Weekend selleks korraks läbi ja vaikus Pärnu kohal on kurdistav…

 
week
 
 
Parim suveüritus ever!!! 
 
 
Kogu Pärnule laskus nooruse, elu kerguse ja lapsemeelsuse hõng. Tõeline teine kevad! Linn oli kolm päeva mõnusas chillivas kerges energias!
Pärnu tänavad on suiti rahvarohked küll, aga eks see vanus tiksub ikka rohkem sinna soome pensionäri ja muude vanapaaride poole, aga kui algab Weekend on tänavatel rõõmsat naeru, lõbusaid hõikeid, rulasid ja jooksimist, Naeratavad kõik. Nii noored kui vanad. Eriti vanad. Kas pole vahva?
Me viriseme, kui tänavatel on palju autosid pargitud, aga kui algab Weekend ja vähegi võimalikud pinnad on täis autosid, siis me ei nurise, lihtsalt muigame, kui mõned pikad jalad autoaknast välja sirutuvad ja ninad alles teki sees peidus, ei häiri neid möödujad, ei ebamugavused. Sel aastal olid paljud taibud tulnud autodega ööbima. Tekid-padjad autos, magati öö ära ja järgmine päev jälle näppu viskama. Pissiti nii mõneski totaalselt vales kohas, sest mis sa hädaga ikka ära teed, aga igal ööl oli paduvihm, mis selle pesi. 
Meie maja ees oli ka üks uneauto. Tüdrukud olid väga ülemeelikud ja mingil hetkel kostus sealt kahekõne:
-“Kuule, hakkame minema nüüd!”
-“Kuhu meil minna on?”
-“Kõigepealt Selverisse sitale…”
Tänavad olid puhtad, vähemalt koristati kõik väga kiirelt ära. Käisime viimasel weekendi õhtul rannas jalutamas, noored tantsisid, laulsid, kallistasid. Ma pole ammu kogenud tänaval nii palju headust ja ehedat rõõmu. Teretati ka täitsa võõraid ja see oli fun. Eriti lätlased olid eestkeelse TERE nii selgeks saanud. 
Küllap järgmisel aastal organiseerib linn parkimise paindlikumaks ja viidad selgemaks. Ja kindlasti tuleks mõelda rohkem prügikastidele ja suurematele prügikastidele. Neid võiks olla kõikjal tänavatel ja parkides vähemalt 10 korda rohkem. Ja veel natuke rohkem. Nii 10 korda. 
 
Noored inimesed on väga toredad. Millal nad veel end välja elavad? Õige pea hakkab see kooliaeg peale, surutakse elavad rõõmud jälle kastidesse kopitama. Las nad siis vähemalt sel ühel nädalavahetusel kargavad ja tantsivad end välja. Las nad võtavad selle joogi ja õpivad tunnetama oma piire. Las nad mürgeldavad end välja 20selt, siis ei pea 40sena kuskil pere kõrvalt baarides jaburdama sel põhjusel, et noorena ei pidutsetud. Las noored olla noored. Neil on õigus lärmata, neil on õigus lollusi teha, neil on õigus õppida elust, mitte ainult koolist, neil on õigus tantsida ja julgeda olla need, kes nad on. Nad on tublid ja toredad. Muusika jõudu ja võimu ei tohiks alahinnata ja nimetage seda kuidas soovite, kasvõi vaibakloppimiseks, aga kui te Elmar raadiost end näiteks StarFMi peale keerate või siis R2-le, te olete tervem, rõõmsam, positiivsem. See on muusika jõud, see on rütmi ravi. Ja noored teavad seda. Õppige neilt! 
 
 Ja üleüldse – Weekend võiks olla igas linnas ja igal aastaajal ja see võiks olla kohustuslik. Igas eas!
 
Eraldi kummardus ja aitäh kõikidele weekendimajutust kasutajatele! Te olete superlahe punt ja alati Remeranis oodatud! Suur aitäh teile ja järgmise Weekendini! 
 
 
EAT. SLEEP. WEEKEND. REPEAT!