suurendab tunduvalt seksuaalenergiat. Shatavari aktiveerib munarakke, suurendades nende viljastumisvõimet. Normaliseerib naiste menstruaaltsüklit.

Teaduslikud uuringud on näidanud piimanäärmete suurenemist ja piima eritumise kasvu naistel, kes on regulaarselt seda taime manustanud, mis on seotud prolaktiini ja somatotropiini suurenenud sünteesiga. Taimes ohtralt sisalduvad bioflavonoidid ja looduslikud antibiootikumid puhastavad verd ja naiste suguelundite limaskesti.

Kuna taimes on palju naissuguhormoonide analooge, manustavad seda menopausis naised, samuti need, kellel on olnud emakaeemaldusoperatsioon.

Shatavari tasakaalustab naiste hormonaalsüsteemi, kiirendades östradiooli üleminekult östrooliks ning stimuleerib progesterooni sünteesi. Seega takistab taim östrogeeniga seotud haiguste (fibroom, mastopaatia, endometrioos, emakakaela erosioon) teket.

On vähivastase toimega.

Shatavaril on positiivne mõju ka meeste suguelule – kasutatakse impotentsuse ennetamiseks ja suguelundite põletike puhul. Parandab spermatogeneesi. Shatavari on suurepärane leevendi mao, kopsude, neerude ja suguelundite lima korral, on tõhus maohaavandite korral. Shatavari leevendab janu, aitab säilitada kehavedelikke ning on näidustatud enterokoliitide kompleksravi puhul. Välispidiselt kasutatakse liigeste jäikuse ja lihaskrampide puhul. Tõhus mõju verejooksu ja hemorroidide korral.

 

 

Shatavari saadaval Pärnus Mahe Mandalas, www.mahemandala.com

 

OLE TERVE!