Tervitus läbi jõuluasjanduse, sõbrad!

 

Aeg lendab ja lendame ise kaasa, kuhu meil pääsu või nagu oleks valikut! :))  Võime küll rääkida suurejoonelist juttu sellest, et me ei jõula ega kingita, aga sel aastal tahan küll teha kingitusi neile inimestele, kes selle aastanumbri sees on mu eluvaadet muutnud, mu maailma kaunistanud teadmiste ja oma olemisega minu elus. Ma ei oska öelda, kas see on jõulamine või mitte. Usun, et igaühel on täpselt tema oma jõul, just nii nagu ta valib. Väikeste põnnide vanemad elavad öösiti sussi-fetišit välja ja saavad nautida jõuluaja ehedamat poolt. Mitte et ma seda aega nüüd pisarsilmil taga nutaks või et olid lumed valgemad ja kuused kuusemad, aga teatud asjad jäävad kenasti oma aega ja mida aeg edasi, seda enam tajun, et seda kõike on küll kena meenutada, aga mõtetu sikutada siia, teise aega. Igal jõuluajal on oma aeg ja koht ja ruum.  Mulle nii sobib. See annab võimaluse luua midagi muud. Vabalt, voolavalt, kinni olemata möödunus, vanades kommetes, tuledes ja maitsetes. 

 

dsc00948

 

 Asjad kipuvad muidugi ka äärmustesse. Keegi kirjutas facebookis hea sarkastilise lause kuusenduse teemal – Noh, on siis nüüd hea istuda, vaadata telekat ja süüa jõulupraadi, endal laip toanurgas, mis “hea” energia seal on? :)) Jah, võib näida naljakas, aga tõde ju ka. Las need kuused kasvavad või olgu nad võetud sealt, kus peab võtma. Õnneks on peale kuuse ka veel palju muid variante. Oksad, pärjad jne. Minu jaoks ei teki isegi mõtet, et ma peaksin elusa kuuse jalapealt maha saagima ja tema üle toas rõõmu tundma. Pärnus on üks väga eriline tänav. Kuuse tänav. See on lühike ja täis ääretut väge.  Kahel pool teed suured jõulised, vanad kuused. Kuna ma seal koeraga pea igapäevaselt jalutan, siis olen nende kõigiga juba tuttav, vahel ma teretan kuuski oksapidi ka. Surun oksa ja küsin, kuidas käbid käivad. :)) Vahel hüppan ja löön möödaminnes patsu. Aga on juhtunud ka nii, et kui ma sellel tänaval liiga mõtetes olen, siis krabistavad madalamad kuuseoksad vastu kapuutsi ja löövad peast mankikarja välja ning kutsuvad kohale, siia ja praegusse. Niiet – las need kuused olla, minge parem ise nende juurde, ja kui Kuuse tänavat võtta ei ole, minge metsa! Aga see pole veel kõik! Põhiline raskeltruuliv jõuluhullus on ju kaubandus, mis juba hilissügisel hakkab tuure võtma. Tule ja osta. Sihtgrupis lapsed. Osta igasuguseid liikureid, osta mõtetuid mänge, osta keemiakommi! 

 

Nr 1 ostunõuanne vanematele – ära osta asju, mis pärsivad lapse liikumist, mõtlemist ja tervist. 

 

Kalju Paldis kirjutas täna hea loo vaimenergiate vampiirlusest meie keharuumis. Panin selle ka Materjalide alla teile lugemiseks ja mitte ainult – lugu sisaldab ühte väga võimast puhastusrituaali. Kusjuures proovige lugeda aeglaselt ja tundega ning tunnetage, mis lugemise ajal kehas toimub. Olen alateadlikult sama rituaali teinud juba aastaid ja toimetab ikka väga puhastavalt. Ja praegune aeg on just ÕIGE AEG, et paluda appi stiihiaid, loodusenergiaid – see on kõige võimsam puhastus ja täiesti tasuta käes. Kõik – tuli, vesi, maa ja õhk – on siin meie kasutuses absoluutselt igapäevaselt. Olemas retseptita ja toimeainepõhiselt kättesaadavad :)) 

Ja teadlik inimene hoiab oma välja puhta, kasvatades energeetilise kaitse selliseks, et …. nagu üks saare naine praegu kenasti ütleks: “Mitte muhvigi sealt läbi ei tule…!” Lihtsalt kontrollige tihemini ISE oma välja puhtust, suurust ja tugevust. Kui te alustate sellega, siis see võib võtta aega, aga mida edasi, seda automaatpiloodi peale see jääb, ning mõne aja möödudes (järjest tundlikum olete), seda kohesemalt ka ära tunnetate, et opaaa, mis mul viga on…või kas on ikka mul viga või on mu väljas võõras energia, mis tekitab viga? Sellega tasub väga tähelepanelik olla ja ISE TÖÖD TEHA. Kordan – ise tööd teha. :))

Kalju puhastuses on olemas tuli, õhk ja maa, aga kui enne rituaali võtta klaas puhast vett, taotlusega, et see vesi uhub kehast välja kõik seismajäänud liigse, ja peale rituaali teine klaas, siis on puhastus veel võimsam. Muidugi on parim minna mingi aeg peale sellist puhastust ka dushi alla ja vee all olles paluda veel uhuda puhtaks kõik organid, siin on eriti oluline kujustamine, uhuda puhtaks kõik luud, selgroog, lülivahedes kujuta ette kuidas vesi voogab ja puhastab, kuidas puhastav vesi mässab ümber liigeste, viies kaasa kõik mis vaja, uhuda puhtaks lihased, ja muidugi pea, see va kõrvadevaheline ala vajab eraldi lähenemist, silmad, nägu jne. Veel on ülisuur jõud ja teda võiks kasutada enamaks, kui pesemine.

 

Vaimses ja energeetilises puhastuses on veel asendamatu jõud! Ja selle jõu annad sa veele ise oma mõtete ja sõnadega ning vesi kingib selle kehale edasi. Kasuta oma jõudu targalt.

 

Selline väike vahepala amps siis seekord enne pühi. Olgem mõnusad, vaadakem endasse, aga ärme jääme sinna jõllitama. Sulgeme silmad, aga ärme maga, eks? Jõul on ilus aeg, et teha rõõmu, väikseid üllatusi, et aidata, toetada, lubada olla. Nii endal kui ka neil, kellega jagame seda imelist ruumi ja aega. Siin ja praegu. 

 

Armastuse ja tänuga,

Tiina

 

dsc01019