Armsad kohalolijad. Kopin siia Facebookist ühe üleskutse, mis mulle hinge läks. Lasin selle teate kevadel mööda, aga seekord alustan sügisese koristusega ja nii hea on teada, et kõigel on seekord laiem eesmärk. Aita sinagi. Aitame koos! Jagame ja hoolime. Ka seda lugu võib lahkelt jagada. Tiina

 

“Kallid sõbrad, teie sõbrad ja teie sõprade sõbrad! Nagu olete aru saanud, töötan nn. vanadekodus. Aastapäevad tagasi kirjutasin pika artikli kohaliku valla ajalehte meie tegemistest ja ka kitsaskohtadest. Artikli lõpus oli abipalve, et kui kevadise suurpuhastuse ajal tehakse kodukappides inventuuri, siis omale mittevajalikud esemed võtame meie tänuga vastu. Minu abipalvele reageeris 2 inimest – üks neist tõi oma teleri ja teine proua annetas 2 kotitäit omale mittevajalikke riideid. Meie asutus on mittetulundusühing ja riigipoolset toetust me ei saa, ka ei eksisteeri sellist humanitaarabi jagamist, nagu 10 aastat tagasi. Aga palju on meil selliseid kliente, kes tulevad lihtsalt 2 kätt taskus, ilma ühegi lisa püksipaari või särgita. Aga kliente on meil ligi 100, vanuses 33-96 a.

Ja nüüd siis selline abipalve – kui teil jääb üle mingeid rõivaid ja jalatseid mida te ise enam kanda ei taha,mingit voodipesu, käterätte, ka kardinaid, vahel tahetakse välja vahetada ka oma köögitarbeid(tassid-taldrikud, noad-kahvlid).Ja eriti teretulnud oleks ka mängud, puzzled, mosaiigid,klotsid, millest oma lapsed on välja kasvanud. Need on teretulnud abivahendid minu igapäevases töös. Ka oma vanu töötavaid kineskooptelereid ei maksa ära visata. mõni vanake, kel kehvem liikumine, oleks väga tänulik, kui saaks oma toas telekat vaadata.
Niisiis armsad sõbrad – hakake oma kappe koristama!
Ja tegelikult oleme igasuguse abi eest siiralt tänulikud!
— kohas nimega Libatse, Pärnumaa, tel. 5118642, sirje.pik@gmail.com.