1.märts. 2010

Plirts-plärts, käes on märts!

Kas te tunnete, mis ajaga lahti on? Pöörane kiirus on peale keeratud. Huvitav, kui palju seda kiirust veel kruttida annab…? Ilmselt ikka annab.

Kes üldse ütleb, et on märts ja esimene? Äkki on miski jaanuari lõpp alles..? Või hoopis november? Lapsena mõtlesin alati vana-aasta ööl, kui näidati Kremli kellasid, et huvitav, kust see inimene teab, kes seal keerab,kuidas kellasid keerata, mille järgi ta keerab? Kes sätib paika kuupäevi…? Kellaaega? Mõtlesin eile, et lihtsam oleks elada kuskil kalli ja mõnusa kambaga ja teadmata – kuulmata igast lollakaid uudiseid, muusikat ja seda lauset et…”Kell on saanud täistund!” Aga mis siis, kui minu kell ei ole? Mis siis, kui minul kella ei olegi??? Seda kella, mis ülejäänud maailmaga sekund-sekundisse lööb? Pealegi mul on oma gong, mis minu sees lööb! Ja nii täpselt, et lausa imesta! Televiisor on tolmukorra all ja raadio mängib meie peres ainult veel koerale. Kui ta üksi koju jääb, siis paneme raadio mängima. Naljakas. Isegi ei tea, miks. Totter inimlik arvamus, et siis koeral julgem. hahahaaaa… Tegelt on teist sellist sabiinet kui meie pitsu raske leida. ( Sorry, Trump!)

Aga palju õnne sulle märtsi puhul! Saagu see olema kuu, kus sa märkad märke ja tahad olla endaga. Kuu, kus sa oled igas hetkes kohal ja õpid tundma omaenda keha vestlusi sinuga. Saagu see olema kuu, kus sinu teadlikkus kasvab. Ole märtsis kohal ja vaata, kuidas koos lumega sulab ka sinu ebakindlus, kahtlused ja hirm. Kuidas koos päikesesoojusega tugevneb ja kasvab sinu teadlikkus. Naudi igat hetke nagu laps! Näe seda esmakordselt! Ole kohal. Selles hetkes. Praegus. Tõsta praegu pilk ja märka, mis su ümber on. Märka värve, tekstuuri, lõhna, maitset…. silmi, juukseid…inimesi…oma käsi. Nii lihtne see ongi! Olla hetkes, siin ja praegu, sulle antud ajas. Kasuta seda siis teadlikult!

Ja osta kummikud.  Pärnu Karusselli tänava elanikud võiksid hakata mõtlema kummipaadile. Praegu on tänav suurte lumevallide tõttu muudetud ühesuunaliseks ja ma ei imesta, kui see nimetatakse homme ümber rahvusvahelisteks veteks. Siin linnas on kõik võimalik ja selles riigis pole juhuseid.  Uisud võiks ka olemas olla, juhuks, kui see jama ükskord jäätuma hakkab. 🙂

Päikselist märtsikuud, sõbrad!