Olen olen, olen täielik oshohoolik. Esimese Osho raamatu ostsin 2008, see oli “Armastus.Vabadus.Üksindus.” Täna ma arvan, et see raamat võiks olla keskkooli kohustusliku lugemise hulgas. See on lihtne, ehe ja puhas. Mõistetav, selgitav ja aus. Noored mõistavad seda. Minule jäi ta natuke hiljaks, aga parem hilja kui üldse mitte. Neelasin seda raamatut ja sain endale kinnitusi, paljud asjad toetasid mind, paljud asjad jäid veel arusaamatuks. Siis aga rändas see raamat sõprade juurde, teistele öökappidele päris pikaks ajaks, ikka kohe pikkadeks aastateks. Kuna hooga tuli peale Osho uusi raamatuid, siis unustasin selle esimese sootuks ja tudeerisin teisi.
 
 
IMGP4892
 
Sel kevadel jõudis raamat aga ringiga minu juurde tagasi. Muidugi võtsin vana sõbra uuesti kätte. Seekord pakkus ta mulle veel võimsamaid äratundmisi, kui esimesel korral! Ta pakkus toetust ja tunnustust. Esimene kord oli kogu materjal minu jaoks pelgalt teooria, teise lugemiskorra ajaks olin enamus asjad raamatust ise juba läbi kogenud. Ma olen selle raamatu läbi elanud, kogenud, mõistnud.
Ühes kohas ütleb Osho oma kuulajatele – Kuula, mis ma räägin. Mõistan seda alles täna, mida ta sellega tegelikult mõtles. Ma ütlen – tunne lugemise ajal oma tundeid ja asjad saavad sulle selgemaks. Ära loe ainult sõnu, loe tundeid.
Hakkasin Osho sellest raamatust tekste panema kaartide peale. Paljude sõprade palvel istutan nad siia ritta, ole lahke – loe ja naudi. Ole üleni õnnistatud!
 
 
Valitud katkendid Osho raamatust “Armastus.Vabadus.Üksindus”
 
 
oshhho6oige
 
 
OSHO
 
 
 
osho2
 
 
 
osho3
          
 osho4
 
 
 
osho5
 
 
 
osho7
 
 
 
osho8
 
 
 
osho9
 
 
 
osho10
 
 
 
osho11
 
 
 
osho12
 
 
 
osho13
 
 
 
osho14
 
 
 
osho15
 
 
 
osho16
 
 
 
osho17
 
 
 
osho18
 
 
 
osho19
 
 
 
osho20
 
 
 
osho21
 
 
 
osho22
 
 
 
osho23
 
 
 
osho24
 
 
 
osho25
 
 
 
osho26
 
 
 
osho27
 
 
 
osho28
 
 
 
osho29
 
 
 
osho30
 
 
 
osho31
 
 
 
osho32
 
 
 
osho33
 
 
 
osho34
 
 
 
osho35
 
 
 
osho36
 
 
 
osho37
 
 
 
osho38
 
 
 
osho39
 
 
 
osho40
 
 
 
Aitäh, kallis lugeja. Soovitan sulle Osho raamatuid, sest need on kerged raamatud.  Saad neist tuge, kui rapsid vastuvoolu, kui eluenergia on raske, kui mõtted on rasked ja keerulised. Osho õpetab ületama eluraskusi, mõtteraskusi, aidated tuua ellu Elu ennast ja elukergust. Osho aitab ujuda voolus, hingata rõõmus, tunda mõnu lihtsusest, leida iseennast, soovitades järgneda mitte talle, vaid iseendale.  Jäägu siia lõppu tema sõnad ülalmainitud raamatu kaanelt:
 
 
 
IMGP6862