19.veebruar, 2010

Tänast ilma vaadates ma lihtsalt pean selle talveunistuse siia üles panema. See on juba naljakas. Tuiskab ja tuiskab. Kuhu ma selle lume nüüd siis täna lükkan? Kuhu kurat ma ta lükkan, teades, et kohe-kohe tuiskab linna poolt lumesahk, sest Karusselli tänav on muudetud ühesuunaliseks rohkete lumevallide tõttu. Istun soojas toas ja vaatan, kuidas kena pehme valge lumi tiirleb…ja mu esimene mõte on, et las ta olla. Miks me ei võiks kõik lihtsalt jätta selle lükkamata? Miks me ei tööta samamoodi nagu linnavalitsus? Et jätame nagu on, aga lisame sinised noolekesed. Ühesuunalised. Leidke endale rada, linnarahvas! Lihtsalt kui ei taha siin sumbata, siis kasutage kõrvaltänavaid…  (kas te ei leia, et see on nagu elu? Kui elus on tupikseis, tuleb alati keegi, kes annab nõu jne ja alati leidub ka keegi, kes tuleb ja püstitab siniseid noolekesi, veel ja veel ja veel…ja inimene jääbki neist noolekestest sõltuvaks, muudkui otsib ja joondub nende noolte järgi, hoolimata, et enda vaim ja süda viiplevad nagu tummad leilis. Välised noolekesed, välised näitajad, meist väljaspoolt. Ebakindlad, ebapüsivad, ebausaldatavad)
Minu kodu eelmine omanik elab New Jersys ja mõned päevad tagasi oli temaga pikem jutuajamine telefoni teel. Küsimuse peale, kuidas siin elu on, vastasin, et lumine ja vallid on tänavatel juba ohtlikud ja vägaväga suured. Pealegi on sinna otsa päris raske lund visata. Hm…ütles vanahärra ja küsis, kas siis lund randa ei veetagi? Vanasti olla viinud hobusemehed lume vankritega randa. Ühe krooni eest! Jumala eest. Selle talvega oleksin ma teoreetiliselt miljonär. Mh? Aga  kus on need kastiautod? Ja lumepuhurid?
Ma teen omalt poolt kõik, et homme siin maja ees mõni vaba autoplats on, maja taga ka. Aga soovitan tulla jala või bussiga. Ja nüüd… Nüüd ma võtan labida ja on taaskord nii nagu Tolstoi ütles- “Kell lõi 10 ja lollidemaal algas vilgas, kuid viljatu tegevus…”

Jääge ellu ja ärge unustage huumorimeelt! Tõin endale köögist just uue kohvi ja mõtlesin, et vanadel veneaegadel oleks mind selle linnavalitsuse kirumise pärast ilmselt ära küüditatud. Aafrika sobiks muide..