19.august, 2010

“Hingepalsamis” soovitab Osho üht meditatsiooni enne uinumist.

Proovisin eile järele. Sellel järgnes väga võimas mitmest osast koosnev unenägu, peale 5-tunnist und väga väljapuhanud seisund, mida ma ei ole varem kogenud. Ma ei oska veel seda panna sellistesse sõnadesse, et annaksin täpse tunde edasi, aga oskan vaid öelda – ma pole sellise tundega, seisundiga ja kehaga kunagi varem ärganud.

Tegin seda nii nagu Osho soovitab, väga reaalselt, ja meeled olid tõesti erksad. Mul oli lihtne teha – mäeskäik eredalt meeles. Kes mägede tunnetust tahab, vaadake üleeelmise loo lõpus olevat videot meie Norra piltidest.

Soovitan proovida. Ja kuigi võib jääda tunne, et kuidas on võimalik sellise aktiivse ja erksate meeltega ja hirmuseisundit kogedes uinuda, siis on küll. Osho soovitab istuda, mina tegin selili.

Aga siit ta tuleb-

Pärast meditatsiooni tuleb lihtsalt lõdevstuda ja loogilise jätkuna tuleb uni. See meditatsioon voolab ja vibreerib teis edasi. Terve öö. Kui te hommikul ärkate ja silmad avate, tunnete, et olete seekord hoopis teistmoodi maganud. Tegu pole pelgalt une, vaid kvalitatiivselt hoopis millegi erilisega – millegi hoopis sügavamaga kui tavaline uni. Teid on puhastanud miski, millele te ei oska nime anda ega kuhugi liigitada.

Istuge voodis, lõdvestage oma keha, sulgege silmad ja kujutage ette, et olete mägedes eksinud. Öö on pime, taevas on üleni pilves ja kuud pole näha. Ei paista ühtegi tähte, valisteb pilkane pimedus,te ei näe sõrmegi suhu pista.

Te olete mägedes eksinud. Õiget teed on väga raske leida. On oht, et te võite iga hetk kuristikku kukkuda ning see tähendaks lõppu. Te liigute väga ettevaatlikult kobamisi edasi.

Teie meeled on erksad, sest oht on kohutav, ja kui oht on nii suur, siis ollakse äärmiselt erk.

Kujutlus pimedast ööst ja mägedest on vajalik selleks, et luua ohtlik olukord. Te olete äärmiselt erk, te kuuleksite praegu isegi nõela kukkumist.

Siis äkitselt jõuate te kuristiku servale. On tunda, et sealt edasi ei vii ühtegi teed ning mitte keegi ei tea, kui sügav on kuristik.

Nüüd te võtate maast kobamisi kivi ja viskate kuristikku, et selle sügavust teada saada.

Oodake ja kuulatage, millal kivi põhjas teiste kivide vastu põrkab. Muudkui kuulatage, kuulatage, kuulatage.

Kuid kivi kolksatust pole kuulda – kuristik oleks nagu lõputu…

Ja kui te niimoodi kestvalt kuulatate, siis tõstab teis pead kohutav hirm.

Koos hirmuga muutub teadlikkus leegiks. Kujutage kõike väga reaalselt ette. Viskate kivi ja jääte ootama. Kuulatate. Süda taob ootusärevusest, kuid ühtegi heli pole kuulda. Täielik vaikus.

Uinuge selles vaikuses. Uinuge selles täielikus vaikuses.