pealkiri

 
 
Millal tuleb aeg, kus öeldakse, et pole üldse oluline, mis kuupäeval ja mis aastal sa sündinud oled, aga kuna sa ikka veel elad, siis ilmselgelt oled sa õnnetähe all sündinud, ja kõik muu on lihtsalt üks suur kukesupp? Mõned inimesed ei tee ühtegi otsust enne kui pole lugenud oma päeva-, kuu- ja aastahoroskoopi. Ärge lubage endaga manipuleerida- võtke paber ja pliiats ning looge enda isiklik õnneaasta. Kui ise ei viitsi, omasta alljärgnev. 
See pole kõik!
Kui ma lugesin neid kümneid suht tumedates toonides horoskoope, mis suured tähetarkurid on koostanud, siis mulle näis, et rõõmsameelsele koduperenaisele pole mingi raketiteadus üks korralik kukeaasta kemüüse kokku hakkida. Istusin maha, keetsin kokku ja kiren selle nüüd sulle välja. 
Aga seegi pole veel kõik! (hõika Maxima tädi reklaamihäälega)
Kui sa sellest kukesupist läbi nokid, saad kauba peale veel kukeaabitsa boonust! Ja sulle on see täiesti tasuta! Boonuseks on üks SOS-lause Eesti filmiklassikast. See on nimelt juhuks, kui elu sulle ikka täiega pähe laseb. Hoia alati meeles – kui oled kõrini pasas, pole mõtet pead norgu lasta! Just siinkohal tulebki appi Kukeaabitsa SOS-lause! Kasuta seda, kui keegi, näiteks kaaslane, õpetaja või ülemus, on sinu kukeharja punaseks ajanud. Seda tuleb öelda ikka tõsisel ja sügavmõttelisel ilmel ning haiglselt aeglasel toonil, samal ajal vaadates taliarnolikult totakalt kuhugi kaugusesse… 
Ja kujuta ette – seegi pole veel kõik!!! 

 
 
JÄÄR
Jäär elab jaanuarist detsembrini jäärapäiselt õnnetähe all. Võtab kuulda õnneks vaid häid nõuandeid ja edasiviivaid mõtteid, ei lase end häirida teiste tähtkujude jäärapäisusest ning astub mööda oma sädelevat õnnerada. Vaata vaid, Jäärake, et sa astuksid ikka omal teel, sest nii mõnigi võõras rada võib veel uhkemalt sädeleda. Kui vaja, tee julgelt korraks kõrvalhüpe, aga hüppa omale rajale tagasi. Kuidas teada – tunda oma rada? Üksiolek annab sulle kiireima võimaluse oma rada leida, ehk siis sinu õppetund – üksiolek pole üksindus ja just tänu sellele õpid kukeaastal rohkem kuulama iseennast. Banaan näib sulle banaalne toit, aga sel aastal vajalik ja abiks ikka. Muidugi võid öötundidel ka teri nokkida. Tööpakkumisi tuleb vasakult ja paremalt, aga elu kingib sulle ka meeletult vahvaid üllatusi. Võta alati vastu raha, tänu ja lemmikloomad. Filmitegelastest sarnaned sa Monkiga. Asjad peavad olema küll korras ja kõik peab sul käima mööda joont, ainult et sinu selle aasta õppetund seisneb selles, et sa ajad oma lähedased maniakaalse korralembusega hulluks. Halloo, Jäär, ela ise ja lase teistel elada! Lõdvestu, sellest võidavad kõik. Kukeaastal on sul pappi kui putru. Aga ainult tingimusel, kui sa oma hommikuse pudrukausi korralikult tühjaks sööd. 
SOS-lause –
Naisele – “Okkaline saab olema sinu tee püha tõe juurde..!”
Mehele – “Nüüd pole muud, kui mutt kähku mulda, ja minema siit!”
 
 
SÕNN
Sõnnil veab eriliselt! Ta on end osanud ümbritseda vajalikest inimestest, kes tema vankrit koos temaga vedada tahavad. Sõnn võtab sel aastal ette vähemalt kolm väga pikka reisi, aga reied peavad koos olema, muidu saad kolmikud. Raha saab Sõnnil olema ookeanitäis, raha voolab sinu poole lainetena, seega – hoidu vee lähedale, eriti kui teed reisiplaane. Juhul, kui sa jaanipäeva hommikul veekogu kaldal kõva häälega laulad sellest, et juunikuus lumi on maas, siis saad kindlasti ka sügiseks abieluranda. Vabal ajal – kui sa üldse mäletad, mis see on – võiksid pliiatsist imeda välja mõned lembeluuletused, joonistada ja tegeleda loominguga. Sa oled kunstivallas sel aastal ületamatu! Toit olgu kukeaastal kerge, aga soe. Lastega suhted on natuke sõnnisarvilised, eks nad on tänu sinule natuke ka ise kukepoksi õppinud (enesekaitseks), seega õpi olema paindlikum – see on sinu selle aasta õppetund. Sa oled õnnelik Nipernaadi, kes on alati õigel ajal õiges kohas ja lõikab kasu absoluutselt kõigist ja kõigest. Tervis on sõnnil hea nagu hobusel, treeni tagajalgu ja ajulihaseid, kanna kukepükse, ning kõik sujub sul nagu lepase reega. 
SOS-lause-
Naisele – “Onu Otto on invaliid… Tal on puust kõrvad…”
Mehele – “Kullakene, kes on sind küll õpetanud nii kaunilt kõõrdi vaatama?” 
 
 
KAKSIKUD
Kaksikud on sel aastal õnnega koos, sest õpivad ka üksikult ideaalselt hakkama saama, ehkki kuskilt alateadvusest ilmub nende Kukeaastasse üsna tihti sajatus: “Üks on loll ja teine laisk, mina üksinda rabagu!” Tead – lihtsalt ära raba, lase sel aastal vabaks kõik – kõigepealt töö, siis suhted! Kaksikute kukeaastas ruulivad tantra, vabanaisepidamine, mitmemehehooldus, suhkrumaks ja sangpommid. Aega on neil lõputult ja fantaasia jookseb piirideta, nad treenivad kudumist ja kolmikhüpet, nad võivad kirjutada kokku üheks suurooperiks “Musta pori näkku” ja “Hõbevalge”. Nad võivad kõike, sest neil õnnestub kõik! Võta purk nutellat ja tee temaga julm lõpp, juurviljad on in, puuviljad ininin ja lihapirukad innnnnnn. Söö mida tahad. Raha saab olema sel aastal kaks korda rohkem kui eelmisel aastal. (Oleksid sa kolmikud olnud, oleks kolm korda rohkem saand. Nuta jõgi, irw) Kokku hoidma sa ei pea, kuigi vbl on just see su selle aasta õppetund, aga õnneks sa ei peagi raha kokku hoidma, sest seda tuleb sisse nii hullul kõrvulukustaval mühinal nagu ei eales varem! Larista siis lihtsalt targalt ja mõnuga, reisi ja kingi lastele kogemusi. Sina oled kukeaastal nagu Mary Poppins – lööd lahti oma vihmavarju ja lendad, kuhu tahad! Kui võtad sel aastal ette koolitee, siis sillutad mitme järgmise aasta siledad rajad ja otseteed! Üks vana tark kikkhabemega kaksik korrutas pidevalt – Õppida,õppida,õppida! Aga täitsa võimalik, et ta oli veits skiso või äkki hoopis tiba kimpus kogelemisega…
SOS-lause
Naine – “Ma ütlen – jutud liikvele, siis on ta siit läinud nagu sitapuru!”
Mees – “Minu elulaulul on olnud palju ilusaid salme, kuid refrääniks jääte ikkagi teie!”
 
 
VÄHK
Kõige rohkem veab sel aastal kindlasti Vähkidel, sest nemad saavad endale lausa uue tähtkuju nime ja see on Muhv. Vähk on kahe viimase aastaga kõike oma elus appteitinud ja leidnud, et kivi alla mindi kiviajal. Sellega on finito. Nüüd veab Vähk endale sooblinahkse muhvi soojalt ümber ja tunneb end kui kuninganna. “Mida kivi, matsid? Ainus kivi, mille alla ma poen, on briljant!” Kuna sel aastal saab Vähist lotomiljonär ja raha on vähiplikadesse lausa kulmukarvadeni armunud, siis satub Vähk paljudele saartele, nii Kreekasse, Kariibidele kui Kihnu ja on endiselt tähelepanelik kuulaja ning kohalolev sõber. Vähk-Muhv teab hästi, kuidas lõõgastuda – “Lased luku pilukile, võtad furgooni külmkapist kolm jäätist, küsid Sammalhabemelt paar pohla peale ja sirutad end murule sõpradega lobisema…” Ta võib hoida su kätt, koera ja pangakaarti – Vähi kõrval tunned end alati turvaliselt. Toiduks vali muu värske hulka ka avokaado ja kreeka pähklid. Tervis on sel aastal parem kui varem ja lubab sul teha ülevõlli hüppeid nii loomingus, töös, suhetes kui ka maailmavaates. Igavle vähem, tegutse teadlikumalt ja tee just seda, mis sind rõõmust rõkkama paneb! P.S Ära kuula vingujaid, minevikus juuretasandil urgitsejaid ja neid, kelles puudub see nn “muhvikiiks”. Sa tead küll! Oled heas mõttes kreisi nagu Pipi, kes iial ei kannata tedretähtede all, on alati valmis hobust üle verandaääre tõstma ja seljas kandma “MITTA ISE TAHADE!”
SOS-lause
Naisele – “Adalbert, paks koer! Kooki ja moosi pealikule!”
Mehele – “Ära ülbitse, neeger, las ma räägin rahulikult…”
 
 
LÕVI
Õnneseenel Lõvil on sel aastal megalt vedanud – möirata pole üldse vaja, terve aasta vältel lööb Lõvipiiga (või Lõvipoiss) õnnest ja armastusest lausa nurru. Raha tuleb Lõvile ise külla, vallalistega tikub lausa abielluma. Lõvi naudib sel aastal küllust, kaugeid sooje maid ja tema lemmiklauseks saab:”Vihmaga ma rajale ei lähe!” Vana armas suusakampsun, bikiinid ja kruvikeeraja hoia enda lähedusse, ka maasikamoos ja mudelautod, head raamatud ja keelekursus on tark valik, sest võõrkeeleoskust läheb sul juba aastalõpus väga vaja. Ole tundlik nagu Printsess  – taju ja tunneta hernetera madratsil! Vabane kinnisideedest ja inimestest, kes on tõsised ega oska tantsida tibutantsu. Tants on sinu selle aasta võtmesõna – kuni tantsid, elad, kõik muu on kukepea! Tervis on super, kaal on normis. Toidulaual olgu rohkelt juurikaid ja kala. Julge sel aastal teha hullumeelsusi, riski, mölla ja tantsi, võta oma armsaim, põruta temaga Las Vegasesse abielluma. Tee sellest aastast oma meeletuste aasta, kus su õpetajateks saavad olema delfiinid, suuremeelsus ja romantilised päikeseloojangud. Sel aastal valid sa julgelt ummikute asemel kiirteed ja särad sajaga! P.S.- Kuna sul on sel aastal palju austajaid, siis –  ära unusta – mis (kes) Vegases oli, sinna ka jäägu. Sinu imeline aasta on alanud, pole vaja oodata pakkumisi, võta julgelt ise kõik!
SOS-lause
Naisele – “Ma nõuan kategooriliselt, et see loom pandaks lühema keti otsa!”
Mehele – “Teen tsikli korda ja olen siit mülkast läind!”
 
 
NEITSI
Oi, neitsi vabaneb neitsilikkusest kukeaastaga ikka totaalselt! Lõpuks ometi õpib Neitsi ka puhkama ja vastu võtma! Tuuakse, viiakse, kingitakse! Lilled, ehted, kallid autod, eralennud, punane vaip ja galad – see on Neisti kukekas. Sul tekib palju uusi sõpru, kes on väga seltskondlikud ja lõpetavad su kodukeskse neitsielu. Sel aastal proovi rohkem fokusseerida oma unistusi ja eesmärke, sest mida peenemalt näed väikseid detaile, seda käegakatsutavam tulemus on. Toidulauda ehtigu tatar ja kõikvõimalikud salatid. Kaitsekivi on telliskivi. Rahapakid pangas, kapis ja autolaekas annavad rohelise tule su salakiredele ja kallitele hobidele. Meeleldi teed kukeaastal annetusi, meeletusi ja piparkooke. Oled sel aastal kui varjatud vanamees Nukitsamehe filmist – viipled õigeaegselt karguga ja satud keset põnevat elukeerist, kasuta see ära! Sind saadab kõiges edu! Tervis on supervormis, jooksed maratoni ja jätad eelmisse aastasse nii suitsetamise kui pedantsuse. See on sinu elu ja sinu eest ei viitsi ega oska seda mitte keegi paremini elada. Seega – haara julgelt rool enda kätte, sulge turvavöö ja pane sajaga! Kukeaasta – see on sulle kukepea ja puhas lust (mitte Katrin)! 
SOS-lause
Naisele – “Eesti poisid, tulge üle, saate kõhud täis ja jõuluks koju!”
Mehele – “Üks hairtud inimene ehitaks oma onni merest kaugemale!”
 
 
KAALUD
Kaaluke paneb juba jaanuaris täiega seemet mulda, et augustis sõita ökopotilaadale ja müüa kogu oma kasvatatud staff maha, aga point pole rahas, vaid kaaludes! Kuna talle lihtsalt meeldivad kaalud. Seal saab ta muudkui kaaluda ja vaagida ja ta teab seda ise ka, et ta kaalub absoluutselt kõik alati enda kasuks. Tubli on! Seega on sel aastal Kaalul palju raha kaalul, lausa mõlemas kaalukausis, muukui pilla ja shople, aga see kõik on alles siis võimalik, kui aasta algul hoolega seemendasid. Igatahes on kaalud sel aastal täiega megasuure õnnetähe all elajad, sest kukeaastaga lõpetavad kaalud juba iseendalegi närvidelekäiva igavese vaagimise ja kukepoksi iseendaga, on otsusekindlad ja kärmed otsustajad, igal pool esirinnas, aktiivsed, altid muutustele ja väga kiired. Niiet kui te näiteks tunnete õues, et oi, tuuleiil möödus, siis tegelikult oli see Kaalud. Tal on lihtsalt jube kiire sel aastal. Tervis on tubli, kui kaal ei kasva, seega kasuta treppe, mitte lifti. Ampsa tihti ja vähe. Kukeaasta õpetab sulle, kuidas kireda kindlameelselt:”Eiiii!!!” ja visata oma väljast välja kõik, mis sinna ei kuulu ja sind enam ei teeni! Õnnelik tähtkuju. 
SOS-lause
Naine – “Kuigi te olete täielik mats…tantsin ma teiega kui võrdne võrdsega!”
Mees – “Tõmbame sakslastelt maa alt ära, siis nad kukuvad alla!”
 
 
SKORPION
No kes saaks olla Kukeaastal uhkem, rikkam, julgem ja õnnestunum, kui Skorpion? Oi, see on ikka tõeline õnneaasta, mil Skorpioni astel on õnnest püsti, kui ta tantsusammul läbi aasta kepsleb. Raha on Skorpionil sel aastal sisse sadamas eriti läbi loterii ja väikeste juhuotsade, ka võimalus pisukese päranduse või kingituse näol. Osta loteriid sama tundega, kui lähed postkastist posti võtma – see pilet, mille müüja sulle ulatab on sama kindlalt jackpoti pilet, nagu on säästuka reklaam kindlalt su postkastis. Nii lihtne see ongi. Tervis on sul suurepärane, kui liigutad oma keha ükskõik kuidas ja kus suunas – aga eriti värskes õhus. Liikumine on su jõud ja mõõdukus kõiges on su õppetunniks. Söö üks kord päevas – kasvõi terve päev, jäta välja verivorst ja neegrimusi. Kukeke soovitab – kui tahad õnnelik olla, lõpeta mälus sobramine. Kui vanni lähed, võta ikka oma kollane pardike kaasa, pane lemmikmuusika mängima, süüta küünlad, sule silmad ja unista suuremalt kui suurelt. Kõike, mis sa sel aastal peas lood, saad kogeda uuel aastal, seega ole oma omaloominguga siis tähelepanelik. Näpud mulda, juured maasse, pea taevatähtedesse – see on sinu võimaluste aasta. Pea meeles – sel aastal ole jaatav võimalikult kõiges ja elu (loe:kukk) jaatab (loe:kireb) sulle kõiges parimat!
SOS-lause
Naine – Seltsimees kunstiteadlast me oleme nõus kuulama tundide kaupa!
Mees – Järgmine kord kirjuta polka, siis vanamees viskab vedru välja ja Maie ongi sinu!
 
 
AMBUR
Ambur sündis laia naeratusega, õnnesärgis ja käsipõsakil, päike südames säramas, seega on temaga sel aastal erakordne õnn, armastus ja küllus. Ambur on teadlik ja teab ise väga täpselt, mida, miks ja millal teeb. Siht kui eesmärk silme ees ja vibu vinnas aastaringselt! Amburile tuleb sel aastal mitu huvitavat tööpakkumist, lasketiiru pakkumine võib osutuda pettuseks, aga Ambur hoiab silmad-kõrvad kenasti lahti ning saab südant kuulates lõpuks justnimelt selle, mis talle kõige enam vaja on, kõige rohkem sisse toob ja hingele kõige enam jõudu ning rõõmu annab. Amburil on Kukeaastal täiesti avatud oma intuitsioonile ja loob nagu noor jumal, ning ükskõik, millest ta kinni haarab – kõigest saab superhea tuluallikas. Sinu ellu ilmub kaunis armastus, tänu kellele lisanduvad uued väljavaated, suured võimalused ja maailm avardub lõputuks peoks. Õppetunniks sel aastal – olla julgelt sina ise, võtta vastu suuri otsuseid, julge vastutada oma valikute ja sõnade eest. Su toit on värske ja kiireltvalmiv, toitmaks su rõõmsat ja kerget eluhoiakut. Seega – Tõmba piduriided jalga –  ja tantsusammul kuke seljas rõõmsalt edasi, sest see aasta on sinu pidu!
SOS-lause:
Naine – “Kas siis vene keel on raske? Tahad, ma ootan sind vana paju juures?”
Mees – “Igatahes minule lubati tuba vanniga. Kus see on, küsin ma teilt?”
 
 
KALJUKITS
Kappadi-kappadi kappa sa, johhaidii-johhaidaaa! Kogu aasta lendab Kaljukitsel kõrgetel nootidel, kõrgetel kontsadel, kõrgetel tippudel ja kõrgematel tasanditel kui varem. Kogu su pere kappab rõõmuga kaasa ja toetab oma Kaljukitse kõiges. Sa õpid sel aastal palju, näiteks seda et kümblemine pole õmblemine ja tõmblemine pole psoriaas. Värvid vahelduseks pea blondiks ja võid küsida kõike. Lõbusad reisid ja piknikud on sinu ala! Küllust tuleb kukeaastal nagu multikas, kus kitseke sõraga vastu maad lõi! Seega olgu su õppetunniks selge avaldus, hoia oma unistus elus ja tambi jalgu kui jonniv laps! Sedasi maandad oma soovi kenasti ära ja saad kõik, mida sa tahad. Ole oma soovides ettevaatlik, need täituvad järjest! Toidukappi kogu sokuliha, mett ja nisuteri. Nii mõneski asjas lase sel aastal rihma lõdvemaks, juurdle vähem, naera rohkem, süüdista vähem, liigu rohkem, õpi õlgu kehitama ja üht kulmu kergitades hooletult ütlema: “Mis siis?!” Saad aru, Kitseke, see aasta on sul ju täi-e-ga pi-du! 
SOS-lause
Naine – “Biifsteek on loomne toit ja härra komissaril ei õnnestu minust biifsteeki teha!”
Mees – “Jah, nii see elu veereb. Kampsunite, labakute ja esmaabikappide keskel…”
 
 
VEEVALAJA
veevalajal peab alati olema esimese maksuna makstud  ära veearve. Muidu pole sul vett valada ja sinust saab lihtsalt mingi mõtetu Valaja. Õnneks on sul töö ja kindel sissetulek. Sina oled sel aastal see õnnelik tähtkuju, kellel tööhulk väheneb, aga sissetulek suureneb! Igal õhtul pese jalad ja ära jookse mööda tube käärid käes. Suitsetamine jäta maha ning juba sellega saad mitu inimest õnnelikuks teha. Sinu kolmest unistusest kuus täituvad. Eelmises lauses ei olnud viga. Tervis on superhea, kui saad aasta jooksul ka sõõmukese kuuma päikest maitsta, seda eriti sügise poole, niiet tee targalt ja varakult reisiplaane. Veevalaja valib sel aastal vedelad toidud, kerged palad ja kiire seedimise. Väga hea valik. Sinu ellu tuleb paar uut põnevat inimest, kes su hobideringi suuresti uuendavad. Sukavardad ja ristpiste viska kapi sügavusse, sel aastal naudi avalikku esinemist ja rahvamöllu, pidusid ja suurlinna melu! Raha armastab sind kukeaastal lausa hullupööra ja sul on aeg oma unistused teoks teha. Ära kahtle, kohe ütle. Tegutse ja sa võidad alati. Vala julgelt üle kuke ja tulista puusalt, õnn on sel aastal sinu poolel!
SOS-lause
Naine- “Ütle talle, et me oleme Tallinnast! Ütle talle, et me maksame!”
Mees – “Uskumatu. Lihtsalt uskumatu! Seakari, aga mitte Tallinna raad!”
 
 
KALAD
Jälle õnnesärgis sündinud tähtkuju, kes ka ilma särgita õnnelik on. Sinu peast lendavad läbi küll tuhatsadaneliteist plaani, aga pidama jäävad sel kevadel eriti magusad ja pirakad palad! Need toovad sulle küllust ja kuulsust, aga ka armsa kaaslase kogu eluks. Oskad sulgeda meele ja avada südame – see kannab su kaugele kuumale rannale, kus on purjekad ja palmid, siesta ja täielik lõdvestus. Oled selle kuhjaga välja teeninud. Sinuga võivad kaasa tiksuda Muhv, Lõvi ja Skorpioniplika. Pane Fb vallatuid reisipilte ja tee kõik mossitajad kadedaks.  Ära noki nina tundmatus kohas, vabane sõltuvusest, hinga sügavalt ja joo palju puhast vett. Sel aastal sa lausa pakatad tervisest, valid hoolega (loe:pirtsakalt) mida suhu võtad ja mida suust välja ajad. Tubli, kala! Kalad toituvad sel aastal vaid õhust, armastusest ja puuviljadest. Kuna kalakene ujub kukeaastal elu kõrgeimal rahalainel, siis poleks paha investeerida targalt näiteks õpingutesse, reisidesse, enesearendusse. Ära unusta päikseloojanguid imetleda ja tantsida hommikuni. Mis iganes toimub – sulle on alati toeks tants. See on su ravi, puhastus, energia, looming, kirg, elu… Tantsusammul edasi, palju õnne Kalakene, sinu superaasta on käes. Ela seda!
SOS-lause
Naine – “Ma märkan seltsimeeste nägudel tõsist entusiasmi! Igatahes!”
Mees – “Kui Olaf on nukk, siis võib-olla olen mina ka nukk? Kust ma seda tean…?”
 
 
***
 
Kallis sõber, suva mis tähtkuju sa oled – jää heaks inimeseks, ole teiste vastu kena, ära ropenda ega pea viha, toeta oma lähedasi, lõdvestu, hinga sügavalt, leia aega jalutamiseks, tee seda, mis sind õnnelikuks teeb, loe ajalehe asemel raamatuid, raha või südamelööke ning korda söögi alla ja peale kolme Kukeaasta võlusõna – 
 
 
 

KÕIK ON VÕIMALIK!

 

 

kukkkaks

 
 
HEAD UUT JA VANA!
 
 
Naeratuse ja tänuga,
(täielik tähevõhik)
Tiina Liimandi
 
 
***