Et ausalt ära rääkida, pean ma alustama sellest, et kõik sai alguse toidu teadlikust valikust. Ja sellega seoses kerkis üles teema – kas mõistus või keha? Aasta tagasi ütles fitnessivõitja Evelin Ainomäe lause, mille peale mu keha väga tugevalt reageeris – TEE OMA KEHA HEAKS PARIM VALIK. Ja ma olen nii elanud aasta.

Tänaseks olen sealmaal, et söön endiselt noo peaaegu kõike, aga vähestes kogustes, peale sööki on kerge olla. Väldin teadlikult leiba-saia, piimatooted piiratud. Point selles, kui teadlikult piirata, siis meel harjub sellega ja lõpetab nõudmise üsna ruttu. Sest keha seda enam ei vali. Õppige tegema vahet – kas toitu valib keha või meel.
Evelini superpudrust olen juba kirjutanud, aga ei väsi üle kirjutamast ja soovitan neile, kellel kõht korralikult (ikka kord või kaks päevas) läbi ei käi, kes peale sööki tunnevad end väsinuna, mitte energiapommina. Mina teen seda putru nii, et kasutan ainult rukkihelbeid. Keedan mõni minut, lisan soola, kui enamvähem valmis, lisan ühe munavalge, lihtsalt segan sisse ja hoian väljalülitatud pliidil minutikese, muna hüübib kiirelt, koguaeg segada. Lisan südamest kaneeli ja veidikene mett, kui on magusama pudru isu. Aga mesi ei ole seal üldse oluline, kui on külmkapist peoga lisada maasikaid või muid mammusid. Ülimalt kasulik on aga lisada kuivatatud ja hästi peeneks hakitud musti ploome. Peale selle pudru söömist ei tunne kunagi raskust ja meel vabastab su toidumõtetest üsna pikaks ajaks. Eks iseasi ka, kui suures koguses teha. Teen alati väikse portsu ja kui saab liiga väike või olen liiga näljane, lisan rohkem marju, vahel ka kuivatatud hakitud datleid. Kõik õiged asjad on lihtsad. Ja maitsvad. Kui te arvate, et muna seal libedikuna limane ja rõve, siis eksite täiega. Muna teeb selle pudru eriliselt õhuliseks. Või kui viitsite mängida, vahustage munavalge, aga tulemusel vahet eriti ei ole. 
 
On lausa imeline, et kohvik “ISU” omanik Ingrit Perk oli nõus katsetama Evelini menüüga. Kõik lihtsalt kulges ja elustus, see andis meile märku, et liigume õigel teel ning õige pea oli meil võimalus degusteerida ekstrahead dieettoitu Evelini isiklikust menüüst. Kas pole vahva, et nüüd ei saa pugeda ka selle taha, et oi ma ei tea mida süüa. Tule kohale ja söö. Või tee ise. 
 
Valikus on hetkel 4 rooga. Roheline smuuti, õhuline rukkipuder, kanasalat ekstrahea kastmega ja KOOK. Õige pea tuleb lisandub veel maitsvaid toite ning ka kõikide roogade täpne kalorsus koos koostisosadega on kohapeal toitu tellides kohe lugeda. Kas pole äge? 
 
 
 
 
Ma olen nagu Tim – väga suur smuutifänn, eriti rohelise, ja juba tean, et smuutit ei saa kunagi välimuse järgi hinnata. Sedapuhku oli meil proovismuutiks selline mudavärvi jook, mis sisaldas aga ülimaitsvaid asju – banaani, vaarikat, spinatit ja spirulinat. Kõik naersid ja see oli lõbus, aga kui degusteerimiseni jõudsime, siis olid kõik vait ja mõmisesid. Ingrit arvas, et timmib veel värvi. Üllata mind, Ingrit 🙂 
 
 
 
 
Teiseks roaks oligi rukkipuder. See viis keele alla! Hõrk, kerge, maitsestatud armastusega. Seda oskab ainult Ingrit. Ja peal maasikad ja mustikad. Jammi kuubis!
 
 
 
 
 
 
 
Kolmas roog oli kanasalat. Ma ei ole ceasari salati fänn, sest minu jaoks on kaste alati äädikane ja terav, pluss veel peal see mõtetu saiakuubikute jura. Evelini kanasalat oli aga megapehme, samas särtsakas, sest selle peal on Patuvaba Kaste. Mul on küll tunne, et kokk seal lisab mingeid oma salaaineid toidule, et see nii hea tuleb. Küllap noaotsaga armastust…
 
 
 
 
 
 
 
 
Ja tippude tipp oli kook! Dieetkook. Olete kuulnud sellist väljendit? Mu lemmiksõna – dieetkook. KOOK suurte tähtedega, sest see sulas suus, see oli parasjagu suur tükk, mis sisaldas täisterakaerahelveste ja kookose põhja, maitsestamata jogurtit ja mangopüreed, kuhjaga maitsvaid marju…  ja iseloomustamaks sõnad – elukergus, lend, chill, põsemusi, värskus, magus, kuid mitte imal. Maitsemeelte Pidupäev on selle koogi nimi. 
 
 
 
 
Meie ülimaitsev eine oli neljakäiguline, portsud parajad! Kõhud said täiega täis, aga keegi meist ei kurtnud raskuse üle kehas. Milline nauding +  power kehas! Asjaosalised suutsid isegi pildi tarvis leitile hüpata! 
 
 
 
 
 
 
 
Aitäh Evelin Ainomäe, Aveli Jänes, Tim Bluz, Ingrit Perk ja Belinda!
Aitäh olemast valgus, Anette!
Aitäh, kohvik “Isu”!
Oli imeline ja maitsev päev!
 
Kino ikka ka – 
 
 
Astuge ISUST läbi!