See horoskoop, nagu ka Kukeaasta oma, sündis jälle tänu pr Kaldrele, kes juba mitmes aasta jutti naudib horoskoobisaates millegipärast paanikanupu vajutamist ja ähvardab meid klaasistunud pilgul kolmanda maailmasõjaga. See mõjus mulle üksjagu õõvastavalt ja olles kogenud, et ühe horoskoobi kokkukeevitamine on tegelikult sama lihtne kui kukesupp, siis mõtlesin, et äkki puudutaks inimeste naljasooni seekord koerust täis ja ajuvaba penihoroskoobiga –

Hei, issanda loomaaed! Võtkem nüüd elu veidi kergemalt! Kutsud, andke üksteisele käppa, lõbutsege, laske rihmast lahti, öelge jah elule, püüdke palli, jookske nii nagu oleks väravad lahti unustatud, mängige väikeste lastega, urisege ja haukuge kui vaja, reisige, kallistage, silitage, ujuge, armastage, andestage ja elage iga päev oma elu kõrgeimat versiooni!

 
 
 
 
 
JÄÄRETTER
21.märts – 20 aprill
 
Sa oled intelligentne ja sõbralik ning täidad ideaalselt nii lemmiklooma, jahilooma kui ka peolooma rolli. Ja kõik see värk sind algaval aastal ka kuhjaga ootab. Kellel tore pereelu, kellel edukas jahiaeg, kellel terve aastaringi peod ja pillerkaar. Kuna see on sinu aasta, siis tuleb see sulle loomulikult setterlikult suurejooneline! Sel aastal reisid rohkem kui tavaliselt ja pöörad rohkem tähelepanu oma hingeelule, kui asjadele. Oli ka aeg, blink-blink kaelarihm ei asenda sulle never su kamraad naabri Muri! 
Aga vaatame sind nüüd ka veidi lähemalt. 
Oled keskmise suurusega, selgepiirilise siluetiga, elegantne nii üldiselt olemuselt kui ka liikumisel. Iseloomult hästi aktiivne ja selgelt väljendunud jahikirega. Rõhutatult sõbralik ja heatahtlik. Pea rühikalt püstise hoiakuga, pikk ja suhteliselt kuiv. Ühest kõrvast teiseni  ovaalse kujuga, silmatorkavalt ruumika ajukolju mahuga; hästi silmatorkava kuklakühmuga.
Üleminek laubalt koonule hästi markantne. Mokad mitte liiga rippuvad. Taiplik, leebe ja ilmekas pilk. Silmad on ovaalse kujuga ja mitte pungis. Kõrvad keskmise pikkusega, madala asetusega, kaunite voltidega põskimööda allasuunas laskuvad. (Peeglike, peeglike, pliis püsi seinal…!) 
Kael üsna pikk, lihaseline ja kuiv. Turja juures on kael laiem ja hästi lihaseline, ilma mingi kaelalotita või lõdva nahata kurgualuses. Hästi lihaselised jalad, kaasa arvatud ka sääred. Hea pikkusega puusadest kuni kandadeni. Vaba ja graatsiline liikumine, milles avaldub nii kiirus kui ka vastupidavus. Vabalt liikuvad kannaliigesed kindlustavad jõulise tagajalgade tõuke. Pea tagaosas kõrvade joonest alates ja kogu keha kattes veidi laines, mitte lokkis, pikk ja siidine karvkate, rikkalikud “püksid” tagajalgadel ja peaaegu käppadeni ulatuv karvanarmastus esijalgadel.(Sellepärast siis koguaeg teksades?)
 
Soovitus koera aastaks – 
Ela siin ja praegu! Ära niutsu taga vanu konte, mis sa omast arust megakavalalt Antoonovka alla maha matsid ja mille vares juba pool aastat tagasi sealt välja kaevas ning edasi peitis. Parim enne: ammu möödas! Koera aastal ära säti midagi homseks ega tagavaraks. Elu on praegu. Pealegi kaevad sa algaval aastal tagaaiast hoopis suurema noosi. Jaga seda, ära värise – kui ei karda, pole hirmu! Pealegi asjad ei lähe kunagi nii halvasti kui kardame. Võivad hullemini ka minna. Aga mitte kunagi sinu jaoks! Sul läheb alati hästi, eriti koera aastal. Seega pea meeles – olulisemad sinu rihmast ja kakakottidest, on koera aastal su sõbrad ja perekond. Pööra neile uuel aastal rohkem tähelepanu ja õnn on sinu kuudis. Igavesti aamen!
 
 
SÕNNVEILER
21 aprill – 21 mai
 
Sa oled üks vanimaid tõuge maailmas! Sõbralik, truu  ja õpihimuline. Kuna sa saad lastega imeliselt hästi hakkama, siis algaval aastal keskendu neile erilise tähelepanuga. Oled enesekindel ja tasakaalukas, kui sul on kõik hästi. Samas sa vihkad käskijat ja siis on loomulik, et ohu korral sa kipud ründama. Isegi purema! Uuel aastal õpi aga vait olema või lahkuma. Sinust räägitakse ka kui mõnusast lemmikloomast, noh ses mõttes, et kaisukarust või nii, aga ei maksa unustada, et sinusuguseid on ka sõjaväes, piirivalves ja politseis. Ka vetelpäästes ja valves. Siit siis väike ametisoovitus. Koerad ei käitu inimeste sarnaselt, nad ei oska rääkida ja seepärast on inimestel tihtipeale raske aru saada nende käitumisest. Seega, kui sa ei räägi ja omaette urised – ei mõista sind teised. Kui sa purema tikud, siis tulenevat see ümbruskonnast pärit ärritavast tegurist. Aga miks sa üldse lased end välisel ärritada? Aga vaatame sind nüüd veidi lähemalt.
 
Sa oled keskmise suurusega kuni suur, tüse, kuid mitte jässakas ega kerge, kõrgejalgne ega õbluke. Sinu õigetes proportsioonides tihke ja jõuline kuju annab tunnistust tugevusest ja vastupidavusest. Sõbraliku ja rahuliku iseloomuga, lastesõbralik, kiinduv, kuulekas ja töökas. Olemus reedab ürg-loomulikkust; käitumine on enesekindel, kindlate närvidega ja kartmatu. Ümbrusele reageerid erksa tähelepanuga.
Kolju keskmise pikkusega, kõrvade vahelt lai, külgvaates mõõdukalt kumerdunud laubajoonega. Kuklakühm on hästi arenenud kuid mitte tugevalt eristuv. Mokad mustad, tihedalt liibuvad. Suunurgad suletud, igemed võimalikult tumedad. Hambad tugevad ja täiskomplektsed (42 hammast) Kõrvad ettepoole pööratud, õige asetusega kõrvade tõttu näib kolbaosa laiem.
Selg sirge, tugev, pingul. Rind mahukas, lai ja sügav, arenenud eesrinnaga ja hästi kaardunud roietega. Kõht ei ole kubemest ülestõmbunud. Sa oled traavija. Liikumine on harmooniline, kindel, jõuline ja tõrgeteta, ulatusliku sammupikkusega. Kattekarv on keskmise pikkusega, jäme, tihe ja tihedalt liibuv; alusvill ei tohi kattekarva alt välja ulatuda. Tagajalgadel on veidi pikem karvastus. (Tule taevas appi, jälle söögilauas, jalad kammimata?!)
 
Nõuanne koera aastaks –
Sinu kutsikad pole sina. Õpeta neid, aita neid, armasta neid, aga ära taha neid muuda. Vähemalt sel aastal  mitte. Elu on sulle antud rõõmuks ja nautimiseks. Lõpeta urisemine nende peale, kellele ei meeldi, et sa rõõmsalt palli järgi tormad ja oma mängu naudid. Järgne kergusele. Vead on head, need aitavad sind edasi. Tuppasittuminegi aitab sul ju vigadest  õppida, kas pole nii? Tubli kutsu, pai kutsu… jaaa…. 
 
 
 
 
TAKSIKUD
22.mai – 21 juuni
 
Sina, kaunishing, oled lühikeste jalgadega, pikakereline, kuid kompaktse ehitusega, väga lihaseline! Julge ja väljakutsuva peahoiaku ning valvsa näoilmega kaunitar. Kuigi sinu jäsemed on pika kerega vőrreldes tiba lühikesed, ei ole su liikumine takistatud, kohmakas vői vigane. Samuti ei jäta sa nirgitaolist vői nigelat muljet. Kaugel sellest!  Oled sőbraliku iseloomuga, ilma närvilisuse vői agressiivsuseta. Kirglik, vastupidav ja kiire. Näopiirkond ja nina on hästi arenenud. Koon vőib avaralt avaneda, kuni silmade tasandini. Mokad on tihedalt liibuvad ja katavad hästi alalõua. (Näita seda mulle, kui kohtume, pliis!) Silmad on keskmise suurusega, asetatud teineteisest kaugele, selge, energilise, kuid siiski sõbraliku ja mitte puuriva vaatega. Kael on piisavalt pikk ja lihaseline. Rind on hästi arenenud ja nii esilekerkiv, et selle küljel on märgatavad kerged lohud. Esijäsemed hästi lihaselised ja kaardunud. Tagajäsemed tugevate lihastega, őiges proportsioonis esijäsemetega. Liikumine maadhaarav (laup öösel peale pidu?), kerge ja energiline. Nahk tihedalt liibuv. Nina ja küüned on mustad.
 
Algavaks koera aastaks: Sul on head sõbrad! Sõprus nõuab tähelepanu. Ta on nagu lill. Kui sa teda kastad, siis ta kasvab. (Fuu, kastad, mitte ei pissi, taksik!) Kui sa ei suuda otsustada, kas osta endale uus ilus ja pimedas sätendav kaelarihm, või visata kaelarihm üldse kaelast ja minna naabertänavatesse chillima, siis vali kindlasti viimane. Rõõmul ja ilusatel mälestustel on elus alati suurim tähtsus kui asjadel. Jäta viha kukeaastasse ja koera aastal asendub see iseenesest meeldiva rahuloluga. Usalda uuel aastal ennast ja kui sind ajab urisema – ära ründa, astu hoopis samm teises suunas, otsi oma mänguasjade hulgast mõni lemmiklelu ja naudi oma aega rõõmus. Sul tuleb üks igati ettevõtlik ja külluslik aasta!
 
 
 
VÄHKRUSSELL
22.juuni – 23 juuli
 
Kahte samasugust Vähkrusselit maailmas ei ole. Lisaks ilusale välimusele oled sa intelligentne, mänguhimuline, sportlik, aktiivne, sőbralik, julge ja truu.  Sa oled väike ja väle ning pimedas hästi nähtav. Sul on tugevad hambad ja lōuad, et suudaksid end kaitsta ning liikumist takistavad takistused läbi närida. Ära anna alla, näri läbi! Sobid aktiivsele ja liikuvale inimesele kaaslaseks. Sa oled tark, julge ja sőbralik, kergesti  koolitatav. Töötades oled visa, koostööaldis, väsimatu ja isemōtlev. Sul on tugev jahiinstinkt ja hea nina paljudele asjadele. Eriti ärimaailmas. Ka ei haugu sa kunagi ilmaasjata. Armastad ja hoiad oma lähedasi ja nemad sind. 
Tutvume sinuga nüüd lähemalt!
Sinu keha peab olema pikem, kui kōrgus, rinna sügavus peab olema vōrdne jala pikkusega küünarnukist varvasteni. Karvkate on lühike, aluskarvaga, veekindel ja tihe. Vähkrusselit on siiani peetud hea tervisega tõuks. See vōib tulla ka sellest, et tōug on noor ja terviseuuringuid on tehtud vähe. Vedas meil! 
 
Algavaks koera aastaks: olla avatud, elus ja haavatav on täiesti okei. See oled ju sina, energiapomm! Ole koera-aastal just see, kes sa oled. Kuna sa oled väga aktiivne tõug, siis uuel aastal tegele kindlasti spordiga, kasvõi lidu rõõmuga! See muudab su tugevamaks nii füüsiliselt kui emotsionaalselt. Solvumine põhjustab valu. Lase sel minna, lase kõik endast lahti, ära hoia midagi ega kedagi kinni, sest teist õigemat teed lihtsalt polegi olemas, kui vabakslaskmine. Sina oled see, kes sina oled – imeline ja ainulaadne. See on sinu aasta, Vähkrussell, rõõmsalt saba rõngasse ja vaata – värav on valla! Lippa jah…
 
 
 
 
LAMBALÕVIKOER
24 juuli – 23 august
 
Sa oled keskmist kasvu, veidi väljavenitatud, tugeva ja lihaselise kehaga. Luustik on kuiv ja selle ehitus kindel. Sa oled vőrdselt temperamentne, tasakaalukas, enesekindel, täielikult vaba ja, välja arvatud vastupidise käitumise provotseerimisel, täielikult hea iseloomuga. Aga see pole veel kõik! Oled ka tähelepanelik ja kergesti dresseeritav. Ja seegi pole veel kõik! Tagatipuks oled ka julge, vőitlustahteline ja vastupidav, samuti aga ka sobiv seltsiline, valves, kaitses, teenistuses ja karjas. Pea on kiilukujuline ja vastab keha suurusele. Üla- ja alalőug on tugevalt arenenud. Mokad on pingul, hästi liibuvad ja tumedad. Esijalad on igast küljest vaadatuna sirged, eest vaadatuna täiesti paralleelsed. (Uskumatu, onju?) Abaluu ja őlavars on ühepikkused ja tänu tugevale lihastikule kindlalt vastu keha asetsevad. Korrektsed keha mőőtsuhted ja nurgad tagavad maadligi hoiduva liikumisviisi, mis loob pildi väsimatust edasiminekust. (loe: tagasiminekust kõrtsist koju) Nahk on(lődvalt) sobiv, kuid ilma voltideta. Sa oled traavija. Jäsemete pikkus ja nurgad on üksteisega selliselt kooskőlastatud, et sa saaks seljajoone olulise muutuseta tagajalad keha keskpaigani tőugata ja esijalgadega sama pikalt välja astuda. (Jeesus küll—whaaat?)
 
Algavaks koera aastaks – Kirg ehib elu. Kui leiad õige ajaviite (loe:mänguasja, hobi, töö), muutub iga su päev suurimaks koerarõõmu päevaks! Kui sa pole veel leidnud oma kirge, sea see koera aasta eesmärgiks. Lõpeta mööda kindlat rada jooksmine. Uuel aastal reisi rohkem, sest see avardab su maailma nii elu- kui tööalaselt totaalselt. Su uus aasta saab olema täis kirge ja mängu. Kui sa seda valid. Mh? Valid ju?! Ei kuule… Valid või? Tubli, mine lippa jah. Nii sa muudad valikutega oma elu sel aastal täielikuks muinasjutuks!
 
 
 
NEITSIHURT
24 august – 23 september
 
Pea uhkelt püsti, tuline ja salapärane, inimesest läbi vői ülevaatav, pilk kaugustesse suunatud, pikk siidine karv uhkelt tuules hőljumas – selline OLED SINA, neitsihurt! Sinu silmist peegeldub kaugete aegade salapära. Sinu karva hooldus ei ole raske! Pese end kord nädalas shampooni ja palsamiga, seejärel harja ja kuivata fööniga, mis vőtab aega nii 2 kuni 4 tundi. Poriste ilmadega kasutatakse karva kaitseks saapaid ja keepe. (Oled kuulnud?)  Sa oled üks tervemaid ja pikaealisemaid tőuge. Haruldane pole 15 aastaseks elamine! Kodus vőtad vähe ruumi ja armastad mugavust: sinu koht on sohval, mitte pőrandal. (Loomulikult. Peremees magab ju ukse ees matil) Sa armastad väga liikumist – kord nädalas vabana turvalisel väljakul on siiski piisav, igapäevased jalutuskäigud on loomulikult olulised!
Sind ei dresseerita, sulle őpetatakse vaid igapäevaseks eluks vajalik. Ilmselt tähendab see seda, et oled naturaalselt juba andekas. Olemus peegeldab tugevust ja väärikust ühendatuna kiiruse ja jõuga. Peahoiak uhke. Sulle on iseloomulik idamaine või orientaalne ilme. Neitsihurda pilk on läbivaatav. Väärikas ja üleolevalt sõltumatu, teatud määral tuline iseloom.
Liikumine (kõrtsist koju?) sujuv, vetruv ja eriti stiilne. Kurrnjäuuu…
 
Algavaks koera aastaks – Sulle ütleb tom tom – määra sihtkoht! Otsusta kohe, mis on sulle tähtis ja ehita oma elu ümber. See on võit. Riski julgelt. Oma elu paremaks muutmisel pead nüüd riskima. Ära karda muutusi. Elu ongi muutumine ja ära seisa sellele vastu. Just sulle on see lause – tõsta jalga tundmatus kohas! Elu on seiklus! Sinu sundmõtted ei ole reaalsus, ära usu neid – nad ei saa reaalsuseks, kui sa  neid ei aita. Sa ju ei aita, ega ju?  
 
 
 
KAALUDOGI
24 september – 23 oktoober
 
Sinus on ühinenud suursugusus ja rüht, jőud ja elegaanz. Tahad alati oma peremehele meele järele olla. Sulad hästi peresse, saad lastega hästi läbi ja oled neile hea kaaslane. Vajad rohkesti inimeste lähedust ja seega ei ole sa ‘őuekoer’. Oled väga őrnahingeline, vőtad väga südamesse peremehe karme sőnu ja temast eemalolekut vaatad kui karistust. Kuigi Sa ei ole otseselt valvekoer, kaitsed edukalt peret ja selle vara. Kaitsmist ei ole vaja őpetada, suudad ise vahet teha, millal on vajadus ja millal mitte. Mida intelligentsem oled, seda kiiremini tüdined asjadest. Seega pidev kordamine ja sundimine sulle ei sobi. Oled sőnakuulelik, kuigi mőnikord veidi laisk sőna kuulama. Jőuga sulle läheneda ei tohi: esiteks on sul väga hea mälu, mäletades liigategemist elu lőpuni ja teiseks, jőuga lähenemisel ei ole muud tulemust kui et su iseloom vőib saada jäädavalt rikutud. Ja sellest oleks ometigi kahju.
Kehaehitus on lähedane ruudukujulisele (oimaivõi!); see kehtib peamiselt isaste puhul. Üldilmelt harmooniline, piklik, kitsas, markantne, ilmekas, peenelt vormitud (eriti silmaaluste partii); kulmukaared on hästi arenenud, kuid mitte esiletungivad. Koon sügav ja võimalikult täisnurkne. Hästi väljendunud mokanurgaga. Mokad tumedalt pigmenteerunud. Kõrvad loomulikult rippuvad, kõrge asetusega, keskmise suurusega, esiservad liibuvad põskedele. (Imelik, sa tekitad minus enda vastu juba huvi) Kogu luuline karkass on tugevate lihastega kaetud, mis näitavad laudjat, tuharaid ja reisi laiade ning ümaratena. Liikumine harmooniline, nõtke, mahukas, kergelt vetruv, kusjuures jalad liiguvad nii eest kui tagant vaadates paralleelselt.(Kõrtsist koju?)
 
Algavaks koera aastaks  – sa ei saa teisi muuta. Õpi sel aastal austama iga inimese ainulaadsust. Eriti ennast. Sinu keha on sinu hinge tempel, kus elab sinu hing. Suhtu oma kehasse austusega ja hoolitse ta eest. Puudutus on ravi. See parandab heaolu ja leevendab stressi. Puudutus on kingitus. Tee pai, siis saad ise pai. Algaval aastal õnnestuvad sul kõik ettevõtmised, ole hoolikas oma mõtetega loomisel. Reaalsus on see, et sa saad alati hakkama. Sa oled palju tugevam ja targem, kui sa ise usud. Läbid kogemuse kergelt.
 
 
 
SKORPANJEL
24 oktoober – 22 november
 
Väike, aktiivne ja tähelepanelik, oled sa harmoonilise kehaehitusega, liialdatud üksikkohtadeta. Sa ei ole liiga lühikoonuline, “ülekarvastatud” ega liiga lühikese seljaga ning see on imeline! Sa oled väike, aktiivne ja valvas. Hästi tasakaalustatud kehaehitusega, kerepikkus on turjakõrgusest veidi pikem. Oled lõbus ja enesekindel, väga arukas, umbusklik võõraste suhtes. Tähelepanelik, truu aga iseseisev iludus. Pea võrreldes kehaga tiba väike, kuid uhkelt kantud. Isastel maskuliinsem kuid mitte robustne. Kolju kergelt kuplikujuline, mõõdukalt lai ja pikk. Silmad tumepruunid, ovaalsed, säravad ja ilmekad, keskmise suurusega, suhteliselt kaugel teineteisest aga ettepoole vaatavad. Koon keskmise pikkusega, tömp ja täidetud, ilma kortsudeta. (Mida kallim kreem seda parem, onju?) Kõrvad keskmise suurusega, rippuvad, täiskasvanul ehitud sulgjate karvadega, üsna kõrge asetusega. On soovitav, et kõrvad veidi eemalduvad koljust, on liikuvad ja ilmekad. (Yoda, sina või?) Suured, rasked madalal asetsevad kõrvad on ebatüüpilised. Kere pikkus turjast sabajuureni on veidi suurem kui turjakõrgus. Keskmine luustik, jäsemed kergelt kaarduvad, kuid õlaosast tugev. Õlad hea asetusega. Liikumine kiire, sirge, vaba ja enesekindel.
 
Algavaks koera aastaks – Tänutunne teeb igaühe õnnelikuks. Ja mitte ainult selle, keda sa tänad, vaid tänulikkus ise teeb sinu õnnelikuks. Ole jätkuvalt kontide ja paide ja pikkade jalutuskäikude eest tänulik. Näita seda välja. Kuula alati oma intuitsiooni ja sa leiad vastuse igale küsimusele. Pea meeles, et kõige olulisem oled oma elus sina ise. Siis alles tulevad teised kutsud. Kui sul on endaga hästi, on kõik teised su ümber häppid. Ole endaga aus ja ära peta end sel aastal, kingi endale lihtsaid rõõme, vabadust valida, reisi rohkem ja söö seda, mida armastad! 
 
 
 
AMBURIIVER
23 november – 21 detsember
 
Oi rõõmurull, Sa oled rõõmsameelne, väga intelligentne, heas mõttes tagasihoidlik ja oma peret hoidva loomusega. Ühele partnerile igavesti truu (muljetavaldav!). Sa ei liputa igale inimesele saba, võõrastesse suhtud ükskõikselt. Sa pole ei arg ega agressiivne. Oled tõeline sõber! 
Lastega saad väga hästi läbi, iseäranis oma lastega. Mőni Amburiiver muutub rőőmustades häälekaks (sina oledki siis see, kes kõrtsis alati laulu üles võtab?) – tihti aetakse seda häälitsust segi pahatahtliku urinaga. No tõesti, kamoon, teine lihtsalt laulab!
Osad Amburiiverid isegi “naeratavad” kui nad on őnnelikud ning paljastavad esihambad veidraks naeratuseks – see pole ohu märk, vaid näitab suurt rőőmu. Jumaldab ujumist ja asjade toomist. (Marss kaussi! Marss ise kaussi!) Vajad väga vähe “iluhoolitsusi”. Ujumine hoiab karva korras. Vajadusel kummist kammiga kerge harjamine. Pese nii harva kui võimalik, kuna pesemine rikub karva. Sa ei sobi puhtusemaniakiga kokku, sest ajad 2x aastas karva maha, armastad ujumist ja looduses müttamist. 
Su pea on lai ja ümar. Koon ligikaudu sama pikk kui koljuosa, tipu suunas aheneva kujuga, kuid mitte terav. Mokad õhukesed, mitte lõdvalt rippuvad. Silmad keskmise suurusega, hästi heledad, kollakad või merevaigukarva ja laia asetusega. Intelligentne ilme. Kõrvad väikesed, peas kõrge asetusega, lõdvalt rippuvad ja keskmise paksusega. Jalad keskmise pikkuse ja tugevusega, heade luude ja lihastega. Õlad kaldus asetusega ja hästi liikuvad, jõulised ning ilma mingisugusegi liikumishäireta.
Head tagajäsemed on hästi olulised, sest neis on samasugune jõulisus nagu esijäsemetes. Jalad keskmise pikkusega ja sirged. Lisavarbad, kui neid esineb, tuleb tagajalgadelt eemaldada. (LV?) Liikumine on ühtlane, vaba ja väsimatu, andes ettekujutuse suurest jõust ja tugevusest. Näos ja jalgadel on karv hästi lühike ja sile, ainult üle õlgade, kaelal, seljal ja nimmeosas kalduvusega lainjaks muutuda. Mõõdukad karvanarmad tagajalgade tagaosas ja sabas on lubatud. 
 
Algavaks koera aastaks – Ideaalid on igavad! Meie erisused teevadki meid erilisteks. Mäleta seda- sa oled eriline. Et leida elu mõtet, pead sa tegustema. Sa oled selline tõug – asjad lahenevad kohe, kui sa tegutsed. Ära moluta nurgas. Kui ei tea, mida teha, mine jooksma. Otsi, otsi! Leia oma eesmärk, sest sinu tõug lausa lendab eesmärgi suunas, kui oled selle leidnud! Aga kui pole eesmärki siis… tiirled sihitult. Mis sest ajast raisata, tegutse! Väikesed asjad ja eesmärgid on ka elus olulised – eksole , üks 10kg pakk kutsukrõbinaid koosneb miljonist väiksest kõrbinast. Sina oled see tõug, kes peaks pidevalt midagi uut õppima. Alati. Õpi erinevaid asju, et silmaring oleks võimalikult lai. See hoiab su aju heas vormis ja su ees on siis terve maailm avatud. 
 
 
 
KALJUbernKITShardiin
22 detsember – 20 jaanuar
 
Kõige peenema nimega koeratõug maailmas! Iseloomult oled ülisőbralik, rahulik, oma perekonda ja lapsi armastav. Soovid alati oma perekonnale meelejärele olla, olles kannatlik ja heasüdamlik. Sa oled äärmiselt ustav ja truu, väga tark ja kergesti koolitatav. Sul  on arenenud valveinstinktid, seega oled tubli valvekoer. Oled märkimisväärse suurusega, harmoonilise, tugeva, pingul ja lihaselise kehaga, imposantse pea ja tähelepaneliku pilguga. (Turvamees…Vabaduse puiesteelt… 5kordse maja ees….) Pea massiivne, imposantne ja ilmekas. Kolju tugev, lai, nii profiilis kui eest vaadatuna veidi ümardatud; erutuse seisundis tõusevad kõrvade kinnituskohad laubaga samale sirgjoonele. Ahsa mait! Mokaservad on mustad. Ülamokad on hästi arenenud, paksud ja mitte liiga rippuvad, moodustavad nina suunas kulgeva laia kaare. Suunurk jääb nähtavaks. Reied jõulised, lihaselised, laiade kintsudega. Hea tagajala tõukega harmooniline, hoogne liikumine (peolt koju), mille juures jääb selg stabiilseks ja kindlaks. Esi- ja tagakäpad liiguvad edasi sirgjooneliselt.
 
Algavaks koera aastaks – Kas sina, õnnetu, arvad, et vanaemine on paratamatu? Kuula ja õpi, kutsikas – parim viis vananemise aeglustamiseks on nautida elu ja elada iga päev täiel rinnal, maksimaalselt ja julgelt! Kas tead, et on pisiasju, mida on kergem teha kahekesi, elada näiteks… Abielu muudab inimesi. Pitsu, kellega elad, muutub aja jooksul. Aga ka sina! Olge teineteisega paindlikud, olge austavad, olge usaldavad. Kõik on hästi. Ja ära muretse. Sa võiksid muretseda ainult siis, kui see lahendaks probleeme. Seda ju ei juhtu. Muretsemine tekitab probleeme. Õpi uuel aastal muretsemisest vabanema, lahti laskma, ole lihtsalt kohal. Ära luba minevikul mõjutada praegust elu. Mis oli, see oli. Õpid, vabaned, lähed edasi. Kõik on hästi sel koera aastal, ja sinul veel eriti!
 
 
 
 
VEEVALAIKA-BALALAIKA
21 jaanuar- 19 veebruar
 
Iseloomult oled tasakaalukas, liikuv, hea orienteerumisvőimega. Kuri ei ole, kuid vahel esineb väga tugev kaitserefleks. Tüüpiline liikumisviis on lai kiire traav vaheldumisi galopiga. Kattekarv on sirge ja kare. Tänu tihedale alusvillale veidi püsti ning rikkalikku muljet andev. Peas, kõrvadel ja jalgade esikülgedel on karv lühike. Turja kohal, kaelas, õlgadel ja jalgade tagakülgedel on karv pikem ning moodustab põskedel “põskhabeme”, kaelas kaeluse ja jalgadel väikesed narmad. (Tõesti – ole hea, raseeri end aegajalt, kasvõi kord aastas, mh?) Oled tugeva ja kuiva kehaehitusega. Hästi arenenud luustik pole raske ega robustne. Lihased on tugevad ja hästi arenenud. Pea on kuiv ja võrdhaarset kolmnurka meenutava kujuga. Üleminek laubalt koonule sujuv ja veidi märgatav. Koon pikk ja teravnev. Mokad kuivad ja tihedalt liibuvad. Hambad on valged ja suured, käärhambumus. Silmad ovaalsed, viltuse asetusega ja tumedad. Kõrvad püstised, teravatipulised ja kõrge asetusega. Tüüpiliseks liikumisviisiks on lühike traav vaheldudesgalopiga. Võimas!
 
Algavaks koera aastaks – nii, veevalaika, kui sa ei tea kas pissides tõsta vasakut või paremat tagajalga, siis lõpeta see ülemõtlemine ja lihtsalt pissi ära. Sinu algavas aastas ruulib lihtsus ja kergus. Kõik tegemised kulgevad kui õlitatult ja kergelt, seni kui sa ei muuda ise asju peas raskemaks. Ükskõik, kas oled kutsikas või vana peni – oma eesmärke saad alati saavutada ja vanus on küll viimane, mis sind segada saaks. Vanus on vaid mingi number, see ei ole vabandus. Kui sa tahad elus midagu saavutada, sea siht. Ja siis ava värav ja tuiska minema! Ja ikka olgu su kaunite kõrvade vahel kindel teadmine – lihtsus mu elus annab rõõmule ruumi…
 
 
 
KALAKOLLY
20 veebruar – 20 märts
 
Oled keskmist kasvu, pika karvaga, kergete, kiirete liigutustega. Sulle on omane  oma karja kaitstes ja sissetungijat eemale peletades teha välkkiire rünnak ja esihammastega näpistada, nii et ründaja satub üldjuhul alati paanikasse ja põgeneb. Sul on karjakoera instinktid, mis hoiavad sind eriti ärksana, veidi enam haukuva ja liikumisest suurt rõõmu tundvana. Et sa oleksid nii hingeliselt kui ka füüsiliselt suurepärases vormis, peaksid kindlasti jalutama iga päev mitu kilomeetrit. Ei oma mingit tähtsust, kas elad maal või linnas, väikeses või suures korteris. Tähtis on, et oled reibas ja liikuv ning naudid värsket õhku. Kindlasti mitte ei tohi sind aheldada kodu või töö vms külge. Nii julma kohtlemist su psüühika vastu ei pea – iseloom muutub kurjaks ja salakavalaks. Pealegi lärmad sa siis vahet pidamata, lihtsalt igavusest. Kellele seda jama vaja on, eksole. 
Kui end iga nädal korralikult kammid, ei ole vaja end pesta, võib ehk ainult puhastada valgeid kohti või jalgu, kui need tunduvad mustad olevat, aga kõrvatagust karva tuleb kammida tihedamini, kuna see on väga pehme ja sinna tekivad suured takud.
Kehaehitus väljendab jõudu ja toimekust. Ei ole kohmakas ega toores. Ilme on eriti tähtis, kuulates on su pilk erk ja tähelepanelik. Eest- ja külgvaates meenutab pea tömpi, sirgete liinidega ja ühtlaste piirjoontega kiilu. Laup on lame. Pea kitseneb sujuvalt kõrvadest musta ninaotsani, põsesarnad ei ole esiletungivad ja koon ei ole kitsas. Kõrvad väikesed, ei ole pealael liiga lähestikku ega ka liiga kaugel teineteisest. Rahulikus olekus on kõrvad tahapoole suunatud. Kael lihaseline, tugev, suhteliselt pikk, hästi kaarduv. Esijäsemed on sirged ja lihaselised, küünarnukid ei keera sisse- ega väljapoole, keskmise tugevusega ümarate luudega.
Reied on lihaselised, kauni kujuga ja tugevalt keha all, hästi kaarduvate põlvedega. Liikumine on sulle tooniandev eripära. Keriv ja rulliv liikumine ning ristiastumine on ülimalt ebasooviv. (Kui laupäeva öösel kõrtsist koju lähed, võta takso, missa rullid!) Pealiskarv on sirge ja karm, aluskarv pehme, kohev ja järgib keha kuju, katab naha peaaegu täielikult.
 
Algavaks koera aastaks – Algaval aastal lase vabaks eelarvamused. Ära toetu ei ühiskonna arvamusele ega ka mingitele mustritele ja uskumustele. Ole avatud kõigele uuele ja eriti uutele ideedele. Sind üllatab, kui palju suudab elu sulle kinkida, kui sa ideid enam ära ei lükka. Ela iga päev TÄIEGA. Kui sa elad 98 aastaseks, siis mitu päeva sul on jäänud? Ela ja hinda oma elupäevi. Armastus on vastuseks igale küsimusele. Armastus on meie siinolemise põhjus. Jaga armastust, teed maailma paremaks paigaks. Sõna on oluline. Mõtle alati enne, kui räägid ja ära tee oma haukumisega haiget, eks? Armasta ja luba ennast armastada. Võta vabamalt, see on sulle superhea aasta!
 
 
 
 
 
 
 
Sõbrad,
jäägem alati rahulikuks, 
võtkem endiselt elu ja horoskoopi huumoriga ning 
olgem ikka teiste vastu kenad!
Auh! ja muahhh! selle peale!
 
 
Armastusega,
Tiina
 
 
 
*