Sellele raamatule ei ole vaja reklaami teha. See on tark raamat teadlikult arstilt teadlikule lugejale. Autor on esimene arst, kes avalikult räägib kehast ja vaimust kui tervikust. Mul oli kaval plaan mõni hea sutsakas sellest raamatust siia kirja panna, lootes, et autor ei pahanda. Paraku pidin oma plaanile vee peale tõmbama, niimoodi sutsata on “Energiakriisi” puhul päris raske, sest neid sutse lugedes liigun tahes tahtmata uuesti ridasid pidi edasi…edasi…ja liikuma jäängi, sest väga raske on valida, mida jagada – kõik on väga oluline. Ma üritan siiski paar lõiku teile anda. Ja nagu näha on mul autogrammiga raamat, mille üle ma dr Raudsikule südamest tänulik olen. Sain oma mõtetele, tunnetele läbi raamatu palju kinnitust, sain küsimustele vastuseid ja mis kõige lahedam – ahhaaasid tuli kuhjaga! Seda raamatut oli ammu vaja ja kui see raamat oleks keskkoolis kohustusliku kirjanduse hulgas, siis saame alustada juba ühe terve põlvkonna loomisega.  
 
 
DSC04439
 
“…Ükski kude pole steriilne. Pisikud elavad organismis igal pool. Tänapäeval on probleem pigem selles,et elatakse liiga steriilset elu. Kasutatakse paljureklaamitud antibakteriaalseid seepe, pihustatakse kurku antiseptilisi lahuseid, eluruume küüritakse ja puhastatakse baktereid tapvate või nende elutegevust nõrgestavate vahenditega. Sellist ajupesu tehakse meedia vahendusel iga päev. Pisikute arutu tapmine ei hoia kedagi tervena, pigem vastupidi.”
 
 
“…Tervise alus on  happe-alus tasakaal, energia adekvaatse tootmise ja kulutamise vahekord. Haigestumine tähendab alati kudede liigset hapestumist, energiapuudust.”
 
 
“…Neerud on tähtsaimad ühendid vererõhu regulatsioonis. Vererõhu regulatsioon sõltub otseselt vee ja soolade sisaldusest.”
 
 
“…Emotsioonid mõjutavad ainevahetuslikke protsesse autonoomse närvisüsteemi vahendusel, mis algabki emotsionaalsest ajust ja levib kogu kehasse. Selle närvisüsteemi närvilõpmed on kõikides kudedes ja organites ning emotsioonide kaudu antakse signaalainete abil informatsioon  rakkudele-kudedele ja elunditele.
Teavet ümbritsevast maailmast võetakse vastu meeltega, milleks on nägemine, kuulmine, haistmine, maitsmine ja kompimine, ning levitatakse neurokeemiliste protsesside kaudu üle kogu keha.  Organism ei tee vahet, missugune stressor toimis – bakter või emotsioon. Seetõttu on emotsioonid samasugused haigust tekitavad stressorid nagu pisikudki.”
 
 
“Normaalse veesisaldusega vere- ja lümfiringe on otseselt vähivastase toimega.”
 
 
“Kõrgvererõhutõbi on veepuuduse haigus.”
 
 
Ja nii edasi ja edasi, kogu inimkeha saab läbi võetud, kõik ära põhjendatud, seletatud. Lihtsalt ja eesti keeles. Kirjutan siia lõppu ka väikese katkendi autori lõppsõnast, see annab veidikene aimu, kellega tegu:
 
“Nooruses usutakse, et haigused ei hakka külge ega üldse midagi halba ju ei juhtu. Noore inimese organismi võitlusvõime on tõesti harukordne ja võib viia arusaamiseni, et nii jääbki. Haigusnähud algavad tavaliselt hiilivalt ning tihti ei osatagi neile tähelepanu pöörata enne, kui arst ütleb, et on vaja ravida medikamentidega. Kuid isegi siis on võimalik end tervendada, ent selle esimene eeldus on mõistmine, et ainult inimene ISE suudab seda. Inimeste imelised tervenemise lood pole väljamõeldised. Me olemegi inimestena imelised.
Vastutuse võtmine ei tähenda arstiabist loobumist. Inimese enda intuitsioon on esimene arst ning ka kogemus, mälu, soov olla terve või terveneda. Peab püüdma välja mõelda, mis on halva seisu põhjustanud, mis on tervisele laastavalt mõjunud? Põhjus võib olla lihtne – näiteks valetamine iseendale, et ollakse õnnelik või tööga rahul…”
 
 
 
IMGP4810
 
 
 
Kes siis on see salapärane arst, kes kõnnib omapead? Miks tema nime ümber nii kõva lärmi lüüakse?
Dr Riina Raudsik on saanud ambitsioonika ajakirjaniku vihase rünnaku osaliseks kõrvaltvaatajale pisut arusaamatutel põhjustel. Põhiline ajakirjaniku süüdistus keskendus esiteks sellele, et Riina Raudsik on MMSi Facebooki grupi liige ja teiseks, et ta rääkivat aluselise vee kasulikkusest.
 
Appi, inimesed… Aga keda hüüda, eks? Kas neid, kes tahavad, et inimkond terve oleks või neid, kes tablette toodavad? Teisalt mõtlen, et kas tõesti on ajakirjandus juba nii mannetu tööd tegema-leidma, et läheb Fb ja ongi lugu välja imetud? Vbl võiks olla siis juba selline ajakirjanduslik liik – feissbuukikirjandus? Kuidagi mannetu ei näi? Ja kas nendel inimestel, kes Arstide Liitu kuuluvad, vähe piinlik pole või? Selle põhjal inimene AL välja visata, et ta kuulub teatud  rühmitusse näoraamatus? Mida luulud…? Aga teisalt kuna nad ikkagi on nii ravimitele lähedal, et vbl nad on lihtsalt pidevas pilves ja ei adugi, mida teevad?… Nali, nali… Rahunege maha 🙂
 
Perearstidest on lugusid ikka räägitud. Jagan oma lugu ka, ammusest ajast. Mu 3aastane poeg oli nädalaid väsinud, apaatne, palavikku polnud, silmaalused sinakad. Perearst keeldus proovide tegemisest, kuulas kopsu ja küsimusele, miks silmaalused sinised on, arvas arst: “See on heledate peadega laste probleem… ” Appi! Nõudsime vereproovi, see oli korras, vastati. Pojake jäi järjest ja järjest väsinumaks ja jõuetuks, endine tulesäde oli muutunud elavaks zombiks. Ei olnud nohu ega köha. Tegime raviteesid, hoidsime kodus. Kummaline oli aga see, et mõnel hommikul ärgates oli laps öösel tugevalt higistanud. Vanaema, tark naine, teadis öelda, et vanasti oli see mingi kopsujama tunnuseks. Läksime poisiga kopsupilti tegema. Seal selgus, et lapsel on kaua kestnud kahepoolne kopsupõletik, järgnes kiire sõit haiglasse ja antibiootikumide kuur. Suur tänu heleda-pea-sündroomi puhul, üks Pärnu perearst…
 
 
Üha tihedamini ma imestan, mis riigis ma elan. Lihtsalt lasedki käed rüppe ja imestad. Ikka järgmise korrani. Tõeline imederiik! Ja kui üks teadlik inimene püüab teiste teadlikkust tõsta, siis meie ühiskonnas saab ta vastu päid-jalgu niiet tolmab!  Sest ravimitööstus… Ma loodan kogu südamest, et tuleb aeg, kus keegi enam ei mäleta, mis see on või mida see sõna üldse tähendab!
 
Samas vähe sellest – sopadelfi /20.03/ annab teada, et… “Antud teose vastu tunnevad meie lugejad huvi ja seda on nähtavasti võimendanud see, et nii teose autorist kui teosest räägitakse meedias,” kommenteeris Sieberk ja lisas, et raamatukogu on otsustanud lisada teose vahele artiklite koopiad, mis peegeldavad praeguseks teadaolevaid terviseameti seisukohti. (TULE JUMAL APPI!!! / Tiina) Veel märkis Sieberk, et Tallinna keskraamatukogus on raamat riiulis kohaviidaga 616, mille nimetus Eesti raamatukogudes kasutuses oleva liigitussüsteemi alusel on “Patoloogia. Kliiniline meditsiin”. Patoloogia riiulile on raamat paigutatud ka Eesti rahvusraamatukogus. “
 
Kui kõrge peab palavik olema, et midagi nii opakat välja mõelda? Aga miks mitte ajaloo-raamatuid patoloogia alla tõsta? (Aga täna ma mõistan paremini eesmärki – miks oma raamat kiletada!) Ootame veel paar päeva, kindlasti tuleb mõni helge pea siin imedemaal veel millegi põneva peale… Samas jällegi…
 
ON JU PÖÖRIPÄEV. KÕIGIL ON ÕIGUS TÄIEGA ÄRA PÖÖRATA!
 
 
Ma ei osanud seda tarka julget naist muudmoodi toetada, kui võtsin tema raamatust lause kui kõrvakiilu,  ja panin oma pildi peale. See lause läks kulutulena Fb-s laiali. Ma olen uhke, et ma saan oma fotokunsti ehtida nii kaunite pärlitega. Dr Raudsikul on eriline anne öelda väga suur mõte välja võimalikult napi sõnaga. See anne on kingitud vähestele, aga suurtele inimestele.
 
 
 
tervis
 
 
 
Kopin siia Riina Raudsiku kodulehelt intervjuu temaga, mis jõudis üleval olla vaid tunnikese, siis väga kiirelt ei-tea-küll-miks netist kustutati- ja te otsustage parem ise, kas tegu on patoloogiaga või südamega arstiga, kelle sooviks on inimesi ravida elustiili muutuse, puhta vee joomise, liikumise ja teadlikkuse tõstmisega, mitte tablettidega. – 
 

Doktor Riina Raudsik on ligi 40aastase kogemusega arst, keda süsteemis nimetatakse tihti kassiks, kes kõnnib omapead. Äsja andis ta välja raamatu „Energiakriis. Keha häirekell. Millest saavad haigused alguse?“ Tema väidab, et ükskõik mis probleem kuskil kehas on, on probleem tegelikult kogu organismis ja olukorra lahendamine nõuab terviku mõistmist.

Teda huvitab terviklik tervishoid, kus tõenduspõhine meditsiin ja täiendavad tervenduspraktikad ning inimese enda vastutus tervise eest teevad koostööd.
Dr Raudsik peab terve olemise põhitaladeks õiget toitumist, füüsilist aktiivsust, tasakaalus olevat tundeelu, rohke vee joomist. Ehk elustiili, mis ei soodusta haiguste teket. Teoorias on inimesed selles isegi tugevad, aga praktikas? Ei ole uudis, et inimene on oma olemuselt laisk. Mõnus on televiisori ees istudes midagi näksida, mis keelel tundub maitsev, suhteprobleemide klaarimist ei peeta vajalikuks, et mitte teisele poolele end avada ja enda nõrkusi ning vigu tunnistada. Kahtlemata on selline elustiil ennasthävitav ning viib igat masti haiguste väljakujunemisele. Ja siis pole muud kui „Oh, kallis doktor, aita sa!“. Ja muidugi aita ravimitega, sest need toovad kiiresti kergendust, kuid kahjuks mitte tervist.
Aastaid tagasi otsustas Jüri tervisekeskuse kollektiiv, mille juht ja üks arstidest dr Raudsik on, et nad hakkavad eranditult igale patsiendile rääkima, kuidas organism toimib ja miks tekivad ühed või teised vaevused ja haigused.

 

Dr Raudsik, miks te koos kolleegidega läksite raskema vastupanu teed, sest püüda panna inimest muutma oma elustiili on kindlasti keerulisem kui talle ravimeid välja kirjutada?
Sest iga ravijuhis algab sellega, et tuleb korrigeerida inimese elustiili. See on esimene asi ja alles seejärel tulevad ravimid. Ma ei ole ravimite vastu ega keela neid, aga ma tõesti püüan teha kõik selleks, et inimesed saaksid minimaalsete ravimitega hakkama.

 

Te olete tuntud rohke vee joomise propageerijana. Miks peab jooma palju vett, soovitavalt aluselist ja mineraalidega?
Inimene koosneb 70–80% soolakast ja aluselisest veest, mistõttu on selline vesi kõige loomulikum ravim. Inimesed kannatavad tänapäeval teadmatusest kroonilise vee- ja mineraalide puuduse käes, oskamata oma haigusi sellega seostada. Kui me ei söö ega joo õigesti, siis on ka meie sooletegvus korrast ära. Hiina meditsiin ütleb, et ei ole mõtet ravida inimest, kellel ei ole seedimine korras, sest seedetraktist algab vajalike ainete omastamine ja immuunsüsteemi loomine. Ja kui see süsteem ei ole korras, ei saa keharakud normaalselt taastuda. Jämedad looduslikud soolad on mineraalide allikad ja meil on neid vaja selleks, et keharakud saaks elektriliselt aktiivsed olla ja energiat toota.

 

Kui palju peaks päevas vett jooma?
Meie kliimas peaks saama 30 ml ühe kilogrammi kohta. Kui veekaotus kasvab pingutuse või kuuma ilma tõttu, peaks vee tarbimist suurendama vähemalt ühe liitri võrra. Vett ei asenda piim, kohv, tee, kissell, mahl, limonaad. Magustatud vee joomine on tervisele kõige halvem, sest see hapestab kudesid, ja seda võiksid arvestada just lapsevanemad.
Krooniline veepuudus viib esialgu kolesteroolitaseme tõusuni ja hiljem rakkude hävinguni. Miks? Veepuuduse tingimustes hakkab organism kõige rohkem vett võtma just rakkudest ja maks omakorda tootma rakkude elutegevuse kindlustamiseks kolesterooli, et rakumembraane sulgeda ja vett kinni hoida. Kolesteroolitaseme tõusu üks peamine põhjus ongi  veepuudus ja sellest tingituna kudedes arenevad happelis-põletikulised protsessid.

 

See on ju väga vajalik teadmine, aga enamik arste ei selgita patsiendile, mis meie sees toimub. Võib-olla pole neil aega või tundub see keeruline?
Sellest ma aru ei saa, kuidas ei ole arstil inimese jaoks aega. Ning biokeemiat ja füsioloogiat õpetatakse kõigile ülikoolis. Tõsi, ka mina ei ole kogu aeg selline selgitav arst olnud. Minu funktsionaalne mõtlemine sai alguse sellest, kui üks ravimifirma esindaja rääkis ainevahetusest,  ja mul äkki meenus noorusest, et oot-oot, siin on midagi valesti. Ja ma hakkasin biokeemiat uuesti läbi töötama, paar aastat tegelesin õppetööga. Ma ei ütle, et see oli kerge, vastupidi, see oli tohutult raske. Minu tuttavad ei tahtnud enam minuga koos olla, sest mu peas olid ainult biokeemilised reaktsioonid, mis kedagi ei huvitanud.

 

Sellel, et teist on saanud loominguline arst, kes näeb sügavale analüüside numbrite taha, on ilmselt oluline roll töös narkoosiarstina.
Arstiteaduskonna lõpetasin küll kirurgina, kuid internatuuris kvalifitseerusin anestesioloogiks ning töötasin dr Toomas Sullingu meeskonnas. Päeval töötasin narkoosiarstina ja tegin öövalveid südameoperatsioonijärgsete haigetega, kus ainult üks asi oligi tähtis: kuidas hoida tasakaalus inimese sisekeskkond, kes ei saa ise hingata, süüa-juua ega midagi kaevata. See tähendab, et millist ainet tilgutada, millal plasmat, millal soolalahust, millal soodalahust, kui palju inimest ventileerida, kui ta on juhitaval hingamisel. Kõik see baseerus laboratoorsetel näitajatel ja happe-alus tasakaalu määramisel, mida tegime ööpäevaringselt. Kui kardioloogina tegelesin südameprobleemidega, siis esmatasandi arstiks minnes taipasin äkki, et jumal, see kõik on seotud sellega, kas sa saad oma energia kätte või ei saa! Sellest ka kogu raamat.

 

Mida arstid, nii pere- kui eriarstid, analüüsidest peaksid välja lugema?
Siin tulebki mängu arstikunst. Milleks on arst nii kaua õppinud? Kas selleks, et öelda patsiendile- teil on veres kaltsiumit vähe, võtke seda juurde, teil on kolesterooli liiga palju, peate seda ravimiga langetama, teil on hemoglobiin madal ja raua puudus, võtke rauda juurde jne? Analüüside ja uuringute puhul on oluline tulemuste interpretatsiooni oskus, arusaam, MIKS organismis on tekkinud selline olukord. Toon mõned näited. Raua puuduse peamine põhjus meie kliimas on C-vitamiini puudus, sest poelettidel saadavates puuviljades ei leidu seda piisavalt. Raua allikas pole sugugi ainult punane liha, paremini omastab organism seda hoopis taimsetest toitudest. Sooleseinte halb olukord ei võimalda toitudest omastada rauda, ka mineraale, mistõttu tuleks teha soolte puhastust. Teadma peaks ka, et maapinnas napib mineraale ikka väga tugevasti  ja seda soodutab pestsiidide kasutamine, mis tapab bakterid.Tsingi ja väävli puudus on põhjuseks, et keha ei vii korralikult välja raskemetalle- pliid, kaadmiumit, arseeni, elavhõbedat. Mineraalide puudus on valdavalt kõigil, kes ei kasuta neid mõistlikult toidulisanditena, sest poes saadaolevad taimed kasvatatakse ainult kolme mineraali baasil, milleks on lämmastik, fosfor ja kaalium, kuid meie keha vajab neid 70 ringis. Ilma mineraalideta ei toimi ensüümid, keha ei saa kätte energiat ja jälle oleme haigustega silmitsi. Inimesed ei oska ise välja mõelda, miks nende tervis aina halveneb ja kui arst ei oska soovitada, mida sellistes olukordades teha, siis jääbki üle vaid sümptomaatiline ravi keemiliste ainetega. Inimesel on olemas kõik isetervenemise mehhanismid oma rakkude taastootmiseks, kui ainult anda talle selleks võimalused ja jagada selgitusi.
Ükskõik mis probleem kuskil kehas on, on probleem tegelikult kogu organismis ja olukorra lahendamine nõuaks terviku mõistmist.

 

Nii et kõigepealt peab arst sellest süsteemist aru saama ning seda ka patsiendile selgitama, et inimesele oleks arusaadav, miks ta peab üht või teist arsti juhist elustiili muutmiseks järgima? 
Just. Inimestele on vaja rääkida, MIKS liikumine parandab tervist, MIKS vale toitumine teeb haigeks, MIKS vee-ja mineraalide puudus tekitab kõrget vererõhku ja teisi haigusi, MIKS vaimsed pinged põhjustavad füüsilisi kaebusi või vastupidi. Siis on inimestel kergem mõista, et nende tervis sõltub neist endist.

 

Nüüd ma palun ühe väga praktilise nõuande, kuna hirmus palju inimesi meie ümber on praegusel aastaajal köhased ja nohused. Mida teha, et veidi kipitav kurk ja nohu ei areneks millekski tõsisemaks? 
Kõigepealt tahan öelda, et, kulla inimesed, õppige haigusi läbi põdema loomulikul moel. Jääge koju, puhake, jooge palju ja arvestage, et haigus kestab ikka nädala. Kui laps on haige, siis ärge tormake erakorralise meditsiini osakonda, kus kõige parema tahtmise juures ei saada teha muud kui määrata palaviku alandajaid või halvemal juhul antibiootikume. Katsuge üle saada raharaskusest ja istuge oma lapse juures, hoidke tema kätt ja laske tal haigus läbi põdeda. Olge tema kõrval. See on parim, mida teha saate.
Mida ülemiste hingamisteede haiguste korral ise teha saab, on raamatus täpselt kirjas. Lühidalt öeldes tuleb nina loputada 5–6 korda päevas, juua piisavas koguses vett, süüa C-vitamiinirikkaid marju, puu- ja köögivilju. Hoiduda magustatud jookidest ja piimast, mis hapestavad limaskesti, samuti kommidest.

 

Terve mõistus ütleb, et te arstina hoolite väga oma patsientidest ja soovite nende maksimaalset tervenemist, mitte ravimitega sümptomite peitmist. Ometi olete just teie see, kes hiljuti n-ö ristile tõmmati ja arstide liidust välja visati. Kas rünnak algas siis, kui üks ajakirjanik avastas, et te kuulute Facebookis MMSi gruppi?
Jah, ma olen selle grupiga liitunud. Kuni laimukampaaniani ei olnud ma piisavalt teadlik selle aine headest või halbadest omadustest, kuna ei tegelenud sellega ise.

 

Teid rünnati sellepärast, et te arstina kuulute ravimiorganisatsioonide poolt tunnustamata ainet propageerivasse gruppi. Kas selles grupis on ka teisi arste? 
Ma ei tea, kas seal oli teisi arste. Ajakirjanduse järgi oli selles grupis üle 3000 inimese ja kui ma suudaksin jälgida 3000 inimese tegutsemist oma 2000 patsiendi, raamatute ja artiklite kirjutamise, loengute pidamise, asutuse juhatamise, vibroakustilise teraapia ja muude tegemiste kõrvalt, siis ma oleksin imeinimene.

 

Miks te selle grupiga liitusite?
Ma püüan kursis olla uuemate arusaamadega meditsiinis biokeemia ja füsioloogia põhiselt. Liitusin huvist, et rohkem teada saada. Ja ma saingi teada.

 

Mis teiega hakkas juhtuma pärast süüdistusi meedias?
See oli väga kiire, kuid pikalt ettevalmistatud atakk, kus kohe ründas ka terviseamet. Menetluse käigus selgus, et mul ei ole süüd, aga menetlus jätkub, sest nüüd kontrollitakse, kas Jüri tervisekeskuses on kõik määrustepärane, kas vererõhu aparaadid on taadeldud. Kontrolliti ka, kas ma kasutan ravijuhiseid, ja ma väitsin, et ma kasutan ravijuhiseid, kuna iga ravijuhis algab sellega, et tuleb korrigeerida inimese elustiili. Aga siis arvati, et aluselise vee propageerimine on vale ja et ma peaksin oma kodulehelt selleteemalised artiklid ära võtma. Kuna see on kogu mu elutöö, kuidas inimest tervena hoida ja kuidas inimene terveks saaks, ei olnud ma sellega nõus. Minu südametunnistus on puhas ja mina lähen oma asjaga edasi.

 

Misasi on alternatiivne ravi?
Tänapäeval peetakse alternatiivseks sellist ravi, mis pole ravi medikamentidega, järelikult peetakse iidset meditsiini alternatiivseks. Isegi mu kursusejuhendaja, akadeemik Ain-Elmar Kaasik küsis viimasel kokkutulekul: „Kas teie, dr Raudsik, olete läinud alternatiivmeditsiini valdkonda?“. Olen kogu aeg otsinud võimalust, kuidas aidata inimest nõnda, et ei peaks ainult ravimeid kirjutama. 1991. aastast olen tegelenud vibroakustilise teraapiaga, mis on ainus alternatiivravi meie tervisekeskuses. Oleme sellel alal maailmas väga suure kogemusega ning minu  raamat „pH Balance & Vibroacoustic Therapy” läks äsja Norrasse ja Poola tõlkimisele. Vanad indiaanlased on öelnud, et kui me elaks ideaalset elu, sööks ja jooks nagu peaksime ja suudaks vaimse poole korras hoida, siis oleks aeg-ajalt enda korrastamiseks vaja vibratsioonravi, ei midagi muud. Muide, kass nurrub ideaalse ravijana 40 hertsise sagedusega.
Oleks uhke olla arst, kes suudab kõiki oma patsiente suunata elama selliselt, et nad ravimeid ei vajaks, kuid selleks on vaja kogu süsteemi ühtset pingutust ja inimeste enda tahet olla terve.

 

Kas teie pere kuulab teid?
Aastaid eriti ei kuulanud. Minu tütar on praegu 31aastane ja esimesed 25 aastat oli tema söök piim, valge sai ja kommid. Ta ei kuulanud mind. Tänaseks on need menüüst väljas ning tema allerga, refluks ja paistetavad liigesed  on minevik. Ta ei ole ideaalne toituja, aga juba piima ja nisu väljajätmisest piisas, et need nähud on minevik. Liialdamine magusaga ägestab muidugi nahanähtusid uuesti ja sunnib teda taas distsipliinile.
Elukaaslane oli veresoonte- ja südamekirurg, hetkel perearst ja tema oli suur skeptik minu tegemiste suhtes, aga praegu saab suurepäraselt aru, mida ma olen teinud ja teen. Tema on hea tervise juures ja on saanud sõbraks veega. Aga ma ise olin  aastaid hädas lihasvaludega, mida seostasin psüühikaga. Tänaseks olen neist vaevustest täiesti prii. Ma kasvatan suvilas juurvilju, ostan puhast toitu mahetalunikelt, kasutan mitut toidulisandit, mida tean, et mul vaja on, ja kelaatravina väävlipreparaati MSM, teen aeg-ajalt oma kehale puhastust ja joon väga korralikult vett. Muide, MSM ja MMS on erinevad asjad!
63aastasena olen terve, ega karda haigusi.

 

 

IMGP9906
 
 
 
Soovitan Dr Raudsiku kodulehel liikumiseks endale aega (ja klaas vett) võtta, sest sealt leiab väga palju huvitavat lugemist.  
 
Siit saab kuulata Raadio2 saadet “Hallo, Kosmos!”, kus alles märtsis oli külaliseks dr Riina Raudsik  ja juttu 3 tunni jagu-
 
Teisipäeval, 22 märtsil, kell 20.30 Kanal 2 Saates “Radar”  dr Raudsik.
 
Lõpetuseks –
Mul on alati selline tunne, et kui mingit teemat, mida tegelikkuses ei eksisteerigi, klopitakse nii ebanormaalsete vahenditega üles, siis selle taga toimub midagi, mida väga tahetakse varjata. Samas – las koerad hauguvad, mida kõvemini hauguvad, seda kiiremini jõuab raamat rahvani. Selle teadliku osani meist, kes raamatust jõudu ja toetust juurde saavad, kes ise oma elu eest vastutuse võtavad ning oma igapäevaelus õpivad teadlikumaid valikuid tegema.
 
Ja kes raamatut osta ei saa, tuleb laenab minu käest.
Tiina
 
 
 DR RAUDSIK, ANDKE NEILE ANDEKS, NAD EI TEA, MIDA NAD TEEVAD…
 
 
***