Katkend Penney Peirce raamatust SAGEDUS. Võimalik, et lisandub mõningaid katkeid veel… / Tiina.
 
 
Ebatervislikud tundeharjumused, mis põhinevad põgenemisotsusel.
 
 
* Sa lahkud sõna otseses mõttes ruumist, suhtest, töölt või riigist või loobud vestlusest, oma kehast ja elust. Jätad maha enda ja teised.  Halvimal juhul muutub su isiksus lõhestatuks ja eraldatuks. Tunned end ebakindlana, eksinuna, oled masenduses, motiveerimata, ükskõikne. Sul esineb mäluhäireid ja – kaotust.
 
*  Sa tõmbud kõrvale ja uimastad end sõltuvusega: alkohol, narkootikumid, toit, seks, sport, televiisor, ostlemine, muretsemine, suhtlemine või internet, loetelu pole täielik.
 
* Sa elad teises reaalsuses, mitte enda omas. Ilustad teisi kohti ja aegu, kuulsusi-kangelasi, vaimusfääre ja olendeid või oma eelmisi elusid.
 
* Sa oled suhtekäitumises liiga tundlik ega taha teha halba inimestele, keda oled austanud, seetõttu arendad välja sõltuvussuhted, milles sa praktiliselt elad teise inimese elu, seguned nendega, kaotad enda ja lõpuks tunned end allasurutuna.
 
* Sa satud probleemsesse olukorda, mis haarab su meelt ja pakub suure ettekäände mitte midagi tunda: sa oled haige, valudes, töövõimetu, masendunud, häbelik, pankrotis, vigastatud või vales suhtes, või pead hoolitsema haige sugulase, laguneva äri või remonti vajava maja eest.
 
* Sa tunned end abitu ja ohverdatuna, ilma isiklike piirideta, enesetunnetuseta, eelistuseta ja vabaduseta ning järkjärgult tunned, et oled tühjaks imetud, kurnatud ja halvatud. Sa kurdad. Sa tunned end õnnetuna. Vabandad, oled sageli halvas tujus ja sind vaevavad korduvad negatiivsed tsüklid.
 
* Sind haaravad ärevus-ja paanikahood, mis aja jooksul kurnavad su füüsilist tervist.
 
 
 
 
Ebatervislikud tundeharjumused, mis põhinevad võitlemisotsusel.
Võitle ja kontrolli.
 
 
* Sa projitseerid süü, viha, raevu, vihkamise ja vägivalla endast väljaspoole teistele inimestele, kui sa ei taha midagi tunda. Sa ründad inimesi, kes ähvardavad seda viisi, kuidas sa tahad, et su reaalsus töötaks.
 
*  Sa saad probleemide lahendajaks ja proovid parandada asju, mis sind häirivad, et muuta välismaailm vastavaks oma eelistustele.
 
* Sa asud tegevusse kui päästja, vabastaja või tervendaja, projitseerides oma ideid selle kohta, kui õnnelikud ja terved teised peaksid olema, ka nende kasvuprotsessi.
 
* Sa üritad mõjutada või kontrollida teisi inimesi võlu, võrgutamise, vale alandlikkuse, petmise, läbirääkimiste ja manipuleerimise abil või jõuga.
 
* Sa tahad teada rohkem ja teha rohkem, loed aplalt, käid kõikidel seminaridel, töötad kaua või vabatahtlikuna.
 
* Sa satud konfliktidesse ja polariseerunud olukordadesse, mis ei lahene. Sa vaidled, kritiseerid, võitled ja tahad teisi eemale tõugata või karistada.
 
* Sa sunnid end tundma heameelt ennastohverdavate reaalsuste üle, milles sa enda arvates pead elama. Tegelikult selleks, et kontrolli tunda, öeldes teistele, et sa ise valisid need või need tahtlikult.
 
* Sa muutud kangekaelseks ja vastupidavaks, stoiliseks ja liikumatuks. Sa ei muutu, ei kuula, ei osale.
 
 
 
 
Kontrastiks mõned tervislikud tundeharjumused.
 
 
* Sa lubad endal tunda, mõelda ja tegutseda ilma enda üle kohtu mõistmata või end ohverdamata, kooskõlas loomuliku sisemise eetika ja harmooniaga.
 
* Sa lased teistel tunda, mõelda ja tegutseda nagu nad tahavad, ilma et nad peaksid ohverdama oma autentsuse sinule.
 
* Sa märkad teadlikult teiste inimeste, kohtade ja olukordade sagedusi ega muuda ennast, et nendega sobituda, eriti kui need on madalamad, kui sinu sagedused.
 
* Sa seguned teiste sagedustega tahtlikult, et aktiveerida uusi teadmisi ja ideid, siis tuled endasse tagasi ja määrad, kuidas ja kas sa soovid seda inforatsiooni kasutada.
 
* Sa hoiad oma teadlikkuse avatuna ja käesolevas hetkes, vastuvõtlikuna peentele signaalidele, mis su kehast tulevad. Kui sa jääd keskendunuks ja erksaks, siis pole sul vaja end eraldada maailmast ega end selle eest kaitsta. Sa lihtsalt kohandad oma sageduse vibratsiooniga, mis sind igal ajahetkel kõige enam toidab või lõbustab.
 
* Sa tõmbud endasse, mitte et põgeneda tunnete eest, vaid et näha, mis tundub sinu jaoks õige igas olukorras ja kuidas leida oma ideed.  Sa leiad erinevates tunnetes arusaamu ja sõnumeid, näed iga aistingut ja taju kui kasulikku.
 
* Sa usaldad ja naudid end, mistõttu ei ole vaja teistele muljet avaldada ja selle tulemusel saadud rahulolek soodustab suuremat selgust.  Sa usud, et tead, mida pead teadma, just siis, kui on vaja seda teada.  Sa jagad kergesti teistega energiat ja teadlikkust.
 
* Sa lased endal kogeda kõiki aistinguid, alates kõige kitsamatest kuni kõige avaramateni, teades, et see on see, mida elu sisaldab. Isegi langused sisaldavad  kasulikku informatsiooni ja energiat.
 
* Sa tead, et elu ja meel mõistagi võnguvad, nii et lubad endale ja teistele polaarsust ja tihedat muutumist, tungides tuumani, et leida stabiilsust.
 
* Sa tead, et su kogemus oleneb sinust ja su valikutest. Sa tead, et kui kohandad oma keha, emotsioonide ja mõtete sagedusi, saad muuta oma reaalsust ja luua.
 
* Sa oled õnnelik, kuna sul on elav side maailmaga ning sa oled täielikult haaratud avastustest ja loovusest. Sa nõustud, et sina ja maailm olete tehtud paljudest teadlikkuse dimensioonidest ja sagedustest ning et sul on juurdepääs neile kõigile.
 
 
 
 
Kuidas muuta ebatervislikud tundeharjumused teadlikuks sensitiivsuseks
 
   
Vastandades oma ebatervislikke tundeharjumusi tervislikega, on sul võimalik püstitada mõned sensitiivsusega seotud eesmärgid. Näiteks kui tülitsed sõbraga, sest ta ei ole sinuga nõus, keskendu ümber ja tunneta  sõbra reaalsust ning ürita teda mõista.
Ära kritiseeri ega karista end. Võta olukord kontrolli alla, lihtsalt märka seda, ole kohal. Ole vaatleja, Too oma alateadlikud harjumused teadvusesse, kus sa nendega midagi ette saad võtta. Luba endale alati paus. Sel hingetõmbeajal on sul võimalus valida alternatiiv. Kui oled suutnud kõrvaldada ebatervisliku harjumuse, kasuta selle asemel teadlikult tervislikku. Ütle endale: “Näed? Nüüd teen ma teisiti!”
 
 
 
Mis see sulle annab, kui oled teadlikult tundlik vibratsioonide suhtes?
 
 
* Su intuitiivne võime ja selgus on kõrged. Sa teed häid otsuseid.
* Su loomingulised võimed on kõrged. Sa saad hõlpsasti kõike, mida vajad ja kasutad, mida sulle antakse.
* Sa teed kergesti koostööd ja leiad teistes parima üles. Sul on hea ülevaade teiste motiividest ja valuallikatest ning sellest, mida nad vajavad, et kasvada või paraneda. Võid pakkuda inimestele abi, nõu või arusaama, mida nad vajavad.
* Sinu võime tunnetada kõigi asjade sisemist dünaamikat pakub andmeid ja teadmisi, mis annavad sulle eelise õnne ja edu saavutamisel oma suhetes, isiklikus elus ja töös.
* Sa oskad likvideerida eraldatuse ja isolatsiooni tundeid ning mõistad, kui seotud ja vastastikune kõik elus tegelikult on. See aitab sul kogeda asjades hinge ja muutuda vaimselt valgustatumaks.
 
TEADLIKU SENSITIIVSUSE ARENDAMINE EI VAJA KRIISI!
 
Tervislike tundeharjumuste ja teadvusliku sensitiivsuse arendamine ei vaja kriisi – kui sa ei seisa just väga vastu muutustele. Kui sa nüüd hakkad rohkem märkama ja usaldama oma peeni aistinguid ja näed, kuidas need haakuvad paraneva, täisväärtuslikuma eluga ja avaned tasapisi kui lill.
 
 
 
 
 
***
 
 
 
 
DSC03955
 
 
 
/Jätkub vist ikka. Siiani loetu võib kokku võtta äärmuslikult lühidalt – Muuda oma reageeringut, muuda suhtumist. Asenda oma vana sisseharjunud reageering ja suhtumine täiesti uuega ja ühel hetkel sa üllatad ennastki ikka totaalselt – sa oled nö vanas olukorras täiesti uuena. Veel enam – olukorda kui niisugust ei tekigi ja see on koht, kus võid endale tunnustavalt õlale patsutada!  Usu, seda ei ole raske õppida! Ma olen seda kogenud! Selleks on valmis need inimesed, kes on oma elu juhtimise, otsused ja valikud võtnud oma kätesse, kes on valmis iseendaga tööks, kes on täiesti nõus väitega – MIND AITAN MINA ISE. Ma ei räägi siin toetamisest või nõuandmisest. Ma räägin sellisest kogemusest, kus inimene ütleb:” Nii, nüüd tee mind terveks!” Või siis selline väide:”Sinuga koos on mul nii hea olla, aga paari päeva pärast olen oma sopas tagasi! Tee minuga midagi!” Ei tee. Mul ei ole ju võimalik sinu eest suhtuda? Nüüd on sinu kord. Tuule suund on Nord ja korralda see torm oma mugavustsoonis lihtsalt ära. See ei ole raske. Kõik algab suhtumisest. Suhtumine, et keegi teine peaks minu asjadega tegelema, minu eest otsustama, minu eest suhtuma, minu peaga mõtlema tervislikke mõtteid… jne.  See ei toimi!
 
Kui lugesid neid kahte ebatervislikku tundeharjumust, siis mida sa tundsid? Kuidas ise reageerid, kas tunnetasid tuttavaid inimesi, kes nii reageerivad? Mis tunne tekkis tervislikke tundeharjumusi lugedes? Rahulolu? Süütunne? Viha? Kergus, raskus? Kas sa lugesid midagi mitu korda? Miks? Mis su sees toimus? Ole kohal… Sõnad ei ole ainult lugemiseks, nad on tunnetamiseks. Lõpuks ometi raamat, mis seda lausa mitmel korral mainib. Veel meeldib mulle selle raamatu juures meditatsiooni osa, kehaline reageering on hämmastav. Ma loodan, et kui me Karussellis kohtume mõnel meditatsiooniõhtul (hoia silmad-kõrvad lahti), siis teeme kindlasti need koos võimsas energias läbi!
Raamat “Sagedus” on väga mõnus ja leebe äratuskell. Hea sissejuhatus energiatest ja sagedustest huvitujaile. Eriti toetav on tutvuda teooriaga, kui praktika on omal käel “iseenese tarkusest” juba kogetud.  Tänan ja soovitan südamest. Kui midagi põnevat leian, jagan ikka siin ka, hüppa aegajalt läbi.
Tiina/
 
***
 
 
Jätkub….
 
 
 
Ummikust väljumine pole kunagi olnud lihtsam.
 
 
Vaatamata võitlustele ja raskustele, pea palun meeles, et sa voolad allajõge ja suubud kohta, mis on kindel asi: sa tunned end nagu oma hinge. Sa oled muutumisprotsessi osas, kus vanad madalsageduslikud hirmud ja ebatervislkikud tundeharjumused tulevad pinnale ja tahavad ära kolida. Sa koged reaktsiooni sellele ning soovid ebamugavustunde ja valu võitle-või-põgene-meetodiga maha suruda. Kuid su võitlus kannatuste ja tühjusehirmu vastu kurnab sind ja viimaks jõuad etappi, kus sa selgelt näed, et vanad harjumused ja vormid ei ole enam kasulikud.
Vana maailm on aeglane lahusolekute, lõhede ja hirmu tõttu. uus maailm on kiire vastastikuste sidemete tõttu. Kui läheneme ühtsusele, on elu spontaansem. Meie elu kulgeb uute eeskirjade järgi, mis põhinevad käesoleva hetke kiirusel.
 
Paljud osad su elust ja ideoloogiast lahustuvad. Sa oled rohkem valmis minna laskma ja vaatama, mis juhtub, sest sa oled väsinud. Sa võid mõne sammu juures veel komistada, kuid sa pead teadma, et saad end kergesti negatiivsusest vabastada kohe, kui märkad, et on oht lõksu langeda. Siin on sulle kaks rahustavat mõtet:
 
*Esiteks, kuna su isiklik  vibratsioon  areneb kõrgema sageduse poole koos planeedi ja teiste inimestega, ei saa sa lihtsalt kinni jääda nii kauaks, kui varem olid harjunud. Sa eksisteerid elulaines. See on alati liikumises.  Mida lõdvemaks sa end voolus lased ning kui tunnetad, et kõik inimesed ja asjad on mingil kombel koos sinuga samas voolus, seda lihtsamad on muutused.
 
*Teiseks, kuna kiirenev muutumisprotsess teeb sinuga koostööd, siis hirmud ja alateadvuse takistused eemaldatakse palju kiiremini kui varem. Me käisime teraapias ja rääkisime probleemidest aastaid. Tervenemine või “taastumine” toimub käesoleval hetkel, mitte tulevikus, seega naasmine parima mina juurde ei nõua pikka lineaarset protsessi. Enne kui arugi saad, kaotab su kannatuste lugu mõtte ja kaob.
 
 
DSC04491
 
 
 ***
 
 
PEA MEELES HINGEST TULEVAT ARMASTUST
 
 
Sügav ühenduvus, hingelt hingele, algab mõnusa tuttava resonantsiga, tundega, et me kuidagi tunneme juba üksteist. Kui me räägime, siis meie mõtted sobituvad kokku nagu pusletükid, mis haakuvad üksteise külge, kui me avastame aegamisi arenevat koos loodud maailma, mis on huvitavam ja keerulisem, kui me kumbki eraldi oleksime tundnud.  See on elevus meie läbipõimunud  ja vastastikku tiivustavate mõtete pärast, mis lisab kütet romantilisele südamele ja füüsilisele kirele.
Soov leida tee sellesse kohta, mis on nii sügavalt mõnus, sugulusse, mis tundub olemas olevat juba enne, kui me teineteist tundma õppisime, on kütus elukestvaks armastuseks. Sest mida lähemale me jõuame meie salapärase harmoonia põhjusele, seda enam see taandub, juhtides meid väljapoole, meie jagatud olemuse suuremasse ja avaramasse kogemusse.
 
Meie mõtete heljumine ja põimumine õhutab meis aukartust – et sellise vahetuse vastastikkus võib olla võimalik, et see võib ka kesta läbi aegade. Oleme üllatunud, meie südamed sulavad kergendunult ja sügavas tänulikkuses, ning kui me näeme uusi spontaanseid vahetusi, siis meie südamed hüppavad! Seejärel, kui tähelepanu filtreerub igale rakule, see aeglustub ja liigub allapoole sõnade taset. Me ei suuda rääkida, saame vaid alistuda, läbi tungida, liituda ja minestada ilust. Siin on nüüd füüsilise külgetõmbe rütm, alguses aeglane, siis näljaselt otsimas tunnete ühtsust, ühtsuse tunnetust. Ma võin langeda sinusse ja loobuda sellest mu sees, mis hoiab mind eraldi, mis teeb minust minu. Me oleme vabad ja rõõmsad teineteise vabaduse üle.
 
Ja päev-päevalt, usuga enda ja partneri üllatavasse olemusse, lähedus kasvab. Kerge hingamise rütmis me eemaldume teineteisest ja meie erinevused on huvitavad, siis tuleme taas kokku ja vahetame teadmisi. Me kasvame. Ja korduvalt vabastades ning igatsedes üksteist ehitame me usaldust, mis tugevdab kõiki armastuse aspekte. Kõik, mis pärineb teiselt, on rõõm, mis viib meid Koju. Anname lubadusi, mis on kõrgema tõe avaldused, mitte siduvad lepingud eneseohverdamiseks. Me pühendume uskuma oma partneri toredust esiteks hingena, teiseks isiksusena. Näha hinge, sarnast teadlikkust, vaadates läbi teise silmade, rääkides teise inimese häälega – see tähendab lõhkuda maha vajaduse vale võlu, vale hirm süüdistuse ja tagasilükkamise ees. Kui hing saab meile igapäevaseks nähtuseks, siis muutuvad külgetõmme ja tagasilükkamine eelajaloolisteks. Me teame, et alati olime, oleme ja saame olema teineteises nagu iseendas.
 
Me lubame luua ja kalliks pidada rahulikku, sooja südame-kodu, keskenduda kodusagedusele ja elada seal nii pidevalt, kui suudame. Valus on sellest kodust lahkuda, valus on mõelda teisest negatiivselt, veel valusam rääkida negatiivselt, veel valusam tegutseda hirmust. Teine kuuleb meie mõtteid, mõtleb meie mõtteid, tunnetab meie kokkutõmbunus emotsioone, ei tee vahet omandil. Valime õnne ja rõõmu, mis teenib meie olemust. Pühendume füüsilisele ja emotsionaalsele tervisele, et teenida meie olemust. Me ütleme jah loovusele ja pühitsusele nii tihti kui võimalik, et teenida meie olemust. Kõik, mida me teeme, on armastuse loomine ja armastuse tundmine elavana endi sees. Ei ole mõtet teisele meelde tuletada tema puudusi, see hoiab meie olemust vaid kinni mõtetes sellest, mis ei tööta. Kui me näeme seda, mida pole, raiskab see väärtuslikku aega ja me ei saa kehade kaudu armastust luua.
 
Kes me nüüd oleme? Meie repertuaar on kasvanud, lisandunud on teineteise anded ja teravad servad. Me teame täpselt, mis tunne on tulla teineteise sugupuust, elada teineteise lapsepõlves, kanda üksteise koormaid, isegi surra teineteise surma. Kahekesi elades neis ühiselementides muutub kõik lihtsamaks kanda, kergemaks seedida. Saame liikuda kergemini, kui tahame. Või aeglasemalt. uued väljavaated tulevad ajapikku. Kas me oleme nüüd rohkem nagu inglid? Kui me lõõgastume oma olemuses, siis sirutume loomulikul teel välja, et haarata rohkem elu, kutsuda rohkem inimesi enda pere armastusse ja tunnetame isegi suurema südame-koduga. Me ei oma teineteist ega haara teist. Usaldus ja lugupidamine sillutavad laia helge tee, mida mööda me liigume.
 
 
***
 
 
syda
 
 
See harjutus aitab sul õppida muutma oma isiklikku välja keskendumise väe kaudu.  Millele tahes sa tähelepanu pöörad, kohe hakkab selles suunas peent energiat voolama. Pööra tähelepanu oma füüsilisele südamele ja sa tunnetad sellesse energia juurdevoolu. Ühenda tänutunne tähelepanuga. Ole tänulik, kui keskendud südamele. Võid tunda tänulikkust südame vastu töö eest, mida see teeb, keha eest ja paljude konkreetsete asjade ning inimeste eest oma elu. Kui sa skaneerid ja hindad, hoia tähelepanu ka südamel.
Lase tänutundel kasvada. Millised hämmastavad anded sa oled saanud! Las see tunne kasvab veelgi, kuni see jõuab peaaegu ekstaasini, kuni tunned, et sa ei suuda seda enam endas hoida.  Las see voolab üle ja sinu isiklikku välja. Ole sellega ja selle sees. Keskendu südamele. Las see tugevneb ja muutub tugevamaks. Sa lood harmoonilist mustrit, mis kajab vastu kiirendatud evolutsiooni sagedusel. Seda tihti tehes tõstad sa mõõtmatult oma isiklikku vibratsiooni.
 
 
***
 
 
DSC00825
 
 
 
SISENE SAGEDAMINI LIHTSASSE ELLU
 
 
Sa oled pikal ja lookleval teekonnal, sa ronid kõige kõrgema redeli otsa ja seilad kõige ääretumal merel. Ja ikkagi seisad paigal. Tähed ja planeedid tõusevad ja loojuvad, tiirlevad su ümber. Tee liigub su jalge all, seda sikutab salapärane jõud, see kaob su selja taha. Sulle näidatakse pidevalt muutuvat filmi, kerget etendust, nii stimuleerivat ja põnevat meelelahutust, et sa ei saa sellelt silmi ära. Ja sina lood seda! Osa sinu loovusest teeskleb, et sa ei loo seda, et see tuleb võluväel eikusagilt. Kui loov sa oled! Ja kuidas oled hüpnotiseeritud oma meisterlikkusest!
 
 
Sule nüüd silmad. Lülita meeled välja. Tõmbu eemale stimulatsioonist ja muutlikust ebastabiilsusest, ära järgi ajas ja ruumis levivaid laineid. Need ei lähe kusagile, kus sind veel pole. Tunneta vibratsiooni muutust, kui väline kaob –  valgus ja värv lahustuvad heliks, mis lahustub vaiksesse põksumisse. Nüüd läheb ka see ja jääb vaid vaikus. Vaikuses on vibratsioon, mis on nii tasane, et sel pole pulssi ega tajutavaid ruume lainete vahel. See on rahu. Ole sellega ja see muutub iseenesest meeldivamaks. See seisund naeratab iseeneses. See vaevumärgatav naeratus sisaldab kogu jumalikku armastust ja tarkust. See on esimene märk särast, hingepaistest, vaikselt kiirgamas ja naeratamas, sest sa ei saa sinna midagi pärata. See oled sina ise.
 
Lihtne elu on üks kõige reaalsemaid kogemusi, ühine kõigile. See ei ole kaleidoskoop ega mõjutatav unistus, mis kaob ja tekib. Reaalne elu igas hetkes ja iga hetk filmist eemal võib su sinna viia. Tunneta seda: vaevumärgatav naeratus. Armastus on kõikjal ja piiramatu. Sa ei pea omama sellest tükikestki. Sa armastad, et lasta sel hetkel triivida, vabalt…
 
Sisene sagedamini lihtsasse ellu ja harjuta selles viibimist, kuni su meel unustab aja. Mida kauemaks sinna jääd, seda lihtsam on seda tunda, kui oma igavest püsivat kodu. Siit vaatad naeratades kaleidoskoopilist filmi, mis sind ahvatlevalt kutsub endaga liituma ja sellele täielikult pühenduma. Sulle meeldib see film, kuid sa armastad üleni seda lihtsat elu. Siin on kõik selge.  Tundes seda lihtsust, valitsed sa sagedusi.  Sa armastad osakesi ja laineid, sõidad neil ja õnnistad neid, kui nad liiguvad, kui teadmine liigub sinus sind häirimata, kui suvepäeval liblikas sinust mööda lendleb, kui pilved suure tuule ajal hajuvad.
 
 
 
Sa oled kõikjal ja igal pool: see on lihtne.
 
 
kristel
 
 
 
***
 
 
Imelist äratundmist ja meeldivat lugemist!
Tiina